рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ - Конспект, раздел Философия, Конспект лекцій з курсу Механічна технологія текстильних матеріалів Ми Починаємо Вивчати Курс „Механічна Технологія Текстильних Матеріалів” ...

Ми починаємо вивчати курс „Механічна технологія текстильних матеріалів”

Курс читається в _____ семестрі. Згідно з учбовим планом, він має таку структуру:

лекцій____ год.,

лабораторних занять ____ год.,

самостійна робота студентів ____год.

Рубіжний контроль -_____________.

Курс читається на кафедрі „ Метрологія, стандартизація та серифікація”, тел. 256-21-23, 256-29-07.

Лектор: Козелло Надія Леонідівна,

Лабораторні роботи проводять ___________________________________________________________________

В конспект лекцій включені найважливіші питання по завданням та об'єму виробництва, а також типові процеси, конструкції сучасних машин, методи контролю, після вивчення яких молодий фахівець міг би самостійно розібратися в технології виробництв, що не включені в даний конспект.

Текстильна промисловість виробляє продукцію побутового і технічного призначення. Вона забезпечує текстильними матеріалами підприємства, що виробляють одяг, взуття, головні убори та інші вироби побутового призначення. Крім того текстильні підприємства випускають вироби для потреб інших галузей народного господарства. До них належать автомобіле- та авіабудівництво, електротехніка, хімічна промисловість, медицина та інші. Наприклад, з капронових, віскозних ниток, бавовняної пряжі отримують корд для покришок автомобілів, літаків, з бавовняної пряжі також кирзу, скручені та плетені вироби (канати, риболовні сіті, шнури, тасьму), прогумовані привідні ремені, транспортні стрічки, фільтрувальні технічні тканини та інші вироби. У медицині широко використовують вату, бинти і т.д.

В залежності від основного виду волокон і ниток, що переробляються текстильну промисловість підрозділяють на галузі:

- бавовняну, що виробляє тканини з бавовни і її сполучень з іншими волокнами (нитками);

- вовняну, що виробляє тканини із шерсті і її сполучень з іншими волокнами (нитками).

- лляну, що виробляє тканини і кручені вироби з льону та інших лубкових волокон та їх сполучень з іншими волокнами (нитками).

-шовкову, що виробляє тканини з комплексних ниток, пряжи натурального шовку і хімічних волокон (ниток).

 

 

Рис.

 

Галузі текстильної промисловості включають наступні виробництва:

1. Виробництва по первинній переробці вихідної сировини:

- бавовноочищувальні заводи для очищення бавовни-сирцю і відділення волокон від насінь і упаковування в стоси;

- фабрики для миття шерсті (шерстемийки) і сортування, видалення домішок, жиропоту й упаковування волокон у стоси;

- заводи по первинній обробці лубкових волокон, де робиться виділення волокон із стебла, їхнє очищення і пакування в стоси;

- заводи по первинній обробці коконів для їхнього запарювання, висушування й упаковування.

 

2. Прядильні виробництва для одержання одиночної і крученої пряжи з бавовни, шерсті, льону, пеньки, джута, відходів шовківництва і кокононамотування, хімічних волокон і сполучення різних волокон (ниток).

 

3. Кокононамотувальне і шовкокрутильне виробництва для розмотування коконів, одержання комплексної нитки шовку-сирцю, а також кручених і текстурованих ниток із натурального шовку і хімічних ниток.

Переходимо до вивчення виробництва ниток і насамперед пряжі з волокон, тобто прядильного виробництва. Воно складається з двох стадій. Перша включає ряд технологічних процесів підготовки волокон до прядіння - стадія підготовки волокон до прядіння. Друга представляє безпосередньо процес виготовлення з напівфабрикату кінцевого продукту - пряжі.

Пряжу одержують різними способами і машинами. Тому існує поняття системи прядіння як сукупності технологічних процесів і машин для одержання з волокон пряжі. Різні системи прядіння застосовуються в залежності від властивостей волокон, що переробляються і необхідних властивостей пряжі. Їх відрізняють головним чином по виду чесання волокон, по виду підготовки до прядіння і способу стоншення волокон при формуванні рівниці.

Чесання волокон за допомогою кардної гарнітури робочих органів чесальних машин (голчастої і пильчатої) називають кардочесанням.

Якщо для чесання використовують спеціальні гребені, воно називається гребенечесанням.

Системи прядіння, у яких при підготовці волокон використовується тільки кардочесання, можуть бути кардні або апаратні. У кардній системі прядіння наступне стоншення напівфабрикатів - стрічок робиться шляхом їх витягування. В апаратній системі для кардочесання використовується комплекс машин в основному чесальних. Ця система відрізняється тим, що в ній здійснюється стоншення шару ватки (прочосу) шляхом його розподілу на вузькі смужки, що перетворюються потім суканням у рівницю.

Гребінна система прядіння без кардочесання застосовується для отримання пряжі з тіпального льону, довговолокнистої грубої вовни і відходів натурального шовку.

Кардна система прядіння застосовується при отриманні пряжі з тонковолокнистої і середньоволокнистої бавовни, тонкої і грубої шерсті, коротковолокнистого льону і коротковолокнистих відходів вовни.

Апаратна система застосовується при отриманні пряжі з коротких нерівних волокон усіх видів.

У сучасних умовах бавовняна галузь текстильної промисловості використовує в основному кардну і гребінну системи прядіння. Вовняна галузь виробляє і переробляє пряжу гребінної й апаратної системи прядіння. Лляна галузь використовує у своїх виробництвах в основному пряжу гребінної системи прядіння без кардочесання (лляну), кардної системи (пачосову) і апаратної системи прядіння.

 

Бавовняна галузь у текстильній промисловості має першорядне значення як по обсягу виробництва продукції, так і по її асортименту і якості. Тут виробляється різна пряжа: однониткова і кручена, сувора, фарбована і меланжева, для основи і утка, тобто для тканин, пряжа для ниток, взуттєвих і технічних тканин, трикотажу та інших виробів.

Сировиною для бавовнопрядильного виробництва служать бавовна, хімічне волокно - штучне (переважно віскозне) і синтетичні (лавсанове, нітронне, капронове й ін). Крім того використовують відходи бавовнопрядильного виробництва.

 

Бавовняне волокно в залежності від розривного навантаження і ступеня зрілості ділиться на сім сортів: добірний (0),1, П, Ш і т. д. ( рис.1.1, рис.1.2 ). Для кожного сорту встановлені розрахункова і гранично допустима норми вмісту пороків і бур'янистих домішок. Кожному сорту відповідає також кондиційна і мінімальна вологість, що враховуються при розрахунку споживачів із постачальниками бавовни.

Бавовняне волокно (0), 1, П, Ш, 1У, У сортів в залежності від відносного розривного навантаження підрозділяється на сім типів від 1 до 7. Причому тип бавовни 0 (добірний), 1 і П сортів встановлюють у залежності від відносного розривного навантаження та довжини волокна, бавовняне волокно Ш, 1У сортів поділяють на типи а залежності від довжини , а бавовняне волокно У и У1 сортів на типи на підрозділяються.

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з курсу Механічна технологія текстильних матеріалів

Конспект лекцій з курсу Механічна технологія текстильних матеріалів для студентів напрямку Метрологія стандартизація та сертифікація та для...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Розпушування, змішування й очищення
Процесирозпушування, змішування й очищенняволокон об'єднані і виконуються на розпушувально-очищувальному тіпальному агрегаті. Вони здійснюються за принципом безперервного потоку: п

Тіпальна машина
Від розпушувально-очисного агрегату волокно по трубопроводу надходить до пневматичного розподільника. Пневматичний розподільник за допомогою конденсорів розподіляє потік волокон по двом тіпальним м

Самостійна робота
8. Вичертіть схеми основних робочих органів тіпальної машини, опишіть їх призначення, устрій і

Устрій та робота кардочесальної машини
Волокнистамаса, яка сформована у вигляді полотна або рівномірного потоку волокон, подається на кардочесальні машини. Волокнистий матеріал, що надійшов до чесальної машини, має вигляд пучків поплута

Витягування та складання. Стрічкові машини
Метою витягування є стоншення продукту, розпрямляння й орієнтація волокон. Суть витягування полягає у відносному зсуві волокон, та у розподілі їх на більш

Одержання рівниці. Рівнична машина
Щоб одержати зі стрічки пряжу, її необхідно стоншити у 50-200 разів і додати міцність скручуванням в

Прядіння. Кільцепрядильна машина
Рівниця, намотана на котушки, поступає на прядильні машини. Для одержання пряжі необхідно стоншити рівницю та придати їй необхідну міцність. Стоншення досягається витягуванням у витяжних пристроях.

Самостійна робота
1. Яке розходження в умовах формування пряжі на прядильних машинах кільцевого і пневмомеханічно

Гребенечесальна машина
  Мета гребенечесання - одержання стрічки, яка складається з більш рівномірних по довжині, добре очищених, розпрямлених і паралельно розташованих волокон, що дозволяє

Самостійна робота
1. У чому полягає принципова відмінність кардочесання на чесальних машинах і гребенечесання на

ВИРОБНИЦТВО ПРЯЖІ З ШЕРСТІ ТА ХІМІЧНИХ ВОЛОКОН.
АПАРАТНА СИСТЕМА ПРЯДІННЯ. Для виробництва пряжі з шерсті та хімічних волокон для тканин та трикотажних виробів застосовуються переважно апаратна та гребінна системи пряді

Прядіння - формування апаратної пряжі.
  Рівничні бобіни ___ установлюють на двох розкочуючих б

КРУТИЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО І ВИРОБНИЦТВО ТЕКСТУРОВАНИХ НИТОК
7.1.Загальні відомості.   У виробництві тканин і трикотажу в багатьох випадках застосовується одинична пряжа. Однак крім неї в текстильній промисловості заст

Кручені нитки фасонного скручування
Кручені нитки фасонного скручування різко відрізняються від ниток спеціального скручування і виготовляються на спеціальних крутильних машинах. Виходячи з принципових відмінностей методів,

Виробництво текстурованих ниток із хімічних волокон
  Одним із представників текстурованих ниток є нитки - еластик. Нитка ___

Самостійна робота
1. Підготовка до скручування. Сукальні машини. 2. Скручування, прядильно-крути

Перемотування ниток на бобіни
Основні нитки перемотують на мотальних машинах, щоб створити зручну форму пакування для наступного процесу снування, збільшити довжину нитки на пакуванні, підвищити чистоту та ліквідувати дефекти п

Снування основних ниток.
Перемотана на мотальних машинах нитка на бобінах надходить у снувальний цех. Суть снування- полягає в одночасному намотуванні на снувальний валик, барабан або котушку певного числа

Шліхтування основних ниток
У процесі ткацтва на ткацькій станині нитки основи зазнають значного тертя при проходженні через вічка ремізок між зубами берда. Крім того, нитки підлягають переміннам по величині багаторазовим нав

Шліхтування основних ниток
У процесі ткацтва на ткацькій станині нитки основи зазнають значного тертя при проходженні через вічка ремізок між зубами берда. Крім того, нитки підлягають переміннам по величині багаторазовим нав

Принцип утворення тканини на ткацькому верстаті.
Основна й утокова пряжа з підготовчого відділу поступає на ткацький верстат, де з неї виробляють тканину певного переплетення, щільності та ширини. Технологічна схема ткацького верстату приведена н

Загальні відомості про ткацькі верстати та їх класифікація
Процес утворення тканини на ткацькому верстаті складається з таких циклічно зв'язаних одна з одною основних технологічних операцій: нитки основи переміщуються у вертикальному напрямку, роз

Самостійна робота
1. Ручна, напівмеханічна і механічна проборка. 2. Класифікація зівоутворюючих м

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги