рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Скорочення втрат пального

Скорочення втрат пального - раздел Философия, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ПАЛЬНО-МАСТИЛЬНИМИ МАТЕРІАЛАМИ Втрати Пального При Перекачуваннях, Транспортуванні, Зберіганні І Заправці Те...

Втрати пального при перекачуваннях, транспортуванні, зберіганні і заправці техніки можуть відбуватися в результаті підтікань, проливів, випаровування, змішування, обводнення, забруднень.

А). Зниження втрат пального при перекачуванні і транспортуванні.

Втрати пального при перекачуванні і перевезеннях різними видами транспорту відбуваються головним чином від випаровування, протікань через негерметичність, проливів і переливів.

Найбільші втрати від випаровування виникають в авіаційних і автомобільних бензинах, найменші - у мазуті і маслах.

Видачу (налив) палива в засоби транспортування в теплий час року краще проводити в ранкові або вечірні години.

Експлуатація залізничних і автомобільних цистерн без ущільнюючих прокладок не допускається, оскільки це викличе не тільки втрати пального від випаровування, але й його виплескуванні при русі транспортних засобів, що також збільшує пожежну небезпеку.

Втрати пального від протікань і проливів, при перекачуваннях і транспортуванні у випадку недостатньо уважного проведення операції по відпуску і прийому пального або несвоєчасного огляду, технічного обслуговування можуть досягнути значних розмірів.

Проливи пального при зберіганні і транспортуванні можуть відбуватися також за рахунок його розширення при нагріванні.

Тому при заповненні резервуарів, засобів транспортування необхідно залишати вільний простір. Висота недоливу у вертикальних резервуарах складає 5 % загальної висоти наливу, в горизонтальному резервуарі - 15-20 см, в бочках - 5-7 см, а в каністрах - 3-4 см.

 

Б). Зниження втрат пального при зберіганні.

Втрати пального від випаровування при зберіганні на складах пов’язані з так званим "диханням" резервуарів.

Із збільшенням місткості резервуарів втрати від випаровування зменшуються:

Табл.

Поверхня випаровування в горизонтальному циліндричному резервуарі залежить від ступеня його заповнення. Найменша поверхня випаровування - у повністю залитого резервуару. Щоб зменшити випаровування пального, необхідно зменшити коливання температури пального в резервуарах. Засобом різкого зменшення і навіть повного припинення коливань температури в резервуарах е їх часткове чи повне заглиблення в ґрунт або встановлення в підземних казематах.

В). Втрати пального при заправці техніки.

Втрати пального при заправці техніки залежить від технологічного стану заправного обладнання і правильної його експлуатації. Вони можуть відбуватися в результаті випаровування, проливів або протікання пального.

Заправка машин проводиться пальним і маслом тільки тих марок, які вказані в керівництві або інструкціях по експлуатації даної матеріальної частини.

Застосування на машинах ПММ, не передбачених технічною рекомендацією, може призвести як до значної перевитрати пального, а так і до пошкоджень двигуна, агрегатів трансмісії або їх передчасному зношенню.

Заправка машин пальним повинна проводитись тільки закритим струменем, що забезпечує зменшення випаровування пального, а також запобігає попаданню в нього вологи і пилу з навколишнього повітря.

Заправка машин в парках проводиться на стаціонарних заправних пунктах, обладнаних по типовим проектам. Це дозволяє з мінімальними втратами заправляти пальним баки машин і одночасно здійснювати суворий облік пального, що видається.

Встановлено, що втрати пального при заправці із застосуванням відер і лійок складають 1 % від виданого на заправку пального. Застосування для заправки ручних насосів скорочує втрати в 10 разів (до 0,1 %), а при механізованій заправці з використанням заправних колонок і рукавів з роздавальними кранами втрати пального скорочуються до 0,05 %.

Перед заправкою пальним і маслом необхідно впевнитися в справності відповідних систем, відсутності підтікання нафтопродуктів у штуцерах трубопроводів, зливних трубах та ін.

Не можна заповнювати баки машин пальним повністю, слід залишати незаповнений об’єм на випадок розширення пального при підвищенні температури.

 

Література:

1. Справочник офицера службы горючего, ВИ, М., 1980.

2. Серегин Е. П. "Экономия горючего", М, ВИ, 1980 .

3. Киреев Д.А. ”Организация обеспечения войск горючим в военное время”.

ч .ІІ.,М.,ВИ.,1981.

4. ”Организация заправки машин горючим в полевих условиях” Навчальний посібник. - УВВТУ., 1982.

5. Информационно-технический бюллетень. № 12 - М, ВИ, 1984.

6. ”Руководство по оформлению воинских перевозок Министерства обороны и расчёт за них. Введено в дію наказом МО от 1984 г № 200.

7. Навчальний посібник ”Обеспечение горючим частей и соединений Сухопутних войск в военое время” УВВТУ., 1985.

8. "Номенклатура горючего, смазочных материалов, специальных жидкостей и технических средств обеспечения горючим", М, 1987.

9. Блохин В.А. ”Обеспечение ракетным топливом и горючим” М.,ВИ.,1989.

10. Клейменов Н. П. и др., ”Обеспечение горючим частей и обьединений Сухопутных войск в военное время”. Навчальний посібник. - УВВТУ., 1989.

11. ”Керівництво по списанню з обліку матеріальних та грошових засобів у Збройних Силах України”. Введено в дію наказом МО України від 1994р. № 165.

12. "Інструкція щодо поводження з отруйними технічними рідинами у Збройних Силах України". Введена в дію наказом Заступника Міністра оборони України - начальника Тилу Збройних Сил України від 1994р. № 7.

13. ”Керівництво зі встановлення строків корисної експлуатації до ремонту та списання технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів”. Введено в дію наказом МО України від 2011р. №82815. ”Положення про військове (корабельне) господарство ЗС України”. Введено в дію наказом МО України від 1997р. № 300.

14. "Інструкція про організацію масової видачі пального в автомобільний транспорт". Введена в дію наказом Заступника Міністра оборони України - начальника Тилу Збройних Сил України від 1997р. №46.

15. "Керівництво по роботі військових складів пально-мастильних матеріалів Збройних Сил України". Введено в дію наказом Заступника Міністра оборони з тилу - начальника Тилу Збройних Сил України від 1998р. № 112.

16. ”Норми витрати пального, масел, мастил і спеціальних рідин при експлуатації, ремонті і консервації військової техніки й озброєння Збройних Сил України”. Додаток № 2 . Введено в дію наказом МО України від 1999р. №01

17. ”Інструкція на проведення документальної ревізії (перевірки) СП в/частин (з’єднання), складу, баз і ЦЗП”. Введена в дію наказом Заступника МОУ з тилу - НТ ЗС від 2000р. № 60.

18. ”Правила перевезення вантажів залізничним транспортом України” частина І, затверджені наказом Міністра транспорту України від 2002 №873.

19. ”Правила перевезення вантажів залізничним транспортом України” частина ІІ, затверджені наказом Міністра транспорту України від 2003 №299.

20. ”Положення про забезпечення Збройних Сил України пальним і технічними засобами служби пального на мирний час”. Введено в дію наказом МО України від 2006 р. №469.

21. ”Положення з бухгалтерського обліку у Збройних Силах України ”. Введено в дію наказом МО України від 2007 №363.

22. ”Тимчасове керівництво з облику військового майна у ЗС України ”. Введено в дію наказом МО України від 2010р. № 690.

23. ”Табель термінових донесень з питань оперативного та матеріального забезпечення військ (сил) на мирний час”. Введено в дію наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 2010р. №55.

24. ”Керівництво зі встановлення строків корисної експлуатації до ремонту та списання технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів”. Введено в дію наказом МО України від 2011р. №828.


 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ПАЛЬНО-МАСТИЛЬНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

Кафедра військової підготовки... Монастирський В П Андрейчікав Е Ю... Пономарьов В Е...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Скорочення втрат пального

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Завдання служби пального в мирний і воєнний час.
У відповідності до ”Положення про забезпечення Збройних Сил України пальним і технічними засобами служби пально-мастильних матеріалів на мирний час”, затвердженого наказом МО України від 31.07.2006

Організаційна структура служби пального у 3бройних Силах України.
Органами управління служби пального є: - відділ постачання пального Департаменту постачання матеріальних ресурсів МОУ; - Центральне управління забезпечення пально-мастильними мате

Організаційна структура служби пального окремої військової частин.
Службу пально-мастильних матеріалів окремої військовій частині очолює начальник служби пально-мастильних матеріалів (далі - начальник служби пального), який підпорядковується заступнику командира в

Типовий штат складу пально-мастильних матеріалів військової частини.
1. Особового складу - 3 чол. (начальник складу, начальник пункту заправлення, комірник-моторист). 2. Засоби зберігання: - резервуари металеві Р-4, Р-8н, Р-10, Р-20с загальної ємності до 50

Норми витрати пального.
Важливим фактором, який забезпечує контроль за економією ПММ, є нормування їх витрат на матеріальній частині. Витрати пального, мастильних матеріалів та спеціальних рідин на експлуатацію, ремонт, к

Постійні норми витрати пального.
Постійні норми витрати пального (в подальшому норми витрати пального) для озброєння і техніки Збройних Сил України визначені наказами Міністра оборони України. Норми витрати пального

Постійні норми витрати олив, мастил та спеціальних рідин.
Постійні норми витрати (в подальшому норми витрати) олив, мастил та спеціальних рідин для озброєння і техніки Збройних Сил України визначені в наказах Міністра оборони України. Для

Норми витрати спеціальних (гальмівної і низькозамерзаючої охолоджуючої) рідин та етилового спирту.
Норми витрати гальмівної рідини вимірюються в заправках на 1 рік експлуатації автомобіля.

Витрата пального.
Витратою пальногофактичною () вважається кількість пального, фактично (практично) спален

Витрата оливи моторної.
Витрата оливи моторної нормативна () при використанні техніки визначається розрахунк

Витрата оливи трансмісійної.
Витрата трансмісійної оливи нормативна () при використанні бронетанкового

Витрата мастил.
Витратою мастил і спеціальних рідин (окрім етилового спирту й охолоджуючої низькозамерзаючої рідини) вважається кількість мастил та спеціальних рідин, виданих з пункту заправки пальним (складу)

Витрата спеціальних рідин .
Витратою спеціальних рідинфактичною () (крім спирту, низько-замерзаючих та гальмівних рі

Витрата спирту.
Витратою етилового спирту та його сумішей (водно-спиртових, спиртогліцеринових та інших) фактичною (

Витрата низькозамерзаючої охолоджуючої рідини.
Витрата низькозамерзаючої охолоджуючоїрідининормативна () при експлуатації техніки визначає

Витрата гальмівної рідини .
Витрата гальмівноїрідининормативна () при експлуатації техніки визначається розрахунковим с

Забезпечення пальним і технічними засобами об’єднань, з’єднань та військових частин.
Забезпечення пальним і технічними засобами об’єднань, з’єднань та військових частин видів ЗСУ, а також з’єднань і військових частин центрального підпорядкування здійснюється ЦУЗПММ через ЦЗП, до як

Ліміт витрати пального.
Ліміт витрати пального - це кількість пального, яку дозволено витратити протягом запланованого періоду (року, кварталу, місяця) або на проведення певних заходів (навчань тощо). Він встановлюється:

План постачання пального.
Планом постачання визначається кількість пального, що виділяється на запланований період для централізованого відвантаження і отримання з ЦЗП, для подальшої витрати в межах ліміту та забезпечення в

Види запасів пального.
Одним із показників боєготовності військ і сил є запаси ракетного палива і пального. Під запасами ракетного палива і пального розуміють запаси, які утримуються безпосередньо в підрозділах

Заправка”, як розрахунково-постачальна одиниця.
При встановленні норм утримання запасів пального в мирний час, їх ешелонування, а в умовах ведення бойових дій при плануванні забезпечення військ пальним застосовують розрахунково-постачальна одини

Запас ходу машин та шляхи його збільшення.
Визначення запасу ходу. Розрахункова величина ”Запас ходу” - це кількість кілометрів, яку може подолати техніка на одній заправці пального, яка визначається за основними нормами ви

Зарахування військової частини на забезпечення пально-мастильними матеріалами.
Забезпечення Збройних Сил України пально-мастильними матеріалами здійснюється за територіальним принципом за рахунок коштів, передбачених кошторисом МО України відповідно до законів України ”Про де

Методика визначення потреби пального, масла, мастила та спеціальних рідин для бронетанкового озброєння і техніки на рік.
Наказом Міністра оборони України (Наказ МО України від 1999р. №01 “Норми витрати пального, масел, мастил і спеціальних рідин при експлуатації, ремонті і консервації військової техніки й озброєння З

Методика визначення потреби пального, масла, мастила та спеціальних рідин для автомобільної техніки на рік.
Наказом Міністра оборони України1 визначені норми витрати пально-мастильних матеріалів при використанні та утриманні (проведення номерних і сезонних технічних обслуговувань

Порядок витребування ПММ та СР військовою частиною.
Витребування пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин здійснюється поданням Заявки на пальне, масла мастила та спеціальні рідини (форма 6/ПММ). Заявка складається начальником служ

Порядок видачі пально-мастильних матеріалів зі складу військової частини.
Видача пально-мастильних матеріалів зі складу військової частини здійснюється за накладною (форма 2). На підставі рішення командира військової частини начальник служби пального дає розпоря

Одержання пального з центру забезпечення пальним (складу, бази пального), нафтобази.
Для одержання пального з центру забезпечення пальним (складу, бази пального) посадова особа, яка направляється з'єднанням (військовою частиною), повинна мати: - чекову вимогу; - п

Порядок одержання пального з нафтобази.
Для одержання пального з нафтобази одержувач від військової частини повинен мати: - чекову вимогу; - посвідчення особи; - рознарядку (знаходиться на нафтобазі);

Порядок документального оформлення заправлення техніки на стаціонарному заправному пункті та у польових умовах.
Своєчасна і в повному обсязі заправка військової техніки пальним є необхідною умовою забезпечення бойової готовності військових частин. Вона досягається за рахунок: - своєчасного

Заходи безпеки при поводженні з ОТР.
У Збройних Силах України при експлуатації озброєння та техніки застосовується широкий асортимент спеціальних технічних рідин і мастил з присадками. Багато з яких являється отруйними речовинами. Пор

Особливості транспортування ОТР.
Транспортування ОТР може здійснюватись залізничним, автомобільним, морським та річковим видами транспорту. Незалежно від виду транспорту ОТР дозволяється транспортувати тільки в спеціальні

Особливості зберігання ОТР.
Масла та рідини з отруйними присадками, а також етиловані бензини, які відносяться до мало шкідливих ОТР, при всіх умовах їх застосування (мирні, воєнні, навчання, марші) повинні зберігатися як і і

Особливості відвантаження та видачі ОТР.
При всіх умовах застосування ОТР відвантажуються та видаються з ЦЗП, складів та баз за нарядами (рознарядками) органів, які займаються забезпеченням, їх відвантаження та видача здійснюється тільки

Забезпечення військової частини технічними засобами.
Технічними засобами служби пального і запасними частинами до них військові частини забезпечуються: а) безкоштовно для укомплектування штатно-табельної потреби: - військові частини

Порядок отримання ТЗСП із ЦЗП і складу військової частини.
Видача технічних засобів служби пального проводиться із ЦЗП (складів і баз пального). а) При знаходженні військових частин на значній відстані від ЦЗП (складів і баз пального), технічні за

Експлуатація технічних засобів служби пального.
Всі види технічних засобів служби пального повинні знаходитись в експлуатації з врахуванням проведення технічного обслуговування та всіх видів ремонту визначений амортизаційний період. Нор

Категорування технічних засобів служби пального.
Технічне освідування технічних засобів проводиться з метою визначення їх справного стану та придатності до використання за призначенням, а також виявлення засобів, які потребують відновлення працез

Порядок списання технічних засобів служби пального.
Технічні засоби служби пального списуються в порядку, передбаченому наказом Міністра оборони України від 21.06.94 № 165. ”Керівництво по списанню з обліку матеріальних та грошових засобів у Збройни

Здача технічних засобів у ремонт.
Ремонт технічних засобів проводиться з урахуванням встановлених для них міжремонтних строків та їх фактичного технічного стану. Поточний і середній ремонт технічних засобів, включаючи базо

Залізничний транспорт.
Одне з провідних місць, щодо доставки пального займає залізничний транспорт. Він є універсальним, масовим, володіє високою перепускною здатністю, мало залежить від кліматичних умов, є гнучким і дос

Автомобільний транспорт.
Автомобільні перевезення відіграють велику роль у військовій сфері. Вдосконалення їх у відповідності до сучасних вимог є обов’язковою умовою покращення матеріального забезпечення. Автомобі

Трубопровідний транспорт.
В сучасних умовах, одним із надійних і більш ефективних видів транспортування пального є трубопровід. У ЗС України використовується його різновид - польовий магістральний трубопровід. Поль

Порядок планування перевезень залізничним транспортом.
Військові частини подають до служби пального заявки на відвантаження пального в строки і за формами, встановленими Табелем термінових донесень Збройних Сил України (на мирний час). Заявки

Порядок роботи та оформлення документів при завантаженні залізничної цистерни.
Про подачу залізничної цистерни (вагону) під завантаження представник станції попереджує військову частину за дві години до подачі його під завантаження для надання можливості військовій частині пі

Порядок отримання пального від залізниці.
Для прийому надходжень матеріальних засобів служби пального залізницею з представників військової частини призначається комісія строком на рік, яка оголошується наказом по військовій частині. Після

Порядок пред’явлення претензій при нестачі вантажу.
Порядок та строки пред’явлення та розгляду претензій, досудового врегулювання спорів, порядок пред’явлення претензій до залізниці викладено в методичних вказівках ”Про прядок організації претензійн

Перевезення пально-мастильних матеріалів автомобільним транспортом.
Автомобільний транспорт є одним з головних і надійних видів транспорту по підвозу пального військам. Автомобільний транспорт володіє високою живучістю і маневреністю і є основним видом тра

Планування перевезень пального автомобільним транспортом.
Планування підвозу пального автотранспортом полягає у визначенні необхідної кількості автомобілів і розподілу їх за об’єктами підвозу у відповідності до прийнятого рішення. Розрахунок необ

Документальне оформлення перевезень пального автомобільним транспортом.
Після визначення необхідної кількості автотранспорту для підвозу пального начальник служби пального подає заявку заступнику командира частини з логістики. На основі заявок начальників служ

Норми завантаження затарених нафтопродуктів у літаки і вертольоти
Тара з пальним АН-12 АН-22 ИЛ-76 МИ-6 ИЛ-76м Бочки 200 л

Перевезення пально-мастильних матеріалів водним транспортом.
Подача матеріальних засобів водним транспортом в загальній транспортній системі займає невелику частку. Його використання для перевезень пального обмежується через відсутність водних шляхів на деяк

Використання польового магістрального трубопроводу для подачі пального.
В сучасних умовах найнадійнішим і найбільш ефективним видом транспортування пального є трубопровід. Досвід експлуатації ПМТ показав очевидні переваги цього виду транспорту над іншими засоб

Облікові документи, Їх призначення, порядок ведення та оформлення.
Пально-мастильні матеріали, технічні засоби служби пального, як і інші матеріальні засоби, які використовуються в ЗС України в мирний і воєнний час, є державною власністю. Вони підлягають

Правила оформлення первинних облікових документів.
При оформленні первинних облікових документів необхідно дотримуватись встановлених правил: 1. Первинні документи повинні мати такі реквізити: найменування та номер документа, дата складанн

Особливості складання типових форм облікових документів.
Особливостями складання типових форм облікових документів при веденні бухгалтерського обліку є наступне: - Акти приймання військового майна (форма 03-1, форма 4-тимчасово) складаються при

Документальне оформлення приймання, видачі матеріальних засобів.
Військова частина може одержувати пальне централізовано і децентралізовано. Централізовано - залізницею, водним, автомобільним, повітряним та трубопровідним транспортом; Децентрал

Документальне оформлення видачі та списання пально-мастильних матеріалів.
Зі складу ПММ частини пальне видають: - через заправний пункт безпосередньо на заправку машини; - у підрозділи для самостійної заправки машин, технічного обслуговування, консервац

Звітні документи по службі пального.
Метою обліку також є підготовка вихідних даних для складання звітних документів у службі пального військової частини, з’єднанні , що подаються довольчому органу. Відповідно, кінцевим етапом обліку

Порядок і терміни подання донесень по службі пального .
№ форми Назва звітного документа Термін подання документа 1/ПММ Донесення про наявність та рух пального пото

Завдання і види контролю господарської діяльності військової частини.
З метою успішного здійснення господарської діяльності у військових частинах повинен систематично проводитися контроль за своєчасним і всебічним їх забезпеченням матеріальними та грошовими засобами

Порядок проведення інвентаризації матеріальних засобів у військовій частині.
Інвентаризація матеріальних засобів проводиться: - як самостійна форма контролю; - при проведенні перевірки і ревізії; - при прийомі (передачі) посади матеріально - відповідальною

Порядок проведення перевірки господарської діяльності військової частини.
Перевірка господарської діяльності частини, підрозділів і служб проводиться як за планами військових частин, так і за планами вищого командування. До перевірки господарської діяльності може залучат

Порядок проведення документальної ревізії служби пального військової частини.
Документальна ревізія має за мету перевірити дотримання чинного законодавства на витрачання матеріальних засобів і коштів при виконанні військовою частиною завдань забезпечення бойової готовності.

Порядок приймання і здачі справ та посади начальника служби пального.
З метою збільшення відповідальності за керівництво військовим господарством і забезпечення зберігання державної власності всі посадові особи при призначеннях на посади зобов’язані здавати і приймат

Скорочення витрати ПММ
А). Правильне планування експлуатації техніки. При плануванні експлуатації техніки необхідно: - для перевезення великої кількості вантажів на великі відстані необхідно вико

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги