Самостійна робота № 33.

 

Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.

 

В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з електродвигуном повітряного охолодження, не має масло віддільника і байпасної лінії з вентилем (при пуску лінія танення використовується як байпасна), замість пресостати використано програмне реле часу і термостат в системі танення випарника, виключено газовий і обернений клапани, встановлено два фільтри –осушувачі, потужність електродвигунів вентиляторів конденсаторів – 0,9 кВт, потужність електродвигунів вентиляторів випарників – 45 кВт.

Випарник-повітроохолоджувач 27 (рис.1) розташований в торці вантажного приміщення вагону, компресорно-конденсаторний агрегат – у машинному відділенні. Ці вузли жорстко з’єднані між собою несучою рамою 22 з ізоляцією. Електроапаратний щит 8 знаходиться у машинному відділенні. З’єднання трубопроводів виконанні роз’ємними ( з відбортуванням або на фланцях) або нероз’ємними (паянням). Каркас 15 і направляюча шина 26 полегшують монтаж і демонтаж. Випарник має розподілювач рідини 24, газовий колектор 25, патрубок 28 для приєднання контрольного манометра. Зі сторони випарника розташовані два вентилятори 23, електронагрівальні елементи, термостат 1 танення.

 

Компресорно-конденсатроний агрегат складається з компресора 2, конденсатора 7 з двома вентиляторами 20 і колекторами газовим 6 і рідинним 9, ресивера 14 з запірними вентилями 10 і 32 на вході та виході, механічного фільтра 16 і фільтрів-осушувачів 17, мановакууметрів 12 з запірними вентилями 11, нагнітального і всмоктую чого 4 кутових запірних вентилів, запірної арматури, трубопроводів і повітроводів 5. Агрегат забезпечений приладами регулювання і управління: пресостатами 18 захисту установки по найбільшому тиску і 19 управління вентиляторами конденсатора, рідинним електромагнітним вентилем 21 і термостатом 29 відключення компресора при низькій температурі.

Для екіпірування установка забезпечена маслозаправним вентилем 13, патрубком 30 і вентилем 31 заправлення холодоагентом. В систему заливається 22-24 кг холодоагенту і 8 кг масла мащення.

Для контролю за роботою установки є три манометри: тиску масла, тисків нагнітання і всмоктування.

Холодильна установка працює автоматично (охолодження, танення і опалення) в залежності від заданих температурних параметрів у вантажному приміщенні.

При охолодженні компресор 11 (рис.2) відсмоктує пару холодоагенту з випарника-повітроохолоджувача через обмежувач тиску всмоктування (пусковий регулятор) 8 і запірний вентиль 12. В компресорі пара стискається від тиску всмоктування до проміжного в трьох циліндрах першого ступеню, а потім до тиску нагнітання (конденсації) в циліндрі другого ступеню. Стиснена і перегріта пара виходить з нагнітального запірного вентиля 13 і по трубопроводу направляється в конденсатор 23, де охолоджується і зріджуються при віддачі тепла повітрю, що подають вентилятори 17.

Рідкий холодоагент з конденсатора через запірний вентиль 21 стікає у ресивер 22 з мірним склом 20 і далі через запірний вентиль 18 і механічний фільтр 16 направляється до фільтрів-осушувачів 14. Після очищення і осушення в фільтрах рідкий холодоагент через електромагнітний вентиль 15поступає до терморегулювального вентиля 3, в якому його тиск різко знижується до тиску у випарнику, при цьому утворюється паро рідинна суміш значного об’єму. Через розподільник 4 паро рідинна суміш поступає у випарник 7,де вона кипить і відбирає тепло від повітря вантажного приміщення, який проганяється вентиляторами 2. Охолоджене повітря постійно поступає у вантажне приміщення, пара холодоагенту, що в ньому утворюється, знову відсмоктується компресором, і цикл роботи установки постійно повторюється.

Компресор забезпечений електропідігрівачем 30 масла і мановаууметрами тиску всмоктування 25, конденсації 26 і в системі мащення 27 з запірними вентилями 24, а також пресостатом захисту установки по найбільшому тиску і термостатом 10 відключення компресора при низькій температурі зовнішнього повітря.

Танення інею на випарнику здійснюється для покращення показників роботи холодильної установки періодично через кожні 11 годин роботи машини автоматично за допомогою реле часу. При отриманні електричного сигналу на танення відкривається електромагнітний вентиль 28, виключаються вентилятори конденсатора і випарника і закривається електромагнітний вентиль 15 на рідинній лінії від ресивера до терморегулювального вентиля. Нормальна циркуляція холодоагенту припиняється. Гаряча пара холодоагенту від компресора 11 через електромагнітний вентиль 28 і лінію танення поступає у випарник, де її тепло використовується на плавлення інею. З випарника холодоагент повертається в компресор по лінії всмоктування, стискається і нагрівається.

Такий процес роботи танення триває 1 годину, поки не спрацює реле часу і не поновиться нормальний процес охолодження вантажного приміщення. Якщо під час танення температура у випарнику досягне 140 С , спрацьовує термостат 5 і процес припиниться до закінчення 1 години. При роботі обох холодильних агрегатів танення виконується одночасно. Вентилятори обох холодильних установок при цьому відключаються, щоб не було обдуву випарника протилежної холодильної установки і підігріву повітря в процесі танення.

При опаленні вантажного приміщення холодильна установка не працює. Після отримання електричного сингалу від термореле включається змонтований перед випарником електронагрівач 6, і підігріте повітря подається вентиляторами 2 у вантажне приміщення вагону. При досягненні потрібної температури електронагрівач виключається, а обидва вентилятори випарника продовжують працювати для забезпечення рівномірної температури у вантажному приміщенні.

Включення і виключення холодильної установки в процесі її роботи виконується автоматично. Після отримання електричного сигналу від термореле автоматичний пуск здійснюється подачею напруги в ланцюг управління вентиляторами 17 конденсатора (робота вентиляторів управляється пресостатом 31). Одночасно починає працювати реле часу і відкривається електромагнітний вентиль 28 на лінії танення для вирівнювання тиску. Після витримки 1,5-4 хвилин включається компресор і відкривається електромагнітний вентиль 15 подачі рідкого холодоагенту з ресивера до терморегулювального вентиля, а електромагнітний вентиль 28 на лінії танення закривається. При досягненні тиску конденсації 1 МПа пресостат 31 включає вентилятори конденсатора, при пониженні тиску до 0,6 МПа – відключає їх.

При досягненні у вантажному приміщенні нижнього заданого значення температури повітря установка виключається: відключається компресор (вентилятори випарника працюють), закривається електромагнітний вентиль 15 і при зниженні тиску в конденсаторі нижче 0,6 МПа відключаються вентилятори конденсатора пресостатом, що спрацьовує. Коли температура повітря у вантажному приміщенні підвищиться до верхньої заданої межі, холодильні установки включаються і робочі цикли повторюються. Якщо тиск в холодильному агрегаті перевищує 1,6 МПа, спрацьовує пресостат 9 і відключається компресор. При зниженні тиску до 1,4 МПа компресор автоматично включається.

При пониженні тиску всмоктування до 0,05 МПа пресостат відключає компресор, не допускаючи його роботи без мащення. Аварійне відключення установки термостатом 10 виконується при температурі картера компресора – 200 С.

При температурі картера компресора – 200 С холодильна установка включається звичайним порядком. Якщо температура картера нижче, то термостат 10 включає електронагрівач 30 ы після досягнення у масляний ванні температури – 150 С установка може бути включена.

Режим роботи холодильної установки контролюють мановакууметри. Поповнення системи холодоагентом виконують через патрубок з запірним вентилем 19, маслом – через вентиль 29 компресора. При необхідності компресор від’єднують від системи вручну всмоктуючим 12 і нагнітальним 13 кутовими запірними вентилями.

Для під єднання до установки контрольного мановакууметри є патрубок 1.