рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Щодо виконання КУРСОВИХ РОБІТ з курсу Фінансове право галузь знань

Щодо виконання КУРСОВИХ РОБІТ з курсу Фінансове право галузь знань - раздел Философия, Державна Податкова Служба України Національний Ун...

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА служба УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор з навчальної та методичної роботи

______________М.М. Касьяненко

“___”_______________ 2011 р.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Щодо виконання КУРСОВИХ РОБІТ

з курсу “ Фінансове право ”

Для підготовки бакалаврів

Денної та заочної форм навчання

за напрямом підготовки 6.030401“Право”

галузь знань 0304 “ Право”

 

 

ІРПІНЬ-2011


Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з курсу “Фінансове право ” призначені для студентів IV курсу денної та заочної форми навчання напряму підготовки 6.030401 “Право” галузі знань 0304 “Право”, розроблені на основі комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни “Фінансове право ”, затвердженого у 2009 р.

 

Автори Л. Л. Баланюк, ст. викладач,

Л. Ю. Кайдаш, ст. викладач,

Ю. О. Фоменко, асистент

 

Рецензент Г. Г. Забарний, к.ю.н., професор

 

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри фінансового права, протокол № 10 від 18 травня 2011 року.

 

Зав. кафедри Л. М. Касьяненко,

фінансового права д.ю.н., доцент

 

Розглянуто і схвалено на засіданні вченої ради юридичного факультету,

протокол № ___ від «___» _______ 2011 р.

 

Голова вченої ради

юридичного факультету Г. М. Самілик,

К.ю.н., доцент

 

Завідувач навчально-

методичного відділу О. О. Бойко

 

Реєстраційний № __

 


Загальні положення

Курсові роботи виконуються з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання та їх застосування до… Курсова робота повинна бути виконана на високому теоретичному рівні з…  

Порядок виконання курсової роботи

Тематика курсових робіт затверджується відповідною кафедрою до початку семестру і повинна відповідати завданням навчальної дисципліни, тісно… Кількість тем курсових робіт з дисципліни повинна бути як мінімум вдвічі… Теми курсових робіт та графік здачі її окремих частин доводяться до відома студентів на перших заняттях з відповідної…

Опрацювання літературних джерел

Наступним етапом написання курсової роботи є вивчення літературних джерел. Загальний перелік літератури по темі курсової роботи рекомендує студенту його науковий керівник. Керівником, як правило, пропонуються лише основні (базові) джерела, тому студенту для більш глибокого дослідження необхідно буде віднайти та опрацювати додаткову інформацію, зокрема, законодавчі та підзаконні акти, судову та іншу практику, статистичні дані, наукові статті тощо.

Пошук джерел здійснюється за допомогою бібліотечних каталогів, бібліографічних довідників, реферативних журналів, у т.ч. електронних.

Пошук необхідного матеріалу варто починати із найновішої літератури. Спочатку опрацювати книги, потім – наукові статті. Першою – вітчизняну літературу, наступною – зарубіжну.

Рекомендується робити повні бібліографічні описи джерел (автор, назва, вид джерела, рік та місце видання, загальна кількість сторінок), оскільки, ця інформація буде потрібною при посиланнях на цитати (думки) інших авторів та при формуванні переліку використаних джерел, який є складовою частиною курсової роботи.

Під час опрацювання (читання) відібраних літературних джерел студентам не варто покладатися виключно на свою пам’ять, рекомендується робити на окремих аркушах паперу анотації (короткий зміст опрацьованого матеріалу). Це дасть змогу пізніше компонувати матеріал по відповідних питаннях курсової роботи та зекономить час.

Також при роботі з літературою можна використовувати таблиці наступного зразка.

  Питання з робочого плану курсової роботи Назва джерела та місце розташування в ньому потрібної інформації
Джерело 1 Джерело 2 Джерело 3 Джерело N
1. Питання 1 Стор.... Стор.... Стор.... Стор....
2. Питання 2 Стор.... Стор.... Стор.... Стор....
3. Питання 3 Стор.... Стор.... Стор.... Стор....
4. Питання N Стор.... Стор.... Стор.... Стор....

Особливу увагу рекомендується звертати на ідеї та пропозиції авторів щодо вирішення тих чи інших проблем, які входять у предмет дослідження курсової роботи.

Розглядаючи окреме питання не варто обмежуватись точкою зору лише одного автора, нехай навіть і дуже авторитетного, а потрібно ознайомитись із декількома найбільш поширеними позиціями щодо даної проблеми, вивчити чинне законодавство, що регулює це питання, ознайомитись із практичними сторонами проблеми, статистичними матеріалами, судовою практикою тощо. Також, вивчаючи літературу не потрібно намагатись лише запозичити матеріал, а необхідно осмислити отриману інформацію, зробити її критичний аналіз, власні висновки.

Важливим при опрацюванні літературних джерел є знання та навички роботи з каталогами бібліотек, персональним комп’ютером, мережею Інтернет, комп’ютерними правовими системами (ЛІГА: Закон та ін.).

 

2.3. Написання тексту курсової роботи

Загальні рекомендації до змісту та структури курсової роботи. По мірі опрацювання літературних джерел студентом проводиться відбір, осмислення, критичний аналіз необхідних матеріалів, та включення їх до тексту певних структурних елементів курсової роботи. До тексту курсової роботи включаються лише старанно підібрані матеріали, які безпосередньо стосуються предмету дослідження і містять достовірні дані та наукові факти. Про достовірність інформації свідчить не лише характер джерела, а й науковий, професійний авторитет його автора, належність до тієї чи іншої наукової школи. За достовірність та об’єктивність усіх даних курсової роботи відповідає студент – автор роботи.

Зміст курсової роботи повинен відображати послідовність та результати дослідження. Усі складові елементи роботи повинні бути пов’язані між собою, доповнювати та поглиблювати одна одну.

Текст курсової роботи викладається літературною мовою без перенасичення спеціальною термінологією, викладається від третьої особи, без вживання займенників “я”, “ми”. За необхідністю можна вживати вирази: автор вважає, на наш погляд тощо (приклади найбільш поширених мовних конструкцій, які використовуються у наукових працях для виконання функції засобів зв’язку між реченнями наведено у додатку З). Не допускається скорочення слів і назв.

Подані у курсовій роботі матеріали розміщуються у такому порядку який відповідає внутрішньому логічному зв’язку етапів дослідження. Рекомендується наступна традиційна структура основних елементів курсової роботи: зміст (наводиться на початку курсової роботи); вступ; розділи основної частини; висновки; список використаних джерел; додатки (при необхідності).

Вступ. У вступі курсової роботи обґрунтовується актуальність обраної теми, ступінь вивчення проблеми в юридичній літературі, вказується мета та завдання курсової роботи, об’єкт і предмет дослідження, база дослідження (літературні джерела) та інші матеріали, за якими виконується курсова робота.

Актуальність теми курсової роботи – це сутність проблемної ситуації, яка потребує вирішення. Визначається кількома реченнями.

Ступінь вивчення проблеми – це стан розробки обраної теми. Необхідно навести короткий огляд основної літератури (назвати вчених, які безпосередньо займались дослідженням зазначеної проблеми), з якого видно, що дана тема ще не розкрита, або недостатньо розкрита, а тому потребує подальшого дослідження.

Формування мети дослідження та завдань курсової роботи, які будуть вирішуватися відповідно до визначеної мети здійснюється шляхом вживання дієслів (вивчити..., дослідити..., описати..., встанови..., виявити... тощо). Метою курсової роботи є те, заради чого проводиться дослідження, тобто, вирішення проблеми у цілому, а завданнями – шлях досягнення поставленої мети. Завдання мають бути чіткими, оскільки описання їхнього вирішення становитиме зміст розділів основної частини курсової роботи, а також визначатиме їх заголовки.

Об’єктом дослідження є процес або явище, що породжує проблемну ситуацію. Предмет дослідження міститься в межах об’єкта і співвідноситься з ним як часткове і загальне. Предмет дослідження визначає тему курсової роботи, тому саме на нього спрямована основна увага дослідника.

В юридичній науці, найчастіше, об’єкт дослідження розглядається як правові відносини, що існують у певній сфері суспільного життя, а предметом дослідження – правові норми, що регулюють суспільні відносини, або ж проблеми правового регулювання.

У вступі курсової роботи також згадується про фактичний матеріал на основі якого виконана робота, характеризуються основні джерела отриманої інформації (офіційні, наукові, літературні тощо).

Обсяг вступу має складати приблизно 5 сторінок рукописного або 3 сторінки друкованого тексту.

Основна частина. В основній частині курсової роботи розкривається її зміст, тобто описується саме дослідження та узагальнюються його результати.

Зміст розділів основної частини повинен чітко відповідати темі курсової роботи та повністю її розкривати. Матеріал, має викладатися стисло, логічно і аргументовано.

Основна частина може складатися з розділів, підрозділів, пунктів та підпунктів. Кожен розділ починається з нової сторінки. На початку кожного розділу декількома реченнями необхідно вказати, які питання в ньому будуть розглянуті. У кінці кожного розділу, через два інтервали, формулюються висновки із стислим викладенням наведених у ньому наукових і практичних результатів обсягом до 1 сторінки. При цьому, слова “висновки до розділу” окремо не зазначаються.

Між двома суміжними розділами (підрозділами) повинен бути взаємозв’язок.

Незалежно від кількості розділів, як правило, основна частина курсової роботи умовно поділяється на три складових:

У першій висвітлюються загальні теоретичні питання (суть і зміст юридичних понять, класифікація явищ, окреслюються основні етапи розвитку наукової думки за проблемою, що досліджується тощо).

У другій, як правило, обґрунтовується напрям дослідження, наводяться методи вирішення задач і їх порівняльні оцінки, розкривається загальна методика проведення дослідження. Досить часто у цій частині проводиться аналіз правозастосовчої практики, діяльності державних органів.

У третій складовій вичерпно повно викладаються результати власних досліджень автора, його пропозиції. В цій частині дається оцінка повноти поставлених завдань, достовірності одержаних результатів, проводиться їх порівняння з дослідженнями інших авторів, обґрунтовується доцільність додаткових досліджень чи навпаки, безперспективність подальших.

Кожна курсова робота буде мати свою структуру основної частини, оскільки остання обумовлюється тематикою дослідження, баченням автором глибини проблеми та шляхів її вивчення, а також різницею в характері і значенні її окремих складових частин для досягнення поставленої у роботі мети дослідження. Конкретна структура основної частини формується у процесі написання курсової роботи, зокрема із урахуванням рекомендацій наукового керівника.

Обсяг основної частини курсової роботи складає 30-40 сторінок рукописного тексту або 20-25 сторінок друкованого. Вона повинна складатися з 3-7 розділів.

Висновки. Висновки є результатом виконаної студентом дослідної роботи, в них узагальнюються наведені в основній частині теоретичні і практичні матеріали, даються авторські рекомендації та переваги, пов’язані з їх реалізацією. Висновки мають бути чіткими, виразними, випливати з результатів проведеного у курсовій роботі дослідження, співвідноситися із загальною метою і конкретними завдання сформульованими у вступі. Висновки викладаються у тезисному порядку.

Висновки до курсової роботи це не просто об’єднання висновків зроблених у кінці кожного розділу, це має бути остаточний синтез отриманих результатів, тобто чогось нового, запропонованого автором для вивчення та вирішення досліджуваної проблеми.

Обсяг висновків – 5 сторінок рукописного тексту або 3 сторінки друкованого.

 

 

Вимоги до оформлення курсової роботи

Загальні вимоги

Загальний обсяг курсової роботи (без титульного аркуша, завдання, списку використаних джерел та додатків) повинен становити 35-50 сторінок… Текст повинен мати поля з чотирьох боків аркуша таких розмірів: ліве – 30 мм,… Друкарські помилки, описи та графічні неточності виправляються чорнилом (пастою) чорного кольору після охайної…

Нумерація

Такі структурні частини курсової роботи як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел, додатки не мають порядкового номера. Тобто не можна… Номер розділу ставлять після слова РОЗДІЛ, після номера крапку не ставлять,… Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера…

Ілюстрації, таблиці, формули

Ілюстрації можуть розміщуватись у тексті або на окремій сторінці (на наступній після згадування чи посилання на них). Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах розділу.… Рис. 1.7. Структура правової норми:

Загальні правила цитування та посилання на використані джерела

Якщо якесь джерело перевидавалось декілька разів, і у всіх випадках містить потрібну інформацію, то посилатись необхідно на останні публікації. При посиланні на використані джерела зазначається порядковий номер за списком… Коли використовують конкретні відомості, з джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно…

Оформлення списку використаних джерел

До списку включаються лише ті джерела, які дійсно використовувалися студентом при написанні курсової роботи. Використані джерела вказуються у списку в такому порядку. Спочатку… Список використаних джерел обов’язково повинен містити прізвище та ініціали автора, повну назва джерела (при…

Оформлення додатків

Кожен додаток повинен починатися з нової сторінки, мати заголовок надрукований малими літерами з першої великої угорі сторінки симетрично відносно… По середині рядка малими літерами з першої великої друкується слово “Додаток”… Додатки позначаються послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь,…

Підготовка та захист курсової роботи

Належним чином оформлена та підшита курсова робота подається на кафедру для отримання рецензії наукового керівника не пізніше дати, визначеної відповідним графіком.

У рецензії науковий керівник вказує про дотримання студентом вимог щодо оформлення курсової роботи, визначає позитивні сторони та допущені студентом недоліки, оцінює масштабність опрацьованої інформації, ступінь самостійності формування та обґрунтованості основних положень і висновків, а також робить висновок про допуск роботи до захисту з попередньою оцінкою.

У разі отримання студентом висновку про не допуск курсової роботи до захисту, вона у встановлені строки має буди доопрацьована та перероблена із урахуванням зауважень наукового керівника. Вдруге робота подається для рецензування з попередньою рецензією.

З результатами рецензування студенти ознайомлюються до дня захисту курсових робіт, а ті, хто, отримали негативні рецензії – негайно після рецензування.

Захист курсових робіт проводиться перед комісією у складі двох-трьох викладачів кафедри за участю керівника курсової роботи.

Про місце, дату і час захисту курсових робіт студенти повідомляються додатково.

Під час захисту студент повинен стисло викласти основні положення роботи, відповісти на запитання членів комісії, що приймають захист курсової роботи. Також студенти мають право давати пояснення щодо виявлених науковим керівником під час рецензування недоліків.

У процесі захисту комісією оцінюється глибина знань студента (як із загально правових питань так і проблем, що досліджувались в курсовій роботі), його науковий рівень, вміння вести дискусію, обґрунтовувати та відстоювати свою позицію, чітко відповідати на поставлені комісією питання. Рішення про оцінку приймається комісією шляхом таємного голосування та доводиться до відома студента.

Результати захисту курсової роботи оцінюються за чотирибальною шкалою (“відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”), а у випадку запровадження рейтингової системи оцінювання – у порядку, визначеному спеціальними положеннями.

У разі отримання незадовільної оцінки за курсову роботу вона захищається повторно у встановленому порядку.

Студентам допускаються до здачі іспиту чи заліку з предмета лише після захисту курсової роботи та одержання відповідної позитивної оцінки за неї.

 

Додаток А

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА служба УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Факультет ____________________________

Кафедра _____________________________

 

 

К У Р С О В А Р О Б О Т А

на тему:__________________________________________

_________________________________________________

_________________________________________________

 

 

Робота виконана студентом(кою)

Групи________________________

_____________________________

Прізвище, ім’я, по батькові

Науковий керівник ___________

_____________________________

(науковий ступінь, посада)

_____________________________

Прізвище, ім’я, по батькові

ІРПІНЬ 2011р.

Додаток Б

Національний університет державної податкової служби України

(назва вищого навчального закладу)

 

Кафедра ___________________________________________________________

Дисципліна ________________________________________________________

Спеціальність ___________________ “Правознавство” ____________________________

Курс _____________ Група ________________ Семестр __________________

З А В Д А Н Н Я

На курсову роботу студента

 

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

1.Тема роботи _____________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2. Строк здачі студентом закінченої роботи ____________________________

3. Вихідні дані по роботі ____________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які підлягають розробці) ________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу (з точним значенням обов’язкових креслень)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Дата видачі завдання _______________________________________________


Додаток В

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

    Студент _______________________

Продовження додатку З

Продовження додатку З

  Додаток В  

РОЗДІЛ 1

Правові засади фінансового контролю

Поняття контролю у державі

Дослідженню контролю у його різних аспектах присвячена різноманітна наукова література. Науковці по-різному підходять до проблеми контролю. Деякі… Важливою теоретичною базою, початковою методологічною позицією для з’ясування…  

Назва таблиці

    Зміст   Стор. 1. Загальні…  

– Конец работы –

Используемые теги: щодо, виконання, курсових, робіт, курсу, Фінансове, право, галузь, знань0.122

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Щодо виконання КУРСОВИХ РОБІТ з курсу Фінансове право галузь знань

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ До написання курсових робіт з курсу «Кримінальне право»
дніпропетровський... державний університет внутрішніх справ... Кафедра кримінально правових дисциплін...

Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань, контрольних, розрахунково-графічних та курсових робіт з дисципліни “Виробництво електронних апаратів”
Київський політехнічний інститут... Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань контрольних розрахунково графічних та курсових робіт...

Основные черты афинского права. Источники, право собственности, обязательственное право, брачно-семейное право, уголовное и процессуальное право
Это подтвердили и археологические раскопки. Ремесло, достигшее в некоторых отношениях высокого развития, начинает уже отделяться от земледелия,… Каждая семья получала по жребию определенный надел, с которого кормилась и… Базилевс был военным вождем, он осуществлял суд в присутствии народа, выполнял жреческие функции.Главной обязанностью…

Методичні рекомендації з виконання, оформлення і захисту курсових робіт по спеціальності "Право"
На сайте allrefs.net читайте: "Методичні рекомендації з виконання, оформлення і захисту курсових робіт по спеціальності "Право""

Щодо ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ з НАВЧАЛЬНОЇ дисципліни за НАПРЯМОМ 6.030508 – ФІНАНСИ І КРЕДИТ
Кременчуцький НАЦІОНАЛЬНИЙ університет... ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ « ПРОГРАМУВАННЯ»
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Дніпропетровський національний університет ім Олеся Гончара...

Методичні вказівки дають можливість виконання курсового проекту № 1 з курсу Залізобетонні конструкції
Методичні вказівки до курсового проекту з курсу Залізобетонні та кам яні конструкції для студентів спеціальності Промислове та цивільне... Методичні вказівки дають можливість виконання курсового проекту з курсу Залізобетонні конструкції Приведені...

Организационный этап выполнения курсовой работы 2.1 Примерная тематика курсовой работы . 3 Основной этап выполнения курсовой работы 3.1.1 Назначение и место ученого предмета дисциплины
стр Введение... Введение Реформирование национальной системы высшего образования связанное с введением нового перечня специальностей общегосударственного классификатора...

Экологическое право. Курс лекций В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право
Предисловие... В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право обязательной для всех юридических высших...

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам