рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕМА : Засоби та прийоми запобігання перевантаження уваги учнів на уроці іноземної мови.

ТЕМА : Засоби та прийоми запобігання перевантаження уваги учнів на уроці іноземної мови. - раздел Философия, ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі Мета: - Ознайомити З Основними Особливостями Психологічних Особливост...

Мета: - ознайомити з основними особливостями психологічних особливостей учнів початкових класів, засобами та прийомами запобігання перевантаження уваги учнів на уроці англійської мови;

- розвивати навички щодо відповідних форм вживання засобів та прийомів запобігання перевантаження уваги учнів на уроці англійської мови;

- виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови.

 

Обладнання: підручник С. Ю. Ніколаєвої «Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах», довідково-методичне видання / Упоряд. О. Я. Коваленко, І. П. Кудіна «Книга вчителя іноземної мови».

 

Хід заняття:

 

Починаючи з 2002-2003 навчального року іноземна мова в загальноосвітніх навчальних закладах вивчається з другого класу. Проблема навчання іноземної мови на ранньому етапі набуває особливої актуальності. Пріоритетом у розв’язанні зазначеної проблеми є орієнтація на комунікативно спрямоване навчання учнів іншомовного спілкування, а також пошук таких видів діяльності на уроці, які були б ефективним інструментом у вивченні іноземної мови молодшими школярами.

Вважають, що знання вікових особливостей учнів є визначним пріоритетом у педагогічній діяльності вчителя, запорукою її ефективності.

За свідченнями психологів, навчальна діяльність у початковій школі має специфічний зміст, що зумовлено особливостями формування та розвитку пізнавальних інтересів учнів, емоційно-вольової та мотиваційної сфери, своєрідним характером діяльності та мовлення, особливостями поведінки. На цьому віковому етапі розвитку особистості навчальна діяльність стає домінуючою. Вона відповідним чином зумовлює трансформації у психіці дитини і сприяє прискореному розвитку деяких психічних функцій, серед яких важливе місце належить розвитку мнемічних дій. Під впливом навчання змінюються орієнтовані реакції на слово, фіксуються процеси оволодіння формами сприймання, здійснюється формування довільних дій тощо. У молодшому шкільному віці починають формуватися базові навчальні навички і вміння, а це означає початок нового періоду складного психічного та інтелектуального розвитку особистості. Підвищена чутливість, довірливе ставлення до авторитету, вразливість, висока реактивність у руках, спрямованість на навколишній світ, наслідуваність у діях, швидка втомлюваність – ці та деякі інші ознаки є характерними для дітей, що починають активно займатися навчальною діяльністю.

Чим молодші діти, тим яскравіше виражені в них процеси збудження, їх домінуюча роль над гальмівними. Внаслідок швидкого відволікання уваги на яскраві подразники поведінка дітей є імпульсивною, і це проявляється в тому, що вони не вміють переключатися на інші види діяльності, тобто для них характерна «негнучкість» уваги. Учителі мають враховувати, що школярам цього віку досить важко тривалий час зосереджуватись на одному виді діяльності, їхню увагу може привернути лише незвичайний, різкий, сильний подразник. Таким подразником, на нашу думку, є засоби навчання, які потрібно широко використовувати, дидактично доцільно і методично виправдано, визначивши їм місце на уроці з урахуванням вікових особливостей учнів. «Золотим» правилом для вчителя, який навчає іноземні мові молодших школярів, має стати положення про те, що урок іноземної мови обов’язково повинен оснащуватись унаочненням. Адже домінуючим у цьому віці є образне мислення. А тому будь-яке, доцільне з дидактичного і методичного поглядів унаочнення, що супроводжує певну іншомовну лексичну одиницю ( слово, словосполучення, зв’язаний мікровислів тощо ), є ефективним засобом впливу значення такої одиниці. Особливості уваги учнів цього віку мають бути одним із визначальних чинників підбору таких засобів.

За свідченням психологів, в учнів початкової школи переважає мимовільна увага, тому не доцільно у навчанні повною мірою розраховувати лише на довільну увагу, яка потребує значних вольових зусиль. У цьому віці вольові зусилля тільки починають проявлятися у формі усвідомлюваних довільних дій. Отже, учень практично не може повноцінно регулювати свою діяльність без допомоги вчителя. Як підтверджується дослідженнями в галузі вікової психології, окрім незвичайного різкого подразника й вольового зусилля, джерелом уваги стає інтерес або творче завдання. Наразі слід зазначити, що увага молодших школярів пов’язана із змістом навчального матеріалу, доступністю запропонованих завдань. А тому, щоб привернути їхню увагу, необхідно використовувати предметне унаочнення, яскраві та образні ілюстрації.

Як свідчить практика, діти початкових класів швидко втомлюються, знижується ефективність їхньої інтелектуальної діяльності, зменшується фізична активність або, навпаки, підвищується внаслідок збудження, слабшає концентрація уваги і може погіршуватись працездатність. Щоб запобігти цьому, вчитель має створити сприятливі умови для навчальної діяльності, додержуватися гігієнічних норм, що є важливою передумовою ефективності розумової діяльності учнів цього віку.

Однією з проблем, що виникають під час інтенсивної роботи учнів на уроці іноземної мови, є так зване «позамежове гальмування». Воно стає особливо помітним після тривалої монотонної роботи. Щоб запобігти цьому негативному явищу, варто використовувати різноманітні методичні прийоми, що знімають напруження, розвантажують психіку нервову систему, допомагають учням переключити увагу на інші об’єкти. Серед них найпоширенішими є рухливі ігри, активні види діяльності, що усувають надмірне навантаження на зір, м’язи рук тощо. Але, не варто зловживати видами діяльності, що пов’язані із значною фізичною активністю, особливо тими, що надто підвищують нервове збудження. Учитель повинен чітко орієнтуватись, коли потрібно організувати навчальну ігрову діяльність і коли треба її призупинити.

Варіанти прийомів запобігання перевантаження уваги учнів на уроці англ. м

Для проведення цікавого уроку широко використовують предметну і ілюстровану наочність, іграшки, ігри. Так, нові слова добре закріплюються з допомогою гри “Загадай предмет”. Будь-який учень загадує предмет (з тих, що зображені на малюнках, чи знаходяться в класі). Інші пробують розгадати, задаючи загальне запитання: Is it a ball?

Потім гра ускладнюється: діти задають спеціальні чи альтернативні запитання: What colour is it?, Where is it?, Is it large or small?

Слова, що позначають колір, можна закріпити з допомогою такої гри: учителька показує картку широкого кольору і запитує: “What colour is it?”

Діти: It is red.

Вч.: What others things are red?

Діти: A bus is red. A pencil is red. A flag is red.

Прислівники, а також потрібний лексичний матеріал закріплються в грі “??????????????????????”. До картинки, на якій зображена кімната, магнітом прикріплюються намальовані на папері і вирізані предмети одягу, іграшки і т.д. Учителька задає запитання, діти відповідають на них, наприклад:

- Where is Masha’s ball?

- It is under the bed?

Після того, як учні познайомились з числівниками від 1 до 12, вчитель показує їм циферблат годинника. Одночасно з числівниками закріплюються дієслова в теперішньому часі

- It is two o’clock. What are you doing?

- I am going to school.

Добре запам’ятовуються назви частин тіла, коли діти малюють на дошці людину. Група просить: “Draw a head”, “Draw a nose”.

Дієслово to have добре закріплюється в грі “Давайте хвалитися”. Діти по черзі говорять: “I have a dog”, “I have a ball” і т.д.

Коли потрібно ввести форму has, гра ускладнюється. У кожного в руках будь-яка іграшка чи картинка. Ведучий оголошує: “Nina has a pen”, “Masha has a hat”.

Запитальні і заперечні речення з дієсловом to have закріплюються в грі «У магазині іграшок». Будь-хто з учнів виконує роль продавця, інші – покупця. Приблизний варіант діалогу між покупцем і продавцем:

- Good morning.

- Good morning.

- Have you a cat?

- No, I haven’t.

- Have you a ball?

- Large or small?

- Give me a small ball, please.

- Here you are.

- Thank you. Good-bye.

- Good-bye.

Дієслово to have on і назви елементів одягу добре запам’ятовуються, якщо діти самі одягають ляльку. (Для цього можна використовувати ляльку з комплектом одягу). При цьому вони відповідають на запитання вчительки чи своїх друзів:

- What is she wearing?

- She is wearing a red dress on.

Діти люблять маленькі діалоги, в яких один-два вирази залишаються незмінними, а інші можна змінити по бажанню. Наприклад, відпрацьовуються запитання: May I …?

- May I go out and play?

- Yes, you may.

- May I take my ball (doll, cat)?

- Yes. Where is it?

- It is in my room (on the sofa, under the bed).

Великі можливості для розвитку навиків аудіювання діє гра в лото “Do you speak English?” Діти отримують великі картки, маленькі залишаються на столі вчителя. Вчитель двома – трьома словами описує те, що зображено на одній з маленьких карточок. Той, хто побачив на своїй картці те, що описала вчителька, відзивається: “I have”. Поступово діти сприймають сказане швидше. Потім умови гри змінюються. Кожен учень отримує рівну з іншими кількість маленьких карток, великі лежать на столі учителя. Дітям пропонується по черзі описати те, що зображене на їх картках, бажано точніше. Виконавши завдання, учень закриває клітинку на великій картці. Перемагає той, у кого не залишиться маленьких карток.

Діти приносять на уроки багато іграшок. В основному це іграшкові звірі, назви яких деякі діти добре запам’ятовують, тому що часто грають з ними на уроках:

- I am grey. I live in the wood.

- Are you elephant?

- No, I am not.

- Are you a wolf?

- Yes, I am.

Важко обійтись на уроці без ляльок, діти їх дуже люблять. На кожному уроці, вводячи нове слово чи вираз, учитель показує маленький ляльковий театр (із 5-6 речень), стоячи за ширмою. Наприклад, зайчик вмивається, мама хвалить його. (Вводяться дієслово to wash).

- What are you doing, dear?

- I am washing my eyes.

- What are you washing now?

- I am washing my hose.

- Hurry up, please.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА : Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі

Мета ознайомити з основними особливостями концепції навчання іноземних мов у середній загальноосвітній річній школі... розвивати навички щодо урахування вікових особливостей учнів та особливостей... виховувати позитивне ставлення до вивчання методики іноземної мови...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕМА : Засоби та прийоми запобігання перевантаження уваги учнів на уроці іноземної мови.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Вимоги до уроку ІМ.
Мовленнєва спрямованість уроку ІМ.Визначення мовленнєвої діяльності як основного об’єкта навчання передбачає формування чотирьох видів цієї діяльності – слухання, говоріння, читанн

Учитель іноземної мови
Навчальний процес з іноземної мови в сучасній школі це, перш за все, спільна діяльність учителя та учнів, де учень є суб’єктом навчання та спілкування нарівні з учителем.

ТЕМА : Індивідуалізація процесу навчання іноземної мови.
Мета: - ознайомити з основними особливостями індивідуалізації процесу навчання ІМ; - розвивати навички щодо складання індивідуальних карток учнів та врахування індивідуаль

ТЕМА : Новітні досягнення науки та передового педагогічного досвіду у роботі з іноземної мови.
Мета: - ознайомити з основними особливостями новітніх досягнень науки та передового педагогічного досвіду у роботі з іноземної мови у початкових класах; - розвивати навичк

Принципи методу активізації
Метод зумовлюється системою принципів. Сформульовано п’ять основних принципів методу активізації: 1) принцип особистісного спілкування; 2) особистісно-рольовий принцип; 3) принцип концентрованої ор

Поетапна реалізація моделі інтенсивного навчання.
Перший етап – це подача нового навчального матеріалуциклу занять («мікроциклу» за термінологією Г. О. Китайгородської), другий – тренування у спілкуванні, третій –

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги