Системи класу ОКОД

Гарвардська архітектура:

ПК-пристрій керуваня

АЛП- арифм. Лог. Пристрій

Р – ресурс

К- команда

Д- дані

 

2 Системи класу МКОД

 

 

Частина науковців вважає ,що задач в яких множина команд впливає на один потік не існує тому.Тому клас 2.а є пустим .

Наприклад є радіолокаційна станція на всі АЛП іде спотворені сигнали.Кожен з АЛП працює но своїх алгоритмах ,які покращують якість того сигналу.Такі задачі нерозповсюджені , але існують.

Але в рамках класифікації Фліна існує:

Тут один потік команд розподіляється

Пк на декілька потоків мікро операцій і кожна з них реалізується спеціалізованим ,налаштованим саме на виконання мікрооперацій пристроєм .

Потік даних проходить послідовно через всі цих АЛП.(типу конвеєра).Саме системи такого класу називаються конвеєрними (системи з магістральною обробкою даних).крвм конвеєра операцій може бути конвеєр команд ,але головна ознака наявність конвеєру алп.

Мусять бути послідовності однотипних операцій над достатньо-великою послідовністю даних ,тобто коли має місце паралелізм об’єктів або даних.

3)Система класу ОКМД:

Система тоаког класу також орієнтовані на використання паралелізму об’єктів або даних для підвищення продуктивності.

Уцій системи у однієї ітої самої або майже тої самої програми обробляється декілька потоків даних кожен з цих потоків обробляється своїм алп ,який працює під загальним керуванням за рахунок того і досягається продуктивність системи.

Загальна схема (рис3) можу реалізовуватись різними способами : наприклад кожне алп може представляти собою достатньо складний пристрій ,який містить процесор обробки та оперативний запам’ятовуючий пристрій (ОЗП).

У цьому випадку потік даних і кожни й процесор потупає із власного ЗП.керування і пам'ять команд реалізується окремою ЕОМ ,яка курує ансамблем процесів тобто набір процесорів який керується іноді досить потужним сервером.Память даних може мати не тільки адресну вибірку але і асоціативну тобто за вмістом памяті.Всі системи класу ОКМД можна поділити на метричеі та асоціативні системи . іноді в цей клас залучають так звані векторніі системи та систолічні системи .

 

 

5) система класу МКМД :

можливі два способи побудови системи МКМД

1.у вигляді сукупності елементарних систем ОКОД

2. структура на рисунку 4.б

Різниця між ними в прешому випадку пам'ять є обектна в кожному випадку , а в іншому 4.б пам'ять загальною. 1 – клас багатомашинні системи, 2 – багатопроцесорні сис

Девять видів класифікацій КС.

Клас 4 класифікації Фліна дуже перевантажений.

Кук 1978р запропонував розширення класифікації фліна .Він розділив потоки команд та даних на скалярні та векторні потоки.Комбінація цих потоків призводить у підсумку до 16 типів архітектури паралельних КС.

Деякі закони,які діють в інформаційній сфері