I . Організація учнів до уроку.

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас

 

Вступне слово вчителя :

Вч. Сьогодні ми знову подорожуватимемо. Спочатку завітаємо до Франції, а пізніше – до Австрії.

Пам’ятки культури, освітні і культурні центри прославили Францію на весь світ. Далеко за її межами відомі собор Паризької богоматері, університет Сорбонна, Тріумфальна арка, головна вулиця столиці (Єлисейські Поля), найбільший музей світу – Лувр, Ейфелева вежа та безліч інших.

Мистецтво Франції представляють багато видатних особистостей. Серед них – уже відомий нам французький композитор Жорж Бізе, автор опери «Кармен».

Професійного мистецтва не існувало б, якби не було народної музики. Спробуйте за ритмічно-мелодійним малюнком першого музичного речення визначити відому вам французьку народну пісню.

Слухання .

Вч. Прозвучала французька народна пісня «Пастух». Пригадаймо її.

При повторенні зверніть увагу на точний спів початкової інтонації, доспівування до кінця половинних тривалостей і збереження наспівності в рухливому темпі.

Повторення французької народної пісні «Пастух»

Прослухайте музичний твір і спробуйте почути знайомі інтонації. Вони нагадають нам уже знайомий твір.

У прослуханому творі ми почули знайомі інтонації французької народної пісні «Пастух». Ви, напевне, помітили відмінність мелодії нового твору від мелодії народної пісні, а також те, що вона прозвучала декілька разів і варіативно змінювалась.

Видатний австрійський композитор Вольфганг Амадей Моцарт створив Варіації на тему французької пісні, в основі якої лежить мелодія пісні «Пастух». Музика Моцарта збагатила знайому нам мелодію, вона стала незвичайна витонченою та барвистою.

 

Варіації – це форма музики, яка складається з теми та її видозмінених повторень (варіацій).

Тема у варіаціях піддається як мелодичним, так і ритмічним, динамічним і темповим змінам.