рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійна робота № 31.

Самостійна робота № 31. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря   Прилади Регулювання Тиску.  ...

 

Прилади регулювання тиску.

 

Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захисту холодильної машини від небезпечних або небажаних тисків, для управління роботою окремих апаратів.

Пресостат RT-1 фірми “Данфосс” (рис. 1) використовується на секціях ZB-5 для управління процесом танення випарника. Камера сильфона 1 з’єднується трубопроводом зі стороною всмоктування холодильної установки Рухомий стержень 2 знаходиться під дією двох сил, що мають зустрічний напрямок: знизу діє тиск холодоагенту на сильфон, згори – сила натиснення пружини 5, що регулюється обертанням ручки 8 з гвинтом 6. Гайка 7, що є верхнім упором пружини, рухається по гвинту, внаслідок чого стиснення пружини змінюється. Контактна група складається з двох нерухомих контактів 12 і одного рухомого 11, який завжди знаходиться в замкненому положенні з одним з нерухомих під дією перекидної пружини 13. Контакти зв’язані з затискачами 10 для підключення електрод ротів, які вводять через втулку 9.

При пониженні тиску у випарнику холодильної машини стержень 2 опускається, верхній його упор 4 натискає на рухомий контакт 11, і під дією різкого розмикання пружини 13 положення контактів змінюється. Замикання нижньої пари контактів призводить до зміни в електричній схемі управління холодильною установкою, внаслідок чого вона переключається на режим танення випарника.

Якщо тиск у випарнику підвищується, стержень, долаючи зусилля пружини 5, переміщується вгору, гайка диференціалу 3 діє на рухомий контакт і переключає контакти.

Диференціал пресостати, - різниця між тисками включення та виключення, залежить від відстані між упором 4 і гайкою диференціалу 3. Цю відстань можна змінити обертом гайки, обертаючи її по довжині стержня. Обертання гайки обмежене в межах одного оберту упорами 14. Пружина 15 утворює зусилля, що заважає самовільному обертанню гайки від вібрації. В корпусі пресостати перед пружиною встановлена шкала для регулювання приладу. Через прорізь в шкалі видно покажчик положення гайки настроювання 7.

Обертанням ручки настроювання 8 покажчик встановлюють проти значення потрібного тиску спрацювання.

Пресостат RT-5 має таку ж само конструкцію як RT-1 і відрізняється тільки межами робочих тисків з-за великої жорсткості пружини. Використовують для захисту холодильної установки від високих тисків і для управління вентиляторами конденсатора в залежності від тиску конденсації.

Одно блочні реле типів РД-1Б-01 і РД-2Б-03 використовуються на секціях 5-БМЗ для захисту холодильної установки від низьких та високих тисків. Кінематична схема (рис. 2) реле низького тиску в положенні , коли контакти розімкнені, - тиск системі контролю нижче заданого. Тиск р0 від холодильної машини підводиться до приладу в порожнину під сильфоном 1.

При підвищенні тиску сильфон стискається, долає зусилля пружини 8, і через шток 2 повертає кутовий важіль 10 навколо осі 17 проти годинникової стрілки. Вільний кінець важеля в процесі підйому впирається в верхній край важеля 4 і включає в роботу пружину 6 диференціалу. Кутовий важіль 10 обертається, подолавши зусилля двох пружин – 6 і 8. Пружина 11 переміщує перекидну виделку 12 вправо, і тоді вісь 13 заходить за лінію рухомого контакту 14, виконується різке перекидання виделки і рухомого контакту в замкнене положення. Вмикається компресор.

Якщо тиск знизиться, сильфон 1 зі штоком 2 переміщається вниз. Під дією пружин 6 і 8 кутовий важіль 10 обертається проти годинникової стрілки, а важіль 4 – в оберненому напрямку навколо осі 5. Коли важіль4 підходить до упору 3, дія пружини 6 припиняється. В подальшому процесі обертання кутового важеля пружина 11 переміщає перекидну виделку 12 вліво, і коли вісь 13 вийде за лінію рухомого контакту, виконується різке розмикання контактів, компресор відключається.

Реле різниці тисків (диференціальне реле) РКС-1Б призначене для контролю за роботою системи мащення компресора. При падіння тиску масла нижче допустимого контакти приладу розмикаються і електродвигун компресора відключається. Контакти приладу розмикаються при перепаді тисків 0,5 кгс/м3 і замикаються при перепаді на величину диференціалу. Диференціал складає не більше 0,3 кгс/см2 в діапазоні температур від 0 до +600 С.

Прилад виконаний вібростійким і вологонеприникненим. Механізм приладу змонтований у литому корпусі алюмінієвому 1. Лита кришка 21 закріплюється до корпусу чотирма гвинтами через прокладку. Гвинт настроювання знаходиться всередині приладу під кришкою. В нижній частині є штепсельний розлом для підключення до електричної мережі і клема 20 для заземлення приладу. На панелі 17 змонтовані нерухомі контакти 15.

До корпусу гвинтами прикріплені дві системи 6 з сильфонами 7, зв’язані між собою штоком 12 на опорі 8. Чутливі системи приладу з’єднуються за допомогою штуцерів 5 і накидних гайок 4 через паронітові прокладки з трубопроводами 3, де контролюються перепад тисків.

В корпусі приладу змонтований важелевий механізм і вузол настроювання. Важелевий механізм складається з з важелів 9 і 10 і рухомих контактів 16, прикріплений до основи корпусу двома гвинтами. Головка 9 з’єднана з верхнім кінцем пружини13, нижній кінець якого зв’язаний з вушком перемикача 14.

Вузол настроювання об’єднує пружину 24, гвинт 23, покажчик 11 і шкалу 10. Гвинт закріплений стопором 22 від заморозгвинчування.

Тиск в нижній чутливій системі, яка з’єднана зі стороною нагнітання масляного насосу, буде більше, ніж у верхній, що сполучається з картером компресора. При нормальному перепаді величина цих тисків зрівнюється зусиллям пружини 24, а контакти приладу замкнені. При пониженні перепаду до мінімальної допустимої величини, пружина 24 повертає важелі 9 і 18 проти годинникової стрілки відносно осі 19 і розмикаються контакти перемикача 14.

При підвищенні перепаду тисків на величину диференціалу рух деталей важелевого механізму здійснюється в оберненому напрямку і контакти замикаються.

Регулятор тиску всмоктування (регулятор тиску) використовують в холодильних установках, обладнаних лінією танення з випарника гарячою парою холодоагенту і розташовують між компресором і випарником. Автоматичні регулятори типу АДД-40М використовують для обмеження тиску всмоктування; є приладом непрямої дії без підведення допоміжної енергії.

Регулятор (рис. 4) складається з двох частин – датчика і виконуючого механізму, змонтованих в одному корпусі. Сталева мембрана 7 є чутливим елементом датчика. Під мембранний простір сполучений каналом 9 з виходом регулятора, де тиск рвс. Зверху на мембрану діє атмосферний тиск і пружина настроювання 6, зусилля натиснення якої задається гвинтом 5. Шток 3 з клапаном 10 переміщується разом з центром мембрани. Через канал 1 і фільтр 2 до клапану 10 датчика підводиться тиск р0, який переміщає поршень 12, що регулювальним органом.

В поршні 12 і циліндрі 13 є вікна, при суміщенні яких холодоагент проходить з випарника в компресор. Площа прохідного січення вікон збільшується при переміщенні поршня вниз. Згори на поршень діє тиск управління, що залежить від співвідношення опорів потоку в клапані 10 і каліброваному отворі на днищі поршня. Чим більше відкритий клапан датчика, тим більший тиск, що діє на поршень.

При підвищенні тиску рвс мембрана датчика прогинається вгору. В тому ж напрямку переміщується клапан 10 під дією пружини 8 і зменшує прохідне січення каналу. Внаслідок цього тиск, що діє на поршень, зменшується і поршень піднімається вгору пружиною 14. Вільне січення вікон скорочується, а тиск всмоктування рвс знизиться.

Конуси 11 на поршні і корпусі зменшують гідравлічний опір регулятора у відкритому положенні. Для ручного відкриття дроселя є гвинт, що упирається в поршень і відтискає його вниз. Гвинт закритий ковпаком 4.

Пресостат-маноконтролер МР-15установлений в холодильних машинах для захисту компресора від високого тиску на стороні нагнітання і від низького на стороні всмоктування. Сильфон 19 (рис. 5) з’єднується трубопроводом зі стороною всмоктування компресора. При підвищенні тиску р0 сильфон розтягується, кутовий важіль 15, стискаючи пружину 16, повертається на осі 17 по напрямку годинникової стрілки. Цьому руху допомагає розтягнена пружина 20 диференціалу, але до тих пір, поки тяга 21 не упреться в обмежувач 22. З цього моменту поступово тиск в сильфоні, що зростає, повинен подолати тільки опір пружини діапазону 16. При подальшому обертанні важіль 15 переміщує вправо шток 13 системи 14, контакти замикаються і машина включається.

При пониженні тиску на стороні всмоктування компресора важіль 15 під дією пружини 16 повертається проти годинникової стрілки. Коли лівий кінець важеля доторкнеться нижньої кромки прорізу в тязі 21, вступає в дію пружина 20 диференціалу, і тоді для подальшого обертання важеля 15 пружина 16 долає не тільки тиск в сильфоні 19, але й опір пружини 20. При подальшому повороті кутового важеля контакти різко розмикаються і холодильна машина відключається. Послідовність настроювання пресостати наведена кришці з надписами ”Стоп”, “Старт”, “Диференціал”. Пресостат регулюють двома гвинтами. Обертання гвинта 10 встановлюють на шкалі необхідний тиск замикання контактів ”Старт”. Потім обертання гвинта 7 за головку 9 встановлюють значення диференціалу по шкалі “Диференціал”.

Положення гвинтів фіксується стопорною пластиною 8. Після установки пластини положення регулювального гвинта 10 змінювати не можна., а гвинт 7 можна повернути на один оберт і змінити величину диференціалу приблизно на 0,05 МПа.

Маноконтролер працює наступним чином. Сильфон 1 підключений трубопроводом до нагнітального колектора компресора. При сильному підвищенні тиску рк сильфон, долає опір пружини 4 і розтягується. Кутовий важіль 3 повертається на осі 2 проти годинникової стрілки. Тяга 11 переміщується вліво, упором 12 натискає на верхній кінець важеля 15, стискає пружину 18 і розмикає контакти. Компресор відключається. Тиск розмикання контактів настроюють по контрольному манометру обертанням регулювальної гайки 5 на гвинті 6. Диференціал маноконтролера не регулюється, він постійний і дорівнює приблизно 0,2 МПа.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійна робота № 31.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги