Взаємний вплив елементів ФАР

В якості випромінюючих елементів ФАР найширше застосовують вібратори, відкриті кінці хвилеводів, рупори, спіральні і діелектричні антени.

Щоб уникнути появи побічних головних максимумів випромінюючі елементи решітки повинні розташовуватися порівняно близько один від одного, внаслідок чого має місце взаємний вплив, який може істотно порушити нормальну роботу ФАР.

Наявність взаємного зв'язку призводить до того, що вхідний опір випромінювача в ришітках відрізняється від відповідної величини у вільному просторі. Оскільки наведені опори залежать від співвідношення амплітуд і фаз струмів, а фази міняються в процесі сканування, то величина вхідного опору також залежить від напряму випромінювання.

Еквівалентна схема збудження елементів ФАР приведена на рис. 5.58. Енергія, що потрапляє в тракт кожного елементу ФАР від схеми розводки потужності, враховується введенням еквівалентного генератора, внутрішній опір якого дорівнює хвилевому опору тракту (Z0).

 

Рис. 5.58 Взаємний зв'язок випромінювачів ФАР

 

З цього виходить, що в процесі сканування змінюється вхідний опір ришітки, що еквівалентно розузгодженню входу ФАР.

Взаємний вплив призводить також до того, що ДС одного елементу FЭЛ

Відображення в трактах випромінювачів не можна усунути звичайними методами узгодження, оскільки коефіцієнт відзеркалення залежить від напряму випромінювання. Тому для боротьби з відзеркаленнями використовують спеціальні методи ширококутного узгодження, такі, як застосування екранів між випромінювачами вібраторного типу; розміщення над хвилеводними решітоками тонкого діелектричного листа з великою діелектричною проникністю; використання діелектричних вставок в хвилеводних випромінювачах .