рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Графічне оформлення курсового проекту

Графічне оформлення курсового проекту - раздел Философия, МЕТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ Проектування Будівель І Споруд Виконується Зазвичай У Дві Стадії - Технічний ...

Проектування будівель і споруд виконується зазвичай у дві стадії - технічний проект і робочі креслення.

Робочі креслення металевих конструкцій виконуються у дві стадії:

- КМ (конструкція металева) і КМД (конструкції металеві, деталіровка). Робочі креслення у стадії КМ містять схеми взаємного розміщення елементів, вузли і їх сполучення, габаритні та прив'язувальні розміри, дані про навантаження, розрахункових зусиль; специфікацію металу на весь об'єкт для замовлення металу. Робочі креслення КМД виконуються за даними стадії КМ. До складу робочих креслень КМД входять монтажні схеми, деталізовані креслення елементів у тому вигляді, в якому вони будуть виготовлені на заводі, зведені відомості відправочних елементів, монтажних ескізів і листи з пояснювальною запискою. Графічна частина виконується на двох аркушах формату А2 у спрощеному варіанті стадії КМ.

Графічна частина повинна містити схему розміщення конструкцій балкової клітки та колони, конструктивні креслення головної балки, балки настилу, колони та основних вузлів.

Схеми розміщення конструкцій викреслюються у вигляді плану, поздовжнього та поперечного розрізів. На плані та розрізах проставляються розміри, що визначають відстань між розбивочними осями, балками настилу та основні розміри по вертикалі у вигляді відміток низу бази колони, верху колони та верху майданчика.

Всі розміри на кресленнях металевих конструкцій проставляються в мм, а відмітки - в метрах.

На схемах кожний елемент конструкції позначається маркою. Елементи перерізу, якщо вони виконуються з одного прокатного профілю (наприклад, балки настилу) з однаковими перерізами позначаються однаковими марками, навіть при різних довжинах і деяких відмінностях у кінцевих і проміжних кріпленнях. Елементи складеного перерізу (головні балки і колони) позначаються однаковими марками тільки за однакових перерізів, довжин і опорних вузлів. Балка, яка приєднується до колони крайнього поперечного ряду, має інший опорний вузол і тому позначається іншою маркою.

Марки основних елементів конструкцій складаються із заголовних літер назви виду елемента та цифри, яка проставляється справа (наприклад, Б1, Б2, К1 тощо).

Рекомендуються такі буквені позначення марок: колона -К, балки - Б, зв'язки - 3 і т.п. Для інших видів елементів буквенні позначення вибираються аналогічно.

Нумерацію кожного виду елемента конструкції потрібно починати із більш важких конструкцій (наприклад: з головних балок, а потім переходити до балок настилу). Балки БЗ і Б4 мають перерізи менші, ніж балки Б1 і Б2, оскільки сприймають навантаження, яке збирається з меншої вантажної площі. Із цієї ж причини переріз колони К2 менший, ніж колони К1.

На листі викреслюється конструктивне креслення зварної балки складеного перерізу, яке включає головну проекцію (основний вид), а також плани верхнього і нижнього поясів. На конструктивному кресленні головної балки повинні бути вказані проліт і прив’язки до осей, місця зміни перерізу та схеми вузлів монтажних стиків. На конструктивному кресленні головної балки креслиться її відправний елемент у стадії КМД. На кресленні відправного елемента проставляються номери деталей, розміри опорних ребер, відстань між ребрами жорсткості та їх перерізи, розміри зварних швів, прив'язка отворів у місцях приєднання елементів, а також креслиться ряд необхідних перерізів відправного елемента головної балки.

У правій частині першого листа поміщають конструктивне креслення колони, яке включає головну проекцію (фасад), план оголовка (вид зверху), план бази (горизонтальний розріз) і три розрізи стержня колони в проміжку між планками, в місцях встановлення діафрагм і поперечного ребра оголовка.

Окрім креслень головної балки та колони на листі необхідно накреслити конструктивне креслення вузлів опирання головних балок на колону та сполучення балок настилу із головними балками. На зображенні вузлів повинні бути показані всі елементи із позначенням їх марок (за схемою розміщення конструкції), із усіма необхідними розмірами, прив’язками до основних осей і відмітками, а також зварні шви та їх розміри, болти із вказаним діаметром та кількістю. Вузли підписуються тільки номерами, відповідними номерам вузлів на схемах. Виконуючи конструктивні креслення конструкцій робочого майданчику, необхідно пам’ятати, що лінії розрізів наносяться відрізками ліній і позначаються арабськими цифрами, а над зображенням розрізів і видів даються відповідні надписи. Стрілки для вертикальних розрізів повинні бути направленні справа наліво, а для горизонтальних - зверху вниз. Не можна проводити лінію розрізу через зображені елементи.

Якість робочих креслень будівельних металевих конструкцій значною мірою визначається грамотною постановкою розмірів. Всі розміри на робочих кресленнях металевих конструкцій проставляються у міліметрах.

Контурні, осьові, центрові та виносні лінії, а також їх продовження не можуть служити розмірними лініями. Всі розміри рекомендується наносити поза контурами зображення. Відстань між паралельними розмірними лініями, а також відстань від розмірної лінії до лінії контуру деталі повинна бути в межах 7...10 мм. Розмірні лінії закінчуються зарубками, які перетинають виносні лінії під кутом 45°. Горизонтальні розміри, в основному, проставляються під проекцією. Необхідно уникати перетину розмірів будь-якими лініями.

Кожний розмір на кресленні має певне призначення. Відсутність необхідних розмірів ускладнює користування кресленням, а в деяких випадках креслення непридатне до отримання певного результату. Зайві розміри, які не мають конкретного призначення, також ускладнюють читання креслення та свідчать про недостатню кваліфікацію конструктора.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ

Луцький національний технічний університет... МЕТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Графічне оформлення курсового проекту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Луцьк 2011
УДК 624.014:693.8 ББК 38.54 Т16     Металеві конструкції. Методичні вказівки до виконання курсового проекту на тему: “Розрахунок і

Вибір варіанту для проектування
(для всіх варіантів приймати нормальний тип балкової клітки) Перед-остання цифра шифру Розміри L1 ´ L2,

Вихідні дані для проектування балкової клітки робочого майданчика
Параметри Остання цифра шифру

Матеріали конструкцій i з’єднань та їx розрахункові опори
Марки сталі, матеріали конструкщй i додаткові вимоги до них, передбачені ГОСТами та ТВ (технічними вказівками), необхідно вказувати на кресленнях KM i КМД. Залежно від ступеня вілповідальн

Конструкція балкової клітки
Система несучих балок, які утворюють конструкцію перекриття, робочих майданчиків, проїзної частини мостів та інших конструкцій називається балковою кліткою. Залежно від розрахункового навантаження

Розрахунок настилу та балок настилу
Алгоритм розрахунку цих елементів балкової клітки показано на конкретному прикладі. Вихідні дані: крок колон у поздовжньому напрямку – L1 = 12 м; крок к

Розрахунок головної балки
  5.1. Збір навантаження та визначення розрахункових зусиль Навантаження на головну балку складається з двох складових: зосереджених сил

Матеріали для з’єднань металевих конструкцій і їх розрахункові опори
Групи конструкцій у кліматичних районах   Марка сталі Матеріали для зварювання, що відповідають маркам сталі під ф

Нормативні та розрахункові опори металу з’єднань із кутовими швами
Зварювальні матеріали   Rwun, МПа (кгс/см2)   Rwf, МПа (кгс/см2)

Коефіцієнти φ поздовжнього вигину центрово-стиснених елементів
  Гнучкість l Коефіцієнти j для елементів сталі з розрахунковим опором М

Сталь листова
  Товщина листа, мм

Марки сталі, які замінюються сталями за ГОСТ 27772-88
  Сталі за ГОСТ 27772-88 Марка сталі, яку замінюють ГОСТ чи ТУ   С235 ВСт3кп2 ВСт3к

ЛІТЕРАТУРА
  1. Металлические конструкии. Учебник /Под ред Ю.И.Кудишина М.:Издательство центр «Академия», 2008.-681 с., ил. 2. Клименко Ф.Є., Барабаш В.М., Стороженко Л.І. Металеві конс

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги