рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Системи технічного водопостачання.

Системи технічного водопостачання. - раздел Философия, Основи технології та екологічної безпеки Теплових та атомних електростанцій На Сучасних Тес І Аес Застосовують Прямотечну, Оборотну І Змішану Системи Тех...

На сучасних ТЕС і АЕС застосовують прямотечну, оборотну і змішану системи технічного водопостачання. При виборі тієї або іншої системи враховується ряд чинників. Для електростанцій малої і середньої потужності на вибір впливає в основному дебіт місцевого джерела води і техніко-економічні показники різних систем. Для могутніх і надпотужних електростанцій враховується ще можливий вплив скидання великих кількостей підігрітої води в природні джерела на збереження природних ресурсів прилеглого району.

Прямотечна система. Система водопостачання іменується прямоточною, коли вся вода для технічних потреб забирається з природного джерела (річки, озера, морити) і після використовування скидається в це ж джерело. Яких-небудь штучних споруд для охолоджування води не передбачається. Застосування цієї системи можливе, якщо дебіт річки в три- чотири рази перевищує витрату технічної води або при великій площі водоймища, дозволяючої використовувати його як природний охолоджувач води. Зразкова схема комунікацій прямотечної системи показана на мал. 14.1.

 

Мал. 14.1. Схема прямоточного водопостачання з береговою насосною:

1 — конденсатори; 2 — берегова насосна: 3 — напірні магістралі; 4— відвідний канал; 5 — сифонові колодязі; 6 — перемикаючий колодязь; 7— перепускний канал; 8 — сітки; 9 — циркуляційні насоси.

 

Подача води від джерела водопостачання на електростанцію здійснюється по напірних водопроводах або самотечним каналах. У першому випадку для подачі води споруджують берегову насосну станцію і два залізобетонних або металевих водовода, від яких до кожної турбіни передбачається відгалуження. Якщо відстань від джерела до головної будівлі велика, застосовують схему з двома ступенями перекачування; другу насосну споруджують поблизу головної будівлі. Найекономічніший варіант цієї схеми в тому випадку, якщо вода першої до другої насосної подається по самотечному каналу. Проте такий варіант можливий лише при сприятливому рельєфі місцевості. Іноді місцеві умови дозволяють підводити воду до електростанції по самотечному каналу без споруди берегової насосної. В цьому випадку насосну станцію споруджують поблизу від головного корпусу. На блокових ТЕС і АЕС такі насосні передбачаються для кожного блоку з установкою в них не менше двох насосів. При значному заглибленні конденсаційного приміщення можливе самотечний підведення води безпосередньо в головний корпус. Циркуляційні насоси в кількості не менше два на одну турбіну встановлюються у приямку конденсаційного приміщення. Проте за техніко-економічними показниками такий варіант гірший за варіант з центральною насосною і застосовується рідко.

 

Мал. 14.2. Схема прямоточного водопостачання з послідовною роботою конденсаторів:

1 — берегова насосна; 2— напірні магістралі: 3 — перший конденсатор; 4 — другий конденсатор; 5 — циркуляційний насос; 6 — скидання води від першого конденсатора; 7—скидання води від другого конденсатора; 8— сифоновий колодязь; 9 — відвідний канал; 10 — засувки, що забезпечують роботу другого конденсатора на свіжій воді.

 

Скидання відпрацьованої води здійснюється по закритих підземних водоводах, що переходять за огорожею електростанцій у відкриті канали.

Місце водоскиду вибирають нижче за течією, якщо джерелом води є річка, або віддалене від водозабору місце, якщо джерелом є озеро або море. На електростанціях, розташованих в районах з континентальним кліматом, деяка кількість води по окремому каналу скидається поряд з водозабірною спорудою, щоб запобігти забиванню приймальних сіток насосної снігом, донним льодом і шугою.

При прямотечній схемі можлива рекуперація частини енергії, що витрачається насосами, шляхом використовування гідравлічної енергії потоку скидної води. Це можливо, якщо конденсатори турбін розташовані значно вище (10 м і більше) за рівень води в джерелі. Тоді гідротурбіну встановлюють в береговій насосній або в окремій будівлі. У першому випадку турбіни можна використовувати як приводи декількох насосів, в другому — як привід електрогенератора. Установка турбін дозволяє рекуперувати до 40% енергії, що витрачається циркуляційними насосами.

Прямоточнє водопостачання вимагає постійного і досить великої витрати води протягом всього року. Проте дебіт джерел, наприклад річок, в осінньо-зимовий період скорочує ця, що іноді створює недолік води. Така ж ситуація може виникнути при розширенні електростанції. В цьому випадку знаходить застосування схема з послідовним охолоджуванням конденсаторів і установкою додаткових циркуляційних насосів між ними (мал. 18.2).

При невеликому дефіциті води така схема дозволяє обійтися без споруди додаткової оборотної системи водопостачання, забезпечуючи необхідний вакуум при температурі води в джерелі до 20 °С.

 

 

Мал. 14.3. Схема ставкового водопостачання:

1 — конденсатори: 2— приймальні колодязі; 3 — сифонові колодязі; 4 — колодязь перемикача; б — відвідний канал; 6 — самотечні канали, що підводять; 7 — водоприймач; 8 — перепускний канал; 9 — циркуляційні насоси; 10 — струмонаправляюча гребля.

 

Оборотна система водопостачання. Система водопостачання іменується оборотною, коли один і той же запас води використовується багато разів і вимагає лише невеликої добавки для заповнення втрат за рахунок випаровування і фільтрації.

Ця система використовується при малому дебіті джерела води, а також в тих випадках, коли електростанція розташована на великій відстані від джерела або значно вище за нього. Оборотна система складається з охолоджувача води, що підводять і скидних водоводів і циркуляційних насосів. Як охолоджувачі застосовуються ставки-охолоджувачі, градирні і бризкальні басейни.

У схемі із ставками-охолоджувачами (мал. 14.3) для охолоджування води використовується природне або штучно створене водоймище (ставок), яке створюється звичайно на базі невеликої річки, що є поблизу від електростанції, шляхом пристрою на ній дамби. Забір і скидання води організовується у віддалених один від одного точках водоймища. Необхідна площа ставка складає 8—10 м2 на 1 кВт встановленій потужності і загальні розміри його складають декілька квадратних кілометрів. Найдоцільніша формою ставка — витягнута, з плавними контурами. Така форма дозволяє уникнути застійних зон і максимально використати площу ставка.

Оборотні системи, в яких охолоджувальними спорудами є градирні, знаходять досить широке застосування на ТЕЦ і у ряді випадків на крупних КЕС і АЕС в першу чергу за рахунок компактності вказаних споруд і можливості їх розміщення поблизу від головного корпусу. Бризкальні басейни зараз застосовуються рідко, оскільки за техніко-економічними показниками і експлуатаційними витратами вони поступаються градирням. Крім того, для споруди бризкальних басейнів потрібна значна вільна територія.

Змішана система водопостачання. Разом з прямотечною і оборотною системами водопостачання знаходять застосування змішані системи, необхідність в яких часто виникає при розширені електростанції, а також в тих випадках, коли дебіт річки, що живить прямотечну систему, має значні сезонні коливання. Змішана система водопостачання виконується по різних варіантах. При розширенні електростанції і значному зростанні споживання води, яке не може забезпечити наявна річка, на додаток до існуючої прямотечної системи споруджується оборотна з градирнями, ставком-охолоджувачем, а іноді з бризкальним басейном. Кожна з систем подає воду на окрему групу споживачів.

При невеликому дефіциті води можна застосовувати схему з рециркуляцією або з послідовним пропуском її через конденсатори (див. мал. 14.2). У схемі з рециркуляцією частину відпрацьованої води можна скидати в канал, що підводить, де вона змішується з річковою водою. У місці змішування споруджують невелике водоймище або резервуар (колодязь).

За економічними показниками варіант з послідовним пропуском води через конденсатори в більшості випадків більш вигідний.

Експлуатація оборотної і змішаної систем незалежно від типу вживаних охолоджувачів вимагає вживання заходів проти надмірного підвищення солевмісту води унаслідок її втрат на випаровування. Це досягається скиданням частини води з системи і заміною її свіжіше з живлячого джерела. Величина скидання в літній час складає 4—7% всієї кількості оборотної води.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи технології та екологічної безпеки Теплових та атомних електростанцій

Одеський національний політехнічний університет... Кафедра прикладної екології та гідро газодинаміки... Основи технології та екологічної безпеки Теплових та атомних електростанцій для студентів очної та зачної...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Системи технічного водопостачання.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основи технології та екологічної безпеки Теплових та атомних електростанцій
(тексти лекцій) для студентів очної та зачної форми навчання спеціальностей «Техногенно-екологічна безпека» Укладач: професор, д.т.н. Кравченко В.П. &nb

Енергетичні ресурси, види електростанцій.
  Необхідність електроенергії для сучасного виробництва і побуту людини загальновідома. Електроенергія виробляється на електростанціях, що використовують різні види природної енергії.

Типи ТЕС і АЕС.
Для приводу електрогенераторів на ТЕС застосовують, як правило, парові турбіни потужністю до 1200 МВт і газові турбіни потужністю до 100-150 МВт. Паротурбінні електростанції, що

Схеми конденсаційних електростанцій на органічному і ядерному паливі.
Конденсаційні електростанції на органічному паливі будуються на високі початкові параметри пари і низький кінцевий тиск, що дозволяє мати максимальний ККД. Промперегрів пари також дозво

Схеми теплоелектроцентралей.
Теплоелектроцентралі можуть мати турбіни з протитиском або конденсаційні з регульованими відборами. У схемах з турбінами з протитиском (типу Р) вся відпрацьована пара подається тепловом

Показники теплової економічності КЕС.
  Теплова економічність КЕС характеризується: - ККД; - питомою витратою теплоти; - питомою витратою умовного палива або ядерного палива на АЕС. На

Показники теплової економічності ТЕЦ
  Теплова економічність ТЕЦ характеризується окремо показниками по виробництву електроенергії та показниками по виробництву теплоти. Для визначення цих показників необхідно з

Показники загальної економічності електростанцій.
  Основні показники економічності: - питомі капітальні витрати на створення; - собівартість електричної та теплової енергії; - питомі приведені витрати.

Вплив регенеративного підігріву на теплову економічність.
Регенеративний підігрів живильної води застосовується на всіх паротурбінних установках ТЕС і АЕС. Це пояснюється тим, що застосування регенерації підвищує теплову і загальну економічність устано

Типи регенеративних підігрівачів.
Регенеративні підігрівачі можуть бути поверхневого та змішуючого типу. В підігрівачах змішуючого типу теплопередача від пари до рідини здійснюється в процесі барботування і конденсації пари безп

Споживачі технологічної пари.
  Промислові підприємства є постійними споживачами технологічної пари та гарячої води, а також сезонними споживачами тепла з гарячою водою для опалення та вентиляції. В загальному бал

Відпустка пари від турбін з протитиском.
Потужність, що віддається споживачу за умови Добр. конд=дп дорівнює: Qп=Дп·(hп-hок’) Звичайно повертаєма кількість конд

Режими роботи турбін типу Р і ПТ.
Турбіни типу ПТ, що мають як промисловий так і опалювальний відбори, дозволяють працювати в будь-якому з численних режимів як по тепловому, так і по електричному графікам. Вони встановлюються на

Поповнення втрат конденсату.
Крупні промислові ТЕЦ відпускають щогодини велику кількість технологічної пари (до 3500 т/ч). Повернення конденсату складає усього 35%. Тому треба мати обезсолюючі установки відповідної великої

Застосування пароперетворюючої установки.
Тепло на технологічні потреби подається споживачу звичайно з паром, що відбираються або безпосередно від ПТУ, або від спеціальних апаратів, що називаються пароперетворювачами. В схемах з паропер

Відпустка тепла на опалення, вентиляцію і побутові потреби.
Для нормальної життєдіяльності людини, як під час його трудової діяльності, так і в домашніх умовах повинні забезпечуватися умови комфорту, що регламентуються санітарно-гігієнічними нормами. До

Система теплопостачання.
Подача тепла на побутові потреби (гаряче водопостачання) може здійснюватися за двома схемами: закритій і відкритій. При закритій схемі споживачу подається водопровідна вода, нагріта до

Деаератори.
Термічні деаератори застосовуються для деаерації живильної води ПГ і реакторів (при одноконтурній схемі), а також живильної води теплових мереж, першого контура і так далі. Вони включаю

Конденсатори.
Служать для конденсації відпрацьованої в турбіні пари при заданому вакуумі. Представляє собою поверхневі теплообмінники. В основному використовують горизонтальні конденсатори.

Випарники і пароперегрівачі.
На багатьох теплових електростанціях поповнення втрат конденсата здійснюється дистилятом, що одержується з хімічно обробленої (пом'якшеної) води у випарній установці. Цей засіб підготовки додатк

Поведінка домішок по тракту електростанції.
Оптимізація водного режиму ставить своєю метою створити сприятливі умови експлуатації, при яких можуть бути отримані мінімальні значення швидкості корозії, переходу продуктів корозії в воду і зн

Вивод домішок з тракту електростанції.
Нормальна тривала експлуатація можлива за умови постійного виводу домішок з тракту. Газові домішки удаляються в процесі деаерації і вилучення неконденсуючих газів з конденсату. Вилученн

Особливості ВХР реакторних контурів АЕС.
В реакторних контурах АЕС не можна уникнути наявності О2, бо він утвориться як продукт радіолізу води. В якості первинних продуктів радіолізу утворяться радикали Н, ОН і елек

Споживачі технічної води на електростанції
Для забезпечення нормальної роботи електростанцій необхідне надійне і безперебійне постачання їх водою. Основними споживачами води на ТЕС і АЕС є: конденсатори турбін, газоохолоджувачі генераторів,

Споруди і пристрої систем водопостачання
Насоси. Центральні і берегові насосні станції. Для подачі води в системі технічного водопостачання застосовують відцентрові і осьові насоси. Місце їх установки і кількість залежать від типу системи

Загальні принципи розміщення електростанцій і вибір майданчиків
Територіальне розміщення знов споруджуваних електростанцій тісно пов'язане з розвитком окремих економічних районів країни і враховується в загальнодержавних планах. Могутні конденсаційні ГРЕС на ор

Генеральний план електростанцій
Для вибраного майданчика будівництва електростанції складається план розміщення на ній всіх необхідних будівель і споруд. Цей документ іменується генеральним планом. Перелік об'єктів генерального п

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги