рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕМА: Я і музика

ТЕМА: Я і музика - Конспект, раздел Философия,     Конспекти Урокуів З Музичного...

 

 

КОНСПЕКТИ УРОКУІВ

З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ДЛЯ 6 КЛАСІВ

НА ДРУГИЙ СЕМЕСТР НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ТЕМА :Я і музика . .

 

УРОК 1 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

I I . Слухання музики

Уважно прослухайте цей твір і проаналізуйте його.   ІІ . Слухання. „Віють вітри, віють буйні” (з опери „Наталка Полтавка” М. Лисенка)

УРОК 2 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

I I . Слухання музики

Вч . Музика , в якій є краса і правда , гумор і веселий жарт , може прикрасити життя , збагатити духовний світ людини , додати бадьорості та… Йоганн Бах — композитор XVIII століття , хормейстер, органіст і скрипаль, один… На попередніх уроках ми знайомилися з творчістю цього композитора. Його музика дуже різноманітна. Бах написав чимало…

УРОК 3 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок .

Вч . В опері „ Снігуронька ” засобами музики Микола Римський - Корсаков зобразив царство природи, звуки лісу, пташиний спів, таємниче шелестіння дерев. У цій звуконаслідувальній музиці можна почути голос зозулі, стукіт дятла та щебетання птахів. Зміни яскравих гармоній , ніжні звучання дерев'яних інструментів, виразна сила регістрів і тембрів — такими музичними засобами виразності Римський-Корсаков змальовує картину співів і танців. Музика опери сповнена любові до людей і природи, віри в перемогу світла та добра.

 

УРОК 4

ТЕМА :Пісні на честь весни .

 

 

МЕТА УРОКУ :

Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- познайомити з біографією М. Вериківського ;

-Визначення національної специфіки музики,

форм прояву в музиці історичних подій, життєвих ситуацій, характерів людей, відображення станів природи ( емоційно – образного змісту музичних творів) ;

- характеристика та порівняння жанрів ( сюїта) сто –

совно відображення ними життєвих образів ;

- виконання ритмічних та вокальних вправ ;

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна :- виховувати любов до класичної му –

зики, і музики рідного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати вокально – хорові навички;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

 

ХІД УРОКУ :

 

I . Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки ти така грайлива

Чи надовго ? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико – Привіт !

 

Вступне слово вчителя :

 

Вч. Сьогодні ми розглядатимемо веснянки – пісні на честь приходу весни, а вони з давніх-давен супроводжувались саме танцями.

Веснянка – це хорова народнообрядова пісня, пов'язана з приходом весни і наближенням польових робіт, в якій оспівується пробудження природи, надії на врожай і кохання.

Веснянки поширені в Україні, Росії та Білорусі. У західних областях України їх називають також гаївками.

У жодного народу немає такого поетичного і багатого обряду, пов'язаного з весною, як у нас. У кожному регіоні були свої весняні хороводи.

У селах після святкового богослужіння діти та молодь починали водити веснянки. Робили це здебільшого біля церкви, в центрі села або ж на вигоні (пасовищі). На такі гуляння збиралися всі жителі села.

Водили хороводи переважно дівчата. Танці, як правило, були повільними і супроводжувалися пісенними наспівами. У деяких іграх брали участь і хлопці. Розпочинали та закінчували хороводи найпопулярнішим «Кривим танцем». Дівчата бралися за руки і повільно ходили ламаним колом із відповідними рухами.

Досить популярним танцем була й «Подоляночка». Старші дівчата робили велике коло, всередині – ще одне, але трохи менше. Посеред кола з'являлася молодша дівчинка, прикрашена квітами та молодими вербовими гілочками, і одразу присідала. Два кола починали рухатися в протилежні боки. Дівчата, котрі водили перше коло, заспівували:

Десь тут була подоляночка,

десь тут була молодесенька,

тут вона стала –

до землі припала.

Дівчата з меншого кола заводили своєї:

Ой устань, устань, подоляночко,

протри очки, як ті скляночки,

та берися в бочки

і скачи у скочки!

Подоляночка підводилась і починала танцювати під супровід веснянок.

До композиторів, творчість яких ґрунтується на мелодиці народних пісень, належить Михайло Вериківський — український композитор, диригент, педагог, заслужений діяч мистецтв України..

Михайло Вериківський народився в Кременці на Тернопільщині. Закінчив Київську консерваторію, брав участь у роботі Музичного товариства ім. Миколи Леонтовича, працював диригентом Київського та Харківського оперних театрів.

Одночасно з творчою та виконавською роботою Вериківський очолював кафедру диригування Київської консерваторії ім. Петра Чайковського.

 

II . Слухання М. Вериківського «Веснянки»

 

Вч .Симфонічна сюїта «Веснянки» розкриває тему єдності людини з природою. Вона побудована на основі найдавніших обрядових пісень і нагадує замальовки народних звичаїв. Сюїта створена у вигляді обробок народних наспівів.

Мелодія пісні «Із-за гори чорна хмара» у виконанні дерев'яних духових інструментів похмуро та суворо зустрічає нас у першій частині («Заспіві»).

Друга частина – «Молода» –збудована на мелодії веснянки «Царівно, ми – твої гості». Вона підбадьорює своїм граціозним та ритмічно примхливим характером. Синкопи надають ритмові гостроти, а звучання бубна підкреслює пружність танцювальної теми.

У третій частині струнні інструменти наспівно та витончено ведуть мелодію ніжної «Ягілочки». В основі четвертої частини, де панують струнні та дерев'яні духові інструменти, – повільний старовинний наспів «Весно-веснице».

Завершує сюїту легка танцювальна мелодія веснянки «Зелений шум».

За допомогою варіаційного розвитку народних мелодій, звукових контрастів і барвистої інструментовки композитор створив яскраву картину весняного обряду – закликання та зустрічі весни.

Слухання. Симфонічна сюїта М. Вериківського „Веснянки”

 

«Веснянки»: І ч. „Заспів”.

«Веснянки»: ІІ ч. „Молода”.

«Веснянки»: ІІІ ч. „Ягілочка”.

«Веснянки»: ІV ч. „Весно-веснице”.

«Веснянки»: V ч. „Зелений шум”.

 

Вч .Який характер кожної частини сюїти?

Уч. Відповіді.

Вч . Яким художнім задумом об’єднані частини сюїти?

Уч. Відповіді

Вч . Ви згідні, що твір побудований на контрасті настроїв, почуттів і музичних образів?

Уч. Відповіді

Вч . Що виникло у вашій уяві під час слухання сюїти М. Вериківського?

Уч. Відповіді.

 

I I I. Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

 

 

Вч. Прплескайте в долоні ритмічну вправу у розмірі три четверті .

 

 

 

IV. Спів української народної пісні «Од Києва до Лубен» . Розучування пісні В. Філіпенко «Веснянка»

 

 

Вч . Виконайте українську народну пісню «Од Києва до Лубен» весело, жартівливо, легко, чітко вимовляючи слова. Куплетна пісні можуть заспівувати учні – солісти, а приспів підхоплюватиме весь клас . Визначте лад і тональність пісні .

Демонстрація пісні В. Філіпенка „Веснянка”

 

Розучування пісні „Веснянка”

 

V . Висновок .

 

Вч. Сьогодні ми розглядали пісні на честь приходу весни.

Спробуємо відгадати кілька музичних загадок про весну. Уважно придивіться до ліній, що поєднують літери, і склади назвіть старовинні пісні на честь весни.

 

УРОК 5 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок .

Вч . Талант Моцарта та загадкові обставини останніх днів його життя привернули увагу митців із різних галузей мистецтва: Олександр Пушкін написав маленьку трагедію «Моцарт і Сальєрі», що лягла в основу лібрето однойменної опери Миколи Римського-Корсакова.

П'єса австрійського драматурга Пітера Шефера «Амадей» стала основою сценарію кінофільму режисера Мілоша Формана з такою ж назвою.

Американський письменник Девід Вейс написав про Моцарта два цікавих романи — «Піднесене і земне» та «Убивство Моцарта».

Усі, хто досліджував життя і творчість Вольфганга Амадея Моцарта, намагалися розкрити глибину і красу його музики, розповісти про його геніальне обдарування, про його яскраве, цікаве, проте сповнене важкою працею і прикрощами життя.

У своїй книзі «Музика та її представники» російський композитор Антон Рубінштейн написав: «Вічне сонячне світло в музиці, ім'я твоє — „Моцарт”.

 

УРОК 6 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

Вч . Російський композитор Валерій Гаврилін писав про Г. Свиридова: «Якби мене раптом запитали, яке значення мають для людства мої тато і мама, я не знайшов би жодної відповіді. Вони мене народили, я їх люблю, а як до цього ставиться людство, не знаю. Я не зміг би також пояснити світового значення тисяч речей і явищ — ні берізок, ні полів, ні заходу сонця, ні дзвонів, ні довгих недоглянутих російських доріг. Усе це — моя Батьківщина, це моя жива душа, моя країна. І є у цій країні чудо, значення якого я також не можу пояснити. Я вклоняюсь перед ним і люблю сильно і безмежно, любов цю можна відняти в мене, лише віднявши душу. Я маю на увазі музику Свиридова».

 

 

УРОК 7 .

МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризувати їх ;

V . Висновок.

 

Вч. Є вираз „Якщо людина талановита, то вона талановита в усьому”. Про Каміля Сен-Санса теж можна так сказати. Він був видатною особистістю. Від матері-художниці і батька-поета композитор успадкував літературні і живописні здібності: він талановито малював, писав вірші, статті і п'єси. Йому належать книги з філософії, літератури, живопису, театру: «Гармонія і мелодія», «Проблеми і таємниці», «Портрети і спогади»...

Каміль Сен-Санс прекрасно знав астрономію, фізику, археологію, історію і навіть був обраний членом Французького астрономічного товариства.

 

 

УРОК 8 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

Вступ

Український народ завжди вирізнявся своєю співучістю, милозвучністю пісень.

Українська музика має глибоке національне підґрунтя.

Народне мистецтво є основою професійної музики.

 

Світ почуттів композитора Р. Шумана

Справжній митець завжди відчуває те, про що він розповідає у своїх творах. Роберт Шуман сказав: „Висвітлювати глибину людського серця — у цьому призначення художника”.

Роберт Шуман – видатний німецький композитор і музичний критик XIX століття. Його музику вирізняє глибоке проникнення у внутрішній світ людини, бажання побачити в житті і відтворити в музиці чудове і незвичайне, приховане від байдужих очей. Світ почуттів — невичерпне джерело його музично-поетичних образів.

 

Відомості про Р. Шумана

Роберт Шуман – німецький композитор. Його батько займався видавництвом і продажем книг, а також перекладав німецькою твори зарубіжних письменників.

Роберт із дитинства багато читав і виявляв різнобічні здібності, зокрема літературні й музичні. Література, поезія назавжди увійшли до свідомості Шумана як джерело, що живило його музичну фантазію і творчість. Яскраві враження від прочитаних літературних творів породжували в нього музичні враження і втілювалися в музичних творах.

У п'ятнадцять років Роберт Шуман був автором ряду ліричних віршів, трьох драматичних творів і двох романів.

Музикою майбутній композитор почав займатися з шести років. У сім років він написав свої перші твори — танці та фантазії для фортепіано. Його улюбленим заняттям були імпровізації, а улюбленим композитором – Франц Шуберт.

У майстерності фортепіанної гри Роберт Шуман дуже швидко досягнув великих успіхів. Широке коло знайомств, велика працелюбність, невтомна жага нових знань принесли йому славу талановитого мистецтвознавця, музичного критика і композитора. Перепоною не стали ні слабке здоров'я, ні життєві труднощі — він намагався їх долати задля служіння мистецтву.

Роберт Шуман дуже любив дітей і написав багато дитячих творів. Його музика з фортепіанних збірок «Дитячі сцени» та «Альбом для юнацтва» розкриває світ дитячих забав, радощів і прикрощів, малює світ реальних і казкових образів.

Одним із найвідоміших творів Шумана є фортепіанний цикл «Карнавал», у якому виявилась дивовижна здатність композитора відмічати і дуже виразно втілювати найхарактерніші риси характеру людини та її настрій.

 

Відомості про фортепіанний цикл Р. Шумана „Лісові сцени”

Найбільшу кількість творів Шуман написав для фортепіано. Крім того, в його доробку є симфонії, ораторії, концерти, опера «Геновева», а також багато чудових пісень.

Наприклад, „Лісові сцени” – фортепіанний цикл із дев'яти самостійних п'єс, пов'язаних спільним задумом. Поетична назва кожної п'єси („На галявині лісу”, „Самотні квіти”, „Привітний куточок”, „Прощання” тощо) втілює її програмний образ — яскравий і своєрідний.

Прослухайте дві п’єси Роберта Шумана: „На галявині лісу” та „Прощання” із циклу „Лісові сцени”.

Порівняйте їх характери і настрої.

 

ІІ. Слухання. Р. Шуман. „На галявині лісу”, „Прощання” з циклу „Лісові сцени”

Аналіз прослуханих творів

Вч. Поміркуйте, чи є щось спільне між прослуханими п’єсами Р. Шумана

Уч. Відповіді.

Вч.В якому темпі звучить кожна п’єса?

Уч. Відповіді.

I I I. Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

 

Вч. У народних піснях досить часто трапляються мелодії , в яких змінюється метро ритмічна побудова – розмір . Зміна розміру характера для ліричних пісень , у яких зміну почуттів виражено будовою вірша . Тому й в музиці змінюються засоби музичної виразності , зокрема , лад і розмір .

 

IV. Демонстрація пісні М. Мозгового „Моя земля”

 

Народне мистецтво є основою професійної музики. Композитори України, опираючись на національні традиції, створюють професійні твори, які мають національний колорит.

Серед них варто відзначити й українського сучасного поета і композитора Миколу Мозгового. Сьогодні розучимо всім відому пісню „Моя земля”.

Демонстрація пісні М. Мозгового „Моя земля”

 

Робота над піснею „Моя земля”

 

Караоке. Пісня „Моя земля”

 

V . Висновок.

 

Вч. Сьогодні ми вивчили українську пісню „Моя земля”, а також познайомилися з творчістю видатного німецького композитора Роберта Шумана. У його музиці, як писав Петро Чайковський, „...ми знаходимо відлуння тих таємничо глибоких процесів нашого духовного життя, тих сумнівів, відчаю і поривань до ідеалу, що збурюють серце сучасної людини”.

 

 

УРОК .

ТЕМА :Симфонія про Україну. .

 

МЕТА УРОКУ :

Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- познайомити з біографією Є. Станюковича. ;

-Визначення національної специфіки музики,

форм прояву в музиці історичних подій, життєвих ситуацій, характерів людей, відображення станів природи ( емоційно – образного змісту музичних творів) ;

- характеристика та порівняння жанрів ( сюїта) сто –

совно відображення ними життєвих образів ;

- Виконання ритмічних вправ ;

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна :- виховувати любов до класичної му –

зики, і музики рідного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати вокально – хорові навички;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

 

ХІД УРОКУ :

 

I . Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки ти така грайлива

Чи надовго ? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико – Привіт !

 

Вступне слово вчителя :

 

Вступ. Слухання поезії П. Тичини

Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила!

А сила знову розцвіла.

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.

Щоб жить — я всі кайдани розірву.

Я стверджуюсь, я утверждаюсь, бо я живу.

Ще буде: неба чистої блакиті,

добробут в нас підніметься, як ртуть,

заблискотять косарки в житі,

заводи загудуть.

 

Поміркуйте, якою музикою може «зазвучати» поезія Павла Тичини: спокійною, ліричною, жартівливою, енергійною чи динамічною.

 

Відомості про Є. Станковича

Євген Станкович – сучасний український композитор і педагог, народний артист України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка.

Він народився на Закарпатті в родині вчителів. Ще в дитячому садочку Євген співав і танцював у художній самодіяльності. У десять років він почав навчатися грі на баяні. Якось викладачка музичної школи сказала матері Євгена: «З нього буде великий музикант».

Ще під час навчання в ужгородському музучилищі Станкович написав свої перші твори. Музичну освіту він продовжив у Київській консерваторії.

Твори Євгена Станковича, що вирізняються яскравою та сучасною музичною мовою, здобули визнання не лише в Україні, а й за її межами.

У творчому доробку композитора — опера «Коли цвіте папороть», балети «Ольга», «Прометей» і «Майська ніч», симфонії, кантати, камерно-інструментальні твори, а також музика до театральних вистав і кінофільмів. У своїх творах композитор мало використовує оригінальні теми народного фольклору — його більше цікавить дух і характер народного мистецтва.

 

Відомості про твір Є. Станковича Симфонія № 3 „Я стверджуюсь” (фінал)

На вірші Павла Тичини Євген Станкович написав симфонію з програмною назвою „Я стверджуюсь” для виконання солістом, хором і симфонічним оркестром. За задумом композитора, це – масштабне музичне дійство героїко-епічного змісту. Розвиток твору ґрунтується на переплетенні особливостей жанрів симфонії та ораторії.

Ораторія – це великий концертний твір для солістів, хору та симфонічного оркестру, що має певний сюжет.

Симфонія „Я стверджуюсь” складається з шести частин, кожна з яких має свої змістові та композиційні особливості. Вірші Павла Тичини є основою яскравих музичних образів симфонії, об'єднують її частини цілісним образом народного героїзму.

Фінал симфонії – це величний епілог, що утверджує провідну тему могутності народу-борця.

Прослухайте Фінал симфонії і поміркуйте, чи відповідає емоційне забарвлення музичного твору поетичним рядкам Павла Тичини.

 

ІІ. Слухання. Фінал симфонії „Я стверджуюсь” Є. Станковича

 

Аналіз прослуханого твору

Вч. Поміркуйте, що хотів передати автор у музиці

Уч. Відповіді.

Вч. Поміркуйте, якими музичними засобами втілив свій задум Є. Станкович

Уч. Відповіді.

Вч. Яке враження справив на вас прослуханий твір?

Уч. Відповіді.

 

I I I. Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

 

 

 

IV. Робота над піснею М. Мозгового „Моя земля”

 

Відомості про М. Мозгового

На попередньому уроці ми вивчали пісню Миколи Мозгового „Моя земля”. Він (як і Євген Станкович) теж родом із Закарпаття.

Народний артист України (юрист за першою освітою) Микола Мозговий розпочинав кар’єру естрадного співака в Івано-Франківську. Та слава до нього прийшла як до композитора – у 1979 році відома українська співачка Софія Ротару заспівала його «Рідний край».

 

Робота над піснею М. Мозгового „Моя земля”

 

Пригадаймо пісню Миколи Мозкового „Моя земля”.

Під час співу слідкуйте за диханням і дикцією.

Виконайте пісню бадьоро і піднесено.

Караоке. Пісня „Моя земля”

 

V . Висновок.

 

Глибина змісту, використання народних джерел, художня досконалість, постійний пошук нових форм і сучасних виражальних засобів підносять творчість Євгена Станковича до найкращих зразків української музичної класики.

 

 

УРОК 10.

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

Завдання. Слухання музики

Прослухайте музичний уривок, визначте його автора і назву.

 

Завдання. Слухання музики

  Вч . Розгляньмо схему-узагальнення. Поміркуйте: які настрої та почуття може…  

УРОК 11 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч . Маленька історію-усмішка, пов'язана з одним із найживописніших творів Клода Дебюссі – симфонічною сюїтою «Море»: якось під час виконання твору були присутні сам автор і його друг, французький композитор Ерік Саті. Після закінчення першої частини Дебюссі спитав у свого колеги, чи сподобалася йому музика. Саті посміхнувся і сказав: «Близько пів на одинадцяту було дуже красиво».

Сьогодні ми прослухали п’єсу визначного французького композитора Клода Дебюссі „Doctor Gradus ad Parnassum” із сюїти „Дитячий куточок”, а також вивчили пісню Геннадія Гладкова «Тихий марш» із дитячого кінофільму «Крапка, крапка, кома».

 

УРОК 12 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч. Романс Михайла Глінки „Я мить чудову пам’ятаю” – не єдиний музичний твір, присвячений їй великим російським композитором. У 1839 році Глінка створив знаменитий «Вальс-фантазію» – витончений, ніжний, окрилений дарунок своїй «музі». Однак це присвячення було таємницею і не зазначилось при виданні твору.

 

УРОК 13

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч. Ігор Шамо використовував у своїй творчості не лише український фольклор. Композитор звертався до національної музики інших народів — російської, болгарської, молдавської, грузинської, вірменської, азербайджанської.

Особливості, інтонації і самобутній дух національних культур звучать у багатьох творах композитора, серед яких фортепіанні сюїти «Тарасові думи», «Гуцульські акварелі», «Картини російських живописців», «Молдавська поема-рапсодія», квартети «Український», «Болгарський», «Дружба».

 

УРОК 14 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч. Йоганн Штраус прославився не лише вальсами. Він – автор 16 оперет, серед яких найвідоміші «Летюча миша», «Весела війна», «Циганський барон»... Композитор жартував: «Мелодії течуть з мене, як вода з крана».

Не дивно, що автор таких життєрадісних і запальних творів мав веселу вдачу і любив пожартувати.

Музиканти переказують одну кумедну історію. Якось Йоганн Штраус зайшов до взуттєвого магазину.

Обдивився, приміряв з десяток черевиків і, нарешті, розчаровано махнув рукою:

- Бачу, не знайду те, що шукаю.

- А що ви, пане, шукаєте? — спитав продавець.

- Два черевики, які скрипітимуть в унісон, - відповів композитор.

Напевне, почуття гумору в «короля вальсів» було таке ж яскраве, як і його музика.

 

 

УРОК 15 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч. Як Микола Колесса отримав своє ім’я? За спогадами його батька, Філарета Колесси, визначного музикознавця-фольклориста і композитора, син народився під час перебування у Самборі Миколи Лисенка та Івана Франка. Саме Лисенко порадив молодому батькові назвати новонародженого Миколою.

Крім Філарета, з мистецтвом були пов'язані долі багатьох членів цієї родини. Дідом Філарета Колесси був український композитор середини XIX століття Іван Лаврівський; старший брат Іван упорядкував збірку «Галицько-руських пісень»; другий брат Олександр — відомий музикознавець і літературознавець. Двоюрідним братом Філарета був оперний співак Модест Менцинський.

 

УРОК 16 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

Найдавнішими народними музичними інструментами в Україні були сопілка, волинка і трембіта, пізніше струнні – ліра, кобза, бандура, гуслі, цимбали, а… У наш час троїсті музики зазвичай значно розширюють свій склад. Таким чином,… Як і інші народні виконавські колективи, троїсті музики збагачують наше духовне життя, розкривають перед слухачем…

УРОК 17 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

II .Слухання. Д. Бортнянський. Хоровий концерт № 24

Вч . Який характер твору? Уч. Відповіді Вч. Які почуття, спогади викликала у вас музика Д. Бортнянського?

V . Висновок.

 

Вч. За спогадами сучасників, Дмитро Бортнянський був дуже щирою людиною — доброю та поблажливою до людей і безмежно відданою мистецтву. Його духовна музика здобула широку популярність ще за життя композитора, її перекладали для різних інструментів і навіть записували спеціальними цифровими знаками для сліпих.

Розповідають, що в останній день життя композитор покликав до себе хор капели і попросив проханням проспівати один зі своїх концертів. Під його звуки Бортнянський і помер.

Поховали композитора в Петербурзі. На його честь у Нью-Йорку (США) в соборі св. Іоанна Богослова встановили статую.

 

 

УРОК 18.

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

V . Висновок.

 

Вч. Народна музика для багатьох композиторів (у тому числі для Миколи Лисенка) стала невичерпним джерелом натхнення.

Ми переконалися в надзвичайно важливому значенні та майстерному творчому застосуванні українського пісенного фольклору в музиці Миколи Лисенка. У творах композитора збережено пісенні традиції музичного мистецтва українського народу.

Народна пісня – насправді вічне джерело натхнення і творчості Миколи Лисенка, як і багатьох інших композиторів.

 

УРОК 18 .

  МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

Слухання музики. Завдання

  Виберіть правильне твердження Романс – це музичний твір для виконання голосом (солістом або хором) без слів у супроводі музичного інструмента або…

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, Музика0.048

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕМА: Я і музика

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Тема 1. Предмет курса Система государственного и муниципального управления Цели и задачи изучения темы
Цели и задачи изучения темы... Формирование представления о содержании курса Система государственного и... Вопросы для повторения...

По произведениям Александра Блока «Моя тема - тема о России»
Тема России является центральной в творчестве поэта. Особенно мощно она начинает звучать в его лирике во время переломных событий начала века.… Обращаясь к этому миру, Блок утверждает: “не может сердце жить покоем, недаром… Доспех тяжел, как перед боем. Теперь твой час настал.

ТЕМА: Розвиток музики
КОНСПЕКТИ УРОКІВ... З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ КЛАСІВ...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Функционально-смысловые типы речи.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Односоставные предложения.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме, тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта
SubjectSimple сабджъектсимпл стоит на следующей ступени по сложности по сравнению с трежахантом здесь так же содержаться ссылки на текстовые и... Webquest веквест от англ интернет проект это самый сложный тип учебных... Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Типы сложноподчиненных предложений.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Сложноподчиненное предложение. Типы сложноподчиненных предложений.
Кафедра русского языка... Методические рекомендации... Для практических занятий...

Конспекти уроків На перший семестр УРОК 1 ТЕМА УРОКУ: Музика мого народу
З музичного мистецтва... для класів... На перший семестр ТЕМА Музика мого народу...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам