УРОК 5 . - Конспект, раздел Философия, КОНСПЕКТИ УРОКІВ З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ 4 КЛАСІВ НА ДРУГИЙ СЕМЕСТР НАВЧАЛЬНОГО РОКУ. ТЕМА: Між музикою мого народу і музикою інших не має неперехідних меж. Тема :Спорідненість Музики Слов’Янських Народів .
&...
ТЕМА :Спорідненість музики слов’янських народів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- спільні й відмінні риси в танцювальній музиці
слов’янських народів у творі Р. Щедріна ;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- тридольний розмір ;
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна :- виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
Вч . Сьогодні ми продовжимо знаходити спільне в музиці слов’янських народів.
Послухайте музичний твір одного зі слов’янських народів і поміркуйте, музика якого народу прозвучала. Який жанр твору?
Слухання музики. Визначення твору .
(Звучить коломийка) .
Уч. Відповіді.
Вч . Ми почули веселу, запальну коломийку. До речі, коломийка – це українська народна гуцульська пісня типу частівки. Ми пам’ятаємо, що в коломийках стисло, але водночас дотепно й образно змальоване життя українського народу, його морально-естетичні погляди.
II . Слухання. Р. Щедрін. Концерт для оркестру «Пустотливі частівки»
Вч .У російського народу є музичні твори, схожі на коломийки. Їх називають частівками. Це російські народні пісні, які складаються з багаторазового повторення невеличких куплетів. За змістом частівки різні: від гострої сатири, пустотливого гумору до ліричних роздумів.
Ми знаємо, що інколи композитори звертаються до народної музики і використовують народні мелодії у своїх творах.
Видатний російський композитор Родіон Щедрін в інструментальному Концерті для оркестру спробував передати характерні особливості та настрій російських частівок. Він використав тему російської частівки і розвинув її у великий оркестровий твір.
Послухайте Концерт для оркестру „Пустотливі частівки”і зверніть увагу на виразну роль тембрів різних груп оркестру й окремих інструментів.
Слухання .
Уч. Відповіді.
Вч . У Концерті для оркестру Родіона Щедріна слід відзначити виразну роль тембрів різних груп оркестру (ударних і мідних духових), а також окремих інструментів.
Особливо виділяється труба, що виконує головну мелодію на фоні пустотливого «ухання» духових у низькому регістрі.
I V . Розучування пісні М. Глінки «Гуде вітер вельми в полі» .
Вч . Деяких композиторів надихає народна творчість не тільки свого народу, а й інших.
У 1838 році російський композитор Михайло Іванович Глінка здійснив велику подорож по Україні. Він побу
УРОК 6 .
ТЕМА :Музика народів Закавказзя .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вмі
I V . Розучування пісні Г. Гусейнлі «Курчатка» .
Вч . Грузинській музиці властиві: „гострий” ритм, яскраві акценти, а також велика роль ударних інструментів
Сусідом Грузії є Азербайджан. Азербайджанські діти із великим задоволенням співа
УРОК 7.
ТЕМА :Музика народів середньої Азії .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри
УРОК 8 .
ТЕМА :Музика народів Прибалтики .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вмі
УРОК 9 .
ТЕМА :Музика не знає кордонів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти
Розповідь про традиції зустрічі весни
Весна – чи не найулюбленіша пора року. Лише згадка про неї пробуджує радість і нові надії. Її прихід відчувають і по-своєму переживають дорослі і діти, тварини і рослини – усе, що є живого на
УРОК 10
ТЕМА :Музика не знає кордонів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти
УРОК 10 .
ТЕМА :Музика не знає кордонів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти
Болгарська народна жартівлива пісня «Посадив полин я».
Вч . Ці пісні контрастні за характером. Слід відмітити, що перша – ніжна, плавна і сумовита. Ми чуємо незвичайні інтонації негритянської колискової пісні. Це Колискова з опери «Порг
I I I. Виконання музичної розспівки
Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.
- виконання розспівки за співом учителя ;
- виконання розспівки в характері .
УРОК 11 .
ТЕМА :Музична мова композиторів різних країн .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
Відомості про баркароли – пісні гондольєрів
Баркарола народилася в прекрасному італійському місті – у Венеції, яку називають «столицею Нептуна», «перлиною Адріатики». Венеція збудована на островах і майже не має вулиць. Замість них місто пер
УРОК 12 .
ТЕМА :Подорож країнами світу разом із музикою .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
В
I V . Розучування чеської народної пісні «Полька» .
Вч. Чехія – держава в центрі Європи. Її часто називають серцем європейського континенту. А мандрівникам на шосе між Пльзенем і Хебом з гордістю показують гранітний обеліск із написом «Центр Європи»
УРОК 13 .
ТЕМА :Подорож країнами світу разом із музикою .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
В
УРОК 14 .
ТЕМА: Музика польського народу .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміт
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
В
УРОК 15 .
ТЕМА :Музика не має кордонів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
&
УРОК 16 .
ТЕМА :Музика не знає кордонів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти
УРОК 17 .
ТЕМА :Подорож країнами світу разом із музикою .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
УРОК 18 .
ТЕМА :Композитор . Слухач. Виконавець.
( підсумковий урок за рік )
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів у
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов