рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

По виконанню курсової роботи з дисципліни Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності

По виконанню курсової роботи з дисципліни Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності - раздел Философия, Уманський Національний Університет Садівництва...

УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА

Кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності

Методичні вказівки

По виконанню курсової роботи з дисципліни

“Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”

спеціальностей – 7.03060104 , 8.03060104

“Менеджмент ЗЕД”

освітньо-кваліфікаційних рівнів „магістр”

Та „спеціаліст” денної та заочної форми навчання

Умань – 2013

Укладач: Пітель Н.Я., кандидат економічних наук, доцент

 

 

Рецензенти: Макаринська О.В. –к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького;

Роєнко О.А. –к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій Уманського національного університету садівництва

 

Відповідальний за випуск д.е.н., професор Школьний О.О.

 

Методичні вказівки по виконанню курсової роботи з дисципліни “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” спеціальностей – 7.03060104, 8.03060104 “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” освітньо-кваліфікаційних рівнів „магістр” та „спеціаліст” денної та заочної форми навчання. – Умань: Уманський національний університет садівництва. – 2013. – 31 с.

Методичні вказівки містять основні вимоги до змісту та оформлення курсової роботи, організації її виконання, порядку захисту та оцінювання.

Розглянуто, схвалено і рекомендовано до видання методичною комісією факультету менеджменту (протокол № ___ від ___________________ 2013 р.)


Зміст

Передмова
1. Цілі та завдання курсової роботи
2. Загальні положення
3. Організація виконання роботи
4. Зміст та обсяги курсової роботи
5. Вимоги до оформлення курсових робіт
6. Рецензування і захист курсових робіт
Список рекомендованої літератури
Додатки

Передмова

Міжнародне бізнес-середовище характеризується ростом складності, рухливості, невизначеності, що вказує на необхідність просування в практику… Розширення масштабів ведення міжнародного бізнесу потребує наявності у… Менеджмент значною мірою обумовлює економічний розвиток суспільства, а низька його якість не дозволяє максимально…

Цілі та завдання курсової роботи

Метою виконання курсової роботи є поглиблене осмислення професійної проблеми, комплексне опанування матеріалу і методів самостійного дослідження,… У процесі виконання курсової роботи студент у відповідності до кваліфікаційних… - знання загальнотеоретичних, загальноекономічних, професійно орієнтованих і спеціальних дисциплін, які розкривають…

Загальні положення

Курсова робота виконується на основі поглибленого вивчення чинного законодавства України з питань діяльності організацій, спеціальної вітчизняної та… Основні етапи виконання курсової роботи: 1. Вибір теми і об'єкта дослідження.

Організація виконання роботи

 

Мінімальний термін написання курсової роботи – 4 тижні.

Курсова робота повинна виконуватися студентом у повній відповідності до затвердженого завдання. У випадку відставання від графіка студент зобов'язаний надати пояснення викладачу або завідувачу кафедри.

Відповідно до календарних термінів студент має подавати роботу викладачу частинами на перегляд, а у встановлений графіком кінцевий термін – підготувати і здати роботу в завершеному виді.

Після рецензування у разі позитивного висновку викладача робота допускається до захисту.

Зміст та обсяги курсової роботи

 

За обсягом курсова робота не повинна перевищувати 40-50 сторінок рукописного тексту, або 30-40 сторінок комп’ютерного тексту.

Зміст і спрямованість курсової роботи визначається її темою і відображається у плані, розробленому за допомогою викладача. Відповідно до теми студент самостійно, або з врахуванням рекомендацій викладача, добирає літературні джерела (підручники, монографії, статті та ін.), відповідні нормативні документи і складає проект плану, який обговорює з викладачем.

План курсової роботи повинен бути складним (орієнтовні плани наведені в додатку Б.1-Б.5 ) і містити:

- вступну частину;

- основну частину (три розділи, кожен з яких повинен містити не менше двох підрозділів);

- висновки та пропозиції;

- список використаних джерел;

- додатки.

Головним завданням вступної частини (Вступу) є обґрунтування актуальності та практичної значущості обраної теми курсової роботи, особливостей постановки і вирішення питань стосовно конкретних умов дослідження. У вступі слід чітко визначити мету, завдання роботи (спираючись на план), об'єкт, предмет, методи дослідження та джерела інформації. Доцільно вказати провідних вчених, які досліджували подібну проблематику. Обсяг вступу не повинен перевищувати 2-3 сторінок.

Основна частина курсової роботи складається з розділів та підрозділів. Кожний розділ починають з нової сторінки. Основному тексту кожного розділу і підрозділу має передувати короткий вступ. У кінці – формулюють висновки із стислим викладенням наведених у підрозділі наукових і практичних результатів, що дає змогу вивільнити загальні висновки від другорядних подробиць.

У розділах основної частини подають огляд літератури за темою і вибір напрямів досліджень; виклад загальної методики й основних методів досліджень; відомості про проведені теоретичні і експериментальні дослідження.

Перший розділ, теоретичний, повинен містити 2-3 підрозділи. У цьому розділі обґрунтовується теоретична база обраної проблеми, дається огляд літературних джерел, нових розробок, опублікованих статистичних даних із посиланням на джерела, іншої інформації, пов'язаної із темою. На основі вивчення наукової, навчально-методичної літератури (в тому числі іноземної) розкриваються підходи різних авторів до розв'язання проблеми, вказується на подібності та відмінності їх поглядів, а також обґрунтовуються власні погляди на проблему.

У даному розділі подається оцінка діючих законів, постанов, указів та інших офіційно-розпорядчих документів, нормативної та довідкової бази, обґрунтовується необхідність та доцільність окремих документів.

Теоретичні та методичні підходи повинні мати певні елементи новизни, полемічності, ствердженої власної позиції щодо обраних методів дослідження. Це дає змогу перейти в наступному розділі до конкретного аналітичного дослідження.

Обсяг першого розділу не повинен перевищувати 25% загального обсягу курсової роботи.

Другий розділ, аналітико-дослідницький (2-3 підрозділи), забезпечуючи логічну послідовність дослідження, має стати перехідним до наступного третього розділу і поєднати набуті теоретичні знання та вміння, використовувати обрані методи і певний методичний інструментарій.

Другий розділ містить:

- аналіз динаміки наявності та ефективності використання виробничо-ресурсного потенціалу об’єкту дослідження (підприємства чи галузі) протягом останніх 3-5 років;

- характеристику сучасного стану розвитку й ефективності зовнішньоекономічної діяльності об’єкту дослідження;

- діагностування діяльності підприємства щодо обраного напряму дослідження.

Ґрунтовний аналіз виробничо-господарської та зовнішньоекономічної діяльності підприємства чи галузі у другому розділі за останні 3-5 років проводиться із використанням накопиченого фактичного матеріалу (необхідні показники для аналізу наведені в додатку В) та із залученням усіх набутих студентом теоретичних знань і методичного інструментарію.

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми мають супроводжуватися тлумаченням та висновками, які дозволяють визначити сутність управлінських процесів, що спостерігаються в організації, їх особливості, тенденції, створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Аналіз досліджуваної тематики повинен здійснюватись з урахуванням позитивних та негативних факторів діяльності. При написанні другого розділу слід використовувати фактичні показники господарської діяльності, статистичну та бухгалтерську звітність, накази, розпорядження, результати власних спостережень, опитувань та інших методів збору первинної інформації, які використовує студент під час практичної підготовки.

Особливе значення має правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробка даних, на основі яких провадиться кваліфікаційний аналіз і обґрунтовуються пропозиції.

З метою підтримки набутих навичок роботи на ЕОМ і умінь з алгоритмізації та складання програм кожен студент у курсовій роботі повинен використати комп'ютерну обробку даних. Для спрощення трудомістких розрахунків у аналітико-дослідницькому чи у проектно-рекомендаційному розділі доцільно використовувати власно розроблені або адаптовані автором стандартні програми.

Використання комп’ютерних систем обробки даних здійснюється за такими етапами: постановка задачі; вибір програми, за якою вона буде вирішуватися; формування бази даних (у додатку навести реальні документи, які є джерелами первинної інформації – баланс, форми звітності); підбір формул розрахунку; побудова блок-схеми алгоритму розв'язання задачі; отримання результату (у формі підсумкової таблиці, діаграми, графіків); поетапний опис проведених розрахунків та власні висновки на основі отриманих результатів.

Обсяг другого розділу – у межах 30-35% загального обсягу курсової роботи.

Завданням третього, проектно-рекомендаційного розділу є розробка конкретних напрямів, шляхів, рекомендацій, пропозицій щодо вдосконалення менеджменту ЗЕД підприємства; обґрунтування моделей управління параметрами розвитку та діяльності організації (стратегія, бізнес-план, консультативний проект, реінжиніринг бізнес-процесу, реструктуризація) на базі основних теоретичних положень, методичних підходів, методичного інструментарію, що викладені у першому розділі, а також висновків проведеного у другому розділі дослідження.

Запропоновані удосконалення та інновації повинні відповідати напряму дослідження та містити розгорнуті розрахунково-кількісні обґрунтування, отриманні на основі приведених досліджень у аналітичному розділі.

Пропозиції студента щодо науково-практичного вирішення досліджуваної теми повинні відповідати критеріям оптимальності, цільової ефективності та практичної втіленості. У розрахунках для обґрунтування пропозицій доцільно використати ЕОМ.

Обсяг третього розділу – 30% загального обсягу курсової роботи.

Висновки та пропозиції, що наводяться в окремому розділі курсової роботи, є стислим викладенням підсумків проведеного дослідження. Тут коротко наводяться найбільш важливі теоретичні положення, які містять формулювання проблеми, що досліджується. Дається оцінка результатів дослідження з точки зору відповідності меті курсової роботи та поставленим у вступі завданням, окреслюються елементи наукової новизни, пропозиції щодо удосконалення досліджуваного напряму управління ЗЕД підприємства чи галузі, які було детально обґрунтовано у третьому розділі. У висновках чітко вказуються напрями, шляхи чи інші пропозиції стосовно вдосконалення менеджменту ЗЕД. Матеріал має бути викладений із використанням фактичних цифрових даних. Разом з тим, у висновках не можуть узагальнюватися пропозиції, які не були розглянуті у курсовій роботі.

Обсяг висновків і пропозицій не повинен перевищувати 3-4 сторінок.

 

Вимоги до оформлення курсових робіт

- титульна сторінка; - зміст; - вступ;

Рис. 2.1. Динаміка імпорту продукції АПК

 

Ілюстрації (схеми, графіки, діаграми тощо) і таблиці слід подавати в роботі безпосередньо після тексту, де їх згадано вперше, або на наступній сторінці. Якщо вони містяться на окремих сторінках роботи, їх включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстровані або табличні матеріали, розміри яких більші за формат А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або в додатках. На всі ілюстрації мають бути посилання в тексті.

Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу: наприклад, «Рис. 1.2» (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.

Цифровий матеріал курсової роботи доцільно формувати у вигляді таблиць. Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті таким чином, щоб її можна було читати без обертання тексту або з обертанням за годинниковою стрілкою.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком тих, що розміщені в додатках) у межах розділу. У правому верхньому куті розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера, який складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка: наприклад, «Таблиця 2.3» (третя таблиця другого розділу), нижче жирним шрифтом розміщується назва таблиці. У разі перенесення таблиці на іншу сторінку над подальшими частинами пишеться : «Продовження табл. 2.3».

Таблиця (номер)

Назва таблиці

За логікою побудови таблиці її суб'єкт, або підмет (позначення тих предметів, які в ній характеризуються), розміщують у боковику. Кожен заголовок… У таблицях слід обов'язково зазначити одиниці виміру. Якщо всі одиниці виміру… Формули в курсовій роботі нумерують в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера…

Рецензування і захист курсової роботи

Рецензія на курсову роботу подається у письмовому вигляді в довільній формі і має містити такі складові: повноту розкриття теми роботи,… Захист курсової роботи відбувається перед комісією, в склад якої входять… Під час підготовки до захисту студент має підготувати стислу доповідь щодо курсової роботи і, за необхідності, наочні…

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Базової

Допоміжної

Інформаційні ресурси

 

1. База даних «Законодавство України». – Веб сайт Верховної ради України: [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

  1. Офіційний сайт Державного комітету із статистики [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
  2. Офіційний сайт Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua
  3. Офіційний сайт Міністерства економіки [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.me.gov.ua
  4. Офіційний сайт Міністерства фінансів [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua
  5. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.bank.gov.ua
  6. Офіційний сайт Світового банку [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.worldbank.org.ru
  7. Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua

Додаток А

Тематика курсових робіт

2. Удосконалення системи адаптації управління ЗЕД назва підприємства чи галузі АПК до змін глобальної ринкової кон’юнктури. 3. Інтернаціоналізація менеджменту ЗЕД назва підприємства чи галузі АПК. 4. Напрями і перспективи розвитку ЗЕД назва підприємства чи галузі АПК в умовах глобалізації.

Стан та перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємства

 

Конкурентоспроможність підприємства на зовнішніх ринках та напрями її підвищення

Додаток Б.3  

Удосконалення управління діяльністю підприємств за участю іноземних інвестицій

  Додаток Б.4  

Розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємствами агропромислової сфери

Додаток Б.5  

Вдосконалення Менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства

Додаток В  

Інформація, необхідна для написання аналітичного розділу курсової роботи

(матеріали аналізуються мінімум за 3 роки)

Виробничо-ресурсний потенціал і аналіз основних показників господарської діяльності

2. Організаційна структура підприємства (побудувати схему організаційної структури та схему структури управління, де конкретизувати структуру… 3. Асортимент продукції, яка виробляється (вирощується) підприємством.… 4. Обсяги валового виробництва продукції (основні види товарів у натуральному та вартісному вираженні – обсяги,…

Аналіз менеджменту ЗЕД підприємства

2. Описати процес здійснення зовнішньоторговельної операції на підприємстві. Навести організаційну структуру відділу ЗЕД, або описати, які саме… 3. Зовнішньоторговельні партнери. 4. Канали реалізації продукції на зовнішньому ринку – асортимент, обсяги збуту продукції, ціни.

Приклади оформлення бібліографічного опису у списку використаних джерел

  Друк ПП Кучинська С.М. Св. про держ. реєстр. № 7494 від 24. 05. 2001 р.

– Конец работы –

Используемые теги: виконанню, курсової, роботи, дисципліни, Менеджмент, зовнішньоекономічної, діяльності0.102

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: По виконанню курсової роботи з дисципліни Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Менеджмент. Поняття та зміст менеджменту. Поняття та сутність менеджменту
з дисципліни Менеджмент... ЗМІСТ... Модуль Змістовний модуль Поняття та зміст менеджменту Поняття та сутність менеджменту Зовнішнє та внутрішнє середовище...

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Менеджмент організацій”
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА... Кафедра менеджменту організацій Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни Менеджмент організацій для студентів...

КУРСОВА РОБОТА з дисципліни Операційні системи ЗАВДАННЯ НА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ Розробка додатків з використанням різних бібліотек та технологій
Інститут інформаційно діагностичних систем... Кафедра безпеки інформаційних технологій... КУРСОВА РОБОТА ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА...

Для виконання курсової роботи з дисципліни Аудит галузь знань 0305 Економіка і підприємництво
Миколаївський національний університет імені В О Сухомлинського... Факультет економіки... Кафедра Обліку та фінансів...

Контрольна робота Дисципліна ЗЯОБП РЕФЕРАТ Контрольна робота містить рисунків, таблиць, джерел. 1.1 Історія французької освіти
Харківський національний університет радіоелектроніки... Кафедра Штучного Інтелекту... Контрольна робота...

Лекция №1.Теоретические и методологические основы финансового менеджмента. Лекция рассчитана на 4 часа. 1.Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов. Условия реализации финансового менеджмента
Лекция Теоретические и методологические основы финансового менеджмента Лекция рассчитана на часа... Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов Условия реализации финансового...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам