Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.

Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

N = V*Н / η*1000,

де η –к.к.д. насоса (для великих насосів 0,8-0,9, для малих 0,5-0,7).

У двоступеневого відцентрового розсільного насосу (рис. 12) розсіл поступає в порожнину колеса 7 першого ступеню і під впливом відцентрової сили відкидається до його країв. Звідси по направляючим каналам він попадає на колесо 6 другого ступеню і в нагнітальний трубопровід 1. Колеса кріпляться на валу 5 шпонкою8 . Вал ущільнений сальником, набивка 2 якого підтягується гайкою3. Кінець валу, що опирається на виносний підшипник 4, з’єднується з електродвигуном через муфту.

Вентилятори підбирають по потрібній витраті повітря і натиску. Натиск, що розвивається вентилятором, (тиск) повинен бути достатнім для подолання всіх опорів у всмоктувальній і нагнітальній повітряній мережі і компенсації втрат динамічного тиску при виході повітря з мережі в атмосферу. Опор мережі складається з опору тертя об стінки труб, повітроводів, а також місцевих опорів (згини, зміна січення, відхилення).