Споживачі технологічної пари.

 

Промислові підприємства є постійними споживачами технологічної пари та гарячої води, а також сезонними споживачами тепла з гарячою водою для опалення та вентиляції. В загальному балансі теплопостачання підприємства технологічний пар має переважну роль. Це частково пояснюється використанням вторинної теплоти для мети опалення і гарячого водопостачання.

Паропостачання технологічних споживачів повинно забезпечуватися з високою надійністю, бо перерви в подачі пари або навіть зниження подачі несуть за собою великий матеріальний збиток.

Крупні споживачі технологічної пари одержують його від спеціальних ТЕЦ, що називаються промисловими. Такі ТЕЦ мають в своєму складі турбіни з протитиском Р-50-130/15, Р-100-130/15 (за«/» показаний протитиск), турбіни з промисловими або опалювальними відборами ПТ-60-130/13, ПТ-90-130/13, ПТ-135-130/13 (13 – тиск в відборі), турбіни тільки з опалювальними відборами Т-100-130 та ін. В якості палива на ТЕЦ використовують мазут, вугілля, природний газ.

Застосовується теплова схема з поперечними зв'язками, що дозволяє встановлювати однотипні котли і приєднувати ШРОУ до парової магістралі, що перемикається.

Споживання технологічної пари залежить від температури зовнішнього повітря, як показане на рис.7.1.

 

Рис.7.1. Графік теплових навантажень.

 

Тому промислові відборы треба розраховувати на мінімальне навантаження, а пікове навантаження покривати за рахунок РОУ або спеціальних пікових парових котлів.

Відношення номінальних витрат до максимальних називається коефіцієнтом теплофікації по технологічному пару.