рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійна робота № 39.

Самостійна робота № 39. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря   Холодильна Установка Системи Кондиціювання Повітря Ти...

 

Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.

 

Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ:

1. Холодопродуктивність – 31 кВт;

2. Тип компресора – У;

3. Число циліндрів – 4 шт.;

4. Діаметр циліндрів – 80 мм;

5. Хід поршня – 58 мм;

6. Частота обертання валу компресора – 1400 об/хв..;

7. Число ступенів стиснення – три ступені відтисненням клапанів;

8. Встановлена сумарна потужність електродвигунів холодильної установки – 14,7 кВт;

9. Маса холодильної установки – 1, 41 т.

 

Трубопроводи, по яких циркулює рідкий холодоагент, вказані товстими, а трубки автоматичного регулювання і підключення контрольно-вимірювальних приладів – тонкими. Прямокутник 18 умовно зображує щит з приладами, який розташований в купе у провідника. На щиті встановлені реле максимального тиску13,, що захищає нагнітальну сторону компресора від зайвого високого тиску, манометри всмоктування 15, нагнітання 16 і тиску 17 масла. Кожний з манометрів може бути відключений вентиляторами 14. Частини нагнітального 12 і всмоктувального 11 трубопроводів на вагоні змонтовані в безпосередній близькості і вкриті загальним шаром ізоляції. Сусідство трубопроводів, по одному з яких протікає з ресивера у випарник зріджений теплий холодоагент, а по іншому проти потоком направляється його холодна пара, дозволило утворити так званий переохолоджувач. Рідкий холодоагент перш ніж попасти у випарник 10, охолоджується, відаючи тепло порівняно холодній парі холодоагенту, засмоктується в компресор 21. Це підвищує холодопродуктивність установки.

Використання оберненого трубопроводу для охолодження рідкого холодоагенту з метою підвищення продуктивності холодильної установки дозволило не встановлювати додатковий апарат – переохолоджувач.

Компресорний агрегат установок кондиціювання повітря (рис.2) на всіх вагонах змонтований під кузовом. Виготовлено агрегат у вигляді єдиного блоку, який при ремонті легко демонтується. Компресор 6 і електродвигун 4 з кабелем 5 живлення електричним струмом закріплені на звареній рамі 1 з труб так, що забезпечується вільний доступ до нагнітального і всмоктувальному вентилям. З’єднання компресора з хладонової системою здійснено за допомогою гнучких шлангів 7 в металевому плетенні.

Регулювальний вентиль типу ТЕF-12 (ТРВ). Вентиль (рис.3,4), встановлений на рідинній лінії після ресивера поблизу повітроохолоджувача, складається з бронзового корпусу 2 зі штуцерами 1, до яких срібним припоєм прикріплені магістральні трубопроводи для циркуляції рідкого холодоагенту, і штуцера для приєднання зрівнювального трупроводу 8 . До верхньої частини вентиля припаяна капілярна трубка 4, що з’єднує внутрішню робочу порожнину вентиля з термопатроном 3. Верхня силова частина корпусу герметична. Термобалон 3 щільно прикріплений до всмоктувального трубопроводу 5, що з’єднує повітроохолоджувач з компресором.

Термобалон, капіляр і простір над мембраною 6 при виготовленні вентиля заповнюються строго дозованою кількістю холодоагенту. Від дна мембрани вниз йде шток 7 з запірним клапаном 10, який постійно притискається до сідла пружиною 11 з регулювальним гвинтом. Порожнина, обмежена згори мембраною 6, а знизу – перегородкою корпуса вентиля, заповнена паро холодоагенту, тиск якої завдяки наявності трубопроводу 8 весь час зрівнюється з тиском у випарнику. Цей тиск в сумі з зусиллям пружини також протидіє прогину мембрани вниз. Патрубок 12 з’єднує корпус ТРВ з ресивером, а патрубок 9 – з повітроохолоджувачем.

При зменшенні у випарнику кількості холодоагенту пара, що проходить по трубопроводу 8, буде мати більш високу температуру, ніж при інших умовах роботи. За рахунок тепла холодоагенту, що відсмоктується, хладоні закипить в термобалоні 3, і його насичена пара утворить у верхній силовій частині ТРВ підвищений тиск. Якщо цей тиск буде більше суми тисків в під мембранній порожнині і сили натиснення пружини 11, то мембрана прогнеться вниз і відтисне від сідла клапан 10. Рідкий холодоагент з патрубка 12 через отвір сідла клапану, що відкрився, і патрубок 9 переміститься у випарник.

По мірі заповнення апарату температура пари, що виходить з нього, буде падати. Відповідно знизиться і підігрів чутливого термобалона ТРВ. Коли інтенсивність кипіння хладоні в термобалоні спаде, понизиться тиск силової частини ТРВ. Мембрана вентиля під дією пружини 11 розпрямиться, і клапан 10 сяде в сідло. Шлях холодоагенту буде закритий зовсім або подача його у випарник зменшиться.

Повітроохолоджувач установки МАВ-ІІ (рис.5) в складі з калориферами і вентилятором являє собою складний агрегат масою 550 кг, в комплект якого входить спарений відцентровий вентилятор 7 з електродвигуном 8 потужністю 1,7 кВт. Випарник 10, водяний калорифер 11 з патрубками 1, електричний калорифер 12 з нагрівальними елементами 13 і плавким запобіжником від перегріву повітря вище 700 С.

Знизу повітроохолоджувач забезпечений піддоном 3 для збирання конденсату вологи, що виділяється з охолодженого повітря. Згори на кожусі передбачені два рим болти 4 для транспортування повітроохолоджувачів (141,5 кг) краном .

Виготовлений повітроохолоджувач з двох секцій з двох секцій змійовиків 5, розташованих в шахматному порядку і утворюючих 10 поверхів по 10-12 трубок в кожному горизонтальному ряду. Підведення рідкого холодоагенту у повітроохолоджувач здійснюється по трубі 14, а відвід – по трубі 15. Подачу рідкого холодоагенту в змійовики здійснює розподільник 6, а дозування подачі агенту – ТРВ, термочутливих патрон 2 якого щільно прикріплений до труби. З равликом вентилятора повітроохолоджувач з’єднаний за допомогою м’якої гармошки 9.

Загальна площа поверхні теплопередачі повітроохолоджувача, що складається з 110 трубок, - 100 м2, що забезпечує охолодження повітря, яке поступає з вулиці, більш ніж на 100 С.

Конденсатор 4 (рис.6) установки являє собою агрегат, в комплект якого входять ресивер 6 з мірним склом 7 і запобіжним клапаном 8, вентилятор 2 з електродвигуном 1 і фільтри-осушувачі 3. С системою циркуляції холодоагенту конденсатор з’єднаний гнучким гумовим шлангом 5 в металевому плетенні, що захищає його від механічних ушкоджень. Загальна маса конденсаторного агрегату складає 480 кг, всі вони скомпоновані на звареній рамі у вигляді єдиного блоку.

Поверхня теплопередачі конденсатора 157 м2 і розташована на віддачу в навколишнє середовище 30 кВт тепла. Вісім послідовно розташованих оребрених труб змійовика конденсатора за допомогою вентилятора обдуваються зовнішнім повітрям в кількості 17120м3/год.Потужність електродвигуна вентилятора 1,7 кВт при частоті обертання вала 1250 об/хв. Теплопередаюча поверхня апарату розрахована на те, що якщо повітря на вході в конденсатор буде мати температуру 400 С, то після проходження крізь нього він нагріється до 550 С.

При виготовленні конденсатор випробують на щільність тиском осушеного азоту 0,2 МПа під шаром підігрітої до 500 С води. Кульки газу, що з’являються на поверхні змійовика, свідчать про наявність місць нещільності, не допускається.

Ресивер (рис.7) являє собою металеву ємкість зварної конструкції об’ємом 34 л, що працює під великим тиском 1,8 МПа . Трубопровід 1 з’єднує ресивер з ТРВ, а трубопровід 2 – з розвантажувальним пристроєм компресора.

Мірне скло 3 на корпусі 6 ресивера призначені для контролю рівня хладоні 7 в системі; за склом 3 розташована горошина 4 з легкого матеріалу. Щоб горошина не 2 “пливла” в ресивер, ззаду неї стоїть сітка 5.

В нижній частині ресивера знаходиться запобіжний клапан 11 мембранного типу. Він захищає холодильну установку від аварійного тиску. Якщо він перевищує 2,5 МПа, мембрана 10 лопається і хладоні-12 виходить в атмосферу через отвір 8 в кришці 9. Щоб замінити запобіжний клапан, мембрану замінюють.

Фільт-осушувач являє собою латунний корпус 2 (рис.8) циліндричної форми з різьбовими ніпелями 1 по кінцях. Всередині корпусу є кругла латунна сітка 5. Простір над сіткою заповнений цеолітом 4. Нижче сітки розташована піднімальна пружина 6.

Крім цеоліту, в корпусі знаходиться металокерамічний фільтр 3, що очищує холодоагент від механічних включень (пудри), які можуть утворюватися від тертя зернят цеоліту один об інший під дією холодоагенту, що протікає по них.

Щоб зменшити утворення цеолітової пудри. В фільтрі-осушувачі є пружина 6, що постійно ущільнює засипку.

При монтажі фільтра-осушувача необхідно звертати увагу на стрілку, яка повинна бути повернена вгору і співпадати з напрямком течії холодоагенту в системі. Якщо цими вимогам знехтувати, то металокерамічний фільтр буде виключеним із системи.

Сталевий корпус запірного вентиля (рис.9,а) складається з двох частин. Клапан 1 має форму двох конусів, нахилі поверхні яких є запірними. Якщо повертати шток по годинниковій стрілці за хвостовик, то клапан, опускаючись вниз, упреться в сідло і перешкодить шлях хладону. Щоб холодоагент не просочувався по різьбі назовні, вставлено набивне ущільнююче кільце, що притискається згори втулкою.

Якщо необхідно відкрити вентиль, то вигвинчується хвостовик клапану проти годинникової стрілки до відмови. У цьому випадку головка щільно притискається до верхнього сідла і буде додаткова гарантія, що витоків холодоагенту в місці виходу штока з корпуса не буде. Маховичка на вентилі не має. Щоб не ушкодити набивне ущільнююче кільце, необхідно перед поворотом хвостовика послабити за допомогою ключа втулку 3, а після повороту завернути її до відмови. Квадратна частина штоку огороджується захисним ковпаком 4, який нагвинчується на корпус 2.

Для відключення манометрів використовуються вентилі мембранного типу. В них мембрана 3 (рис.9,б) ізолює нижню клапанну частину від верхньої силової. Повертаючи пружина 6 при відкритому положенні вентиля утримує клапан 4 у при піднятому положенні, що забезпечує вільний прохід газоподібному або рідкому холодоагенту по каналам корпусу 5. Для закриття вентиля маховик 2 вгвинчують вниз до упору. При цьому мембрана прогинається і сферичний кінець стержня маховика, подолавши зусилля пружини, притискає клапан до сідла, Краї мембрани герметично притиснені до корпусу вентиля накидною гайкою 1.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійна робота № 39.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги