Меню виконання програми (Run)

Меню дозволяє запускати програму, а також виконувати окремі частини програми під час її відлагодження.

Run (запустити програму).

Запускає програму, якщо текст її не змінювався. Якщо текст програми змінювався, здійснюється перекомпіляція програми. Для того, щоб перервати виконання, слід натиснути Ctrl+Break. Програма запускається або до кінця, або до найближчої точки зупинки, якщо вона задана.

Step over (трасування без заходу в програми).

Виконує чергові оператори програми, що відповідають одному рядку тексту, причому трасування підпрограм (виконання по окремим операторам) не здійснюється – вони розглядаються як єдині оператори.

Trace into (трасування з заходом в підпрограми).

Виконує ті ж дії, що і команда Step over, але підпрограми виконуються по окремих рядках. Для здійснення команди необхідно встановити два ключі в меню Option: ключ Debug Information в команді Compiler та ключ Integrated в команді Debugger.

Go to cursor (виконати до рядка, поміченого курсором).

Виконує програму до рядка, в якому розміщується курсор. Якщо курсор міститься на рядку який не є виконуваним оператором, видається повідомлення про помилку. Для переривання виконання програм слід натиснути Ctrl+Break.

Program reset (припинити виконання програм).

Припиняє сеанс відлагодження програми, зачиняє всі відкриті в процесі роботи програми файли, програма стає знову готовою для повторного запуску з початку.

Parameters (параметри).

Дозволяє задати параметри програмі так само, як вони задаються з допомогою командного рядка. Параметри необхідно задавати перед запуском програми.

 

1.1.1.5.5. Меню компіляції (Compile)

Compile (компіляція).

Здійснює компіляцію файла, який розміщується в активному вікні. При виявленні синтаксичної помилки видається повідомлення, а курсор вказує на місце помилки. При відсутності помилок, видається повідомлення про успішну компіляцію.

Make (створити програму).

Команда включає вбудований Project Manager для створення файла .EXE.

Destination (розміщення файлу).

Визначає, де слід розмістити виконуваний файл програми – в оперативній пам'яті (Memory) або на диску (Disk). Перевстановлення команди Destination здійснюється клавішею Enter.

 

1.1.1.5.6. Меню відлагодження (Debug)

Меню відлагодження дозволяє задавати параметри, необхідні при відлагодженні програми (точки зупинки, параметри, що обчислюються).

Breakpoints (робота з точками зупинки).

Дозволяє працювати з вікном точок зупинок. Це вікно містить список вибору та шість кнопок керування. Список вибору містить інформацію про всі точки зупинки: імя файлу, номер рядка файлу в якому задано точку зупинки (Line); умову, при якій здійснюється зупинка (Condition), номер попадання в точку, при якому дійсно проводиться зупинка (Pass) – якщо цей параметр рівний нулю, зупинка проводиться при довільному попаданню в точку.

Call stack (вiкно використованих пiдпрограм).

Вiдкриває i активiзує вiкно використованих пiдпрограм.

Register (вiкно регiстрiв).

Вiдкриває та активiзує вiкно регiстрiв.

Watch (вiкно вiдлагодження).

Вiдкриває та активiзує вiкно вiдлагодження, в якому розмiщуються параметри, значення яких постiйно обчислюеться в процесi виконання програми.

Output (вiкно кiнцевих результатiв).

Вiдкривається та активiзується вiкно вихiдних результатiв.

User screen (вiкно користувача).

Вiдкривається вiкно користувача. Для виходу з вiкна необхiдно натиснути довiльну клавiшу.

Evaluate/modify (обчислювати /модифiкувати).

Дозволяє задавати змiнну або вираз, для якого слiд обчислити значення, а також задати нове значення для змiнної.

Add watch (додати параметр для спостереження).

Додає в вiкно параметрiв, якi спостерiгаються, новий параметр (змiнну або вираз).

Add breakpoint (додати точку зупинки).

Задає нову точку зупинки та умови зупинки.