рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОН’ЮНКТУРА РИНКІВ

КОН’ЮНКТУРА РИНКІВ - раздел Философия, Укоопспілка Львівська Комерційна Академія   ...

Укоопспілка

Львівська комерційна академія

 

КОН’ЮНКТУРА РИНКІВ

Методичні вказівки та вимоги до виконання курсової роботи з дисципліни для студентів денної та заочної форм навчання

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 6.030507 «Маркетинг»

 

Львів

Видавництво Львівської комерційної академії


Уклали: к.е.н., доц. Іванова Л. О.,

ст. викл. Музика О. М.

Рецензенти:к.е.н., доц. Корягіна С. В.,

к.е.н., доц. Бук Л. М.

Відповідальний за випуск: д.е.н., проф. Дайновський Ю. А.

 

 

Рекомендовано до друку Вченою радою факультету МЕВ

Протокол №2 від 27.11.2009 р.

 

© Іванова Л. О., Музика О. М., 2010

 


1. Мета і завдання курсової роботи

Розвиток в Україні ринкових відносин, формування сучасної моделі економічного зростання, забезпечення інтеграції України у світове господарство, підвищення міжнародної конкурентоспроможності потребує, безумовно, висококваліфікованих кадрів. Вирішенню багатьох завдань, що постають перед економікою України, значною мірою сприяє підготовка фахівців з напряму «Маркетинг» — основоположного для професійних діячів ринку. Сьогодні маркетинг став ключовим елементом будь-якого бізнесу. Фахівці усіх галузей економіки використовують інструменти маркетингу для управління попитом на їхні товари та послуги.

Навчальний план підготовки фахівців з напряму «Маркетинг» у Львівській комерційній академії передбачає вивчення курсу «Кон’юнктура ринків», який входить до блоку професійно орієнтованих дисциплін. Цей курс, серед інших, охоплює низку питань, пов’язаних із структурними змінами пропозиції, попиту, рівня цін, оцінкою поточної ринкової кон’юнктури та перспективами розвитку товарного ринку, характеристикою його фірмової структури, визначенням місця та значення конкретного товарного ринку в системі світового, спрямуванням основних експортно-імпортних потоків.

Глибшому вивченню дисципліни «Кон’юнктура ринків» сприяє виконання студентами курсової роботи, що входить до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра з напряму «Маркетинг». Виконання курсової роботи з дисципліни «Кон’юнктура ринків» має на меті:

по-перше, систематизувати, закріпити та розширити теоретичні та практичні знання студентів щодо особливостей перебігу загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури окремих товарних ринків у сучасних умовах;

по-друге, освоїти студентами методологію дослідження загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури окремих товарних ринків;

по-третє, здійснити студентами самостійно аналіз економічних процесів на окремому товарному ринку, узагальнити результати та визначити тенденції розвитку;

по-четверте, розвинути у студентів навики використання комп’ютерних програм, економіко-математичних та статистичних моделей для ефективної обробки та аналізу інформаційного матеріалу;

по-п’яте, навчити студентів грамотно і переконливо викладати власні думки та професійно презентувати їх широкому загалу.

Окрім того, ця курсова робота є важливим підготовчим етапом для виконання дипломної та магістерської роботи з напряму підготовки «Маркетинг», об’єктивно відображає творчі та аналітичні якості студента.

Підготовка і виконання курсової роботи з дисципліни «Кон’юнктура ринків» водночас є однією з важливих та необхідних форм такої діяльності студентів у вищому навчальному закладі IV рівня акредитації, як наукова робота. Беззаперечно, що основна мета наукової роботи якраз і полягає у формуванні у студентів світогляду, активізації пізнавальної діяльності, систематизації, закріпленні та розширенні отриманих знань і вмінь під час вирішення навчальних, наукових та підприємницьких завдань.

Курсова робота повинна мати комплексний характер, бути логічно завершеною, відображати творчі аналітичні якості студента, які дають можливість оцінити отримані знання та вміння, їх практичне застосування.

2. Основні вимоги до якості курсової роботи

У процесі виконання курсової роботи студент відповідно до кваліфікаційних вимог, що пред’являються, повинен проявити свої знання загальнотеоретичних і фундаментальних та професійно орієнтованих дисциплін, які розкривають теоретичні засади та практичні питання підготовки і здійснення дослідження загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури конкретних товарних ринків, а також навички систематичної роботи з різноманітними джерелами інформації, використання кон’юнктурних показників та індикаторів для аналізу та оцінки стану ринкової ситуації, виявлення причинно-наслідкових зв’язків у розвитку економічної кон’юнктури, підготовлення прогнозів кон’юнктури, складання документів за результатами дослідження кон’юнктури.

Курсова робота як один з етапів підготовки фахівців напряму підготовки «Маркетинг» повинна відповідати таким вимогам:

відображати реальні процеси, які відбуваються у світовому господарстві, економіці окремої країни чи на певному товарному ринку;

бути актуальною, тобто присвяченою дослідженням та розробкам, які стосуються сучасного стану загальногосподарської кон’юнктури чи кон’юнктури товарного ринку;

містити елементи самостійного дослідження, виконаного студентом на основі аналізу навчальної та наукової літератури, нормативних документів, матеріалів періодичних наукових видань тощо;

містити конкретні висновки, які стосуються подальших напрямів розвитку об’єкта дослідження;

бути виконана з використанням комп’ютерної техніки та сучасних пакетів прикладних програм, економіко-математичних методів.

Процес виконання курсової роботи складається з декількох етапів:

1. Вибір та затвердження теми.

2. Підбір та вивчення літературних джерел.

3. Узгодження плану курсової роботи з науковим керівником.

4. Вивчення об’єкта дослідження, опрацювання та аналіз статистичних даних, оперативних, звітних та дослідницьких матеріалів.

5. Написання тексту і оформлення курсової роботи.

6. Захист курсової роботи на кафедрі відповідно до встановленого графіку.


3. Вибір та затвердження теми курсової роботи

 

З урахуванням своїх наукових зацікавлень, майбутньої практичної діяльності студент самостійно обирає тему курсової роботи, користуючись рекомендованою тематикою курсових робіт з дисципліни «Кон’юнктура ринків» (подано в цих методичних вказівках) і програмою курсу «Кон’юнктура ринків». Якщо студент пропонує тему курсової роботи, не передбачену рекомендованою тематикою, то він повинен належним чином обґрунтувати її актуальність, перспективність та відповідність курсу «Кон’юнктура ринків».

Вибір теми повинен бути усвідомленим та зваженим, обумовленим врахуванням індивідуальних здібностей і зацікавлень студента або логічним продовженням попередніх наукових досліджень: рефератів, повідомлень на наукових студентських семінарах, конференціях та ін.

Офіційним закріпленням теми курсової роботи є заява, яку студент пише на ім’я завідувача кафедри маркетингу (див. додаток А). Примірник заяви зберігається на кафедрі.

Після закріплення теми студент ознайомлюється з необхідними літературними джерелами та самостійно розробляє попередній план курсової роботи. План роботи залежить від того, що є об’єктом дослідження: загальногосподарська кон’юнктура чи кон’юнктура товарного ринку. Загальногосподарська кон’юнктура характеризує стан всього світового господарства або економіки окремої країни за той чи інший період часу. У разі дослідження загальногосподарської кон’юнктури вивчаються в комплексі всі макроекономічні показники, що знаходить відображення в динаміці ВНП, промислового і сільськогосподарського виробництва, інвестицій, коливань курсів валют, акцій, процентних ставок, зміні внутрішньої і зовнішньої торгівлі та інших показників. Кон’юнктура товарних ринків, на відміну від загальногосподарської, вивчає поточні зміни та коливання у сфері виробництва, збуту і споживання окремих конкретних товарів, впливи економічного середовища, інших ринків та всього комплексу внутрішніх і зовнішніх факторів. Кожен об’єкт має свою специфіку вивчення та, відповідно, методологію пізнання економічних процесів.

Курсова робота – це самостійне науково-практичне дослідження, яке дає змогу оцінити якість знань студента, його вміння застосовувати їх на практиці. Студент виконує курсову роботу самостійно під керівництвом наукового керівника, який призначається кафедрою маркетингу. Науковий керівник надає студенту наукову та методичну допомогу, контролює перебіг виконання роботи, вносить необхідні зміни у план дослідження, скеровує на доцільність тих чи інших висновків та рекомендацій тощо.

У визначені терміни студент подає на розгляд науковому керівнику попередній план курсової роботи. Після обговорення чи необхідних уточнень план курсової роботи затверджується науковим керівником в остаточній редакції.

Ретельно продуманий і розроблений план забезпечить якісне написання курсової роботи. Належно оформлений примірник плану зберігається у студента і згодом додається до примірника виконаної курсової роботи. Орієнтовні плани курсових робіт наведені у цих методичних вказівках.

4. Структура та зміст курсової роботи

Зміст курсової роботи та її структура визначається студентом разом з науковим керівником. Як правило, курсова робота має таку структуру:

· вступ;

· теоретичний огляд;

· дослідницька частина (аналіз та прогноз кон’юнктури);

· висновки;

· перелік використаних літературних джерел;

· додатки.

Вступ

Вступ до курсової роботи починається, як правило, з обґрунтування актуальності теми дослідження, аналізу ступеня вивчення проблеми, її новизни. У вступі обов’язково вказується об’єкт. Після наведення зазначених аспектів вступу необхідно:

· сформулювати мету курсової роботи. Мета може бути викладена одним чи декількома пунктами. Зазвичай мета не повторює тему курсової роботи, а розвиває та уточнює її;

· перерахувати завдання, які вирішувались під час виконання курсової роботи і сприяли досягненню поставленої мети;

· окреслити використані джерела інформації;

· зазначити використані методи аналізу та обробки інформації;

· вказати, де можуть бути використані результати курсової роботи.

Вступ завершується інформацією про обсяг текстової частини курсової роботи (в сторінках), кількість таблиць, рисунків, додатків. Остаточний варіант вступу студент готує після виконання і написання всієї курсової роботи.

Обсяг текстової частини підрозділу «Вступ» невеликий — 1,5-2 сторінки; як правило, в цій частині курсової роботи не застосовуються таблиці та рисунки.

 

Теоретичний огляд

Під час роботи над цим розділом студент самостійно вивчає літературні джерела, досліджує різні точки зору та висловлює власне ставлення до них та… Висновок до теоретичної частини повинен містити загальну оцінку основних рис… Висвітлення теоретичних положень повинно бути по можливості простим і лаконічним, як правило, ілюстрованим…

Додатки

Додатки оформляються так: у правому верхньому куті сторінки пишеться слово «Додаток», посередині сторінки подається тематичний заголовок, далі… Кількість додатків не регламентується, але механічне збільшення їх кількості… 5. Оформлення курсової роботи

Текст

Текстова частина повинна бути чіткою за викладом, базуватися на реченнях з простою структурою, виключати можливість суб’єктивного тлумачення. Термінологія та визначення повинні бути єдиними і відповідати встановленим стандартам, а за відсутності останніх – загальноприйнятими в навчально-науковій літературі.

Не дозволяється застосовувати в тексті скорочення слів, окрім визначених відповідними ДСТУ або обумовлених специфікою предмету. Тоді перший раз необхідно написати повністю слово або групу слів, після чого в дужках зазначити прийнятий скорочений варіант, наприклад, державні торговельні організації (ДТО).

В тексті курсової роботи числа з одиницею фізичної маси, вартісним вираженням тощо варто писати цифрами, а без них – словами, наприклад, «14 у/га », «180 тис. грн.», «товарообіг збільшився у два рази».

Текст курсової роботи необхідно поділяти на розділи і підрозділи. Кожен розділ курсової роботи слід починати з нової сторінки. Назви розділів і підрозділів та заголовки інших структурних частин курсової роботи: ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ, СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ДОДАТКИ пишуть великими літерами симетрично до тексту. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Підкреслювати заголовки, скорочувати та переносити в них слова не дозволяється. Не дозволяється розміщувати назву розділу чи підрозділу в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщується тільки один рядок тексту. Відстань між заголовком і текстом повинна дорівнювати 2 рядки. Текст поділяють на абзаци, кожний з яких містить самостійну думку. Абзац починається з нового рядка, при цьому з лівого боку залишають поле розміром 15-17 мм.

Кожну сторінку слід використовувати повністю, пропуски допустимі лише в кінці розділів.

Помилки, описки та графічні неточності допускається виправляти підчищенням або зафарбовуванням білою фарбою в кількості не більше двох на одній сторінці.

5.3. Титульна сторінка має єдину форму і реквізити. Вона оформляється згідно зі зразком (див. додаток В). Титульна сторінка є першою сторінкою курсової роботи і не нумерується.

За титульною сторінкою розміщується затверджений план курсової роботи. Наступною сторінкою є зміст. Зміст відображає найменування та номери початкових сторінок всіх складових роботи, зокрема вступу, розділів та підрозділів основної частини, висновків та пропозицій, списку використаних літературних джерел, додатків. Усі заголовки починають з великої літери без крапки в кінці.

5.4. Нумерація сторінок курсової роботи повинна бути наскрізною. Вона виконується арабськими цифрами у правому куті верхнього поля аркуша. Першою сторінкою є титульна, другою — зміст і т.д. На титульній сторінці і сторінці зі змістом номери не проставляються.

Кожен розділ курсової роботи слід починати з нової сторінки. У тексті курсової роботи кожен розділ і підрозділ повинні мати свій номер і назву. Номер підрозділу складається з номеру розділу і номеру підрозділу, розділених крапкою. Наприкінці номеру підрозділу також ставиться крапка, наприклад: 2.1. Аналіз динаміки світового виробництва цукру.

Назви розділів та підрозділів повинні бути короткими і відповідати змісту. Назви розділів пишуть великими буквами (наприклад, 1. ОСНОВНІ РИСИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РИНКУ АЛЮМІНІЮ), назви підрозділів – малими буквами, окрім першої прописної (наприклад, 1.2. Форми і методи міжнародної торгівлі зерновими). В кінці назви розділу або підрозділу крапка не ставиться. Назви розділів подаються у центральній частині аркуша, а назви підрозділів вирівнюються відносно лівого краю.

5.5. Таблиці

Цифровий матеріал для кращої наочності найзручніше подавати у вигляді таблиць. Стисле і точне розміщення даних у таблиці допомагає кращому розумінню та їх аналізу. Таблиця має бути компактною і містити лише ті числові дані, які потрібні для вирішення конкретного завдання. Замість однієї перевантаженої матеріалом таблиці краще побудувати кілька менших, наочних таблиць.

Будь-яка таблиця має два основних елементи: підмет і присудок.

Підмет таблиці — це перелік одиниць сукупності або їх груп, які характеризуються показниками. Він вказує на об’єкт, що вивчається, розміщується зліва у вигляді назв горизонтальних рядків і відповідає на питання: Хто? Що?.

Присудок таблиці — це система показників, якими характеризується підмет. Він розміщений справа у вигляді назв вертикальних стовпчиків (граф) і відповідає на запитання: Якими показниками характеризується об’єкт? Наприкінці підмета та присудка підбиваються підсумки (якщо це можливо).

Для показників таблиці слід вказати одиниці вимірювання у заголовках відповідних граф або рядків. Якщо для усіх показників використовується одна одиниця вимірювання, то її вказують у заголовку таблиці. Однотипні показники подаються з однаковою точністю. Для виділення особливо важливих показників або підсумків за групами використовують підкреслення, зміну шрифту і т. д.

Якщо явище відсутнє, пишуть - (тире). Якщо про нього немає даних, ставлять ... (три крапки). Якщо числове значення неможливе або не має логічного змісту, пишуть знак × (знак множення). Якщо точність даних менша від заданої у таблиці, пишуть 0,0.

Загальний заголовок стисло характеризує основний зміст таблиці. Його розміщують між словом «Таблиця» і самою таблицею. Крім загальноприйнятих скорочень одиниць вимірювання, скорочення слів у тексті заголовка не допускається. Напис «Таблиця» та її номер розміщують над таблицею з правого боку. Таблиці нумеруються послідовно у межах розділу арабськими цифрами. Номер таблиці складається з номеру розділу і порядкового номеру таблиці, які розділяють крапкою, наприклад, Таблиця 2.3. Таблиці розміщуються після першого згадування про них в тексті курсової роботи. Посилання на таблицю позначаються словом «табл.», наприклад, «табл. 1.2.».

Кожна таблиця повинна розміщуватись на одній сторінці. Не рекомендується розташовувати підряд дві або декілька таблиць одна за одною, їх краще розділяти текстом — аналізом таблиці. У разі перенесення таблиці у правому куті наступної сторінки необхідно вказати «продовження табл. 2.2.» Під таблицею обов’язково має бути вказане джерело інформації.

Аналіз показників таблиці слід розпочинати із загальних підсумків, а потім переходити до аналізу окремих рядків і граф, обираючи найбільш характерні.


Таблиця 2.3

Динаміка світового виробництва кави в 2006-2008 рр. (тис. т)*

 

Регіон, країна Сезон року Відносна величина динаміки,
2006-2007 2007-2008 %
Америка 87,7
Бразилія 64,6
Колумбія 103,8
Мексика 114,5
Африка 97,4
Ефіопія 105,7
Кот - д'Івуар 80,4
Уганда
Азія, Австралія, 101,9
Океанія      
Індонезія 96,7
Індія 116,2
В'єтнам
Разом 95,2

*Зотов Г. М. Современное состояние рынков сырья / Г. М. Зотов // Коринф. — 2009. — № 7. — С. 34-38.

 

Рисунки

Рисунки бажано розміщувати так, щоб їх можна було розглядати, не повертаючи роботи. Якщо таке розташування неможливе, їх розміщують так, щоб роботу… Назва рисунка (заголовок) повинна чітко і точно розкривати його основний…

Формули

1) Єр = В + З + І + І0 - Е - Е0, (2.1.) де Єр — ємність ринку; В — виробництво;

Адреси INTERNET

1. http://www.gatt.org./

2. http://www.ec.org/

3. http://www.unido.org/

4. http://www.ukrdzi.com/ru/ — Держзовнішінформ

5. http://www.ukrstat.gov.ua/ — Державний комітет статистики України

6. http://www.wto.org/english/res_e/statis_e/statis_e.htm — Всесвітня торгівельна організація

7. http://www.unwto.org/index.php — Всесвітня туристична організація

8. http://www.iea.org/stats/index.asp — Міжнародне енергетичне агентство

9. http://www.fao.org/economic/ess/en/ — Продовольча та сільськогосподарська статистика Організації Об'єднаних націй (FAO)

10. http://www.ico.org/ Міжнародна організація кави (ICО)

 


Додаток А

Зразок заяви про вибір теми курсової роботи

Завідувачу кафедри маркетингу

проф. Дайновському Ю. А.

студента III курсу факультету

міжнародних економічних

відносин напряму підготовки

6.030507 «Маркетинг» групи ____

____________________________

(прізвище, ім’я,по батькові студента)

 

ЗАЯВА

 

Прошу дозволити мені виконувати курсову роботу з дисципліни «Кон’юнктура ринків» на тему «__________________________» та затвердити наукового керівника.

 

 

Дата Підпис студента

 

 


Додаток Б

Книжки одного, двох і трьох авторів 1. Заблоцька Р. О. Світовий ринок послуг [Текст] : підручник / Р. О.… 2. Карпов В. А.Маркетинг:прогнозування кон'юнктури ринку[Текст] : навчальний посiбник/В. А.Карпов,В. Р.Кучеренко. —…

Додаток В

Зразок оформлення титульної сторінки курсової роботи

Укоопспілка

Львівська комерційна академія

 

Кафедра маркетингу

 

 

Курсова робота з дисципліни

«Кон’юнктура ринків» на тему

«__________________________»

 

 

Виконав: студент групи _____

напряму підготовки 6.030507 «Маркетинг»

Факультету міжнародних

економічних відносин

_________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові студента)

 

Науковий керівник:_________________

(прізвище, ім’я, по батькові, вчений ступінь, наукове

звання, посада)

 

Львів-2010

– Конец работы –

Используемые теги: кон, юнктура, ринків0.034

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОН’ЮНКТУРА РИНКІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Світовий ринок: поняття, структура, умови та фактори кон’юнктури, ціни
Внутрішній ринок Світовий ринок Національний ринок Схема 1. Структура світового ринку . В даній курсовій роботі розглянуто світовий ринок товарів… До категорії світових належать усі товарні ринки, на яких виключно велику… За основу цієї класифікації беруть Міжнародну класифіка¬цію 00Н - Стандартну Міжнародну торговельну класифікацію -…

Світовий ринок: поняття, структура, умови та фактори кон’юнктури, ціни
Свтовий ринок - це сукупнсть нацональних ринкв, поднаних мж собою всесвтнми господарськими зв язками на пдстав мжнародного подлу прац, спецалзац,… Згдно з регональною структурою свтового ринку розрзняють ринки окремих кран… За основу ц класифкац беруть Мжнародну класифкацю 00Н - Стандартну Мжнародну торговельну класифкацю - СМТК,…

ГЛОБАЛІЗАЦІЯ РИНКІВ І ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ
ГЛОБАЛІЗАЦІЯ РИНКІВ І ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ... Поняття етапи розвитку міжнародного бізнесу та його... ЗАДАЧІ...

Игорь Семенович Кон
Дружба... Этико психологический очерк...

Фотоотверждаемые силиконовые эластомеры и оптические клеи
Фирма “Dow corning” выпустила УФ-отверждаемый силиконовый эластомер под названием “Optigard”. [10]. Композиция предназначена для первичного… Фотоотверждаемая композиция на основе полиорганосилоксанов приведена в [12]… Смесь наносят на подложку, отверждают светом ртутной лампы высокого давления (1,0 вт/см, 0,5 сек расстояние 10 см) и…

Понятие и сод. Кон. Строя.
К-ция, как осн. з-он гос-ва, закрепляет отношения, определяющие построение, устройство и функционирование гос-ва как орг-ции полит. власти. К ним относятся отношения, которые складываются по поводу: • -формы гос-ного… Предоставление такого права исключительно сельским, поселковым и гор. советам делает положение районных и обл. Советов…

Философские взгляды Больцмана в свете полемики по проблемам физики кон. ХIХ - нач. ХХ веков
Ставшие классическими исследования Больцмана в области молекулярно-кинетической теории, статистической механики, теории излучения настолько проникли… Это далеко не полный перечень основных результатов теоретических исследований… Энергия за время любого процесса не исчезает. С другой стороны, энергия ни при каких обстоятельствах не создается…

Философские взгляды Больцмана в свете полемики по проблемам физики кон. ХIХ - нач. ХХ веков
Ставшие классическими исследования Больцмана в области молекулярно-кинетической теории, статистической механики, теории излучения настолько проникли… Это далеко не полный перечень основных результатов теоретических исследований… Энергия за время любого процесса не исчезает. С другой стороны, энергия ни при каких обстоятельствах не создается…

0.02
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам