Порядок виконання роботи

1. Скопіюйте у свою папку файли Системи числення.txt і Кодування символів(OEM).txt з папки Робоча папка.

2. Відкрийте в створеній папці документ Системи числення.txt.

3. Відкрийте текстовий редактор Блокнот.

4. Знайдіть (за допомогою команди Найти і слова Примеры) в першому вікні редактора фрагмент тексту, що починається зі слів "Примеры перевода чисел из одной системы счисления в другую".

5. Виділіть фрагмент тексту, починаючи з рядка "Примеры перевода чисел из одной системы счисления в другую" і кінчаючи рядком "4. 8FF[16] = ????[2] " і скопіюйте виділений фрагмент в друге вікно редактора.

6. Знайдіть (за допомогою команди Найти далее) у першому вікні редактора фрагмент тексту, що розпочинається із слів "Примеры действий над двоичными числами".

7. Виділіть фрагмент, починаючи з рядка "Примеры действий над двоичными числами" до кінця документу і скопіюйте цей фрагмент в друге вікно редактора після першого фрагмента.

8. Закрийте перше вікно редактора Блокнот.

9. Видаліть другий приклад в першому фрагменті(перевод десятичной дроби 0,6875 в восьмеричную систему счисления) і виправте номер пункту 3 на 2

10. Замініть фразу "Решите приведенные ниже примеры перевода чисел из одной системы счисления в другую:" на фразу "Ниже приведены примеры перевода чисел из одной системы счисления в другую:".

11. Запустіть програму Калькулятор – програмний модуль calc.exe ( ) в C:WINDOWSsystem32. Установите в меню Вид команду Инженерный.

12. Скопіюйте число, що перекладається, з першого прикладу(1234) в поле калькулятора за допомогою буфера обміну(заздалегідь встановивши десяткову систему числення). За допомогою перемикача встановіть потрібну(шістнадцятирічну) систему числення і скопіюйте отриманий результат у вікно текстового редактора(замість символів ????). Повторіть цю операцію для інших прикладів.

13. Замініть фразу "Решите приведенные ниже примеры арифметических действий над двоичными числами:" на фразу "Еще примеры сложения, вычитания, умножения и деления двоичных чисел:".

14. Встановіть двійкову систему числення. Послідовно копіюйте операнди з вікна редактора в поле калькулятора і виконайте над ними необхідні дії для чотирьох наведених прикладів. Результати обчислень копіюйте у вікно редактора(замість символів ????).

15. Збережіть відредагований текст з ім'ям Системи числення(Unicode).txt в кодуванні UTF-16.

16. Відкрийте в редакторі Блокнот файл Кодування символів(OEM).txt, представлений в кодуванні OEM. Підберіть шрифт для перегляду і редагування цього файлу.

17. Для перетворення утримуваного файлу в кодування ANSI відкрийте в текстовому редакторе Bred файл Кодування символів(OEM).txt, збережіть файл як файл Кодування символів (Windows).txt вибравши кодування ANSI.

 

18. Відкрийте файл Кодування символів(OEM).txt в режимі перегляду в командній оболонці Far. Встановіть шістнадцятирічний режим перегляду і запишіть коди символів рядка "Кодування символів в Windows". Відкрийте файл Кодування символів (Windows).txt в редакторі Блокнот и запишіть після останнього рядка тексту заголовок "Строка: кодировка символов в Windows", і потім з нового рядку після слів "Кодировка OEM: " запишіть коди символів рядку.

19. Відкрийте файл Кодировка символов (Windows).txt в режимі перегляду в командній оболонці Far. Встановіть шістнадцятирічний режим перегляду і запишіть коди символів рядка "Кодировка символов в Windows". В редакторі Блокнот запишіть с нового рядку після слів "Кодировка ANSI: " коди символів рядка.

20. Відкрийте файл Кодировка символов (Windows).txt в новому вікні редактора Bred і збережіть його з ім’ям Кодировка символов (UTF-16).txt в кодуванні UTF-16 (Юнікод).

21. Відкрийте файл Кодировка символов (UTF-16).txt в режимі перегляду в командній оболонці Far. Встановіть шістнадцятирічний режим перегляду і запишіть символ BOM і коди символів рядку "Кодировка символов в Windows". В редакторі Блокнот запишіть з нового рядку після слів "Кодировка UTF-16: " коди символів рядку, а потім (після слів "Символ BOM: ") значення символу BOM для UTF-16.

22. Збережіть файл у вікні редактора Bred в кодуванні Юнікод Big Endian з ім'ям Кодування символів (UTF-16 Big Endian).txt, а потім відкрийте збережений файл в командній оболонці Far. Встановіть шістнадцятирічний режим перегляду і запишіть символ BOM і коди символів рядка "Кодировка символов в Windows". В редакторі Блокнот запишіть з нового рядку після слів "Кодировка UTF-16 Big Endian: " коди символів рядку, а потім (після слів "Символ BOM: ") значення символу BOM для UTF-16 Big Endian.

23. Збережіть файл в вікні редактора Bred в кодуванні UTF-8 з ім’ям Кодировка символов (UTF-8).txt, а потім відкрийте збережений файл в командній оболонці Far. Встановіть шістнадцятирічний режим перегляду і запишіть символ BOM і коди символів рядка "Кодировка символов в Windows". У цьому кодуванні російські букви кодуються двома байтами, а латинські букви і символ пропуску('20') - одним байтом. У редакторові Блокнот запишіть з нового рядка після слів "Кодировка UTF-8: " коди символів строки, а потім (після слів "Символ BOM: ") значення символу BOM для кодування UTF-8.

24. Покажіть викладачеві зміст файлів Системи числення(Unicode).txt і Кодування символів(Windows).txt.

25. Збережіть файли Системи числення(Unicode).txt і Кодування символів(Windows).txt на зовнішній носій.

26. Видаліть усі створені вами файли зі своєї папки і закрийте усі відкриті вікна.