Система інформаційної обробки даних: користувач, введення даних, інтерфейс користувача, обробка даних, подання даних.

Перед тим, як комп'ютер зможе виконати деяку дію, йому потрібно отримати інструкції про те, як керувати даними. Ці інструкції прописані в комп'ютерній програмі, що зберігається в пам'яті комп'ютера. Дані також зберігаються в пам'яті комп'ютера. Програма "знає", що робити з даними, де знайти їх і як подати результати. Цей короткий опис показує, що для обробки даних на комп'ютері потрібно устаткування й програма. Устаткування називають технічним забезпеченням, а програми - програмним забезпеченням. Технічні засоби й програмне забезпечення разом становлять обчислювальну систему.

Обчислювальні системи допомагають у лікувально-діагностичному процесі, особливо на етапі спостереження. Тут обчислювальні системи використовуються, для забезпечення користувача даними, необхідними, для прийняття рішення. У цій ситуації ми маємо справу з процесом обробки інформації.

В процесі обробки інформації розрізняють людей і дії операційної системи комп'ютера:

· користувач;

· введення даних;

· інтерфейс користувача;

· обробка даних програмним забезпеченням;

· подання даних.

 

Зупинимось на процесі введення та подання даних. Користувач працює з даними. Нагадаємо, що інформація походить від даних. Помилкові чи навіть неточні дані не дають правильної інформації. Комп'ютери можуть обробити дані, але вони не можуть генерувати інформацію, втрачену під час введення і обробки даних.

Дані можна ввести вручну або автоматичними вимірювальними приладами (наприклад автоаналізатори в клінічних лабораторіях, ЕКГ записуюче обладнання). При ручному введенні даних користувачем є "перетворювач", що перетворює дані в зручну для читання комп'ютера форму.

В процесі введення даних можна скористатися допомогою комп'ютера для виявлення помилок в початкових даних. Відповідне програмне забезпечення дозволяє виконати:

· синтаксичну перевірку помилок;

· перевірку семантичної природи помилки;

· діалогову допомогу.

 

Подання даних. Правильне подання інформації користувачеві є істотним для розуміння правильності висновків. Важливим є той факт, що користувачі можуть конкретизувати вид подання інформації (напр., як список або в графічній формі). Сучасна комп'ютерна технологія не обмежена лише показом даних у таблицях і графах. Дані можуть подаватися і в мультимедійному форматі.