рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЛЕКЦІЯ №3 2. Рахункова палата: завдання, повноваження, функції

ЛЕКЦІЯ №3 2. Рахункова палата: завдання, повноваження, функції - раздел Философия, Лекція №3 Тема 3. Органи О...

ЛЕКЦІЯ №3

Тема 3. Органи оперативного управління бюджетним процесом. – 2 год.

Питання:

1. Міністерство фінансів України.

2. Рахункова палата: завдання, повноваження, функції.

3. Державна казначейська служба: завдання, повноваження, відповідальність.

4. Контрольно-ревізійне управління- Держфінінспекція: структура, завдання, функції

5. Державна податкова служба: структура, завдання, функції.

Міністерство Фінансів України.

Серед державних органів, на які покладено практичні завдання забезпечення розробки і здійснення фінансової політики в Україні, провідне місце належить органам системи Міністерства фінансів України, які включають в себе ( рис. 1):

  • вища ланка Центральний апарат Мінфіну;
  • середня ланка: Міністерство фінансів АРК; обласні та міські (міста Київ та Севастополь) фінансові управління державних ад­міністрацій;
  • базова ланка міські та районні фінансові відділи.

 

Рис. 1. Органи системи Міністерства фінансів України

 

Центральний апарат Мінфіну України як орган державної вико­навчої влади незалежної держави було сформовано у 1992 році. Остаточно його головні завдання, функції і правові засади діяльності закріплено у Положенні про Міністерство фінансів України(Указом Президента України від 8 квітня 2011 року).

Згідно з Положенням Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади і загальним завданням Мінфіну є забезпечення реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової, митної політики, політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, випуску та проведення лотерей, розроблення та виробництва голографічних захисних елементів. У галузі за­безпечення бюджетного процесу на Мінфін покладено завдання складання і забезпечення виконання Державного бюджету.

У п.3 Постанови «Про затвердження Положення про Мінфін України» розкрито основні завдання Міністерства фінансів України

Мовою закону:

3. Основними завданнями Мінфіну є:

забезпечення реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової, митної політики, політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю та здійснення
контролю за її проведенням Державною податковою адміністрацією, Держмитслужбою, ГоловКРУ, Державним казначейством;

забезпечення концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку України;

здійснення заходів з підвищення ефективності управління державними фінансами;

проведення разом з іншими органами виконавчої влади аналізу фінансово-економічного становища держави, перспектив її подальшого розвитку;

підготовка проекту Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період;

розроблення в установленому порядку проекту Закону про Державний бюджет України на відповідний рік, прогнозних показників зведеного бюджету України, організація роботи, пов'язаної із складенням та виконанням Державного бюджету України, координація діяльності учасників бюджетного процесу;

удосконалення міжбюджетних відносин;

здійснення в межах своїх повноважень контролю за дотриманням бюджетного законодавства;

розроблення стратегії фінансування державного бюджету;

забезпечення здійснення державних запозичень, надання державних гарантій, погашення та обслуговування державного боргу;

удосконалення методів фінансового і бюджетного планування;

здійснення державного регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні, розроблення стратегії розвитку національної системи бухгалтерського обліку, визначення єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та складення
фінансової звітності, обов'язкових для всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування (крім банків та бюджетних установ), а також фізичних осіб - підприємців;

реалізація державної політики у сфері випуску та проведення лотерей;

реалізація державної політики у сфері розроблення та виробництва голографічних захисних елементів, здійснення державного контролю і координація діяльності державних органів у цій сфері;

участь у розробленні разом з іншими органами виконавчої влади державної політики у сфері видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

інформування громадськості про економічні та фіскальні цілі держави.

Міністерство Фінансів України виконує такі функції:

  • вироблення і реалізація фінансової політики в державі;
  • організація фінансових відносин у суспільстві;
  • організація бюджетного процесу;
  • реформування відносин власності та управління загально­державним майном;
  • становлення фінансового ринку в Україні;
  • забезпечення фінансових взаємовідносин з іншими країнами.

У сфері організації бюджетного процесу Міністерство фінан­сів України виконує функції:

  • організує роботу, пов'язану зі складанням проекту Державно­го бюджету України,
  • визначає порядок і термін подання центральними органами держа­вної виконавчої влади, Радою Міністрів Республіки Крим, обласни­ми, Київською та Севастопольською міськими державними адмініс­траціями матеріалів для підготовки проекту Державного бюджету і прогнозних розрахунків для визначення частини загальнодержав­них податків, зборів і платежів;
  • складає проект Державного бюджету,
  • готує пропозиції щодо нормативів відрахувань частини загальнодержавних податків, зборів і платежів до бюджетів Автономної Республіки Крим, об­ластей, міст Києва та Севастополя і подає їх на розгляд Кабінету Міністрів України;
  • організує виконання Державного бюджету за доходами і ви­датками,
  • веде облік касового виконання Державного бюджету.
  • здійснює керівництво роботою в галузі територі­ального фінансово-бюджетного планування,
  • розробляє порядок надання з Державного бюджету субвенцій, дотацій, субсидій;
  • складає річний і помісячний розпис доходів і видатків;
  • здійснює обслуговування державного внутрі­шнього і зовнішнього боргу та ін.

Мінфін очолює Міністр – (станом на 6.12.2011року міністром фінансів є Ярошенко Федір Олексійович)(див. п.9 в Положенні Про Мінфін).

Мовою закону:

9. Мінфін України очолює Міністр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-міністра України і звільняється з посади Президентом України.

Міністр має першого заступника, заступника Міністра – керівника апарату, які призначаються на посади за поданням Прем'єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра, і звільняються з посади Президентом України.

У разі потреби для забезпечення здійснення Мінфіном України окремих завдань за рішенням Президента України у Мінфіні України вводиться посада заступника Міністра.

Обов'язки першого заступника Міністра, заступника Міністра (за наявності), заступника Міністра – керівника апарату та розподіл повноважень між першим заступником Міністра і заступником Міністра (за наявності) визначаються Міністром.

Заступник Міністра – керівник апарату здійснює керівництво діяльністю апарату Мінфіну України, призначає на посади та звільняє з посад державних службовців та працівників апарату Мінфіну України (крім тих, які призначаються на посади та звільняються з посад Міністром).

12. Положення про Мінфін України затверджується Президентом України.

Гранична чисельність державних службовців та працівників Мінфіну України затверджується Кабінетом Міністрів України.

Структура апарату Мінфіну України затверджується Міністром.

Штатний розпис і кошторис Мінфіну України затверджуються заступником Міністра - керівником апарату Мінфіну України.

13. Мінфін України є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Державної казначейської служби України.

14. Мінфін України припиняється шляхом реорганізації або ліквідації Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України.

 

Рахункова Палати: завдання, повноваження, функції.

Діяльність Рахункової палати регулюється Законом України “Про Рахункову палату” (від 11 липня 1996 року - остання редакція 30.07.2010). Згідно ст.1… Завдання Рахункової палати розкрито в ст.2 Закону України «Про Рахункову… Мовою закону:

Стаття 6. Функції Рахункової палати

1) здійснює контроль за виконанням законів України та прийнятих Верховною Радою України постанов, виконанням Державного бюджету України,… 2) здійснює за дорученням Верховної Ради України контроль за виконанням… 3) перевіряє за дорученням комітетів Верховної Ради України використання за призначенням органами виконавчої влади…

Стаття 7. Повноваження Рахункової палати

1) здійснювати експертно-аналітичні, інформаційні та інші види діяльності, що забезпечують контроль за використанням коштів загальнодержавних… 2) проводити фінансові перевірки, ревізії в апараті Верховної Ради України,… 3) перевіряти в органах і на об'єктах, зазначених у пункті 2 цієї статті, грошові документи, бухгалтерські книги,…

Стаття 8. Склад Рахункової палати

До складу Рахункової палати входять Голова Рахункової палати та члени Рахункової палати: Перший заступник і заступник Голови, головні контролери та Секретар Рахункової палати.

Для здійснення своєї діяльності Рахункова палата має апарат. Структуру і штатний розпис апарату Рахункової палати затверджує Колегія Рахункової палати за поданням Голови Рахункової палати в межах бюджетних коштів, передбачених на її утримання.

Стаття 9. Керівні органи і посадові особи Рахункової палати

Для розгляду питань планування і організації роботи Рахункової палати, методології контрольно-ревізійної діяльності, прийняття колегіальних рішень і підготовки висновків з матеріалів перевірок, ревізій, обслідувань та експертиз, а також підготовки звітів та інформаційних повідомлень створюється Колегія Рахункової палати.

До складу Колегії Рахункової палати входять Голова Рахункової палати, Перший заступник і заступник Голови, а також головні контролери - керівники департаментів Рахункової палати, Секретар Рахункової палати.

Стаття 16. Сфера застосування повноважень Рахункової палати

Рахункова палата має право контролювати також місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи,… Основними формами роботи Рахункової палати є перевірки та ревізії.За…

Мовою закону

Стаття 26. Перевірки та ревізії

Про результати проведених перевірок і ревізій Рахункова палата інформує Верховну Раду України, доводить до відома керівників відповідних центральних… Про виявлені факти порушення закону, а також заподіяння державі шкоди… Посадовим особам Рахункової палати забороняється втручатися в оперативну діяльність об'єктів, що перевіряються, а…

Стаття 27. Експертиза та висновки Рахункової палати

Рахункова палата, здійснюючи свою діяльність, зобов'язана за дорученням Верховної Ради України проводити експертизу і давати висновки щодо:

проекту Державного бюджету України, обгрунтованості його доходної та видаткової частин щодо обсягів державного внутрішнього і зовнішнього боргу та дефіциту Державного бюджету України, затверджених законом України;

окремих напрямів бюджетно-фінансової, грошово-кредитної політики, а також окремих питань бюджетного процесу за прямими дорученнями Верховної Ради України;

проектів законодавчих та інших нормативних актів з питань бюджетно-фінансової та грошово-кредитної систем у разі, якщо вони направлені Верховною Радою України на експертизу у встановленому порядку і повинні бути внесені на її розгляд;

проектів загальнодержавних цільових програм, які фінансуються з бюджетів або на які передбачено додаткове фінансування з Державного бюджету України;

проектів програм Кабінету Міністрів України, на фінансування яких використовуються кошти Державного бюджету України;

проектів міжнародних договорів України, що стосуються витрат з Державного бюджету України.

З усіх інших питань, віднесених до функцій Рахункової палати, визначених статтями 2 та 6 цього Закону, Рахункова палата дає висновки або письмові відповіді за рішенням Колегії Рахункової палати про прийняття до виконання запиту і підготовку висновку на підставі:

доручень комітетів Верховної Ради України, оформлених належним чином;

звернень Президента України;

депутатських запитів і звернень народних депутатів України;

запитів Кабінету Міністрів України, запитів Міністерства фінансів України.

У разі неможливості виконання доручень, звернень та запитів Голова Рахункової палати повертає їх з обгрунтованою письмовою відповіддю, в якій з посиланням на чинне законодавство України зазначається причина невиконання доручення, звернення та запиту. Висновки Рахункової палати не можуть містити політичних оцінок рішень, які приймаються Верховною Радою України та органами виконавчої влади в межах їх компетенції.

Стаття 35. Щорічний звіт Рахункової палати Верховній Раді України

Рахункова палата щорічно не пізніше 1 грудня подає Верховній Раді України загальний письмовий звіт про результати виконання доручень Верховної Ради України, проведених перевірок, ревізій та обслідувань, а також про витрати на цю діяльність. Звіт Рахункової палати, затверджений Верховною Радою України, публікується у виданнях Верховної Ради України.

Державна казначейська служба України: завдання, повноваження, відповідальність.

Бюджетні кошти зосереджувались у недержавних банківських установах, для яких виконання бюджету не було пріоритетним напрямком діяльності. Разом з… Ситуація змінилася із запровадженням з 1 липня 1993 року єдиної системи… Усі кошти державного бюджету, які надходили до установ комерційних банків, почали акумулюватися на централізованому…

Становлення та розвиток системи Державного казначейства України

Мовою закону: 1. Державна казначейська служба України (Казначейство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого…    

Контрольно-ревізійна служба України: структура, завдання, функції.

Згідно Постанови КМУ від 7 вересня 2011 р. «Питання Державної фінансової інспекції»
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є: 1. Внести до актів Кабінету Міністрів України зміни, що додаються. 2. Визнати такими, що втратили чинність: постанову Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. N 884 ( 884-2007-п ) "Про затвердження Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 48, ст. 1983); постанову Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1053 ( 1053-2008-п ) "Про внесення змін до Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 93, ст. 3081); розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 липня 1996 р. N 464 ( 464-96-р ) "Про віднесення посад Державної контрольно-ревізійної служби до певних категорій".
 
 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 499/2011

Про Положення про Державну фінансову інспекцію України

1. Затвердити Положення про Державну фінансову інспекцію України (додається).

2. Визнати такими, що втратили чинність:

Указ Президента України від 28 листопада 2000 року № 1265 "Про Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України";

пункт 34 змін, що вносяться до указів Президента України, затверджених Указом Президента України від 5 березня 2004 року № 280 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України".

3. Кабінету Міністрів України привести у тримісячний строк свої акти у відповідність із цим Указом.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

Мовою закону: 1. Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є… 2. Держфінінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України…

Голова Держфінінспекції України має двох заступників, у тому числі одного першого.

Першого заступника, заступника Голови Держфінінспекції України звільняє з посад Президент України. 12. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції…  

Положення про Держфінінспекцію України затверджується Президентом України.

Гранична чисельність державних службовців та працівників Держфінінспекції України затверджується Кабінетом Міністрів України.

Структура апарату Держфінінспекції України затверджується Головою Держфінінспекції України за погодженням із Міністром.

Штатний розпис, кошторис Держфінінспекції України затверджуються Головою Держфінінспекції України за погодженням із Мінфіном України.

Держфінінспекція України є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Державної казначейської служби України.

Держфінінспекція України припиняється шляхом реорганізації або ліквідації Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України.

У Бюджетному кодексі передбачено:

1. Органи Державної контрольно-ревізійної служби України здійснюють контроль за:

1) цільовим та ефективним використанням коштів Державного бюджету та місцевих бюджетів;

2) цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів, одержаних під гарантію кабміну України;

3) порядком ведення бух обліку та достовірністю звітності про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів, кошторисів.

2. Державниа контрольно-ревізійна служба України щомісячно надає Верховній Раді України та Міністерству фінансів України узагальнені результати звітів про проведні перевірки.

Державна податкова служба: структура, завдання, функції.

Діяльність державної податкової служби в Україні регулюється Законом України “Про державну по­даткову службу в Україні” від 4 грудня 1990 р. зі… Мовою закону:  

Центральний апарат ДПС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи.

8. ДПС України у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими органами виконавчої влади, допоміжними… 9. ДПС України у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції… 10. ДПС України очолює Голова, якого призначає на посаду за поданням Прем'єр-міністра України, внесеним на підставі…

– Конец работы –

Используемые теги: Лекція, Рахункова, палата, завдання, повноваження, функції0.101

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЛЕКЦІЯ №3 2. Рахункова палата: завдання, повноваження, функції

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекція 1. Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії. Лекція 2. Витоки філософії Індії. Лекція 3. Санкх’я та йога Патанджалі. Лекція 4. Вайшешика і ньяя
Стародавність та Середньовіччя... ЗМІСТ... ВСТУП Лекція Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії...

Функції, їхні властивості і графіки. Тригонометричні функції. Показникова та логарифмічна функції
Міністерство освіти науки молоді і спорту України... Житомирський комерційний технікум...

ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Ввідна лекція. 1.Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція... План...

Лекція 8. Неперервність функції, точки розриву 8.1. Неперервність функції в точці
Неперервність функції в точці... Класифікація розривів функції в точці Дослідження на неперервність...

Лекція №1. Моніторинг та розвиток виникнення надзвичайних ситуацій. Лекція №2. Характеристика вогнищ ураження та методи розрахунку зон ураження від техногенних вибухі. Лекція №3. Оцінка обстановки надзвичайної ситуації
Житомирський державний університет імені Івана Франка... Фiзико математичний факультет Кафедра охорони... ЗМІСТ Вступ Лекція Моніторинг та розвиток виникнення надзвичайних ситуацій...

Лекція № 1 ВСТУП. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ. Лекція №2 СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ.
Спеціальність Географія... Курс... Викладач Безуглий В В...

Лінійна та векторна алгебра. Аналітична геометрія. Теорія границь, неперервність функції однієї змінної. Диференціювання функції однієї змінної
Домашні індивідуальні завдання є однією з форм організації навчальної діяльності у вищій школі яка має на меті формування вмінь Ці вміння є цілями... Викладачами кафедри вищої математики розроблено уніфіковане індивідуальне... Лінійна та векторна алгебра...

Мета і завдання практики. Основні завдання професійно-педагогічної підготовки
Педагогічна практика призначена для того щоб забезпечити застосування та закріплення теоретичних знань у практичній діяльності стимулювати... Педагогічна практика проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів...

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам