рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

СТРУКТУРА, ЗМІСТ ТА ОБСЯГ МАГІСТЕРСЬКОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

СТРУКТУРА, ЗМІСТ ТА ОБСЯГ МАГІСТЕРСЬКОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ РОБОТИ - раздел Философия, Інформаційні управляючі системи та технології     3.1 Загальні Вказівки   ...

 

 

3.1 Загальні вказівки

 

МАР є комплексом, який складається з таких компонентів:

− пояснювальна записка;

− графічний матеріал;

− наукова доповідь.

МАР є самостійною роботою магістранта. За всі прийняті в роботі наукові, технічні та економічні рішення, а також правильність і обґрунтованість розрахунків несе відповідальність магістрант – автор МАР.

У тих випадках, коли теоретичні дослідження і розрахунки виконуються на основі використання відомих методів, способів, методик або технологій, у тексті повинні бути зроблені точні посилання на відповідні джерела і наданий докладний виклад суті цих матеріалів.

У випадку надання оригінальних матеріалів, розроблених автором роботи особисто, у пояснювальній записці повинні бути наведені відповідні докази.

Загальними вимогами до тексту пояснювальної записки і графічного матеріалу є логічна послідовність викладу матеріалу, чіткість і конкретність викладу теоретичних і практичних результатів роботи, суті постановки завдання і мети роботи, методу дослідження, прийнятих рішень, доведеність висновків і обґрунтованість рекомендацій. У тексті пояснювальної записки і графічному матеріалі необхідно дотримуватись єдиної термінології. Вона не повинна бути перевантажена малоінформативним матеріалом.

При написанні МАР магістрант повинен звернути увагу на те, що:

а) об'єктами досліджень для загального напряму по кафедрі є:

– інформаційні системи;

– процеси проектування інформаційних систем;

– процеси впровадження інформаційних систем;

– процеси функціонування інформаційних систем.

При цьому розглядаються різні типи інформаційних систем, наприклад: складні інформаційні системи; розподілені інформаційні системи; корпоративні інформаційні системи; Web-орієнтовані інформаційні системи; логістичні системи; комп'ютерні мережі; дилінгові інформаційні системи; автоматизовані системи керування і менеджменту.

б) предметами досліджень, пов'язаними з об'єктами дослідження, є:

− методи, моделі, алгоритми і технології проектування;

− методи, моделі, алгоритми і технології підвищення ефективності функціонування;

− методи, моделі, алгоритми оптимізації керування;

− методи, моделі, алгоритми і технології менеджменту;

− методи, моделі, алгоритми прийняття рішень.

в) найменування теми магістерської атестаційної роботи має бути коротким і відбивати основні наукові результати (предмет досліджень). Рекомендується використовувати слово «Дослідження» та основні наукові результати чи предмет дослідження.

 

3.2 Структура пояснювальної записки роботи

 

Пояснювальна записка МАР повинна мати:

− титульний аркуш;

− завдання;

− реферат;

− зміст;

− перелік умовних позначень і скорочень;

− вступ;

− змістовну частину (суть пояснювальної записки включно з розділом «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях»);

− висновки;

− перелік посилань;

− додатки ( кресленики, схеми, докази, таблиці тощо);

− відомість.

 

3.3 Зміст та обсяг пояснювальної записки

 

3.3.1 Титульний аркуш

Форма титульного аркуша наведена у додатку Б. Літери NNN у позначенні роботи змінюють на порядковий номер магістранта зі списку групи. Перед наданням роботи на перевірку науковому керівнику магістрант повинен підписати титульний аркуш.

 


3.3.2 Завдання

Завдання на виконання МАР, що було надано, узгоджено з науковим керівником та затверджено завідувачем кафедри на початку дипломування, вкладається до пояснювальної записки після титульного аркуша. Аркуші завдання входять до наскрізної нумерації роботи.

 

3.3.3 Реферат

Реферат пояснювальної записки – це стислий виклад змісту пояснювальної записки (до 500 слів), що містить основні фактичні зведення і висновки, необхідні для початкового ознайомлення з МАР. Реферат наводиться українською, російською та англійською мовами.

Він повинний містити відомості щодо обсягу пояснювальної записки, кількості ілюстрацій, таблиць, використаних джерел і додатків; текст, який включає об'єкт дослідження, мету роботи, наукові та практичні результати, методи дослідження, взаємозв’язок з іншими розробками, рекомендації з використання результатів роботи, перелік ключових слів (5–15 слів).

 

3.3.4 Зміст

У змісті вказуються: перелік умовних позначень і скорочень; вступ; послідовно перераховані назви всіх розділів, підрозділів, а також пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки); висновки; перелік посилань; назви додатків і номери сторінок, на яких розміщується початок матеріалу. Число рівнів, що рекомендується, 3.

 

3.3.5 Перелік умовних позначень і скорочень

Перелік умовних позначень і скорочень розташовують безпосередньо після змісту на новій сторінці. Перелік наводять, якщо у пояснювальній записці є мало розповсюджені умовні позначення, скорочення і терміни. З першою появою цих елементів у тексті звіту наводять їхнє розшифрування.

 

3.3.6 Змістовна частина

Вступ, з методичної точки зору, доцільно формувати після написання основного тексту МАР. Вступ має надати таку інформацію про роботу.

Актуальність

Актуальність роботи має бути зумовлена двома факторами – необхідністю та своєчасністю. У свою чергу необхідність проведення тих чи інших прикладних досліджень визначається, як правило, неможливістю виконання інженерних розробок без використання результатів таких досліджень. Необхідність досліджень має бути обґрунтована результатами аналізу науково-технічної літератури або методами експертної оцінки. Своєчасність проведення досліджень також може бути обґрунтована результатами аналізу науково-технічної літератури, передусім періодичної, або методами експертної оцінки.

Мета досліджень

Мета роботи визначається такими (однією або декількома) складовими:

− покращення технічних, технологічних, ергономічних, економічних, тощо характеристик ІУС;

− визначення і аналіз характеристик і властивостей, їх взаємодії та залежності від зовнішніх параметрів, об’єкта досліджень;

− розробка або вдосконалення теоретичного, дослідницького, методичного, технологічного тощо інструменту (принципи, методи, методики, моделі, засоби, протоколи) для створення ІУС.

Завдання досліджень

Завдання досліджень мають конкретизувати та розкривати мету досліджень, визначати перелік та послідовність виконання робіт, що забезпечують досягнення мети. Формулюються декількома пунктами.

Методи досліджень

Методами досліджень можуть бути:

− аналітичні методи з використанням різноманітного математичного апарату;

− методи системного аналізу та синтезу;

− методи моделювання;

− методи верифікації, тестування, випробування;

− методи планування, проведення та обробки результатів експерименту;

− методи ідентифікації процесів та систем;

− інші.

Нові наукові результати

Новизна отриманих результатів може полягати у такому:

− нові або модифіковані методи проектування ІУС;

− нова класифікація об’єктів;

− нові або модифіковані архітектурні, структурні, функціональні, технологічні, алгоритмічні та програмні рішення;

− нові властивості і характеристики об’єкта (предмета) досліджень, отримані в результаті експерименту;

− нові або модифіковані методи аналізу та синтезу апаратно-програмних засобів;

− обґрунтовані рекомендації щодо застосування наявних методів.

Достовірність отриманих результатів, висновків та рекомендацій

Достовірність отриманих результатів забезпечується:

− використанням методів досліджень, визнаних науковою спільнотою та опублікованих у наукових виданнях;

− позитивними результатами практичних випробувань щодо предмета досліджень.

Практична значущість роботи

Практична значущість роботи визначається використанням (підтвердженою можливістю використання) результатів досліджень при розробці або експлуатації ІУС. Доцільно додавати до роботи акти використання або застосування результатів МАР у підприємствах та установах.

Публікації магістранта щодо теми МАР

Наводиться загальна кількість друкованих та рукописних робіт магістранта, що мають відношення до МАР. Якщо роботи написані у співавторстві, вказується особистий внесок магістранта по кожній публікації.

Структура і обсяг роботи

Наводиться наявність та кількість розділів основної частини МАР, загальний обсяг пояснювальної записки, кількість рисунків, таблиць та список використаних джерел.

 

Змістовна частинаМАР має містити:

− аналіз наявних досягнень у галузі досліджень;

− дослідницьку частину (структурно може містити 1–3 розділи);

− верифікацію та практичну апробацію результатів МАР.

У розділі щодо аналізу існуючих досягнень у галузі досліджень надається:

– систематизований і структурований огляд опублікованих науково-технічних матеріалів з теми МАР, що виконав магістрант;

– обґрунтування вибору об’єкта, предмета досліджень, аналіз стану розв'язуваних задач і обґрунтований висновок вибору напряму вирішення задач;

– актуальність, мета та постановка завдання дослідження (обов’язково наводиться окремим підрозділом), при чому завдання дослідження мають охоплювати очікувану наукову новизну і практичну цінність.

У дослідницькій частині послідовно надають всі основні результати наукових досліджень згідно з поставленими завданнями, та стислий опис шляхів їх отримання. Дослідницька частина, як правило, присвячується вирішенню одного з таких питань:

− розробка (модернізація) математичних (або інших) моделей систем та процесів, що досліджуються;

− розробка (модернізація) методів, способів обробки інформації, інформаційних технологій, що застосовуються в інформаційних управляючих системах;

− вибір або розробка критеріїв для аналізу наукової та практичної значущості досліджень, що виконувались;

− вибір або розробка методики оцінки техніко-економічної ефективності роботи.

У розділі щодо верифікації та практичної апробації результатів МАР, як правило, наводять інформацію як мінімум за одним з таких пунктів:

− матеріали, що підтверджують вірогідність і повноту отриманих наукових результатів, їхню відповідність обраним критеріям; визначають галузь використання й обмеження, проводять узагальнення і порівняння результатів теоретичних й експериментальних досліджень. Доцільно подати також методику проведення імітаційних або експериментальних досліджень;

− програмну або іншу апробацію розроблених (модернізованих) моделей, методів тощо;

− результати експериментальних досліджень відповідно до завдання дослідження. Мета – підтвердити результати теоретичних положень і досліджень, уточнити деякі наближені оцінки параметрів, з'ясувати залежності, що важко піддаються розрахунку, оцінити ефективність і характеристики прийнятих рішень, спростити розрахунки, оцінити їхню похибку, перевірити розроблені алгоритми тощо.

Розділ «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» виконується згідно з методичними вказівками [9].

 

3.3.7. Висновки

Висновки містять перелік основних результатів МАР з наданням якісних та кількісних складових, а також з наведенням ефекту, що може бути отриманий при застосуванні результатів на практиці. Доцільно також навести рекомендації з використання отриманих результатів у подальших наукових дослідженнях.


3.3.8 Перелік посилань

До переліку посилань вносять дані публікацій, на які є посилання у тексті пояснювальної записки, в тому числі публікації магістранта. Бібліографічний опис джерел у переліку посилань наводять у тому порядку, у якому вони вперше згадуються в тексті. Порядкові номери опису в переліку є посиланнями в тексті. Бібліографічний опис посилань у переліку наводять згідно з чинними стандартами бібліотечної і видавничої справи [10].

 

3.3.9 Додатки

У додатках розміщують матеріали, необхідні для повноти опису результатів роботи, але включення їх до основної частини роботи може змінити логічне надання роботи. Причиною такого рішення може бути великий обсяг пояснювального матеріалу, специфіка або форма надання проміжних результатів. Наприклад, це можуть бути схеми, перелік елементів, специфікації, опис комп'ютерних програм, протоколи іспитів, доказу, роздруковані комп'ютерні ілюстрації дипломних проектів, додаткові ілюстрації і таблиці тощо. На ці матеріали мають бути посилання у відповідних розділах.

 

3.3.10 Відомість

Відомість містить дані про пояснювальну записку, плакати та інші матеріали МАР (додаток В).

 

Рекомендований загальний обсяг пояснювальної записки МАР при виконанні машинним способом (інтервал 1,5, шрифт Times Roman 14 pp.)
75–100 сторінок (без врахування обсягу розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях»). Доцільно не перевищувати обсяг розділу «Аналіз існуючих досягнень у галузі досліджень». Він має становити не більше ніж, 20% від загального обсягу роботи.

Приклад змісту та обсягу окремих підрозділів МАР наведено у додатку Г.

 

3.4 Структура, зміст та обсяг графічної частини роботи

 

Графічна частина (у вигляді плакатів) має логічно та послідовно ілюструвати і доповнювати основні розділи пояснювальної записки МАР,
а також забезпечувати достатність повноти подання результатів роботи в
усній доповіді.

Графічна частина може містити: схеми, діаграми, кресленики, специфікації, таблиці з чисельними результатами, необхідні математичні співвідношення, структури математичних моделей, схеми проходження й обробки інформації, графіки розрахункових і експериментальних залежностей, техніко-економічні показники та інші документи, узгоджені магістрантом з науковим керівником, та відображені у завданні на виконання МАР.

Обов'язковими є плакати:

− загальна характеристика роботи (мета, завдання, методи досліджень, нові наукові результати, практична значущість);

− публікації магістранта з теми МАР.

Рекомендована кількість плакатів – 10– 4. Приклад плаката «Загальна характеристика роботи» наведено у додатку Д.

 

3.5 Наукова доповідь

 

Наукова доповідь є усним поданням результатів МАР під час її захисту. Доповідь має бути адекватним відображенням змісту роботи. Доповідь обов’язково супроводжується наданням графічних матеріалів. Термін доповіді (до 15 хвилин) визначає її стиль – констатація результатів МАР. У доповіді обов’язково мають бути зазначені загальна характеристика роботи, результати, що отримав особисто магістрант, наукова та практична значущість.

Доцільно складати доповідь з шести частин, а саме: вступу, постановки завдання, опису основних наукових результатів, опису результатів досліджень, опису практичних результатів і висновків. Основну частину доповіді слід супроводжувати посиланнями на презентаційний матеріал.

У «Вступі» необхідно зазначити актуальність теми проекту, дати загальний аналіз стану проблеми і сформулювати основні завдання, з вирішенням яких було пов'язане виконання роботи (2 хв.).

У «Постановці завдання» необхідно стисло охарактеризувати об'єкт і предмет досліджень, подати формулювання основного завдання і перелік розв'язуваних підзавдань, чітко розмежовуючи відомі і виконані автором, перелічити методи вирішення завдань (2 хв.).

У «Описі основних наукових результатів» у стислій формі необхідно навести звіт про зміст проведених досліджень, зазначити новизну та наукову цінність результатів (3 хв.).

У «Описі результатів дослідження» необхідно навести звіт про методи проведених досліджень, зазначити питання доказу достовірності отриманих результатів (2 хв.).

У «Описі основних практичних результатів» необхідно навести звіт про практичну цінність прийнятих технічних рішень, отриманих на базі наукових результатів (2 хв.).

У «Висновках» доповіді необхідно коротко зазначити можливі галузі застосування результатів досліджень, перелічити публікації й авторські посвідчення (якщо вони є) з теми проекту, результати НДРС, зведення про впровадження, зробити загальні висновки і дати рекомендації (2 хв.).

Наукова доповідь має бути написана магістрантом та апробована на передзахистах.

 

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Інформаційні управляючі системи та технології

Упорядники В М Левикін... Д К Міхнов В І Саєнко М В Євланов...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: СТРУКТУРА, ЗМІСТ ТА ОБСЯГ МАГІСТЕРСЬКОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
    Ці методичні вказівки висувають загальні вимоги до розробки, оформлення та захисту магістерської атестаційної роботи (МАР) за спеціальністю 8.01010101 – Інформаційні

МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМУВАННЯ МАГІСТРАНТІВ
    Дипломування магістрантів є заключним етапом підготовки до підсумкової державної атестації, що передбачає прилюдний захист МАР перед Державною екзаменаційною комісіє

ОФОРМЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ МАГІСТЕРСЬКОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
    4.1 Вимоги щодо оформлення пояснювальної записки   Пояснювальна записка оформлюється відповідно до вимог ДСТУ 3008-95 [4]. Пояснюваль

ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБОТИ ТА ЇЇ ЗАХИСТ
    5.1 Подання роботи до захисту   Виконана магістерська атестаційна робота надається науковому керівнику. Він остаточно перевіряє відповідність

ЗМІСТ ВІДЗИВУ НАУКОВОГО КЕРІВНИКА
    У відзиві наукового керівника проекту мають бути розглянуті такі питання: − новизна розробки і ступінь її складності; − уміння магістра

ВИМОГИ ДО РЕЦЕНЗІЙ НА РОБОТУ
    На атестаційну роботу подаються рецензії двох опонентів. Основним змістом рецензії, форма якої наведена в додатку И, є результати всебічного аналізу й оцінка роботи

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
    1. Загальні методичні вказівки з дипломного проектування в університеті / Упоряд.: П.С. Ковтун, З.В. Дудар, В.Я. Журавльов, О.С. Шкіл. – Харків: ХНУРЕ, 2002. – 41 с.

ЗАВДАННЯ
НА МАГІСТЕРСЬКУ АТЕСТАЦІЙНУ РОБОТУ магістранту __________________________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові)   5. Тема роботи ___________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
№ Назва етапів магістерської атестаційної роботи Термін виконання етапів роботи Примітка  

Форма відомості МАР
  Позначення Найменування Примітки   Текстові документи  

Рецензія
на магістерську атестаційну роботу   магістранта гр.___________ ____________________ (шифр групи) (прізвище, ім’я, по батькові)   Спеціальніст

Редактор О.В. Янова
Комп’ютерна верстка Л.Ю. Свєтайло     План 2013 (перше півріччя), поз. 7 Підп. до друку 9.01.2013. Формат 60х84 1/16. Спосіб друку – ризогра

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги