Конденсатори.

Служать для конденсації відпрацьованої в турбіні пари при заданому вакуумі. Представляє собою поверхневі теплообмінники. В основному використовують горизонтальні конденсатори.

 

Рис.8.5.

1. Корпус; 2. Трубні дошки; 3. Задня водяна камера; 4. Трубки; 5. Передня водяна камера; 6,7 Підведення і відведення охолоджуючої води; 8. Паропідводячий патрубок; 9. Повітряохолоджувач; 10. Відсос пароповітряної суміші; 11. Конденсатозбірник.

 

Вода, що охолоджує, здійснює один або два ходи. Пучок повітроохолоджувачу включається в перший хід води.

Температура насичення в конденсаторі визначається співвідношенням:

tS2 = δt+Δt+t

δt – температурний напір на виході води з конденсатора;

Δt – нагрів води в конденсаторі;

t температура води на вході;

Δt – залежить від кратності охолоджування ;

Звичайно m=50-65%. Тиск пари в конденсаторі відповідне tS2 і приймається в залежності від температури води,що охолоджує.

Трубний пучок виконується у вигляді багаторазово згорнутої стрічки відносно вертикальної осі конденсатора з глибокими проходами на зовнішній стороні пучка.

Конденсатори охолоджуються як прісною, так і солоною водою. Для трубок на прісній воді використають здебільшого латунь Л-68, а на морській – ЛО-70-1. Також використовується мідно-нікелевий сплав МНЖН (93% міді, 5% нікеля, 1% заліза), а трубні дошки зі сталі 12Х18Н9Т. Діаметр трубок 16-32 мм., з товщиною 1-2мм. Швидкість в трубках 1-2, 5 м/с на прісній воді і 1,5 м/с – на морський.

 

Крайки конденсатосбірника виступають над днищем конденсатора на 15-20мм. Конденсат, розлитий по днищу тонким шаром, омивається паром, що надходить в нижню частину пучка, завдяки чому додатково деаерується. Сам конденсатосбірник виконаний деаераційним, струйного типу. Стікаючий через край конденсатосбірника конденсат надходить на дирчатий лист. Струми конденсата омиваются потіком пари, що забезпечує додаткову деаерацію.

Можливе підвальне і бокове розташування конденсоторів.