ПР для операцій навантажування – розвантажування.

Автоматизація процесів нагрівання і термообробки передбачає:

1) дозовану і ритмічну подачу заготовок з тари ( де вони орієнтовані або насипом) в нагрівальну установку;

2) витримка заготовок в робочому просторі установки чи їх переміщення через установку в певному порядку і з заданим теплом;

3) видача заготовок з нагрівальної установки передача на наступну операцію;

4) контроль і забезпечення якості нагрівання.

В залежності від конструкції печі використовуються три типи РТК. Загальним для РТК нагрівання всіх типів є необхідність створення пристроїв, що забезпечують орієнтовану подачу заготовок до ПР. РТК методичної печі(рис.19.1, а) повинен мати одного чи двох роботів-завантажчиків. Приймаючи заготовку з орієнтуючого пристрою, такий робот вкладає її на позицію подачі в піч. При цьому спрацьовує штовхач (чи механізм переміщення, якщо це піч з крокуючим подом) і заготовка передається в робочий простір печі, звільнюючи місце для наступної заготовки. Таким чином, при завантаженні печі робот передає тільки холодні заготовки і не піддається тепловій дії. Необхідність використання ПР на видачі залежить від конструкції печі.

РТК печі з поротним подом може обслуговуватися одним ПР, що виконує операцію завантаження і розвантаження заготовок (рис.19.1 ,б) чи двома роботами, один з яких завантажує, а інший розвантажує.

РТК камерної печі (рис.19.1, в) повинен бути обладнаний одним роботом, виконуючим обидві операції (завантаження і розвантаження). Порядок роботи ПР такий. ПР виймає з печі нагріту заготовку, подає її на визначене місце до молота чи конвеєра, потім бере холодну заготовку з орієнтуючого пристрою і вкладає її в піч на місце виданої нагрітої заготовки. Поті цикл повторюється.

а) Рис. 19.1 РТК завантаження

 


а – методичної печі; б – печі з поворотним подом; в- камерної печі;

1- ПР; 2- орієнтуючий пристрій; 3- піч; 4- приймаючий пристрій.