ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Бухгалтерський облік забезпечує інформацією всі ланки управління підприємством, сприяє ефективному використанню його ресурсів, здійснює контроль за збереженням усіх наявних його активів. Зміни, що невпинно відбуваються останнім часом в економіці України, потребують нових підходів до комплексного управління виробництвом на мікрорівні економіки. Такі зміни завжди викликають відповідні трансформації у системі бухгалтерського обліку держави, істотно впливають на здійснення окремим підприємством свого облікового процесу. Тож сучасний бухгалтер повинний бути не лише обов’язково ознайомлений із основами бухгалтерського обліку, але й вільно володіти технічними прийомами, що стосуються його ведення на підприємстві.

Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння матеріалом дисципліни, засвоєння та формування необхідних умінь і навичок у час студента, який є вільним від обов'язкових навчальних занять. Під час такої роботи студент мусить використовувати тексти лекцій, відповідні навчальні і спеціальні (фахові) джерела, Іnternet-ресурси, інші інформаційні джерела.

Індивідуальна робота студента – важлива складова його самостійної роботи, що полягає у виконанні кожним студентом індивідуальних завдань у вигляді розв'язування задач, виконання контрольної чи курсової робіт, розрахунково-графічних завдань, написання рефератів тощо.

При вивченні дисципліни «Бухгалтерський облік» навчальним планом передбачено виконання студентами, які навчаються за денною формою навчання напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит», курсової роботи – у 5 семестрі. Загальний обсяг часу, що відводиться для виконання курсової робіти, складає 1 кредит ЕCTS (36 години, з яких 18 год – самостійна робота та 18 год – індивідуальна робота).

Курсова робота – індивідуальне завдання навчально-дослідницького, творчого характеру, що передбачає поглиблення і закріплення теоретичних знань студентів при вивченні даної дисципліни.

У процесі виконання курсової роботи студенти вивчають законо­давчі і нормативно-інструктивні документи, економічну літературу, публікації у періодичних виданнях та збірниках наукових праць. Така робота студентів сприяє систематизації та розширенню теоретичних і практичних знань, а також закріпленню набутих умінь і навичок.

Курсова робота повинна, окрім нормативно-теоретичного і методологічного матеріалу, містити самостійно дібрані, заповнені й опра­цьовані первинні документи, реєстри бухгалтерського обліку, необхідні форми фінансової звітності, розрахунки, аналітичні таблиці, схеми, графіки та інші документи, що потрібні для висвітлення теми курсового дослідження.