Методичні вказівки

При підготовці допершого питання під час самостійної підготовки курсантам потрібно вказати на те, що умови і порядок імміграції в Україну іноземців та осіб без гро­мадянства визначаються Законом України "Про імміграцію". Стаття 1 Закону України "Про імміграцію" роз'яснює, що: імміграція — прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців та осіб без грома­дянства на постійне проживання; іммігрант — це іноземець чи особа без громадянства, який от­римав дозвіл на імміграцію і прибув в Україну на постійне проживання, або, перебуваючи в Україні на законних підста­вах, отримав дозвіл на імміграцію і залишився в Україні на по­стійне проживання;

Готуючись до другого питання теми, слід насамперед з`ясувати, що правові джерела, що визначають правовий статус і правила пе­ребування іммігрантів в Україні, умовно можна класифікувати на чотири види:

а) Конституція України як нормативно-правовий акт найвищої юридичної сили держави;

б) закони України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що визначають пра­вовий статус іммігрантів;

в) інші нормативно-правові акти (підзаконні акти), що окреслю­ють правила перебування іммігрантів в Україні;

г) закони України, міжнародні угоди, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що обумовлюють ха­рактер правопорушень і відповідальність іммігрантів за них.

Відповідаючи на третє питання, перш за все слід зазначити: згідно із Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", іммігранти несуть цивільно-правову, кримі­нальну та адміністративну відповідальність на загальних підставах. Тобто на цю категорію осіб у питаннях відповідальності поши­рюється національний правовий режим. Це означає, що іммігранти підлягають юрисдикції України і відповідають за правопорушення нарівні з громадянами України.

Відповідаючи на четверте питання, перш за все слід звернути увагу, що головна роль у державному управлінні в сфері імміграції належить Кабінету Міністрів України. Організаційно-правовий статус Кабінету Міністрів України, складається з таких ключових цілей та завдань, як: визначення порядку формування квоти імміграції та встановлення імміграційної квоти на кожний календарний рік; визначення порядку провадження за заявами про надання дозволів на імміграцію в поданнями про скасування дозволів на імміграцію та виконання прийнятих рішень; затвердження зразка посвідки на постійне проживання, правил та порядку її оформлення і видачі. З’ясувати повноваження Державної міграційної служби України, Дипломатичних представництв і консульських установ, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я України.

Під час самостійної підготовки курсанти мають засвоїти: умови і порядок імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства; правовий статус іммігрантів в Україні; юридичну відповідальність іммігрантів за порушення законодавства України; повноваження органів, що забезпечують виконання законодавства України про імміграцію.

Питання цільових виступів курсантів для розкриття окремих проблем теми: назвіть підстави для відмови у наданні дозволу на імміграцію,

перелік документів, які подаються особами для оформлення посвідки на постійне проживання.

Література:

1. Про імміграцію: Закон України від 07.06.2001р. // Відомості Верховної Ради України. - 2001. - №29. - Ст. 1292.

2. Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства: Закон України від 22.09.2011р. // Офіційний вісник України. - 2011. - №83. - Ст. 3014.

3. Положення про Державну міграційну службу України: наказ Президента України від від 6 квітня 2011 року №405/2011 // www.president.gov.ua/documents/13379.html

4. Шульга М. Імміграція в Україну етнічних груп // Біженці та міграція: український часопис права і політики.-1999.-№1.