рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мета роботи

Мета роботи - раздел Философия, Класифікація металорізального обладнання та система позначень металорізальних верстатів Ознайомити Студентів З Одним Із Перспективних Напрямків Наукової Роботи Кафед...

Ознайомити студентів з одним із перспективних напрямків наукової роботи кафедри по підвищенню продуктивності та точності шліфування

 

17.2 Теоретичні відомості

В сучасній продукції машинобудування для виконання службового призначення широко застосовуються деталі з високоточними циліндричними, торцевими, сферичними, торовими, гвинтовими, криволінійними поверхнями, кінцева якість яких визначається фінішними операціями. Тому трудомісткість операцій, що здійснюються на шліфувальних, оздоблювальних і інших верстатах, оснащених абразивним інструментом, постійно зростає в загальному об’ємі трудомісткості обробки.

Ефективним засобом збільшення продуктивності і точності шліфування різних поверхонь являється розробка способів і технологій обробки зі стабілізацією площі поверхні контакту і формоутворюючої ділянки круга, оптимізація його профілювання і управління кутами схрещення осей інструменту і деталі по координаті обробки.

Ефект схрещення осей інструменту і деталі має місце при багатьох способах шліфування.

При шліфуванні криволінійних, гвинтових, торових, сферичних, циліндричних, торцевих поверхонь кут схрещення осей деталі і круга являється параметром, від якого залежить продуктивність і якість шліфування, так як він визначає розподіл припуску по координаті обробки, величину врізання інструменту, теплонапруженість процесу шліфування, розташування, форму і стійкість формоутворюючої ділянки круга.

В інших випадках, наприклад, при врізному шліфуванні циліндричних і ступінчастих поверхонь валів на круглошліфувальних, безцентрових і торцекруглошліфувальних верстатах кут схрещення осей деталі і інструменту визначає точність обробки і з його збільшенням точність формоутворення зменшується.

Тому для першої групи способів шліфування необхідно визначити оптимальні кути схрещення осей деталі і інструменту, що забезпечують продуктивність обробки. Для другої групи способів необхідно визначити максимально допустимі кути схрещення осей, при яких забезпечується отримання потрібної точності формоутворення поверхонь.

Широке впровадження операцій шліфування на верстатах з ЧПК гальмується низькою стійкістю профілю абразивного інструменту, особливо при шліфуванні великогабаритних криволінійних поверхонь.

Таким чином, оптимізація кутів схрещення осей деталі і інструменту являються великим резервом інтенсифікації процесу шліфування, який дозволяє значно підвищити продуктивність і точність обробки, стійкість абразивного круга і забезпечити потрібну якість оброблюваних поверхонь.

Проведемо дослідження процесу шліфування зі схрещеними осями деталі та інструменту на двосторонньому торцешліфувальному верстаті 3342АДО. Верстат призначений для одночасного шліфування двох торців деталі. Клас точності верстату „А”.

 

Рис. 17.1 – Загальний вид двостороннього торцешліфувального верстату 3342 АДО

 

На блоці станини 1 встановлені два блоки шліфувальних бабок 2 і 3 (права і ліва), в яких змонтована піноль шпинделя шліфувального кругу і механізм подачі пінолі. На верстаті передбачений механізм розвороту шліфувальних бабок навколо горизонтальної і вертикальної осей, за допомогою якого реалізують шліфування зі схрещеними осями інструменту і деталі.

Між шліфувальними бабками монтується центральна частина, що включає огородження шліфувальних кругів 4 і блок подачі виробів 5, подача яких в зону шліфування відбувається за допомогою диска 6, встановленого на фланці редуктора механізму подачі.

На корпусі шліфувальної бабки монтується пристрій для правки шліфувальних кругів. Рух одного із важелів правки відбувається від електродвигуна, момент на інший важіль передається через гнучку муфту. На важелях правки встановлені утримувачі алмазів. Пристрій правки має можливість повороту відносно шліфувальної бабки в горизонтальній і вертикальній площинах.

Шліфування торців відбувається кругами на керамічній або бакелітовій зв’язках.

 

Основні технічні характеристики верстату.

Відстань від нижньої площини станини до осі шліфувальних

кругів, мм 900

Форма шліфувальних кругів 36

Розміри шліфувальних кругів, мм 450*63*305

Найбільша відстань між новими кругами, мм 44

Частота обертання шпинделя верстата, хв-1 1200

Швидкість подачі шліфувальних кругів:

прискорене переміщення, мм/хв 60

робоче переміщення, мкм/с 15

Швидкість шліфування, м/с 35

Швидкість подачі виробів, м/хв 1,43 – 12,93

Ціна поділки лімба подачі шліфувальних кругів, мм 0,002

Найбільше переміщення пінолі шпинделя, мм. 70

Найбільше переміщення шліфувальних бабок, мм. 190

Найбільший поворот шліфувальних бабок на діаметрі

450 мм. в горизонтальній і вертикальній площинах, мм. 0,5

Габаритні розміри верстату, мм.:

довжина 2560

ширина 1760

висота 1980

 

Обчислювальні експерименти на ЕВМ геометричної похибки з використанням математичної моделі, яка описує формоутворення торців, показали, що при шліфуванні торців циліндричних деталей дисковим кругом, торець якого перпендикулярний осі його обертання і кутах орієнтації круга в вертикальній і горизонтальній площинах φ=ψ=0, =0. У цьому випадку весь припуск знімається периферією круга , що обмежує швидкість кругової подачі і знижує продуктивність обробки. Зі збільшенням кутів φ і ψ припуск розподіляється між периферією і торцем круга, продуктивність і геометрична похибка збільшуються.

Так як орієнтація плоского торця шліфувального круга відносно напряму подачі деталі розподіляє припуск, що знімається, по поверхні контакту, але знижує точність формоутворення , то при шліфуванні торців точних деталей чи при знятті великих припусків процес обробки необхідно розбивати на кілька переходів, обмежуючи кути орієнтації φ і ψ із умови отримання потрібної точності, що знижує продуктивність обробки.

Для реалізації однопрохідного глибинного шліфування торців із отриманням потрібної точності формоутворення запропоновано профілювання орієнтованого шліфувального круга (придання потрібної геометричної форми), яке забезпечує зняття чорнового припуску периферійною фасонною ділянкою круга. Фасонна правка дає можливість завантажити чорнову ділянку торця круга, максимально використовуючи його ріжучу здатність.

На рисунку 17.2 наведені дані досліджень торцевого биття в залежності від кутів орієнтації і , та припуску, що знімається .

 

 

Рис. 17.2 – Торцеве биття в залежності від кутів орієнтації і орієнтованого круга

 

Для здійснення запропонованого способу розроблений абразивний круг, що складається із поруч розташованих кільцевих ділянок, які можуть мати однакову чи різну твердість і абразивну здатність.


На рисунку 17.3 показано розворот шліфувальних кругів на кут ψ відносно горизонтальної осі та на кут φ відносно вертикальної осі.

Рис. 17.3 –Схема розвороту кругів в вертикальній і горизонтальній площині

Позицією 1 позначено шліфувальні круги, 2 – диск подачі заготовок в зону обробки, 3 – станина верстату.

Розворот здійснюють за допомогою інструментальної лінійки і індикатора годинникового типу з ціною поділки 0,01 мм. рис. 17.4, 17.5.

На рис 17.4 приведена схема налагодження верстату для розвороту кругів відносно вертикальної площини на кут φ.

Індикатор годинникового типу 1 закріплюється на планшайбі 4 шліфувального круга 3. Інструментальна лінійка 2 закріплюється на фланці редуктора механізму подачі заготовок 5 і виставляється горизонтально.

Розворот кругів здійснюється за допомогою спеціального механізму розвороту. Різниця показань індикатора в початковому положенні і при повороті круга на 1800 і являється величиною розвороту на кут φ відносно вертикальної площини.

 

Рисунок 17.4 – Схема налагодження верстату для розвороту кругів відносно вертикальної площини на кут φ.

 

На рис. 17.5 наведена схема налагодження верстату для розвороту кругів відносно горизонтальної площини на кут ψ.

 

Рис. 17.5 - Схема налагодження верстата для розвороту кругів відносно горизонтальної площини на кут ψ.

 

При налагодженні верстату для розвороту кругів відносно горизонтальної площини на кут ψ інструментальна лінійка послідовно встановлюється в крайній нижній точці круга, а потім в крайній верхній точці. Різниця показань індикатора в нижній і верхній точці і є значення розвороту круга на його діаметрі.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Класифікація металорізального обладнання та система позначень металорізальних верстатів

Дисципліна Вступ до фаху відноситься до циклу дисциплін професійної та... Лабораторні роботи освітлюють наступні теми...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мета роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Мета роботи
Вивчити основні класи металорізального обладнання та систему позначень металорізальних верстатів.   1.2 Теоретичні відомості Основним завданням маши

Мета роботи
  Вивчити класи конструкційних матеріалів та їх властивості 2.2 Теоретичні відомості   2.2.1 Класифікація конструкційних матер

Мета роботи
Вивчити найбільш розповсюджені засоби вимірювання лінійних та кутових розмірів деталей. Здобути практичні навички у використанні штангенциркулів, мікрометрів, універсальних та оптичних кутомірів.

Мета роботи
Ознайомити студентів з основами механіки металорізальних верстатів: вивчити типові передачі, що зустрічаються в МРВ, отримати уявлення про коробку швидкостей та коробку подач, їх побудову, та розра

Коробки швидкостей
Обробка на металорізальних верстатах ведеться з різною швидкістю різання в залежності від матеріалу заготовки, різального інструменту, наявності або відсутності охолодження й ін. Регулювати швидкіс

Мета роботи
Вивчити основні конструктивні елементи та геометричні параметри токарного прохідного різця. Навчитись вимірювати основні кути різальної частини різця.   6.2 Теоретичн

Мета роботи
Ознайомитись основними параметрами нарізних з’єднань деталей, інструментами для обробки та методами нарізання та контролю різей.   7.2 Теоретичні відомості

Порядок виконання роботи
  1. По заданим викладачем діаметру і кроку різі підібрати по довідковій літературі розміри діаметру отвору для нарізання внутрішньої і діаметру проточки циліндричної частини для зовн

Свердла
Для свердління отворів застосовуються переважно спіральні свердла і лише іноді більш прості — перові. Перове свердло виконують зі сталевого циліндричного стержня, робочу частину якого робл

Зенкери, зенковки, розвертки
За формою зенкери бувають циліндричними і конічними, по устрою— цільними і насадними, а по кількості різальних лез — тризубими і четирьохзубими (рис. 8.3) [13].  

Мета роботи
Вивчити конструктивні особливості різних типів різців   9.2 Теоретичні відомості 9.2.1 Класифікація різців

Мета роботи
На прикладі токарно-гвинторізного верстату 16К20 вивчити конструкцію верстатів цієї групи, ознайомитись з визначенням параметрів процесу різання.   10.2 Теоретичні ві

Мета роботи
Ознайомитись із методами установки і закріплення заготовок, а також із методами обробки зовнішніх та внутрішніх циліндричних і конічних поверхонь деталей на токарних верстатах.  

Мета роботи
Вивчити основні види фрез та їх параметри. Навчитись розраховувати та вибирати параметри режимів різання.   12.2 Теоретичні відомості [5]

Мета роботи
Вивчити конструкцію та органи управління горизонтально-фрезерного верстату 6Р-82 та вертикально-фрезерного верстату 6Р-12.   13.2 Теоретичні відомості

Мета роботи
  Ознайомитись із методами фрезерування, способами кріплення заготовок та інструменту, пристосуваннями, які використовуються для обробки деталей на фрезерних верстатах.  

Фрезерування площин торцевими фрезами
  Торцеві фрези призначені для обробки площин на вертикально- і горизонтально-фрезерних верстатах. Торцеві фрези на відміну від циліндричних мають зубці, розташовані на периферійній д

Мета роботи
  Вивчити класи абразивних матеріалів, зв’язку, структуру та властивості абразивних кругів   15.2 Теоретичні відомості

Мета роботи
Вивчити різновид абразивного інструменту та основні методи абразивної обробки.   16.2 Теоретичні відомості 16.2.1 Різновид абразивного інстр

Порядок виконання роботи
1. Використовуючи інструментальну лінійку та індикатор годинникового типу розвернути круги в вертикальній та горизонтальній площинах, вибираючи значення кутів в залежності від припуску, що знімаєть

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги