Характеристика промислових протигазів

№ п/п Марка коробки Шкідливі речовини, від яких захищає коробка   Колір коробки Час захисної дії ф/коробки без аерозольного фільтра
1. А Пари органічних сполук: бензину, гасу, ацетону, бензона, ксилолу, толуолу, сірковуглецю, спирту, ефіру, тетра-етилсвинцю, фосфору та хлорорганічних отрутохімікатів коричневий При З = 3,5мг/л (по бензолу) tзах = 24 год
2. В Кислі гази та пари: сіркового антигріду, хлору, сірководню, синильної кислоти, окислів азоту, хлористого водню, фосгену жовтий При З = 8,6мг/л (по сірчаному ангідриду) tзах = 15 год
3. Г Пари ртуті, ртутно органічні отрутохімікатів чорний та жовтий  
4. КД Аміак, сірководень та їх суміш сірий При З = 2,3мг/л (по аміаку) tзах = 4 год
5. Е Миш’яковий і фосфористий водень чорний  
6. СО Окис вуглецю білий При З = 6,2мг/л tзах = 24 год
7. М Окис вуглецю, аміаку, миш’якового та фосфористого водню червоний При З = 6,3мг/л tзах = 1,5 год

 

Примітка до Таблиці.1

На фільтруючих коробках, що мають аерозольний фільтр, окрім основного кольору наноситься вертикальна біла смуга.

При користуванні протигазом марки Г необхідно вести облік часу роботи кожної коробки. Після закінчення 100 і 60 ч, відповідно без противоаерозольного фільтру (ПАФ)/ і з ПАФ, коробки вважаються відпрацьованими.

Коробки марок М і СО вважаються відпрацьованими, якщо їх маса збільшилась. При збільшені маси коробок СО на 50 г у порівнянні з первинною, коробки вважаються відпрацьованими.

Окрім протигазів на хімічно небезпечних виробництвах застосовуються різні респіратори, які ділять на два типи: респіратори у вигляді фільтруючих напівмасок і респіратори з фільтруючими елементами.

На деяких небезпечних виробництвах фільтруючі СЗОД не забезпечують захист органів дихання, для цих цілей застосовуються шлангові і автономні ізолюючі дихальні апарати.

Респіраторипризначені для захисту органів дихання від радіоактивного пилу, шкідливих газів, парів та аерозолів. Бувають двох типів:

такі, де фільтруючим елементом є лицева частина респіратора (“Пелюсток, Р-2);

такі, де повітря очищується фільтруючими патронами, що під’єднанні до напівмаски (РУ-60М).

За терміном використання респіратори поділяють на одноразові (“Пелюсток, Р-2) і багаторазові зі змінними фільтрами (РПГ-67, РУ-60М).

 

Протипильні тканинні маски та ватномарлеві пов’язки грають допоміжну роль і можуть бути виготовлені населенням для захисту від радіоактивного пилу.