рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

УРОК 12 .

УРОК 12 . - Конспект, раздел Философия, ТЕМА: Я і музика Тема :Перлина Вокальної Музики .   ...

ТЕМА :Перлина вокальної музики .

 

МЕТА УРОКУ :

Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

Біографія В. Сильвестрова , М. Глінки ;

-Визначення національної специфіки музики,

форм прояву в музиці історичних подій, життєвих ситуацій, характерів людей, відображення станів природи ( емоційно – образного змісту музичних творів) ;

- характеристика та порівняння жанрів ( сюїта) сто –

совно відображення ними життєвих образів ;

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна :- виховувати любов до класичної му –

зики, і музики рідного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів

Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати вокально – хорові навички;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

 

ХІД УРОКУ :

 

I . Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання.

Музика чарівне диво, звідки ти така грайлива

Чи надовго ? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?

Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті

Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,

Здрастуй музико, здрастуй музико – Привіт !

 

Вступне слово вчителя :

Вч . Минулого року ми розмірковували про роль літератури у вокальній музиці, слухали пісні, романси, вокаліз.

 

Михайло Іванович Глінка – видатний російський композитор XIX століття, засновник російської класичної музики — оперної та симфонічної, автор прекрасних пісень, романсів та інструментальних творів.

Джерелом музики Михайла Глінки є народна російська пісенність. Найяскравішим спогадом дитинства композитора були казки його няні та народні пісні, інтонації яких згодом втілилися у творах композитора. Він грав на різних інструментах у складі домашнього оркестру його дядька, і особливо захоплювався народними піснями у виконанні оркестру.

Під час навчання у Благородному пансіоні при Головному педагогічному інституті Михайло Глінка познайомився з Олександром Пушкіним. Його вірші справили на Глінку незабутнє враження і згодом посіли значне місце у вокальній музиці композитора.

Романс Михайла Глінки „Я мить чудову пам'ятаю” на вірші Олександра Пушкіна — перлина російської вокальної лірики.

 

Історія створення романсу М. Глінки „Я мить чудову пам’ятаю”

У 1825 році Олександр Пушкін, захоплений красою Анни Керн, написав на згадку про їхню зустріч віршовані рядки: „Я мить чудову пам'ятаю...”. Цей вірш — світлий, натхненний гімн коханню — один із найкращих творів геніального російського поета. Він передав у поезії тепло, ніжність і пристрасть своєї палкої душі.

Пройшло 15 років. Одного разу донька Анни Керн Катерина, гостюючи у подруги, випадково зустрілася з талановитим, уже досить відомим композитором, Михайлом Глінкою.

І «чудова мить» повторилася! Захоплення, симпатія, любов вилилися у прекрасну ліричну музику, написану на рядки знаменитого вірша.

Так примхливо переплелися образи матері і доньки у творчості двох видатних російських митців. Так з'явився один із найкращих творів Михайла Глінки романс «Я мить чудову пам'ятаю».

М'яка, пластична, шляхетна мелодія ллється вільно і невимушено, відображаючи всі емоційні відтінки змісту вірша: зачарування і радість знайомства, світлі надії і сподівання; тривога і сум від розлуки з коханою. І знову – світло, радість нової зустрічі.

Надзвичайно тонко і гармонійно поєдналися в романсі щирі слова і натхненна музика — два крила одного прекрасного почуття.

 

Романсом називають вокальний твір для голосу з інструментальним супроводом.

 

Вч . Романс передає особисті почуття і враження, тому цей твір виконують соло або дуетом і ніколи не співають хором.

Прослухайте романс „Я мить чудову пам’ятаю” і поміркуйте, скільки частин можна виділити у творі.

 

II . Слухання. Романс М. Глінки „Я мить чудову пам’ятаю”

 

Вч .Який настрій передано в романсі?

Уч . відповіді.

Вч .Поміркуйте, якими засобами музичної виразності створено світлий, ліричний характер першої та останньої частин і більш напружений, лірико-драматичний настрій середньої частини вокального твору.

Уч. Відповіді.

 

Відомості про В. В. Сильвестрова

„Тільки мелодія робить музику вічною...” – ці слова сказав Валентин Васильович Сильвестров, музикант і композитор, який тривалий час був невизнаним авангардистом нового стилю написання музики.

Він почав займатися музикою з 15 років. Музичну освіту здобув у Київській консерваторії у класі відомого композитора Бориса Лятошинського. Рання творчість Валентина Сильвестрова – це відчуття свідомої чистоти, світла і духовності музики високого бароко, класицизму і раннього романтизму.

У 50-60-х роках минулого століття Валентин Сильвестров разом із групою інших молодих композиторів висловив прагнення відійти від застарілих музичних традицій і йти в ногу з найсучаснішими поглядами у світовій та європейській музиці. Їх наміри стосувались оновлення музично-виражальних засобів та національних музичних форм і жанрів, пошуків нових можливостей перетворення фольклору.

На той час це був занадто сміливий крок, тому твори Валентина Сильвестрова та його однодумців перестали звучати – їх забороняли, вилучали з концертних програм. Визнання прийшло до композитора спочатку за кордоном, а вже потім – на батьківщині. Першою Міжнародною премією Валентин Сильвестров був нагороджений у Сполучених Штатах Америки, а лауреатом Міжнародного конкурсу став у Нідерландах. Лише двадцять років потому композитору присвоїли звання народного артиста України.

Музика Валентина Сильвестрова — це відображення руху, часу, що складається з дрібних деталей, які постійно розростаються і неначе нанизані одна на одну. Вони перетворюють музику в єдине ціле.

 

Відомості про пісню В. Сильвестрова „Прощай, світе, прощай, земле...” із циклу „Тихі пісні

 

Вокальний цикл Валентина Сильвестрова «Тихі пісні» написаний для баритона (низького чоловічого голосу) в супроводі фортепіано на вірші класичних поетів. Цикл складають 24 пісні, в яких розкривається глибока любов композитора до української та російської поезії, до краси втілених у ній почуттів і оспівуваної природи.

Сам автор сказав, що головним героєм циклу є „поезія серця”. У „Тихих піснях” втілені найглибші, найзаповітніші роздуми композитора.

В усіх творах циклу простежується надзвичайно гармонічна єдність поезії та музики, схожість їх виражальних засобів, - і тому він сприймається як нескінченне щире висловлювання, як необмежений, безупинний спів. Красу безперервної пісенності підкреслюють багатство відтінків та різноманіття мелодичних зворотів.

Пісня «Прощай, світе, прощай, земле» на вірші Тараса Шевченка – прекрасний сумовитий розспів, що нагадує кобзарські думи. Зв'язок із народними поетичними і музичними джерелами виявляється в глибокій простоті втілення образу.

Прослухайте твір Валентина Сильвестрова «Прощай, світе, прощай, земле...» із циклу «Тихі пісні”.

Проаналізуйте передані характери, почуття та емоційні стани.

 

ІІ . Слухання. В. Сильвестров. „Прощай, світе, прощай, земле...” із циклу „Тихі пісні”

Вч .Чи відповідає характер музики змісту і настроям віршованого тексту?

Уч. Відповіді.

Вч .Поміркуйте, чи схожа пісня В. Сильвестрова на романси.

Уч. Відповіді.

 

I I I. Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

 

IV. Виконання пісні Г. Гладкова «Тихий марш»

 

Вч .Виконайте пісню Геннадія Гладкова „Тихий марш”, яку ми вивчили на попередньому уроці.

Слідкуйте за диханням і дикцією. Виконуйте її граціозно, весело, в темпі маршу.

Робота над піснею Г. Гладкова „Тихий марш”

Караоке. Пісня „Тихий марш”

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА: Я і музика

КОНСПЕКТИ УРОКУІВ... З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ КЛАСІВ НА ДРУГИЙ СЕМЕСТР НАВЧАЛЬНОГО РОКУ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: УРОК 12 .

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

УРОК 1 .
ТЕМА УРОКУ :Пісні твого краю.   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти х

I I . Слухання музики
Вч. За переказами пісня „Віють вітри, віють буйні” створена легендарною пісняркою з Полтавщини Марусею Чурай. Її співає головна героїня п'єси видатного українського письменника Івана Котляревського

УРОК 2 .
ТЕМА УРОКУ :Як жартує музика .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти

I I . Слухання музики
  Вч . Музика , в якій є краса і правда , гумор і веселий жарт , може прикрасити життя , збагатити духовний світ людини , додати бадьорості та наснаги. Такою є музика Йоганна Себастіа

УРОК 3 .
ТЕМА УРОКУ :Весняна казка .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти хар

УРОК 5 .
ТЕМА :Доля генія .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризув

УРОК 6 .
ТЕМА :Із сучасності в майбуття .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміт

УРОК 7 .
ТЕМА :патріот Франції . МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризувати їх ;

УРОК 8 .
ТЕМА :Світ почуттів . .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характе

УРОК 10.
ТЕМА :Я і музика .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризув

Завдання. Слухання музики
Прослухайте музичний уривок, визначте його автора та назву   Вч . Розгляньмо схему-узагальнення. Поміркуйте: які настрої та почуття може викликати музика, які риси людини від

УРОК 11 .
ТЕМА :Світ дитинства .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характер

УРОК 13
ТЕМА :Цвіт землі .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризув

УРОК 14 .
ТЕМА :Король вальсів .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характер

УРОК 15 .
ТЕМА :Коломийки .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характеризува

УРОК 16 .
ТЕМА :Троїсті музики .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характер

V . Висновок.
Вч. Народна інструментальна музика — це складова частина музичного фольклору України. Основу української народної музики становлять пісенні та інструментальні мелодії. Спочатку народне мистецтво бу

УРОК 17 .
ТЕМА :Духовна музика .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характер

II .Слухання. Д. Бортнянський. Хоровий концерт № 24
  Вч . Який характер твору? Уч. Відповіді Вч. Які почуття, спогади викликала у вас музика Д. Бортнянського? Уч. Відповіді.  

УРОК 18.
ТЕМА :Вічне джерело .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вміти характери

УРОК 18 .
ТЕМА :Музика – джерело почуттів .   МЕТА УРОКУ : Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво- ри вмі

Слухання музики. Завдання
Прослухайте музичний твір і визначте його автора та назву.   Виберіть правильне твердження Романс – це музичний твір для виконання голосом (солістом

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги