Кількісні та якісні показники наявності автомобілів на 1000 жителів середнього віку парку легкових автомобілів

Кількість автомобілів на 1000 жителів в 2011 році шт.

 

  Монако США Франція Німеччина Велико британія Польша Чехія Південна Корея КНР Росія Україна
Кількісні показники

Середній вік парку легкових автомобілів у різних країнах світу

 

  Країни західної Европи США Росія Україна
Кількісні показники 8,5 9,2 12,9 18,7

 

Очікуваний продаж легкових автомобілів на українському ринку

до 2020 року, тис. од.

 

Рік Фактично Прогноз за умов виконання Програми
Кількісні показники

 

Очікується, що в 2020 році обсяг продажів легкових автомобілів в Україні складе 734 тис. од., внаслідок дії наступних факторів: поточного низького рівня кількості автомобілів на душу населення, зношеності парку легкових автомобілів, а також зростання доходів і купівельної спроможності населення. Кількість автомобілів віком до 10 років в Україні складає 75,4 од. на 1000 жителів, що в 6-8 разів нижче ніж в розвинених країнах.

 

 


10. Позитивні сторони легкового автомобілебудування.

- Ненасичений та зростаючий внутрішній ринок збуту.

- Зручна логістика - географічне розташування України в центрі Європи між двома ємкими авторинками –Євросоюзом та Росією.

- Наявність підготовлених трудових ресурсів та нижча вартість робочої сили порівняно з європейськими країнами та Росією.

Наприклад, у Програмі до них відносять ненасичений і зростаючий внутрішній ринок збуту. Потенційно він здатний придбати ще чимало автомобілів. Так, в 2010 році кількість легкових авто на душу населення в Україні становило – 158 на тисячу жителів; у Росії – 231; у Південній Кореї – 268; у Чехії – 435; у США – 435; у Польщі – 438; у Німеччині – 504; у Великобританії – 508 штук.
Та й ті автомобілі, які в нас є, в основному, не нові. Кількість авто у віці до 10 років в Україні становить усього 67 на тисячу, що в 6-8 разів менше, ніж у розвинених країнах. Середній вік парку легкових автомобілів в Україні - 18,7 року, у Росії - 12,9, у США - 9,2, у Країнах Західної Європи - 8,5.

Безсумнівна перевага - зручна логістика – розташування України в центрі Європи між двома великими ринками – Росії і Євросоюзу. Це дозволяє на 3-4% зменшити витрати на транспортування автомобілів при експорті на дані ринки.

 

Традиційний козир України - наявність підготовлених ресурсів і нижча в порівнянні з Росією й країнами Євросоюзу вартість робочої сили.

Громадяни України потратили на купівлю нових автомобілів в 13 раз меньше, ніж громадяни Росії.

По даним ООН, за рівнем освіченості і її якості Україна входить до числа перших 25 стан миру. При цьому, вартість робочої чинності в нас порівнянна з азіатськими країнами. За даними Світового Банку, середньомісячна зарплата в Україні – 300 євро, у країнах Південно-Східної Азії – 350, у Росії – 500, у Східній Європі – 1500, у Західній Європі – 3000 євро.