Методичні вказівки

Розглядаючи перше питання під час самостійної підготовки курсантам слід насамперед зазначити: за­гально правове становище суб'єктів міграційних відносин характе­ризується відносинами підпорядкування. Тут немає відносин рівності, навпаки, виникають відносини, які характеризуються не­рівністю їх учасників і за змістом відносин, і за правовим статусом, і за каталогом повноважень та обов'язків. Держава в особі її органів встановлює загальні правила поведінки всіх учасників міграційно-правових відносин. Умови, підстави тощо здійснення міграції, протікання міграційних процесів, а також встановлення відповідного статусу мігрантів пе­рераховані у правових нормах. Доповнювати цей перелік на договір­них умовах сторони не мають права. Реалізація певного права людини і громадянина у сфері міграції здійснюється тільки у випад­ках, передбачених національним законодавством України. Правовідносини виникають з волевиявлення як мігранта, так і держави.

При підготовці додругого питання теми потрібно визначити, що юридична відповідальність встановлюється за вчинення конкретного правопорушення конкретним громадянином України, іноземцем, особою без громадянства і характеризується, наприклад, наявністю системи покарань та стягнень, можливістю призначення більш м’якого покарання, умовного засудження, відстрочки виконання вироку, звільнення від кримінальної відповідальності.

Під час самостійної підготовки курсант має засвоїти: особливості міграційно-правових відносин, положення юридичної відповідальності у міграційному праві.

Питання цільових виступів курсантів для розкриття окремих проблем теми: характеристика окремих джерел міграційного права України; дія міграційних нормативно-правових актів у часі, просторі і по колу осіб.

 

Література:

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. -1996. -№ 30. -Ст. 141.

2. Акт проголошення незалежності України // Відомості Верховної Ради України. -1991.-№ 38. -Ст. 502.

3. Декларація прав національностей України // Відомості Верховної Ради України. -1991. - № 53. - Ст. 799.

4. Декларація про державний суверенітет України // Відомості Верховної Ради України.-1990.-№ 31.-Ст. 429.

5. Піскун О. Основи міграційного права: Порівняльний аналіз: Навч.посіб. -К.: МП“Леся”,1998.-360с.

6. Правове регулювання міграційних процесів в Україні: Інформ.-
довід. посіб. (рос. мовою). -К.: Аттіка, 2002. - 328 с.

7. Мосьонз С. Характеристика міграційного законодавства та органів виконавчої влади у сфері міграції // Проблеми міграції. Український інформаційно-аналітичний журнал.-2002.-тром 7.Число 3 (21)

8. Чехович С.Б. Систематизація міграційного законодавства як засіб забезпечення реалізації Конституції України // Систематизація законодавства України: проблеми теорії і практики. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. –К.: Інститут законодавства Верховної Ради України, 1999.-600с.