Самостійна робота № 34.

 

Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.

 

Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи.

І режим – перевезення заморожених вантажів. Установка охолоджує повітря у вантажному приміщенні до –200 Сі підтримує таку температуру. Холодопродуктивність установки не менше 13,2 кВт при температурах повітря на вході у випарник-повітроохолоджувач –190 С і зовнішнього +350 С. Потужність споживання 20 кВт.

ІІ режим – перевезення фруктів та овочем при температурі зовнішнього повітря вище +40 С. Установка охолоджує свіжі фрукти(овочі) від +25 до +50 С на протязі 48 годин і підтримує температуру повітря і вантажу у вантажному приміщенні +50 С. Холодопродуктивність установки не менше 25,1 кВт при температурах повітряна вході у повітроохолоджувач +50 С і зовнішнього +350 С, потужність споживання 25,4 кВт.

ІІІ режим – перевезення холод чутливих вантажів при температурі зовнішнього повітря +4 – (-45)0 С. Електронагрівач потужністю 10 кВт підтримує у вантажному приміщенні температуру +4 - +140 С.

При роботі на І та ІІ режимах забезпечується періодичне танення інею на повітроохолоджувачі гарячої парою холодоагенту.

Установка ВР-1М складається з двох холодильних машин, що працюють одночасно або окремо. Це дозволяє регулювати холодопродуктивність і зберігати вантаж.

Випарник-повітроохолоджувач 1 (рис1) та електронагрівач 2 скомпоновані і один блок і знаходяться у вантажному приміщенні вагону біля перегородки до машинного відділення. Компресорно-конденсаторні агрегати 3 розташовані один над одним на спеціальній рамі. Кожний з них при необхідності може бути замінений. В одну машину входять один компресорно-конденсаторний агрегат, половина випарника, щити з приладами і манометрами. Кожна машина сприймає 75% максимального теплового навантаження на холодильну установку.

Компресорно-конденсаторний агрегат об’єднує без сальниковий компресор, конденсатор, ресивер, теплообмінник, фільт-осушувач, вентилятор з електродвигуном, реле тиску в системі мащення, електромагнітні вентилі, обернений клапан, запірну арматуру, автоматичний регулятор тиску, з’єднувальні трубопроводи. Всі вузли агрегату змонтовані на загальній рамі.

Машина працює по схемі одноступеневого стиснення з безпосереднім випаровуванням холодоагенту. Компресор 1 (рис.2) відсмоктує пару холодоагенту з випарник-повітроохолоджувача5, стискає її до тиску конденсації і нагнітає в конденсатор10, де холодоагент зріджується, віддає тепло повітрю, що подається вентилятором 9. Конденсатор являє собою ребристу батарею поверхнею 90 м2. Подача повітря вентилятором 7500 м3/ год., потужність електродвигуна вентилятора 2,2 кВт. Повітря для охолодження конденсатора і машинного відділення забирається через жалюзі з однієї сторони машинного відділення і викидається з протилежної.

Рідкий холодоагент з конденсатора поступає в ресивер 11, і через фільтр-осушувач 7, електромагнітний вентиль на рідинній лінії і регенеративний теплообмінник 6 направляється до ТРВ.В них холодоагент дроселюється до тиску у випарнику і направляється в секції випарника-повітроохолоджувача. Після проходження через ТРВ паро рідинна суміш продовжує дроселюватися в трубопроводах на виході з розподільника рідини (павук )4.

Випарник обох машин об’єднані в один блок так, щоб всі непарні ряди по ширині блоку належать одному випарнику, всі парні – другому. Над випарниками розташовані два вентилятори(до 14000 м3/год) , які нагнітають холодне повітря у повітровід вантажного приміщення вагону. Швидкість проходження повітря через випарник 8 м/с.

Холодильна машина має регулятор потужності споживання. Дросель 3 типу АДД-40М, який підтримує тиск всмоктування не вище заданої величини – від 0,035 до 0,20 МПа. Для полегшення пуску компресора і розвантаження електродвигуна передбачена можливість перепуску пари холодоагенту з нагнітального трубопроводу у випарник по байпасній лінії з електромагнітним вентилем 14. Обернений клапан 13 на нагнітальному трубопроводі перед конденсатором перешкоджає перетіканню холодоагенту з нагнітальної сторони у всмоктувальну, що забезпечує розвантаження компресора при пуску.

Танення інею з випарника здійснюється гарячою парою холодоагенту; вода, що отрималася, стікає у піддон і відводить з вагону.

Задані температурні режими у вантажному приміщенні підтримуються автоматично. Установка має реле високого тиску 12 типу РД-2Б-03 і низького тиску 2 типу РД-1Б-01, що забезпечують автоматичне її відключення і подачу відповідного сигналу на щит управління у дизельному вагоні у випадку недопустимого підвищення тиску на стороні нагнітання або сильного його падіння на стороні всмоктування. Реле 8 типу РКС-1Б-01 забезпечує подачу сигналу у випадку падіння тиску в системі мащення кожного компресора нижче заданої межі.

Межі настроювання приладів автоматично наступні: при 0,03 МПа і включенні при 0,01 МПа, реле високого тиску – на виключення при 1,4 МПа і включення при 1,5 МПа; автоматичний регулятор АДД-40М налаштовується на 0,09 МПа; реле контролю режиму мащення – на тиск відключення 0,05 МПа.

Управління роботою холодильної установки проводиться з дизельно-службового вагону секції, де розташований щит управління, на який подаються сигнали про режими роботи установки.