УРОК 12 .

ТЕМА :Три частинна будова музики .

 

МЕТА УРОКУ :

 

Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- Біографії М. Лисенка ;

- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;

- Лад . Мажор. Мінор ;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна :- виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

 

ХІД УРОКУ :

I . Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Добрий день.

 

Вступне слово вчителя :

 

Вч. Продовжимо розмову про будову музичних творів.

Ми знаємо, що музичні твори можуть бути одно- і двочастинними. Кількість частин залежить від кількості різних характерів у музиці. Є ще тричастинна будова музики.

Продовжуючи тему «Будова музики», звернемося до творчості видатного українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка, основоположника української національної музичної школи.

Ми вже знаємо, що він є автором багатьох опер. Серед них: «Тарас Бульба» та дитячі «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима та Весна».

Сьогодні ми торкнемося інструментальної музики Миколи Лисенка. Він першим серед українських композиторів наділив її народно-пісенними і танцювальними мотивами.

Прослухайте один із його інструментальних творів та визначте, для якого інструмента він написаний. Поміркуйте, що композитор хотів передати музикою.

Чи змінюються елементи музичної мови у прослуханому творі? Якщо так, то скільки разів?