Завдання №3. Регресійний аналіз експериментальних даних

Лінійний регресійний аналіз полягає в підборі графіка і його рівняння для набору спостережень. Регресія використовується для аналізу дії на окрему залежну змінну значень однієї або декількох незалежних змінних. В Пакете анализа експериментальні дані апроксимуються лінійним рівнянням:

де — залежна змінна, XI, ..., XI6 — незалежні змінні - шукані коефіцієнти регресії. Для отримання коефіцієнтів регресії необхідно:

1. Виконати команду Сервис→Анализ данных→Инструменты анализа→ Регрессия.;

3. У діалоговому вікні, що з'явилося, задати Входной интервал Y, тобто ввести посилання на діапазон аналізованих залежних даних, що містять один стовпець даних (виділити цей стовпець).

4. Вказати Входной интервал X, тобто ввести посилання на діапазон незалежних даних (виділити мішкою вхідні дані).

5. Вказати вихідний діапазон, тобто ввести посилання на комірки, в які будуть виведені результати аналізу. Для цього слід поставити перемикач в положення Выходной диапазон і віділити мишкою вихідні дані.

6. Натискається кнопка ОК.

Результати аналізу. Вихідний діапазон включатиме результати дисперсійного аналізу, коефіцієнти регресії, стандартну похибку обчислення , середньоквадратичні відхилення, число спостережень, стандартні похибки для коефіцієнтів.

Інтерпретація результатів. Значення коефіцієнтів регресії знаходяться в стовпці Коэффициенты і відповідають:

-пересечение -

Переменная Х1-;

Переменная Х2 -, і т. д.