рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Електромагнітні поля та Електромагнітні випромінювання

Електромагнітні поля та Електромагнітні випромінювання - раздел Философия, БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ Електромагнітні Поля (Емп) Та Електромагнітні Випромінювання (Емв) Техногенно...

Електромагнітні поля (ЕМП) та електромагнітні випромінювання (ЕМВ) техногенного походження в наш час стали постійними супутниками людини.

ЕМП та ЕМВ являють собою особливу форму матерії. Будь-яка електрично заряджена частка оточена електромагнітним полем, що складає разом з нею єдине ціле. Але ЕМП може існувати й у вільному, окремому від заряджених часток стані у вигляді електромагнітних хвиль (електромагнітних випромінювань), що рухаються зі швидкістю світла, близької до 3´108 м/с.

Електромагнітне випромінювання характеризується векторами напруженості електричного Е (В/м) і магнітного Н (А/м) полів, що відбивають силові властивості ЕМП.

В електромагнітній хвилі вектори Е й Н взаємно перпендикулярні. Довжина електромагнітної хвилі l, частота коливань f і швидкість її поширення С пов'язані співвідношенням:

С=l´f.

Наприклад, для промислової частоти f = 50 Гц довжина хвилі l= 3*108/50=6000 км, а для частоти ультракороткохвильового діапазону f =3´108 Гц=300МГц, довжина хвилі складає 1 м.

Біля джерела ЕМП виділяють ближню зону (або зону індукції), що обмежена , і дальню зону (або зону випромінювання), у якій . У діапазоні від низьких до короткохвильових випромінювань 100МГц (табл. 6) ЕМП біля джерела випромінювання варто розглядати як поля індукції.

 

Таблиця 6

Назва ЕМВ Назва діапазону Діапазон частот, Гц Довжина хвилі, м
Постійні ЕМП   -
Низькочастотні ЕМВ Наднизькі Інфра- і дуже низькі 3(100-102) 3(102-104) 108 – 106 106 – 104
Радіочастотні ЕМВ Довгі хвилі (ДХ) Середні хвилі (СХ) Короткі хвилі (КХ) Ультракороткі хвилі (УКХ) надвисокої частоти, або мікрохвилі (НВЧ) 3(104-105) 3(105-106) 3(106-107) 3(107-108) 3(108-1011) 104 – 103 103 – 102 102 – 101 101 – 100 100 – 10-3
Оптичні ЕМВ Інфрачервоні Видимі Ультрафіолетові 3(1012-1014) 3´1014 3(1014-1016) 10-4 – 10-6 (0,39-0,76)10-6 10-6 – 10-8
Іонізуючі ЕМВ Рентгенівське випромінювання 3(1017-1019) 3(1020-1022) 10-9 – 10-11 10-12 – 10-14
Гамма-випромінювання

 

В зоні індукції електричне і магнітне поля можна вважати незалежними один від одного. Тому нормування в цій зоні ведеться як за електричною, так і за магнітною складовою.

 

Джерелами постійних магнітних полів є: магніти, електромагніти, магнітопроводи електричних машин і електроапаратів, радіотехнічні пристрої тощо.

Джерелами електричних полів промислової частини (50 Гц) є: лінії електропередач (ЛЕП), відкриті розподільчі пристрої систем електропостачання, що включають комутаційні апарати, пристрої захисту й автоматики, вимірювальні прилади, усі високовольтні установки промислової частоти та ін.

Джерелами електромагнітних випромінювань радіочастот є: потужні радіостанції і телецентри, генератори НВЧ, установки індукційного нагрівання, радіолокаційні станції (РЛС), вимірювальні і контролюючі пристрої, високочастотне медичне устаткування і побутові прилади.

Джерелами підвищеної небезпеки в побуті є: мікрохвильові печі, телевізори, радіотелефони, мобільні телефони, електронні іграшки та ін.

Механізм впливу ЕМП та ЕМВ на біологічні об'єкти дуже складний і на сьогоднішній день недостатньо вивчений. Але в спрощеному вигляді цей вплив можна уявити таким чином. Під дією електричного поля в рідинах, зокрема крові, з'являються іони і, як наслідок, струми. Проте іонні струми протікають у тканинах тільки по міжклітинній рідині, тому що мембрани клітин, являючись гарними ізоляторами, надійно ізолюють внутрішньоклітинне середовище.

При зростанні частоти електромагнітного поля електричні властивості тканин змінюються: вони втрачають властивості діелектриків і набувають властивості провідників.

Струми, що протікають в тканинах викликають їх нагрів. Через те, що енергія поля багаторазово відбивається, переломлюється в багатошаровій структурі тіла з різними товщинами, то її поглинання в межах людського організму відбувається нерівномірно.

Випромінювання з довжиною хвилі 20-30 см поглинається в межах від 20-100% шкірою, жировими тканинами і м'язами. При довжині хвилі 30-100 см воно поглинається на 30-40% в основному внутрішніми органами і це визначає його найбільшу шкідливість з точки зору теплового ефекту. Випромінювання з довжиною хвилі менше 10 см в основному поглинається шкірою.

Теплова енергія, що виникла в тканинах людини, збільшує загальне тепловиділення тіла. Якщо механізм терморегуляції тіла не спроможний розсіяти надлишкове тепло, можливе підвищення температури тіла. Це відбувається, починаючи з інтенсивності поля рівної 100 Вт/м2, яка називається тепловим порогом. Органи людини, що володіють слабко вираженою терморегуляцією, більш чутливі до опромінення (мозок, очі, нирки, кишечник, сім'яники).

Підвищення температури тіла на 10С і вище неприпустимо через можливі необоротні процеси.

Дослідження показали, що вплив ЕМВ високих частот, і особливо надвисоких частот, на живий організм виявляється і при інтенсивностях поля нижче теплового порогу, тобто наявний нетепловий вплив, який, як передбачається, є результатом специфічних процесів в живій тканині, що протікають під дією ЕМВ.

Доведено, що вплив ЕМП викликає зміни в організмі: гальмування рефлексів, зниження артеріального тиску (гіпотонія), уповільнення скорочень серця (брадикардія), зміну складу крові у бік збільшення лейкоцитів і зменшення еритроцитів, помутніння кристалика ока (катаракта).

Суб'єктивні критерії негативного впливу ЕМП иа ЕМВ – головний біль, підвищена стомлюваність, дратівливість, порушення сну, задишка, погіршення зору, підвищення температури тіла.

Дослідження показали, що ЕМВ, утворюване навколо ЛЕП промислової частоти, також являє певну небезпеку. Відомо, що напруженість електричного поля (Е) безпосередньо під ЛЕП у місці максимального провисання проводів (у точках проекції на Землю проводів і в 5 м від неї) може досягати десятків тисяч вольт на метр, а саме:

· для ЛЕП із напругою 330 кВ E = 3,5-5 кВ/м

· для ЛЕП із напругою 500 кВ Е = 7,6-8 кВ/м

· для ЛЕП із напругою 750 кВ Е = 15 кВ/м.

Встановлено, що негативний вплив електричного поля виявляється вже при Е = 1000 В/м. В першу чергу це негативно позначається на роботі ендокринної системи людини. Шведськими вченими також встановлено, що у дітей у віці до 15 років, що мешкають поблизу ЛЕП, випадків захворювання лейкемією зафіксоване в 2,7–3,8 раза більше, ніж в інших.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Міністерство освіти і науки України... Відкритий міжнародний університет розвитку людини Україна... Інженерно технологічного інституту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Електромагнітні поля та Електромагнітні випромінювання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СТРУКТУРА ЖИТТЄДІЯЛЬНОТІ, ЇЇ ОСНОВИ І ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ
  Структура життєдіяльності, як складної системи, включає в свій склад ЛЮДИНУ (населення

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ВИЗНАЧЕННЯ
  Для подальшого розгляду матеріалу необхідно дати наступні поняття: Загалом під середовищем життєдіяльності ми будемо розуміти множину компонентів (об’єктів, процесів

Принцип раціональної організації праці по меті, часу, місцю та нормам.
Складові організації будь-якої праці показана на мал. 5. Грамотна організація праці включає управління, принципи організації, цілі й завдання, засоби праці, виробничу діяльність і результати праці.

СПОСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Кожний принцип забезпечення життєдіяльності має визначені способи реалізації. Не прив’язуючись до конкретних принципів, вкажемо найбільш типові з них: 1. Всі види трудової діяльно

I. Проблема раціонального використання всіх природних ресурсів і охорони природи.
Енергетичний баланс Землі включає: 1. Сонячну енергію, яка визначається тепловим потоком Qc=10,5´1020 кДж/год (2,5´1020 ккал/год).

Наукові основи безпеки життєдіяльності
  & Безпека - це стан, при якому небезпека не загрожує будь-кому чи будь-чому. & Безпека - це локалізована ідентифікована потенційна

Розділ 2. Людина в структурі системи «людина – середовище – діяльність».
Тема 3. Середовище життєдіяльності. Досліджуючи безпеку людини, ми передусім повинні розглянути таке поняття, як «середовище життєдіяльності», в якому живе і діє людина.

Природне середовище
Навколишнє природне середовище в широкому розумінні — космічний простір, а в вужчому — біосфера, зовнішня оболонка Землі, яка охоплює частину атмосфери, гідросферу і верхню частину літосфери.

Атмосфера
& Атмосфера — це газова оболонка Землі. За різними параметрами атмосферу Землі розділяють на такі шари (мал. 3): тропосфера - до 9—18км, ст

Гідросфера
& Гідросфера - це водяна оболонка Землі. Основна частина води (понад 80%) перебуває у глибинних зонах Землі — в її мантії. Підземна частина гідросфери охоплює ґ

Літосфера
Будова Землі неоднорідна. Вона складається з трьох оболонок - земної кори, мантії та ядра (мал. 5). Товща земної кори під ложем океану досягає 5—72 км, у рівнинних регіонах — 30—40 км, а п

Техносфера
Людина давно живе не «в природі», а мешкає в антропогенне зміненому середовищі. В життєвому циклі людина і навколишнє середовище утворюють постійно діючу систему «людина — довкілля». З поя

Виробниче середовище
& Виробниче середовище‑ це сукупність об'єктів, де людина здійснює суспільно-корисну трудову діяльність. До об’єктів виробничого середовища відносяться підприємс

Побутове середовище
Частина штучного навколишнього середовища, крім виробничого середовища, умовимося називати побутовим середовищем. Іншими словами, побутове середовище - це елементи штучного середовища, взаємодія лю

Ноосфера
Тварини та рослини своєю діяльністю за життя та біомасою після смерті мільярди років створювали та вдосконалювали умови, сприятливі для життя, тобто біосферу, перш ніж з'явилася людина. &a

Потреби
  Мотиваційною основою діяльності є потреби. Потреби — це нужда, необхідність для людини того, що забезпечує її існування і саморозвиток. Потреби по

Соціальні ознаки людини
Зміст і характер людського життя визначається способом людської діяльності, головними чинниками якого

Резерви організму людини
Центральна нервова система бере участь у прийомі, опрацюванні та аналізі будь-якої інформації, що надх

АНАЛІЗАТОРИ ЛЮДИНИ
  Будова і властивості аналізаторів Для визначення рівня та шляхів впливу різних небезпек на організм людини необхідно насамперед розглянути, як саме всі

Загальні властивості органів чуття
Усі аналізатори завдяки своїй однотипній будові мають такі загальні психофізіологічні властивості: è надзвичайно висока чутливість до адекватних подразників è наявні

Зоровий аналізатор
Більше 90% інформації про зовнішній світ ми одержуємо через зоровий аналізатор. Відчуття світла виникає у результаті впливу електромагнітних хвиль довжиною 380-780 нанометрів (нм) на рецепто

Шкіряний аналізатор
Шкіряний, або тактильний, аналізатор відіграє безумовно виняткову роль у житті людини. При втраті зору і слуху, людина за допомогою тактильного аналізатора за рахунок тренування і різноманітних тех

Вісцеральний аналізатор
Аналізатор внутрішніх органів, або вісцеральний (інтероцептивний) аналізатор, відіграє надзвичайно важливу роль у житті і здоров’ї людини. Цей аналізатор визначає небезпеки внутрішнього, прихованог

Значення нервової системи в життєдіяльності людини
  Людина як жива істота має дві найхарактерніші складові: організм і психіку. Психіка — це властивість нервової системи. Нервова система — це сукупніст

Психіка людини і безпека життєдіяльності
  Якби була можливість наочно порівняти сучасну людину з людьми, |які жили 20-30 тис. років тому, то можна було б помітити, що за цей період людина зовні майже не змінилася. Більше то

Риси людини
  Риси людини — це стійкі особливості поведінки, що повторюються в різних ситуаціях. Вони суттєво впливають на життєдіяльність людини і її безпеку. & Інтелект

Здібності
& Здібності — це психофізіологічні властивості людини, які характеризують рівень розвитку функцій відображення існуючого світу і регуляції поведінки. До цих властивост

Емоційні якості
  & Емоції— це психічні процеси, які відображають у формі переживання особисту оцінку і значущість зовнішніх обставин і ситуацій. Прояв емоційного життя

Основні терміни
  & Радіаційна безпека- стан радіаційно-ядерних об'єктів та навколишнього середовища, що забезпечує неперевищення основних дозових лімітів, виключення будь-якого

ПРИРОДА ІОНІЗУЮЧого ВИПРОМІНЮВАНня
БУДОВА АТОМА   Всі речовини навколишньої природи складаються з вельми малих частин - атомів. Атом володіє всіма фізичними і хімічними властивостями хімічного елемента.

ВИДИ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
  На стійкість ядер впливає співвідношення між протонами и нейтронами в них. Ядра, які мають надлишок чи недостачу нейтронів – нестійкі, вони або розпадаються на частини

Альфа-випромінювання.
& Альфа-випромінювання (a-випромінювання) -корпускулярне іонізуюче випромінювання, яке складається з альфа-часток (ядер гелію), що випромінюються при радіоактивному розпаді чи

Гамма-випромінювання.
& Гамма-випромінювання (g-випромінювання) -короткохвильове електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі <0,1 нм, що виникає при розпаді радіоактивних ядер, при взаємодії

КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНІЗУЮЧого ВИПРОМІНЮВАНня
  Активність.Активність радіоактивної речовини визначається кількістю розпадів ядер за одиницю часу. Чим менший період напіврозпаду та менша маса атома, тим більша ак

Таблиця 1. Одиниці виміру показників іонізуючого випромінювання
Назва одиниці виміру Назва та позначення у системі СІ Назва та позначення позасистемні Зв'язок між одиницями

ДІЯ РАДІАЦІЇ НА ЛЮДИНУ
  Вплив іонізуючого випромінювання призводить до порушення нормальних біологічних процесів. Клітка - елементарна жива одиниця, в її склад входять мільярди молекул білків, ліп

Гостра променева хвороба
Поглинена доза в діапазоні 1-10Гр (100-1000Р) призводить до гострої променевої хвороби. По важкості виділяють 4 ступені гострої променевої хвороби. Гостра променева хвороба I ступе

Гострі місцеві променеві ураження
Гострі місцеві променеві ураження виникають, у разі опромінення окремих дільниць тіла при досить високих дозах або ступені радіоактивного забруднення. По вираженню змін в організмі розрізнюють пром

Онкологічні захворювання
Якщо променеві ураження при впливі великих доз опромінення мають чітку клінічну картину, то по мірі їх зниження на перший план виступає оцінка окремих наслідків - онкологічних і спадкових (генетичн

Генетичні наслідки опромінення
Генетичні наслідки опромінення зв'язують з хромосомними змінами і мутаціями в самих генах. Обидва типи аномалій можуть привести до спадкових захворювань в подальших поколіннях. За даними Н

Опромінення в медицині
Багато людей не уявляють собі, що коли вони стають за екран рентгенівського апарату, то за один раз отримують дозу, яка не менше, ніж "чорнобильська доза" за цілий рік. Використа

Заходи захисту населення
Заходи захисту населення в умовах радіаційної аварії поділяються на термінові (невідкладні) та довгострокові. До термінових і невідкладних протирадіаційних захисних заходів належать

Будівельні матеріали, будинки і споруди
Опромінення людей в жилих та виробничих приміщеннях не повинно перевищувати затверджених нормативів. Захист людини від впливу радіонуклідів, що містяться у будівельних матеріалах, забезпеч

Захисні споруди
  Для того, щоб захистити населення від впливу іонізуючого випромінювання, використовуються захисні споруди, протирадіаційні та найпростіші укриття, службові і житлові приміщення в ка

Вплив іонізуючого випромінювання на тканини організму
Зарядженні частинки.Альфа і бета частинки,

Характеристики електромагнітних випромінювань
  Вид випромінювання Спектр (довжина хвилі) випромінювання Ступінь впливу на БЖД Гамма-випромінюванн

Механічні небезпекИ
  Під техногенними механічними небезпеками розуміються такі небажані впливи на людину, походження яких обумовлено кінетичною енергією тіл. Ці небезпеки створюються об'єктами, що падаю

ХІМІЧНІ НЕБЕЗПЕКИ
  Серед техногенних небезпек особливе місце займають хімічні небезпеки (хімічні отруйні речовини й елементи). У наш час відомо біля 7 млн. хімічних речовин. Сьогодні у світі виробляєт

Важкі метали
До важких металів відносяться хімічні елементи з щільністю більш 5 г/см3. Відповідно до таблиці Менделєєва їх нараховується 42 елемента. До числа ж найбільш небезп

Отрутохімікати
Пестициди (від латинської pestis - зараза) - хімічні препарати для захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб, бур'янів, а також для знищення паразитів у сільськогосподарських твари

КСЕНОБІОТИКИ
(від греч. "ксенос" – чужий і "біо" – життя). Особливе місце серед цих речовин займають вуглеводи, які містять галогени, що мають технічну назву хладони (фреони). Хладони малото

Електромагнітні поля та Електромагнітні випромінювання
Електромагнітні поля (ЕМП) та електромагнітні випромінювання (ЕМВ) техногенного походження в наш час стали постійними супутниками людини. ЕМП та ЕМВ являють собою особливу форму матерії. Б

Забезпечення індивідуальної і колективної техногенної безпеки на виробництві і в побуті
Успішне рішення проблеми безпеки життєдіяльності багато в чому залежить, зокрема, від наявності злагодженої системи забезпечення техногенної безпеки в умовах виробничої діяльності і побуту. Вона по

Рекомендації по мінімізації побутової техногенної небезпеки
Розвиток транспортних систем, систем зв'язку і телебачення, впровадження в побут різноманітних електроприладів і пристосувань побутової хімії і полімерних матеріалів, використання природного газу д

Природні небезпеки
  До природних небезпек відносяться стихійні явища, які представляють безпосередню загрозу для життя і здоров'я людей (землетруси, виверження вулканів, снігові лавини, селі, зсуви, по

Землетруси.
Земля складається з декількох різноманітних по складі і фізичних властивостях оболонок - геосфер. У центрі Землі знаходиться ядро, за ним випливає мантія, потім земна кора. Верхня межа мантії прохо

Таблиця 8.1. Міжнародна шкала МSК-64 для оцінки сили землетрусу.
  Сила в балах Найменування землетрусу Наслідки землетрусу I Непомітний струс ґрунту

Таблиця 8.2. Співвідношення магнітуди М та бальності за Ріхтером в залежності від глибини епіцентру землетрусу.
Глибина епіцентру h, км Магнітуда М V

Руйнування морських берегів
Від впливу на узбережжя Чорного і Азовського морів сильних штормів (у 1969, 1971, 1983, 1992 рр.) одноразові матеріальні збитки становили до 600 млн. гривень. Причинами руйнування морських

Дії після сходження снігової лавини.
· Повідомте, при можливості, про лихо органи місцевої влади найближчого населеного пункту, якщо ви опинилися поза зоною сходу лавини. · Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отри

Дії під час повені
Перед тим, як залишити будинки в зоні затоплення, потрібно перенести на горища або верхні поверхи все, що може пошкодити вода, виключити газ, освітлення, електроприлади, погасити вогонь у печах, вз

При загрозі зсуву
Необхідно організувати постійний контроль особливо у весняний та осінній періоди на небезпечних схилах за рівнем води в колодязях, дренажних спорудах, бурових свердловинах, річках, водосховищах, оз

Селеві потоки
Близько 30 міст, селищ і сільських населених пунктів у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях і в Криму перебувають під загрозою селевих потоків. Особливо небезпечні б

Дії при загрозі селю
· Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку, рекомендації про порядок дій. · Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людя

Бурі і урагани
  Нерівномірність нагрівання атмосферного повітря сприяє загальної циркуляції атмосфери, що впливає на погоду і клімат. Зміна температури призводить до зміни атмосферного тиску і прям

Космічні небезпеки.
  Космос - один з елементів, що впливають на земне життя. Розглянемо деякі небезпеки, що загрожують людині з космосу. Астероїди - це малі планети, діаметр як

Практичні рекомендації по забезпеченню БЖД населення при стихійних лихах.
  Стихійні лиха - це різноманітні явища природи, що викликають раптові порушення нормальної життєдіяльності населення, а також руйнації і знищення матеріальних цінностей. Вони нерідко

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ І ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ СНІГОВИХ ЗАНОСАХ
  Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виражаються сніжними заносами в результаті снігопадів і заметілей. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 ч, сильно в

Екологічні небезпеки
Екологічні небезпеки - це небезпеки для життєдіяльності і технологічної діяльності людини, що виникають унаслідок зміни системних параметрів навколишнього природного середовища. По своєму походженн

Біологічні небезпеки
  Навколишньої людини світ ділиться на живий і неживий. Відмінною рисою живих об'єктів є їхня спроможність рости і розмножуватися. Всі об'єкти живогосвіту можна умовно розділити на де

Соціальні небезпеки
Історично сформовані форми спільної діяльності людей, що характеризуються визначеним типом відношень між людьми утворять товариство,або соціум. Соціум - це особлива система, деякий організм, що роз

Види соціальних небезпек.
Шантаж - злочин, що полягає в погрозі викриття, розголошення ганебних зведень із метою домогтися яких-небудь вигод. Він робить негативний вплив на нервову систему.

Класифікація надзвичайних ситуацій
Відповідно до причин походження подій, що можуть зумовити виникнення НС на території України, розрізняються: НС техногенного характеру — транспортні аварії (катастрофи), пожежі, нес

Причини виникнення надзвичайних ситуацій.
На території України, незважаючи на відносну стабілізацію, зберігається високий рівень техногенної і природної небезпеки. Основними причинами виникнення техногенних аварій і катастроф та збільшення

Мета та основні завдання Програми
Зараз в Україні діє затверджена Кабінетом Міністрів України (постанова від 22 серпня 2000 р. № 1313) „Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру

Мета та основні завдання Програми
Зараз в Україні діє затверджена Кабінетом Міністрів України (постанова від 22 серпня 2000 р. № 1313) „Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру

Мета та основні завдання Програми
Зараз в Україні діє затверджена Кабінетом Міністрів України (постанова від 22 серпня 2000 р. № 1313) „Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру

Мета та основні завдання Програми
Зараз в Україні діє затверджена Кабінетом Міністрів України (постанова від 22 серпня 2000 р. № 1313) „Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру

Надзвичайні ситуації природного характеру
Природні НС є результатом прояву стихійних сил природи, призводять до стихійного лиха. Стихійне лихо - явище природи надзвичайного характеру, наслідком якого є порушення ж

Осередки ураження під час землетрусів
Землетрус - підземні поштовхи і коливання земної поверхні. Вони бувають тектоничні, вулканічні, обвальні, при падінні метеоритів та інше. Найчастіше відбуваються тектоничн

Повені та їх наслідки.
Повінь - тимчасове затоплення суші водою в результаті розливу річок вище звичайного горизонту внаслідок танення снігів, зливних дощів, льодових заторів або обвалу, руйнування дамб

Бурі, урагани, смерчі та їх наслідки.
Урагани, бурі і смерчі - надзвичайно швидкі рухи повітря або вітри. Виникають звичайно при проходженні глибоких циклонів і на периферії великих антициклонів. Швидкість вітру досягає від 60 до 240 к

Лісові і торфяні пожежі
Пожежа - це горіння, що розповсюджується стихійно. Вражаючими факторами пожежі є теплове випромінювання і токсична дія продуктів горіння. Основні параметри факторів - температура (

Система управління безпекою життєдіяльності
  ЗАКОН УКРАЇНИ Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру   Розділ V. Державне управління у сфері

Національна рада з питань безпечної життєдіяльності населення.
Національна Рада з питань безпечної життєдіяльності населення при Кабінеті Міністрів України створена для розроблення і реалізації державної політики в галузі охорони життя людей на виробництві та

Державна санітарно-епідеміологічна служба
Державну санітарно-епідеміологічну службу становлять органи, установи і заклади санітарно-епідеміологічного профілю Міністерства охорони здоров'я України, відповідні установи, заклади, частини і пі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги