рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ - раздел Философия, Міністерство Аграрної Політики Та Продовольства України Миколаївськи...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ

 

 

КАФЕДРА ФІНАНСІВ

 

 

ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

Методичні рекомендації для виконання дипломної роботи студентами денної та заочної форми навчання спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”

 

Миколаїв

УДК 657.1

Методичні рекомендації підготували:

д.е.н., доцент Н.М. Сіренко, к.е.н., доцент М.Д. Бабенко, к.е.н, доцент А.В. Бурковська, к.е.н, доцент Л.С. Кравчук, к.е.н., доцент Г.М. Рябенко, асистент Т.І. Лункіна, асистент Д.В. Резніченко.

 

Рецензенти:

Гудзинський О.Д. д.е.н., професор кафедри менеджменту ім. проф.. Й.С.Завадського, Національний університет біоресурсів і природокористування України

Вишневська О.М. – к.е.н., доцен, декан обліково-фінансового факультету Миколаївського державного аграрного університету

 

 

Відповідальний за випуск:

завідувач кафедри фінансів д.е.н., доцент Сіренко Н.М.

 

Фінанси підприємств: методичні рекомендації для виконання дипломних робіт студентами денної та заочної форми навчання спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” – Миколаїв : МДАУ, 2011.

Друкується за рішенням методичної комісії обліково-фінансового факультету протокол № 1 від 15 вересня 2011 року

 

ЗМІСТ

 

ВСТУП………………………………...…………………………………..……..4

1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ…………...5

2. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ…………………………………………………………………………….….10

3. РЕКОМЕНДОВАНА ТЕМАТИКА ДИПЛОМНИХ РОБІТ…………….....15

4. ОРІЄНТОВНИЙ ЗМІСТ ТЕМАТИКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ………....17

5. РЕКОМЕНДОВАНІ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ……..…….37

6. СПИСОК ДЖЕРЕЛ, ЩО РЕКОМЕНДОВАНІ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ…………………………………………………………………...141

ДОДАТКИ ………………………………………………………………….…153

ВСТУП

Фінанси підприємств є основою фінансової системи країни. Підвищення ефективності та конкурентоспроможності підприємницьких структур та економіки країни в цілому можливо тільки за умови підготовки висококваліфікованих управлінських кадрів. У сучасних умовах розвитку економіки України значно зросли вимоги до знань спеціалістів у галузі фінансово-кредитних дисциплін.

Дипломна робота виконується на завершальному етапі навчання студентів Миколаївського державного аграрного університету. Виконання дипломної роботи є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня і виступає підсумковою формою контролю знань студентів з обраної спеціальності.

Дипломна робота являє собою завершене самостійне теоретично-прикладне дослідження з актуальних та проблемних питань теорії і практики, застосування методів, способів і механізмів управління фінансово-кредитними процесами на рівні підприємства, в умовах розвитку ринкових відносин. Теоретичні та практичні результати, які висвітлюються у роботі, дозволяють визначити готовність студента до самостійного вирішення сучасних організаційно-управлінських, економічних та фінансово-кредитних завдань і відображають його вміння інтегрувати теоретичну підготовку з практичними навичками.

Накопичений у курсових роботах матеріал, глибоке та всебічне вивчення проблеми дослідження, набуті навички наукової роботи є фундаментом для написання дипломної робіти.

Основною метою методичних рекомендаційдля виконання дипломної роботистудентами спеціальності 7.050106 «Облік і аудит» денної та заочної форм навчання є допомогастудентам, майбутнім спеціалістам, самостійно виконати наукове дослідження, використовуючи набуті в процесі навчання професійні знання, визначитися із структурою дипломної роботи, оформити текстовий та табличний матеріал, правильно подати ілюстрації, графіки, формули та використані літературні джерела.

Методичні рекомендації розроблено з урахуванням Програми підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» та навчального плану Миколаївського державного аграрного університету, відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 4 січня 2002 року № 2984, інших нормативно-правових актів, галузевих стандартів вищої освіти, вимог Болонського процесу.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Основні вимоги до дипломної роботи

1) актуальність тематики, відповідність теми сучасному стану науки та перспективам розвитку, практичним завданням майбутньої діяльності фахівця;

2) вивчення та критичний аналіз діючої законодавчо-нормативної бази, монографічної та періодичної літератури з теми дослідження;

3) вивчення та характеристика історії проблеми, що досліджується, практичного стану її наукової розробки;

4) чітка характеристика об’єкта, предмета, мети, завдань і методів дослідження;

5) узагальнення результатів, їх обґрунтування, формування конкретних висновків та практичних рекомендацій.

 

Основні етапи підготовки дипломної роботи

1) вибір теми та узгодження плану дипломної роботи;

2) вивчення законодавчих та нормативних документів, літературних джерел, збір, групування, дослідження та викладення фактичного матеріалу;

3) оформлення дипломної роботи;

4) попередній захист дипломної роботи;

5) порядок представлення дипломної роботи до деканату.

 

Вибір теми та узгодження плану дипломної роботи

Вибираючи тему дипломної роботи, студенти насамперед повинні керуватися власними інтересами до певної проблематики, напрямом та видом діяльності… Студенти стаціонарної форми навчання обирають тему дипломної роботи відповідно… Узгодження та консультування з охорони праці та безпеки життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях здійснюється з…

Вивчення законодавчих та нормативних документів, літературних джерел, збір, групування, дослідження і викладення фактичного матеріалу

Відповідно до обраної теми студент добирає літературні джерела (підручники, монографії, статті, Інтернет-ресурси та інші) й відповідні законодавчо-нормативні акти.

На основі вивчення наукової, навчально-методичної літератури, відповідних законодавчо-нормативних актів, студент проводить збір, групування, дослідження та викладення накопиченого фактичного матеріалу відповідно до обраної теми дипломної роботи. Період дослідження повинен охоплювати 3 роки, включаючи звітний.

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми повинні супроводжуватися тлумаченнями та висновками, які дозволяють визначити сутність операцій, що здійснюються на підприємстві, їх особливості, тенденції, створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Джерелом інформації є планові і фактичні показники економічної та фінансової діяльності підприємства, статистична та бухгалтерська звітність.

 

Оформлення дипломної роботи

Матеріал дипломної роботи слід подавати у такій послі­довності: - титульна сторінка; - зміст;

Попередній захист дипломної роботи

Методика підготовки дипломної роботи до прилюдного захисту на здобуття студентом ОКР «Спеціаліст» передбачає проходження студентом-дипломником попередніх трьох захистів дипломної роботи, організованих на кафедрі фінансів (табл. 1.1).

Таблиця 1.1

Терміни проведення попереднього захисту

Дата кожного попереднього захисту визначається кафедрою фінансів за місяць до його проведення. Студент на попередній захист повинен подати зазначені…

Порядок представлення дипломної роботи до деканату

 

Робота за підписами студента, керівника дипломної роботи, консультанта з бухгалтерського обліку, завданням на дипломну роботу, замовленням та відзивом господарства, відзивом керівника дипломної роботи, рецензією подається на випускаючу кафедру, реєструється старшим лабо­рантом і підписується завідуючим кафедрою з поміткою “До захисту”.

Робота подається у двох примірниках: перший − у твердій палітурці (пружинне оправлення забороняється!); другий – одним суцільним файлом на електронному носії. Електронна версія дипломної має бути ідентичною паперовій.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

- ліве - 30 мм; - праве - 15 мм; - верхнє - 20 мм;

Приклади оформлення списку використаної літератури, який наводять у дипломній роботі

Продовж. табл. 1.2 Без автора 1. Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря / [авт. тексту В. Колос].…  

РЕКОМЕНДОВАНА ТЕМАТИКА ДИПЛОМНИХ РОБІТ

2. Організація фінансової діяльності та обліку у фермерських господарствах (на прикладі конкретного фермерського господарства) 3. Організація та облік фінансової діяльності (за альтернативними формами… 4. Організація та облік грошових розрахунків (на прикладі конкретного сільськогосподарського підприємства)

ОРІЄНТОВНИЙ ЗМІСТ ТЕМАТИКИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ОБЛІК ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Й АНТИКРИЗОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ ТА АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 1.1. Зміст, завдання та організація фінансової роботи на підприємствах 1.2. Сутність та методологія дослідження кризових явищ у діяльності підприємства

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ОБЛІК ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (ЗА АЛЬТЕРНАТИВНИМИ ФОРМАМИ ВЛАСНОСТІ).

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОБЛІКУ ФІНАНСОАВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА (ЗА ОБРАНОЮ ФОРМОЮ ВЛАСНОСТІ) 1.1. Соціально-економічне значення та умови розвитку підприємств (за обраною… 1.2. Законодавчі основи обліку діяльності підприємств (за обраною формою власності)

РОЗДІЛ 2. ФІНАНСУВАННЯ ТА КРЕДИТУВАННЯ КАПІТАЛЬНИХ ВКЛАДЕНЬ КОНКРЕТНОГО ПІДПРИЄМСТВА

2.2. Джерела фінансування капітальних вкладень 2.3. Фінансування будівництва 2.4. Фінансування витрат на формування основного стада (закладення і вирощування багаторічних насаджень)

РЕКОМЕНДОВАНІ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

До другого розділу

Підрозділ 2.1. Фінансово – економічна характеристика господарства

Таблиця 2.1 Визначення розміру виробництва у «...» Показники 20...р. …  

Навантаження земельних угідь і умовних голів худоби

Таблиця 2.6 Показники ефективності використання трудових ресурсів у «…»   Показники Роки 20..р. у % до 20... 20... 20... …

Динаміка показників фінансової незалежності

 

Коефіцієнти Норматив Порядок розрахунку На кінець 20.. року На кінець 20... року Відхи-лення, (+,-)
Фінансування < 1.0 Ф.1 р.(480+620) / р.380      
Автономії (незалежності) > 0,5 Ф.1 р.380/ р.640      
Стійкості (стабільності) > 1,0 Ф.1 р.380/ (480+620)      

 

Таблиця 2.12

Динаміка показників ліквідності

2.2. Інформаційне забезпечення та механізм фінансової роботи Фінансова робота підприємства здійснюється за такими основними напрямками: · фінансове прогнозування та планування;

Показники платоспроможності підприємства

ГК – грошові кошти, їх еквіваленти; ПФІ – поточні фінансові інвестиції; ПЗ – поточні зобов’язання; Дмn – доходи майбутніх періодів; ТМЗ – товарно-матеріальні запаси; ПП – поточні пасиви (зобов’язанн);

Показник стану та структури капіталу

ВОК- власні оборотні кошти; К – загальний обсяг капіталу ( активів) ОК - усі оборотні кошти; ПК – позиковий капітал; З - загальний обсяг заборгованості; КЗ – кредиторська заборгованість;

Показники прибутковості

  Умовні позначення: ЧП(Зб) – чистий прибуток(збиток);

SWOT – аналіз ПІДПРИЄМСТВА

2 Організація фінансової діяльності та обліку у фермерських господарствах (до тем № 2,3) 2.2. Формування грошових потоків та характеристика розрахункових операцій

Рух грошових коштів підприємства, тис. грн

  Таблиця 2.2

Канали надходження готівкових коштів за 20.. р.

Канали надходження Сума, тис.грн Структура, %
З поточного рахунку    
За реалізовану продукцію    
Інші надходження    
Повернено підзвітні кошти    
Разом   100,0

 

Таблиця 2.3

Канали готівкових видатків у 20.. році

 

Канали видатків Сума, тис.грн Структура, %
На поточний рахунок    
За продукцію, роботи і послуги    
Оплата праці    
Безпроцентні споживчі позики    
Підзвітні суми    
Разом   100,0

Таблиця 2.4

Обороти по касі, 20... рік

 

  Місяць Надійшло до каси Вибуло з каси
грн % грн %
Січень        
….        
----        
Разом   100,0   100,0

 

Таблиця 2.5

Канали надходження безготівкових коштів, 20.. р.

 

Канали надходження Сума, тис. грн Структура, %
З каси    
За реалізовану продукцію    
За надані послуги    
Інші надходження    
Разом   100,0

 

Таблиця 2.6

Канали безготівкових видатків у 20.. році

Канали видатків Сума, тис. грн Структура, %
До каси    
За товари, роботи, послуги    
Податки та обов’язкові платежі    
Інші видатки    
Разом   100,0

Таблиця 2.7

Обороти по рахунках у банку, 20.. рік

  Місяць Надійшло на рахунки Вибуло з рахунків
грн % грн %
Січень        
……        
Грудень        
Разом   100,0   100,0

 

Таблиця 2.8

Оцінка стану кредиторської заборгованості фермерського

Господарства за 20.. рік

Таблиця 2.9

Реалізація продукції рослинництва

Види продукції 20..р 20..р Відхилення (+; -)
кількість, ц виручка, грн кількість, ц виручка, грн кількість, ц виручка, грн
Пшениця            
…..            
Всього х   х   х  

 

Таблиця 2.10

Розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку

Виконання податкової дисципліни підприємства

Види податків і зборів 20.. р. 20.. р.
Нараховано, тис. грн Сплачено, тис. грн % виконання зобов’язань Нараховано, тис. грн Сплачено, тис. грн. % виконання зобов’язань
Фіксований сільськогосподарський податок            
Податок на додану вартість            
Податок на доходи фізичних осіб            
Інші податки і відрахування в бюджет            
Разом податків і зборів            

 

Таблиця 2.12

Формування фінансових результатів від операційної діяльності, тис. грн

Таблиця 2.13

Використання прибутку підприємства

Використання чистого прибутку підприємства

    3. Організація та облік грошових розрахунків (на пркладі сільськогосподарських підприємств) (до теми № 4)

Форми розрахункових операцій господарства

Таблиця 2.2

Динаміка, склад та структура грошових розрахунків господарства в розрізі груп контрагентів

2.3. Організація готівкових розрахунків Таблиця 2.3 (4,5) Динаміка готівкових розрахунків протягом 20... року *(20... р., 20... р.) Місяць Надійшло до каси …

Канали видатків коштів з каси господарства

2.4. Організація безготівкових розрахунків Таблиця 2.10 (11, 12) Динаміка безготівкових розрахунків протягом 20... р. * (20... р., 20...р.) Місяць Надійшло до каси …

Канали надходження коштів на банківські рахунки господарства

Таблиця 2.14

Канали видатків коштів з банківських рахунків господарства

  Таблиця 2.15

Форми безготівкових розрахунків господарства

  4. Організація та облік розрахунків з постачальниками та підрядниками (до теми… 2.2 Організація розрахунків з постачальниками

Склад та структура закупівель господарства

  Таблиця 2.2 (3, 4)

Склад кредиторської заборгованості у розрізі термінів її виникнення (станом на 01.01.20... р. 01.01.20... р. 01.01.2011 р.), тис. грн

Запаси Кредиторська заборгованість
до 1 місяця від 1 місяця до 1 року понад 1 рік Загальна кредиторська заборгованість
         
         
         
         
Разом        

 

Таблиця 2.5 (6, 7)

Форми розрахунків з постачальниками у 20... р. (20... р., 20... р.), %

Запаси Готівкова Безготівкова Бартерна Разом
Дизельне пальне        
Бензин        
Добрива        
Насіння        
Запасні частини        
………..        
Разом        

 

Таблиця 2.8

Склад та структура дизельного пального (бензину, добрив, насіння, запасних частин, інших запасів) з постачальниками

Постачальники 20... р. 20... р. 20... р. 20... р. до 20... р
тис.грн % тис.грн % тис.грн % тис.грн %
……                
                 
Разом   100,0   100,0   100,0    

 

Таблиця 2.9

Динаміка закупівель господарства

Динаміка закупівель та споживання дизельного пального (бензину, добрив, насіння, запасних частин, інших запасів), тис. грн

Місяць 20... р. 20... р. 20... р.
закуплено спожито Δ % закуплено спожито Δ % закуплено спожито Δ %
січень                        
……..                        
грудень                        
Разом                        

 

2.3. Організація розрахунків з підрядниками аналогічно до п. 2.2.

5. Організація та облік розрахунків з покупцями та замовниками (до теми № 6)

 

2.2. Організація розрахунків з покупцями

Таблиця 2.1

Склад дебіторської заборгованості у розрізі термінів її виникнення (станом на 01.01.20... р. 01.01.20... р. 01.01.2011 р.), тис.грн

Покупці Дебіторська заборгованість
до 1 місяця від 1 місяця до 1 року понад 1 рік Загальна дебіторська заборгованість
         
         
Разом        

 

Таблиця 2.2 (3, 4)

Форми розрахунків з постачальниками у 20... р. (20... р.,20... р.), %

Види готівкової продукції Готівкова Безготівкова Бартерна У рахунок оплати праці Разом
Зерно          
………..          
Разом          

 

Таблиця 2.5

Склад та структура зерна (соняшнику, молока, м’яса, яєць)

 

Покупці 20... р. 20... р. 20... р. 20... р. до 20... р
тис. грн % тис. грн % тис. грн % тис. грн %
                 
                 
Разом   100,0   100,0   100,0    

 

Таблиця 2.6

Динаміка реалізації продукції у господарстві

  Таблиця 2.7 Динаміка реалізації зерна (соняшнику, молока, м’яса, яєць) Місяць 20... р. 20... р. …

Формування фонду оплати праці в господарстві

Таблиця 2.2

Формування фонду оплати праці в розрізі місяців у господарстві

Таблиця 2.3

Формування фонду оплати праці господарства у розрізі категорій працівників

Таблиця 2.4

Формування фонду оплати праці господарства у розрізі галузевих напрямків

Середньорічні розміри оплати праці у господарстві

Таблиця 2.6

Стан заборгованості з оплати праці у господарстві, тис. грн

Станом на 1 січня Заборгованість
до 1 місяця від 1 місяця до 1 року понад 1 рік Разом
20... р.        
20... р.        
Разом        

Таблиця 2.7

Динаміка нарахування та виплати заробітної плати в господарстві

Таблиця 2.8

Форми виплати заробітної плати у господарстві

Оцінка розрахунків з оплати праці натуральною формою в господарстві

2.3. Утримання із заробітної плати Таблиця 2.10

Нарахування на фонд оплати праці, тис. грн

Нарахування 20... р. 20... р. 2010 р.
До Пенсійного фонду      
До Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності      
До Фонду соціального страхування на випадок безробіття      
До Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві      
Разом      

Таблиця 2.11

Податки, збори та інші вирахування із заробітної плати в господарстві

  7.Організація та облік розрахунків при зовнішньоекономічних операціях (до теми…  

Експорт ( імпорт ) продукції господарством у 20...-20... рр.

Найменування товару (продукції), стандарт Ціна (у доларах США) Кількість тис. т (л, шт.) Сума, дол. США Структура, %
20..р. 20..р. 20..р. 20..р 20..р. 20.р 20..р 20..р. 20..р. 20..р 20..р. 20..р.
……..                        
Всього       100,0       100,0   100,0 100,0 100,0

Таблиця 2.2

Визначення коефіцієнта конкурентоспроможності товарів на світовому ринку

  Таблиця 2.3

Обсяги експортованого господарством зерна та середні реалізаційні ціни його у розрізі країн-споживачів

  8.Формування, використання та облік доходів (на прикладі…  

Поасортиментний метод розрахунку планової виручки від реалізації продукції рослинництва та тваринництва на 20.. рік

Види продукції План продажу, ц Залишки готової нереалізованої продукції, ц Обсяг продажу, ц Ціна 1 ц, грн Грошова виручка, тис. грн
на початок на кінець
Пшениця озима            
…….            
Всього Х Х Х Х Х  

 

Таблиця 2.2

Виконання плану виручки від реалізації сільськогосподарської продукції у 20.. році

  Таблиця 2.3

Склад і структура доходів

Чистий дохід (виручка) від реалізації сільськогосподарської продукції

Види продукції 20… рік 20… рік 20… рік Відхилення (+, -) 20… р. порівняно з
тис. грн % тис. грн % тис. грн % 20… р. 20… р.
Зернові та зернобобові                
…..                
Всього по сільсько-господарській продукції                

 

Таблиця 2.5

Канали формування доходів у 20.. році за видами продукції, %

Види продукції Реалізо-вано, всього Перероб-ним підприєм-ствам Населенню у рахунок оплати праці Пайовикам у рахунок орендної плати за землю та майнові паї На ринку, через власні магазини, ларки, палатки За іншими каналами
Зернові та зернобобові            
…..            

 

Таблиця 2.6

Ціни реалізації у 20.. році за видами продукції, грн.

Види продукції Реалізо-вано всього Перероб-ним підприєм-ствам Насе-ленню у рахунок оплати праці Пайовикам у рахунок орендної плати за землю та майнові паї На ринку, через власні магазини, ларки, палатки За іншими каналами
Зернові та зернобобові            
…….            

 

Таблиця 2.7

Вплив строків продажу продукції на ціну реалізації 1 ц основних видів продукції у 20.. році

Місяць Ціна реалізації 1 ц, грн
пшениця озима соняшник ячмінь озимий морква черешня виноград
Січень            
……            
Грудень            

2.4. Розподіл та використання доходу

Таблиця 2.8

Використання виручки від реалізації продукції, тис. грн

Динаміка показників фінансових результатів

Таблиця 2.10

Результативні показники реалізації сільськогосподарської продукції

Види продукції Прибуток (+), збиток (-), тис. грн Рівень рентабельності (+), збитковості (-), %
20... р. 20... р. 20... р. 20... р. 20... р. 20... р.
Зернові та зернобобові            
………            
Всього по сільськогосподарській продукції            

Розділ 3. Шляхи вдосконалення формування доходу

Таблиця 2.11

Визначення прибутку від реалізації озимої пшениці у 20.. році за різними каналами реалізації

9. Формування та облік витрат на виробництво та реалізацію продукції (до теми № 13, 14, 15)   2.2. Склад та структура операційних витрат

Витрати господарства

Склад та структура елементів операційних витрат

Динаміка витрат на збут у … Показники Роки 20.р. 20.р. 20..р. Витрати на збут, тис. грн …   2.3. Склад та структура витрат на виробництво та реалізацію продукції

Склад та структура виробничої собівартості продукції рослинництва

Таблиця 2.5

Структура виробничої собівартості продукції тваринництва

Таблиця 2.6

Витрати на основне виробництво, тис. грн

Таблиця 2.7

Витрати на основне виробництво у розрізі галузей за 20.. р.

  2.2. Формування витрат та собівартості продукції Таблиця 2.1

Елементи операційних витрат підприємства

Таблиця 2.2

Витрати на основне виробництво продукції рослинництва, тис. грн

Таблиця 2.3

Витрати на основне виробництво продукції тваринництва, тис грн

Таблиця 2.4

Склад виробничої собівартості за основними видами продукції рослинництва, 20.. рік тис. грн

Таблиця 2.5

Склад виробничої собівартості за основними видами продукції тваринництва, 20.. рік тис. грн

2.3. Формування та аналіз доходу від реалізації продукції   Таблиця 2.6

Реалізація продукції рослинництва

Види продукції 20..р 20…р Відхилення (+; -)
кількість, ц виручка, грн кількість, ц виручка, грн кількість, ц виручка, грн
Пшениця            
….. х   х   х  
Всього х   х   х  

 

Таблиця 2.7

Реалізація продукції тваринництва

  Таблиця 2.8

Розрахунок виручки і впливу факторів на її обсяг

    Таблиця 2.9

Ефективність реалізації сільськогосподарської продукції, 20.. рік

  Таблиця 2.10

Динаміка фінансових показників діяльності підприємства

Таблиця 2.11

Динаміка фінансових результатів підприємства, тис. грн

Використання прибутку підприємства

Таблиця 2.13

Використання чистого прибутку підприємства

Напрямки використання 20.. рік 20. рік
тис.грн % тис.грн %
Поповнення резервного фонду        
Виплата дивідендів        
Поповнення статутного фонду        
Інші напрямки використання        

 

 

Антикризове управління та облік фінансових результатів діяльності (до теми № 17).

 

2.2. Фінансова діяльність та критерії прийняття фінансових рішень.

Таблиця 2.1

Рух коштів у результаті фінанової діяльності підприємства, тис. грн

Таблиця 2.2

Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності підприємства, тис. грн

Метод ЧТВ базується на методології дисконтування грошових потоків. Для застосування цього підходу ми використаємо такі етапи: 1. Знаходимо теперішню вартість кожного грошового потоку, включаючи як… 2. Сумуємо ці дисконтовані грошові потоки і отриманий результат визначимо як чисту теперішню вартість проекту. Якщо…

Ринковий ризик (або бета-ризик).

, (2.5) ‑ безризикова ставка прибутку; ‑ потрібна ставка прибутку;

Показники оцінки фінансового рівня економічної безпеки підприємства

Таблиця 2.5

Оцінка фінансового рівня безпеки підприємства

Аналіз і оцінка фінансових ризиків суб’єкта господарювання

  12. Формування, розподіл та облік прибутку підприємства (до теми 18)  

Вихідні дані та визначення порогу рентабельності виробництва зернових

 

Показник Роки
20.. 20.. 20..
Постійні витрати, тис. грн      
Змінні витрати, тис. грн      
Дохід (виручка) від реалізації, тис. грн      
Поріг рентабельності, тис. грн      

 

У натуральному вимірі поріг рентабельності визначаєть­ся так:

 

(2.12)

 

Таблиця 2.2

Вихідні дані та визначення у натуральному вимірі порогу рентабельності виробництва зернових

Показник Роки
20.. 20.. 20..
Поріг рентабельності товару, тис. грн.      
Ціна реалізації 1 ц, грн.      
Порогова кількість товару, ц      

 

За умови виробництва і реалізації підприємством товарів різ­ного асортименту порогова кількість товарів окремого асорти­менту визначається як:

 

(2.13)

Таблиця 2.3

Вихідні дані та визначення у натуральному вимірі порогу рентабельності виробництва зернових

  Визначимо необхідний обсяг реалізації продукції для отримання запланованої… У натуральному вимірі необхідний обсяг реалізації визнача­ється:

Вихідні дані для розрахунку необхідного обсягу реалізації у натуральному виразі продукції зерновиробництва для отримання планових фінансових результатів

Показник Роки
20.. 20.. 20..
Загальний обсяг реалізації, ц      
Планове виробництво продукції, ц      
Загальна сума витрат (планова), тис. грн      
Планові постійні витрати, тис. грн      
Змінні витрати на виробництво зернових, тис. грн      
Планові змінні витрати, тис. грн      
Планова ціна реалізації 1 ц продукції, грн      
Дохід (виручка) від реалізації, тис. грн      
Плановий дохід (виручка) від реалізації, тис. грн      

 

У вартісному вимірі необхідний обсяг реалізації визначається таким чином:

 

(2.15)

 

Таблиця 2.5

Вихідні дані для розрахунку у вартісному виразі необхідного обсягу реалізації продукції зерновиробництва для отримання планових фінансових результатів

Показник Роки
20.. 20.. 20..
Загальний обсяг реалізації, ц      
Загальна сума витрат (планова), тис. грн      
Планові постійні витрати, тис. грн      
Змінні витрати на виробництво зернових, тис. грн      
Планова ціна реалізації 1 ц продукції, грн      
Плановий дохід (виручка) від реалізації, тис. грн      

 

Визначимо запас фінансової міцності підприємства за кожен із трьох останніх років дослідження.

(2.16)

Тепер визначмо необхідний обсяг реалізації продукції для отри­мання запланованої (цільової) суми маржового прибутку (МП) від основної діяльності:

(2.17)

Таблиця 2.6

Вихідні дані та розрахунок необхідного обсягу реалізації продукції зерновиробництва

Визначення необхідного обсягу реалізації продукції для отримання запланованої (цільової) суми чистого прибутку (ЧП) від основної діяльності:   (2.18)

Вихідні дані для визначення впливу факторів на відхилення фактично отриманого прибутку від планового у процесі реалізації зернових

Показник Роки
базисний плановий
Виробництво продукції, ц    
Реалізація продукції, ц    
Загальна сума витрат, тис. грн    
Постійні витрати, тис. грн    
Змінні витрати, тис. грн    
Ціна одиниці продукції, грн    
Дохід (виручка) від реалізації, тис. грн    
Прибуток, тис. грн    

Таблиця 2.8

Розрахунок відхилення фактично отриманого прибутку від планового у процесі реалізації продукції зерновиробництва

Проведемо оцінку рівня маржинального доходу в базисному та плановому роках (табл. 2.9). Таблиця 2.9

Вихідні дані та оцінка маржинального доходу від зерновиробництва

  Таблиця 2.10

Вихідні дані та розрахунок показників рентабельності зерновиробництва

    13. Організація та облік розрахунків з бюджетом (до теми № 19)

Розрахунок питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки у загальній сумі валового доходу підприємства, грн

Назва показника 20... р 20... р 20... р
Доходи, отримані від реалізації продукції рослинництва і тваринництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому у користування      
Доходи, отримані від реалізації продукції, що вироблена із сировини власного виробництва та продуктів її переробки на власних підприємствах та на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства      
Сума доходу, отримана сільськогосподарським підприємством від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки      
Загальна сума валового доходу підприємства      
Питома вага доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки в загальній сумі валового доходу підприємства за попередній звітний (податковий) рік      

Таблиця 2.2

Розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку

Таблиця 2.3

Динаміка сплати фіксованого сільськогосподарського податку підприємством, тис. грн

Таблиця 2.4

Податковий кредит з ПДВ у розрізі контрагентів, тис. грн

Таблиця 2.5 Розрахунки підприємства з ПДВ, тис. грн Показнки 20...…  

Динаміка нарахованого податкового зобов¢язання та податкового кредиту, тис. грн

  Таблиця 2.7

Динаміка сплати підприємством ПДВ

Таблиця 2.8

Питома вага суми ПДВ у загальній сумі сплачених підприємством податків

Показники 20... р. 20... р. 20... р. Відхилення (+,-) у 20... р. в порівнянні з
20... р. 20... р.
Сума сплачених підприємством податків, зборів та платежів, тис. грн          
Сума сплаченого ПДВ, тис.грн          
Питома вага, %          

 

2.4 . Нарахування та сплата ПДФО

Таблиця 2.9

Утримання податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати

 

№ п/п Прізвище, ім¢я, по батькові Сума нарахованої заробітної плати, грн Розрахунок податку з доходів фізичних осіб Утримано податку з доходів фізичних осіб, грн
………      
………      

 

Таблиця 2.10

Суми нарахованої заробітної плати та утриманий податок з доходів фізичних осіб

 

Показники 20...р. 20...р. 20...р.
Нарахована сума заробітної плати, тис. грн      
Сума утриманого податку з доходів фізичних осіб, тис. грн      

 

2.5. Нарахування та сплата інших податків, зборів та обов’язкових платежів

Таблиця 2.11

Розрахунок суми податку з власників транспортних засобів

Марка транспор- тного засобу Об'єм циліндра двигуна (см куб) Кількість транспорт-них засобів Ставка податку зі 100 см куб, грн Сума нарахова-ного податку, грн Пільги з податку, грн Сума податку, що підлягає сплаті, грн
………….            
Разом Х Х Х      

 

Таблиця 2.12

Розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, грн

14. Організація та облік розрахунків з фондами соціального страхування (до теми № 20)   2.2. Організація нарахування внесків до фондів соціального страхування

Утримання внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування, тис. грн

Таблиця 2.2

Утримання із заробітної плати внесків до фондів соціального страхування за 20.. рік, тис. грн

Місяці Нарахований фонд оплати праці Утримано пенсійних внесків у розмірі 2% Утримано внесків на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності (0,5- 1%) Утримано внесків на соціальне страхування на випадок безробіття 0,5%
Січень        
…….        
Грудень        
Всього        

Таблиця 2.3

Нарахування внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування

2.4. Види матеріального забезпечення із фондів соціального страхування Таблиця 2.4

Розрахунки господарства із Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, грн

2.2. Механізм нарахування та сплати ПДФО Таблиця 2.1

Утримання податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати

№ п/п Прізвище, ім¢я, по батькові Сума нарахованої заробітної плати, грн Розрахунок податку з доходів фізичних осіб Утримано податку з доходів фізичних осіб, грн
………..      
……….      
……….      

 

Таблиця 2.2

Суми нарахованої заробітної плати та утриманий податок з доходів фізичних осіб

Показники 20...р. 20...р. 20...р.
Нарахована сума заробітної плати, тис.грн      
Сума утриманого податку з доходів фізичних осіб, тис.грн      

 

2.3.Порядок утримання внесків до фондів соціального страхування

Таблиця 2.3

Утримання із заробітної плати, тис. грн

  Таблиця 2.4

Вирахування із заробітної плати внесків до фондів соціального страхування, грн

Місяці Нарахований фонд оплати праці Утримано пенсійних внесків (2%) Утримано внесків на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності (0,5- 1%) Утримано внесків на соціальне страхування на випадок безробіття (0,6%)
Січень        
……        
Грудень        
Всього        

 

2.4.Інші утримання із заробітної плати

 

Таблиця 2.5

Податки, збори та інші вирахування із заробітної плати

2.3. Визначення страхової суми майна Таблиця 2.1

Площа посівів та врожайність сільськогосподарських культур за останні 5 років

 

Рік Види культур Площа, га Урожайність, ц/га
20.. Ріпак    
…. ….    
….      

 

Таблиця 2.2

Визначення страхової суми сільськогосподарських культур

  Таблиця 2.3

Розрахунок страхових платежів при страхуванні врожаю сільськогосподарських культур

№ п/п Культури Страхова сума, грн Тарифна ставка, % Страховий платіж, грн (3 х 4)  
 
 
Оз. ячмінь        
…..        

 

Таблиця 2.5

Розрахунок страхового платежу при комплексному (мультиризиковому) страхуванні майбутнього врожаю сільськогосподарських культур на період весна-літо

Показники Озима пшениця
Площа посівів, га  
Середня врожайність за останні 5 років, ц/га  
Ціна 1 центнера врожаю, грн  
Вартість врожаю, грн  
Страхова сума, грн  
Страховий тариф, %  
Страховий платіж, грн  
Франшиза, %  
Франшиза, грн  
Фактичні витрати на страхування 1 га посівів, грн  

Таблиця 2.6

Визначення страхової суми сільськогосподарських тварин

Види сільськогосподарських тварин Поголів’я, гол. Ціна 1 гол., грн Вартість поголів’я, грн. (2 х 3) Страхова сума (розрахункова), грн (4 х 50 %) Страхова сума (фактична), грн
Поголів'я ВРХ          
…………..          

 

Таблиця 2.7

Розрахунок страхових платежів при страхуванні сільськогосподарських тварин

№ п/п Тварини Балансова вартість, тис. грн Відсоток зносу Страхова сума, тис. грн Тарифна ставка, % Страховий платіж, грн. (5 х 6)
ВРХ   -      
Коні робочі        

 

Таблиця 2.8

Розрахунок страхових платежів при страхуванні майна

2.4. Порядок визначення збитку та розміру страхового відшкодування   Таблиця 2.9

Розрахунок страхового відшкодування при комплексному страхуванні посівів сільськогосподарських культур на період перезимівлі від повної загибелі

  Таблиця 2.10

Розрахунок страхового відшкодування

Показники Озима пшениця
Площа посівів, га  
Затрати на 1 га, грн  
Страхова сума, грн  
Густота стояння рослин на момент укладення договору страхування, шт./м  
Густота стояння рослин після настання страхового випадку на момент відновлення вегетації, шт./м  
Франшиза 30% (від страхової суми по кожному полю)  
Сума страхового відшкодування, грн  

Таблиця 2.11

Інформація про збитки, завдані посівам сільськогосподарських культур за останні роки

Рік Засіяно восени, га Площа, що збереглася після перезимівлі, га Площа зберігання, га Причина збитку
20..        
….        
….        

Формування та облік оборотних активів (до тем № 23, 24).

 

2.2. Склад та структура оборотних активів підприємства

 

 

Таблиця 2.1

Наявність матеріальних оборотних активів, тис. грн

Види оборотних засобів Наявність
на початок періоду на кінець періоду
за планом фактично відхилення (+;-) за планом фактично відхилення (+;-)
А 3=2-1 6=5-4
Виробничі запаси: у т.ч. – насіння - паливо - інші Тварини на вирощуванні та відгодівлі Малоцінні і швидкозношувальні предмети            

 

Таблиця 2.2

Склад та структура виробничих запасів

Вид виробничих запасів 20... рік 20... рік 20.. р. до 20.. р. у %
тис. грн % тис. грн %
1. Матеріали, у т.ч.: добрива, отрутохімікати 2. Запасні частини 3. Нафтопродукти 4. Корми 5. Насіння РАЗОМ          

 

Таблиця 2.3

Основні показники забезпеченості господарства матеріальними оборотними засобами, грн

Показники Базисний рік Звітний рік Відхилення (+;-) фактичні дані звітного року у % до
за планом фактично базисного року планового року
Припадає матеріальних оборотних засобів у розрахунку на: а) 1 га сільськогосподарських угідь; б) 1 грн основних виробничих фондів; в) на 1 працівника          

Таблиця 2.4

Визначення рівня забезпеченості господарства основними видами

Матеріальних оборотних ресурсів станом на кінець року

Матеріальні оборотні ресурси Базисний рік Звітний рік
Потреба, тис. грн Наяв- ність, тис. грн Рівень забезпе- ченості, % Потреба, тис. грн Наяв- ність, тис. грн Рівень забезпе-ченості, %
4 = 3 : 2 7 = 6 : 5
Молодняк тварин Корми Насіння Посадковий матеріал Добрива Запасні частини Нафтопродукти Інші            

Таблиця 2.5

Забезпеченість худоби кормами

    Корми Перший період Другий період
Потреба, тис. грн Наяв- ність, тис. грн Рівень забезпече- ності, % Потреба, тис. грн Наяв- ність, тис. грн Рівень забезпе-ченості, %
4 = 3 : 2 7 = 6 : 5
Концентровані Соковиті Грубі Зелені РАЗОМ            

 

Таблиця 2.6

Визначення забезпеченості окремими видами матеріальних оборотних ресурсів

Матеріальні ресурси Потреба, ц Фактично, ц Ступінь забезпе- ченості, %
Залишок на початок місяця Надходження Всього
5 = 3 + 4 6 = 5 : 2
Корми в.т.ч.: - концентровані - соковиті - зелені і т. д.          

 

 

Таблиця 2.7

Надходження та використання насіння

Статті надходження та розподілу Базисний рік, ц Звітний рік, ц Звітний рік у % до базисного
1. Наявність на початок року 2. Вироблено у господарстві 3. Придбано на стороні 4. Всього (1+2+3) 5. Продано 6. Висіяно 7. Інші витрати 8. Всього витрачено (5+6+7) 9. Наявність на кінець року (4 – 8)      

Таблиця 2.8

Визначення оборотності матеріальних оборотних засобів

Таблиця 2.9

Визначення оборотності виробничих запасів

Показники 20.. рік 20.. рік Зміна, (+;-)
1. Собівартість реалізованої продукції, грн      
2. Середня величина виробничих запасів, грн      
3. Оборотність виробничих запасів, (1 : 2)      
4. Коефіцієнт завантаження, (2 : 1)      
5. Тривалість днів обороту, днів (360 : 3)      

Таблиця 2.10

Визначення оборотності кормів

Показники 20.. рік 20.. рік Відхилення, (+;-)
1. Середньорічний залишок кормів, тис. грн 2. Річні витрати кормів, тис. грн 3. Коефіцієнт оборотності, (2 :1) 4. Тривалість обороту, днів (360 : 3) 5. Коефіцієнт закріплення, (1 : 2) 6. Розмір вивільнення (-), додаткової потреби (+), (ряд.2 кол.2 * ряд.5 кол. 3)      

 

Таблиця 2.11

Визначення показників матеріаломісткості та матеріаловіддачі

Показники 20.. рік 20.. рік Відхилення, (+;-)
1. Обсяг продукції, тис. грн 2. Матеріальні витрати, тис. грн 3. Матеріаломісткість, грн (2 :1) 4. Матеріаловіддача, грн (1:2)      

 

Таблиця 2.12

Визначення узагальнюючих показників ефективності використання матеріальних оборотних засобів

  Показники   20..р.   20..р.   20.. р. Відхилення 20…року до
20.. р. 20.. р.
Валова продукція в порівнянних цінах, тис. грн Товарна продукція у поточних цінах, тис. грн Середньорічна вартість матеріальних оборотних засобів, тис. грн Прибуток, тис. грн Припадає на 1 грн матеріальних оборотних засобів: - валової продукції, грн - товарної продукції, грн - прибутку, грн          

 

Таблиця 2.13

Забезпеченість запасів економічно - обґрунтованими джерелами фінансування, тис. грн

Продовження таблиці 2.13 …  

Норматив власних оборотних активів та джерела їх покриття

Ефективність використання оборотних активів

1. Тривалість одного обороту у днях визначається за формулою: О=, (2.1) де: О — термін обертання оборотних коштів, днів;

Показники, що характеризують умови постачання і використання сировини

Таблиця 2.17

Розрахунок нормативу власних оборотних коштів, авансованих у сировину та матеріали на плановий рік

Таблиця 2.18

Розрахунок сукупного нормативу власних оборотних коштів

Таблиця 2.19

Розрахунок джерел покриття приросту оборотних активів підприємства у плановому році

№ п/п Джерело Сума, грн
Приріст оборотних активів  
Джерела покриття:
  а) приріст стійких пасивів  
б) надходження малоцінного інвентаря, придбаного за рахунок коштів капітального будівництва  
в) короткострокові кредити банків  
г) чистий прибуток  

18. Фінансування забезпечення відтворення та облік основних засобів підприємства (до тем № 25, 26)

2.2. Оцінка наявності та структури основних засобів

Таблиця 2.1

Склад і структура основних засобів

  Таблиця 2.2

Наявність, рух та динаміка основних засобів

Таблиця 2.3

Склад і структура основних засобів за видами економічної діяльності, тис.грн

2.3. Показники стану та ефективності використання основних засобів Таблиця 2.4

Аналіз показників стану основних фондів

Ефективність використання виробничих фондів сільськогосподарського призначення

2.4. Знос і амортизація основних засобів   1. Прямолінійний метод

Таблиця 2.6

Розрахунок амортизації прямолінійним методом

2. Метод зменшення залишкової вартості Річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на… Річна норма амортизації (у відсотках) обчислюється як різниця між одиницею та результатом кореня ступеня кількості…

Розрахунок амортизації методом зменшення залишкової вартості

3. Метод прискореного зменшення залишкової вартості Річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на… На = (100/Т) х 2, (2.4)

Розрахунок амортизації методом прискореного зменшення залишкової вартості

4.Кумулятивний метод Річна сума амортизації визначається як добуток вартості, що амортизується, та… АВ = (Пв - Лв) х К, (2.6)

Розрахунок амортизації кумулятивним методом

5. Виробничий метод. Місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу… Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт,…

Нарахування амортизації за податковим методом, тис. грн

Таблиця 2.11

Аналіз виконання плану ремонту основних засобів

Показники План, тис. грн Фактично, тис. грн Відхилення від плану (±), тис. грн Виконання плану, %
1. Витрати на ремонт (всього на підприємстві)        
1.1. Витрати на ремонт основних промислово-виробни­чих засобів        
1.1.1 Витрати на ремонт машин і обладнання        

 

19. Оцінка та облік інвестицій (до теми № 26)

2.2. Внутрішні джерела фінансування підприємства (табл. 2.1).

Таблиця 2.1

Наявність та структура внутрішніх джерел фінансування підприємства

Таблиця 2.2

Розрахунок операційного Cash-Flow, тис. грн

  2.4. Планування та методи оцінки інвестицій Метод розрахунку чистого наведеного ефекту:

Метод розрахунку норми рентабельності інвестицій

IRR = r при NPV = 0. Коли грошовий потік не є постійною величиною, тоді необхідно використовувати… (2.4)

Розрахунок вартості інвестиції

Охарактеризований метод застосовується здебільшого для обліку фінансових інвестицій, що утримуються підприємством до їх погашення. Як правило, це… 19. Фінансування та облік капітальних інвестицій (до теми № 27) 2.2. Джерела фінансування капітальних вкладень

Склад та структура капітальних вкладень

Джерела фінансування капітальних вкладень, тис. грн

Капітальні вкладення Власні Залучені Інші Разом
Нове будівництво        
Технічне переозброєння        
       
Разом        

 

2.7 Показники економічної ефективності фінансування капітальних вкладень

Таблиця 2.3

Показники економічної ефективності фінансування капітальних вкладень, тис. грн

Таблиця 2.1

Склад та структура кредиторської заборгованості господарства

Таблиця 2.2

Склад та структура довгострокових зобов’язань господарства

Таблиця 2.3

Характеристика кредиторської заборгованості господарства

Показники 20... р. 20... р. 20... р.
Виручка від реалізації продукції (робіт, послуг), тис. грн      
Середня кредиторська заборгованість, тис. грн      
Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості      
Період погашення кредиторської заборгованості, днів      

 

Таблиця 2.4

Порівняння дебіторської та кредиторської заборгованості господарства

Таблиця 2.5

Об’єкти короткострокового (довгострокового) кредитування у господарстві

Таблиця 2.6

Графік погашення кредиту

Дата виплат Борг на початок періоду, грн Виплата основної суми боргу, грн Виплата відсотків, грн Всього виплат, грн Борг на кінець періоду, грн
4 = (2 -3 )* відсоток : кількість виплат 5 = (3 + 4) 6 = (2 - 3)
……          
Всього          

 

 

21. Формування, оцінка вартості та облік капіталу (до теми № 31)

2.2. Характеристика та аналіз власного капіталу

Таблиця 2.1

Характеристика власного капіталу підприємства, тис. грн

Таблиця 2.2

Динаміка та структура власного капіталу підприємства за 20.. р.

Таблиця 2.3

Аналіз показників використання капіталу підприємства за 20..р.

, (2.1) де: Квк — очікувана ставка вартості власного капіталу; Кпк — очікувана ставка вартості позичкового капіталу;

Розрахунок середньозваженої вартості капіталу

, (2.2) де: ПК — сума позичкового капіталу. Структуру капіталу можна визначити за допомогою 2-х коефіцієнтів:

Розрахунок середньозваженої вартості капіталу підприємства

Рівень підприємницького ризику вимірюється силою впливу операційного важеля. Фінансовий ризик пов’язаний з дивідендною політикою (тому не можна… Збільшення частки позикового капіталу може примусити кредиторів підвищити… Крім того, виплата відсотків за кредитами відноситься до умовно-постійних витрат, і тоді збільшується рівень…

Визначення показника фінансового важеля, тис. грн

, (2.5) Однак інші вчені для більш точного визначення ефекту фінансового левериджу,… , (2.6)

Склад і структура майна підприємства

Таблиця 2.2

Склад і структура джерел формування майна

2.3. Оцінка фінансової стабільності підприємства Таблиця 2.3

Аналіз складу і структури майна підприємства

Таблиця 2.4

Аналіз відносних показників фінансової стійкості

Динаміка показників фінансової незалежності та ліквідності підприємства

2.5. Порядок складання фінансового плану Таблиця 2.1

Формування прибутку підприємства, тис. грн

Таблиця 2.2

Елементи операційних витрат, тис. грн

Таблиця 2.3

Капітальні інвестиції, тис. грн

Таблиця 2.4

Рух грошових коштів, тис. грн

Таблиця 2.5

Діючі фінансові зобов'язання підприємства, тис. грн

Назва банку Вид кредитного продукту на цільове призначення Сума за договорами Процентна ставка Дата видачі/ погашення (графік) Заборгованість на останню дату Забезпе- чення
……            
Усього х х х      

 

 

Таблиця 2.6

Інформація щодо отримання та повернення залучених коштів, тис. грн

Аналіз окремих статей фінансового плану, тис. грн

Таблиця 2.8

Витрати на утримання транспорту (у складі адміністративних витрат), тис. грн

№ з/п Марка Рік прид бання Мета використання Витрати, всього у тому числі за їх видами
матеріальні витрати оплата праці відрахування на соціальні заходи амор-тиза-ція інші вит-рати
  ….                
Усього            

 

Таблиця 2.9

Джерела капітальних інвестицій, тис. грн

Таблиця 2.10

Фінансові результати діяльності підприємства

Прогнозний бюджет грошових коштів, тис. грн

Таблиця 2.12

Динаміка грошових надходжень і дебіторської заборгованості, тис. грн

Прогнозований бюджет грошових коштів, тис. грн

Розрахунок обсягу необхідного короткострокового

Фінансування, тис. грн

30. Фінансова санація та аудит фінансового стану (до теми № 34) 2.2. Показники для виявлення ознак банкрутства підприємства Таблиця 2. 1

Типи фінансової стійкості підприємства

Показники оцінки фінансового рівня економічної безпеки підприємства

Таблиця 2.3 Показники аналізу для виявлення ознак фіктивного банкрутства,

Тис. грн.

Показники аналізу для виявлення ознак доведення до банкрутства

Показники аналізу для виявлення ознак приховуваного банкрутства

1 клас - підприємства з добрим запасом фінансової стійкості, що гарантують повернення позикових коштів; 2 клас - підприємства, що мають невисокий рівень ризику неповернення… 3 клас - проблемні підприємства, що мають високий ризик не повернення відсотків за отриманими кредитами;

Рейтингова оцінка фінансового стану підприємств

2.3. Методи діагностики банкрутства підприємства Таблиця 2.7

Прогнозна ймовірність банкрутства підприємства за п'ятифакторною моделлю Альтмана

При Z = 1,8 і менше ймовірність банкрутства дуже висока, 1,81….2,7 - ймовірність банкрутства висока, 2,8…2,9 – можлива ймовірність банкрутства,

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за системою Бівера

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за системою Спрінгейта

Вважається, що точність прогнозування банкрутства відповідно до даної методики становить 92 %. Талиця 2.10

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства на основі універсальної дискримінантної функції Терещенка

  При Z £ 0 — підприємство є напівбанкрутом; 0,1 £ Z £ 1,0 — підприємству загрожує банкрутство, якщо воно не здійснить санаційних заходів;

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за моделлю Сайфулліна і Кадикова

  Якщо ZСК > 1, підприємство має задовільний фінансовий стан; а якщо ZСК <…

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за

Російською R-моделлю ІДЕА

У залежності від значення R прогнозується імовірність банкрутства підприємства: до 0 – максимальна (90 – 100 %); від 0 до 0,18 – висока (60 – 80 %);

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за моделлю Таффлера

  Якщо ZТ > 0,3, підприємство має добрі довгострокові перспективи; якщо ZТ…

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства за моделлю Романа Ліса

Якщо ZЛ < 0,037, підприємству загрожує банкрутство; якщо ZЛ > 0,037, це свідчить про стабільний фінансовий стан. Таблиця 2.15

Моделі прогнозування ймовірності банкрутства підприємства

Розділ 3. Заходи щодо оздоровлення підприємства Таблиця 2.16

Санація балансу підприємства

Таблиця 2.17

Вихідні дані для визначення показників ефективності санації

Таблиця 2.18

Показники ефективності санації підприємства

Показники Формула Значення
1. Чиста теперішня вартість ЧТВ = ГП - І  
2. Коефіцієнт вигід/витрат KBB = (ГП - І) / І  
3. Індекс прибутковості ІП = ГП / І  
4. Період окупності ПО = І / ГП  

СПИСОК ДЖЕРЕЛ, ЩО РЕКОМЕНДОВАНІ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ

40. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов'язання» : ЗатвердженоНаказом Міністерства фінансів України від 31 січня 2000 року № 20 (зі… 41. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 12 «Фінансові… Затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2000 р. № 91 (зі змінами і доповненнями) [Електронний…

ДОДАТКИ


Додаток А

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Кафедра фінансів

СВИРЕНЧУК КАТЕРИНА ЄВГЕНІВНА

ФОРМУВАННЯ ТА ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГУРۥЇВКА» НОВООДЕСЬКОГО РАЙОНУ)

Дипломна робота

Спеціальність 7.050106 – облік і аудит

 

Допущено до захисту

завідувач кафедри фінансів

____________ д.е.н, доцент Сіренко Н.М.

"___"_______________20__р.

Науковий керівник:

Бурковська Алла Валентинівна, кандидат економічних наук, доцент

Консультант з бухгалтерського обліку:

Лугова Ольга Іванівна, асистент

МИКОЛАЇВ

Додаток Б ЗМІСТ стор. ВСТУП……………………………………………………………………….....…3

– Конец работы –

Используемые теги: Фінанси, під, ємств0.064

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції
Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВЕЛЬНО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

ФІНАНСИ ІННОВАЦІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА... ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ... КАФЕДРА ФІНАНСІВ...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з предмету Економіка підприємств. Розділ 1 Підприємство в сучасній системі господарювання
Політехнічний технікум... Конотопського інституту Сумського державного університету...

Діагностика фінансового стану підприємства сутність та необхідність проведення
Аналіз дозволив встановити, що в більшості наукових працях діагностика фінансового стану розглядається як частина фінансового аналізу, у навчально -… О. Сметанюк під діагностикою фінансового стану підприємства розуміє… Фінансова діагностика органічно пов’язана з аналізом. Однак цілком ідентифікувати фінансовий аналіз і діагностику не…

До виконання курсових робіт ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА
Київський національний торговельно економічний університет... Чернівецький торговельно економічний інститут... Кафедра економіки підприємства...

Тема 1. Сутність, мета і функції фінансового менеджменту підприємств
Яке місце посідає категорія фінансовий менеджмент у співвідно шенні з поняттями управління управління фінансами Як спів відносяться... Що зумовило виникнення фінансового менеджменту як окремої функції... У чому полягає сутність фінансового менеджменту його необхідність і значення в умовах ринкової економіки...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам