П Е Р Е Д М О В А

 

Для забезпечення ефективної та безпечної роботи багатомільйонного парку автомобілів першочергове значення набуває підвищення якості технічного обслуговування та ремонту, експлуатаційної надійності та довговічності. Сучасні умови роботи підприємств, які експлуатують автотранспорт, вимагають поглиблення різнопланової практичної підготовки інженерів. Потрібні фахівці, що вміють не тільки організовувати технічне обслуговування, але й ремонтне виробництво та забезпечувати прибуткове його функціонування.

Швидке впровадження в автомобілебудування нових матеріалів та технологій вимагає також відповідної підготовки інженерів, вдосконалення ремонтної бази, впровадження прогресивних технологічних процесів ремонту вузлів, агрегатів, машин та ефективних методів відновлення деталей.

Запропонований посібник призначений для закріплення і поглиблення теоретичних знань студентів з основ технології виробництва та ремонту автомобілів і вироблення практичних навичок, необхідних інженеру в практичній роботі. З цією метою організовано цикл лабораторних занять для поглиблення і конкретизації уявлень про методи забезпечення якості автомобілів, засоби і основи технології ремонту, розвиток навичок виконання ремонтних операцій, науково-дослідної роботи.

Тематика робіт відповідає програмі дисципліни з урахуванням поширення даного виду робіт у виробництві. Для оснащення лабораторних робіт використано обладнання і пристрої як промислового виробництва, так і виготовленого в умовах університету.

Документація, потрібна для виконання робіт і оформлення їх результатів, максимально наближена до нормативної виробничої і технологічної документації.

Значну увагу у посібнику приділено використанню довідкових і нормативних матеріалів, потрібних для виконання робіт. Всі ці дані рекомендовані для використання по довідниках, які широко застосовуються на виробництві. Вони представлені як у тексті посібника, так і в додатках.

Успішне виконання лабораторних робіт вимагає активного, творчого, самостійного навчання і раціональної організації роботи під час підготовки до лабораторної роботи і в ході її виконання.