Особливі вимоги до обладнання, що входять до РТК.

- система керування повинна забезпечити контроль за механізмами виштовхування деталей із штампу, їх видалення з робочої зони;

- автоматизоване видалення залишків металу ( транспортери під підлогою);

- штампи повинні мати трафарети, опори, пристрої для утримання, датчики правильності установки деталей в штампі.

ПР використовуються тут перш за все для операцій завантаження-розвантаження: завантаження пресу листовим матеріалом (подача листа в штамп) і розвантаження штампу (знімання штамповки і укладання в магазин).


Особливістю використання ПР на холодному штампуванні є необхідність забезпечити значно більшу швидкодію, оскільки цикл роботи пресу вимірюється секундами. ПР, що використовуються мають просте циклове управління, як правило циліндричну систему координат і не більше трьох степенем вільності. Захоплюючий пристрій найчастіше виконується у вигляді вакуумних присосок. Для забезпечення необхідної швидкості обслуговування пресу часто використовують ПР з двома маніпуляторами – один для завантаження, а інший для розвантаження штампу.

Рис. 20.3схема РТК холодного штампування з адаптивним ПР на вході

С- стіл; ВД – відеодавач; УП пристрій підвіски; УПО – пристрій переробки відеоінформації; П – прес, М1, М2 – магазини.

 

Адаптивний позиційний робот ПР1 з технічним зором бере неорієнтовані листові заготовки з магазину М!, де вони розміщені навалом, і в довільному положенні кладе на стіл С. над столом розміщені відеодавач ВД (телекамера) і пристрій підвіски УП. Інформація ві ВД поступає на пристрій попередньої обробки відеоінформації УПО, де здійснюється виділення контуру заготовки. Далі в ЕОМ обчислюються координати і орієнтація заготовки і формується коректуючий сигнал, що передаються в пристрій керування ПР1, по якому робот зміщує заготовку на столі в розраховану позицію для того, щоб ПР2 взяв її і встановив в прес П, потім він забирає з пресу відштамповану деталь і кладе в магазин М2.

 


РОБОТИЗОВАНІ КОМПЛЕКСИ ДЛЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ МЕТАЛОРІЗАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ

Суть процесу різання металів – це зняття стружки ріжучим інструментом з поверхні заготовки для одержання потрібної форми і точності розмірів, жорсткості поверхні.

Основні методи:

1) точіння

2) фрезерування

3) свердління

4) шліфування

5) полірування

Обслуговування ПР на допоміжних операціях:

- Встановлення заготовку в робочу зону верстату і знімає на конвеєр.

- Контроль розмірів заготовки і оброблених деталей;

- Очищення базових поверхонь заготовок в затискних пристроях верстату;

- Заміна захватів і ріжучого інструменту;

- Пошук, розпізнавання і перебазування деталей в процесі обробки;

- При обслуговування групи верстатів ПР здійснює між верстатне транспортування.