Робота холодильної установки в якості теплового насосу.

 

Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону, для чого до холодоагенту підводиться ззовні робота. Перетворити холодильну установку в тепловий насос можна зміною напрямку руху холодоагенту, і внаслідок, функцій конденсатора і випарника або зміною напрямку подачі повітря (атмосферного і з вантажного приміщення). В першому випадку в схему установки необхідно ввести додатково терморегулювальний вентиль ТРВ і декілька трьохідних вентилів В для зміни напрямку руху холодоагенту. Суцільними лініями показано напрямок руху холодоагенту при роботі холодильної установки в режимі теплового насосу. Тут вже випарник В являється конденсатором, а конденсатор КД – випарником.

При зміні напрямку повітря, що подається, конструкція і схема холодильної установки залишаються попередніми, але потребують складні конструктивні рішення по організації руху повітря до теплообмінним апаратам в режимі насосу (атмосферного повітря до випарника, повітря з вантажного приміщення до конденсатора).

Коефіцієнт перетворення теплового насосу представляє собою відношення кількості тепла, що передається гарячому джерелу, до роботи, що подається ззовні. Він завжди більший одиниці і чисельному вираженні більше холодильного коефіцієнта циклу, що реалізується між тими ж граничними температурами: