рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит» - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Харківський Інститут Фі...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ФІНАНСІВ

УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ФІНАНСІВ

ТА МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

 

Кафедра фінансів і кредиту

 

 

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»

освітньо – кваліфікаційного рівня спеціаліст

 

 

Укладач: к.е.н., доцент Косарєва І.П.

к.е.н., доцент Чемчикаленко Р.А.

к.е.н., ст. викладач Сукрушева Г.О.

Розглянуто та ухвалено

на засіданні кафедри

Протокол від 28.09.2012 № 1

 

 

Харків

2012 рік

 

ЗМІСТ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ

РОБОТИ 3

2. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРО ПОРЯДОК НАПИСАННЯ

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ 5

3. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ………………………………………………………8

3.1 Титульний аркуш 8

3.2 Завдання на дипломну роботу 9

3.3 Зміст 9

3.4 Вступ 9

3.5 Основна частина 10

3.5.1 Теоретичний розділ 10

3.5.2 Аналітичний розділ 11

3.5.3 Оптимізаційний розділ 13

3.5.4 Охорона праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях 17

3.6 Висновки 17

3.7 Перелік літератури 17

3.8 Додатки 18

4. ПІДГОТОВКА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ ТА ЙОГО

ОРГАНІЗАЦІЯ 19

5. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ 19

6. ТЕМИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ 22

7. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА 27

ДОДАТКИ 33

 

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Дипломна робота виконується на завершальному етапі навчання студентів і передбачає: застосування різноманітних методів дослідження у вирішенні практичних завдань, систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності та використання їх при вирішенні конкретних фінансово – економічних, виробничих й інших завдань; розвиток практичних навичок, оволодіння методичним інструментарієм, що пов'язаний з темою роботи; напрацювання та структуризація статистичного та звітного матеріалу для виконання дипломної роботи; критична оцінка чинного законодавства з економічних, фінансових та податкових питань, виявлення проблемних питань; виявлення спірних моментів та недоліків у фінансовому та податковому менеджменті.

Підвищення ролі фінансів в господарстві України обумовлюється розвитком ринкових відносин, що визначає місце дипломної роботи в загальноекономічній підготовці спеціалістів з напряму підготовки галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво», напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит».

Підготовка дипломної роботи направлена на вирішення науково – теоретичних та методичних основ закріплення системи знань з конкретно – прикладних фінансових дисциплін. Враховуючи, що сучасний фахівець – фінансист може досягти успіху в своїй професіональній діяльності тільки за умови чіткої уяви щодо знань з різних дисциплін, які характеризують розвиток фінансово – господарської системи країни в цілому, та підприємств різної форми власності.

Метою цих методичних рекомендацій є встановлення загальних вимог до організації процесу підготовки та написання дипломних робіт, їх структури, змісту, порядку захисту і оформлення.

Дипломна робота студентів спеціальності 7.03050801 «Фінанси і кредит» є закінченим фінансово – економічним дослідженням щодо функціонування окремих фінансових аспектів державних, місцевих фінансів, фінансового ринку, діяльності суб'єктів підприємництва у сфері виробництва і надання послуг.


В дипломній роботі повинно бути проведено удосконалення певних питань за обраною студентом темою і забезпечена практична реалізація удосконалених методів дослідження в сфері фінансів.

Дипломна робота є самостійною роботою студента, на підставі якої Державна екзаменаційна комісія вирішує питання щодо присвоєння йому кваліфікації зі спеціальності 7.03050801 «Фінанси і кредит».

Метою підготовки дипломної роботи є закріплення та розширення одержаних у процесі навчання знань шляхом розв'язання конкретної актуальної проблеми в галузі фінансів, застосування цих знань на практиці, формування вміння проводити дослідження у вирішенні комплексу питань, пов'язаних з конкретною темою дипломної роботи.

Для досягнення вказаної мети при виконанні дипломної роботи студенту необхідно вирішити такі завдання:

– обрати тему та обґрунтувати її актуальність з урахуванням рекомендованої кафедрою фінансів і кредиту тематики дипломних робіт, актуальних проблем, що стоять перед фахівцями фінансової сфери;

– опрацювати й узагальнити законодавчу базу України, нормативно – правові та інструктивні матеріали, періодичні літературні та інші джерела з досліджуваної теми;

– грамотно й логічно викласти результати досліджень по обраній темі доповнити їх необхідними ілюстративними і пояснювальними матеріалами;

– вивчити актуальні проблеми за обраним напрямком дипломного дослідження;

– розглянути теоретичні аспекти питань за темою дипломної роботи;

– провести дослідження, вивчити та проаналізувати певні напрямки проблеми, що розглядаються в дипломній роботі;

– зібрати практичні матеріали з обраної теми дипломної роботи згідно конкретного суб'єкта дослідження;

– дати техніко – економічну характеристику об'єкту дослідження;

– проаналізувати фінансово – господарський стан діяльності об'єкту

дослідження;

- проаналізувати особливості функціонування предмета дослідження, установити їх закономірності;

- удосконалити методичні підходи та обґрунтувати пропозиції до розв'язання проблем у сфері фінансів стосовно об'єкту дослідження;

- здійснити техніко – економічне обґрунтування запропонованих рішень;

- розробити конкретні проектні рішення щодо удосконалення фінансово – господарського стану бази дослідження, в т.ч. за допомогою застосування методів економіко – математичного моделювання;

-захистити дипломну роботу на відкритому засіданні Державної екзаменаційної комісії.

2. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРО ПОРЯДОК НАПИСАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Виконання дипломної роботи починається з вибору студентом теми дослідження. Тематика дипломних робіт складається й затверджується на засіданні випускових кафедр. Тематика дипломних робіт опрацьовується кафедрою, виходячи із завдань, що відповідають програмам підготовки спеціалістів фахового спрямування, актуальності й можливості проведення дослідної роботи з тих чи інших питань протягом часу, передбаченого навчальним планом.

Студентові надається право запропонувати свою тему дипломної роботи. Ця пропозиція повинна супроводжуватись обґрунтуванням актуальності та доцільності запропонованої проблематики і можливості інформаційного забезпечення дослідження. Обрана тема уточнюється та погоджується з науковим керівником дипломної роботи (далі керівником), після чого вона повинна бути розглянута та затверджена на засіданні кафедри. Після затвердження теми студенти розробляють і погоджують з керівником план і календарний графік роботи, який має відповідати календарному графіку, затвердженому кафедрою.

Робота з підготовки і написання дипломної роботи проводиться студентом самостійно відповідно до затвердженого календарного графіка. Рекомендований розподіл загального навантаження по написанню дипломної роботи:

Вступ, зміст, висновки, перелік використаної літератури, додатки – 3%, теоретична частина – 20%, аналітична частина – 25%, оптимізаційна частина – 30%, розділ з охорони праці – 5%, консультації та нормоконтроль – 5%, оформлення роботи й графічного матеріалу – 12%.

Загальний обсяг дипломної роботи повинен складати 100 – 120 сторінок (без врахування додатків).

Керівник дипломної роботи систематично проводить консультації по написанню окремих розділів роботи, оцінює хід і результати виконання і індивідуального плану. Ступінь виконання плану в цілому реєструється на кафедрі станом на перше число кожного місяця. Відхилення від плану, керівник дипломної роботи, доводить до відома завідувача кафедри й декана.

Після того, як студент представить керівнику повністю завершену роботу й графічний матеріал, керівник перевіряє роботу й пише на неї відгук. Паралельно студенту необхідно одержати підписану й завірену печаткою зовнішню рецензію, а також довідку про проходження практики.

Рекомендується до проходження нормоконтролю не нумерувати сторінки чорнилом, а через можливі зміни тексту роботи, проставляти їх олівцем в правому верхньому куті.

Після цього студент повинен віддати роботу завідувачу кафедри для перевірки разом з усіма необхідними документами: на титульному аркуші роботи повинні бути поставлені підписи виконавця, наукового керівника роботи, керівника з охороні праці. Також надаються: довідка з місця практики, зовнішня рецензія, відгук керівника від інституту, диск з файлом дипломної роботи. Завідувачу кафедри дипломна робота подається не в переплетеному вигляді.

У роботі після її можливої доробки, що були вказані завідувачем кафедри, проставляються сторінки й далі вона направляється на переплетення. Використання папок для диплома без обкладинки або м'яка обкладинка не допускаються. Усі супутні документи та диск повинні бути складені в конверт, а конверт приклеєний до внутрішньої передньої сторони твердої обкладинки. В переплетеному вигляді, зі всіма документами та із роздатковим матеріалом дипломна робота надається завідувачу кафедри для її остаточного підписання.

Після підпису завідувачем кафедри дипломна робота залишається на кафедрі до її захисту.

Дипломна робота передбачає наявність наступних елементів дослідження: теоретичної та практичної значимості результатів дослідження у сфері фінансів; комплексного системного підходу до вирішення завдань дослідження; використання передової сучасної методології й наукових розробок; наявності елементів творчості.

Дипломна робота являє собою закінчене науково – практичне дослідження. Практична значимість дипломної роботи полягає в обґрунтуванні її результатів для потреб фінансової сфери. Дипломна робота повинна бути виконана відповідно до існуючих проблем об'єкта дослідження, на основі реальних даних за ряд років (не менше 3 – х). Результати дипломної роботи можуть бути повністю або частково впроваджені в практику діяльності об'єкта дослідження або аналогічних об'єктів, що вказується в довідці з місця практики.

Комплексний, системний підхід до розкриття теми роботи полягає в тому, що предмет дослідження розглядається під різними кутами зору – з позицій теоретичної бази й практичних наукових здобутків, аналізу, обґрунтування шляхів удосконалення, вивчення ступеня ефективності тощо – у тісному взаємозв'язку і єдиній логіці викладу.

Застосування сучасної методології полягає в тому, що при дослідженні теоретичних джерел, аналізу виробничо – господарської діяльності й обґрунтуванні шляхів удосконалення окремих аспектів предмету й об'єкту дослідження, студент повинен використовувати відомості про новітні досягнення у фінансовій сфері, застосовувати економіко – математичне моделювання, у тому числі з використанням можливостей обчислювальної техніки або запропонувати конкретні проектні рішення щодо об'єкту дослідження.

У процесі виконання дипломної роботи, поряд з теоретичними знаннями й практичними навичками за фахом, студент повинен продемонструвати здатність творчо мислити, навчитися вирішувати науково – прикладні актуальні завдання. Дипломна робота, як правило, може містити результати попередніх досліджень студента, здійснені в ході виконання курсових та науково – дослідних робіт.

Оригінальність постановки й рішення визначених завдань дослідження – один з основних критеріїв оцінки якості дипломної роботи.

Згідно з Законом України «Про мови», а також ст. 10 Конституції України, робота виконується державною мовою України.

Дипломну роботу необхідно оформити відповідно до вимог державного стандарту України – ДСТУ 3008 – 95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».

3. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Дипломна робота виконується на підставі вивчення вітчизняної та іноземної літератури (підручників, навчальних посібників, монографій, періодичних наукових видань, законодавчих і нормативних актів, спеціальної літератури тощо), фінансової звітності та включає наступні структурні елементи (у порядку їхнього подання в роботі):

титульний аркуш;

типовий бланк завдання на дипломну роботу;

зміст;

вступ;

основну частину, що складається з чотирьох розділів, які, в свою чергу,

підрозділяються на відповідні підрозділи;

висновки;

перелік літератури;

додатки.

Зазначені структурні елементи є обов'язковими для дипломної роботи.

3.1 Титульний аркуш

Титульний аркуш містить наступну інформацію: назву вищого навчального закладу, інформацію про вид роботи, назву теми, дані про виконавця й наукового керівника, допуск завідувача кафедри до захисту, місто, рік. Порядок розташування інформації на титульному аркуші дипломної роботи наведений у додатку А.

3.2 Завдання на дипломну роботу

Типовий бланк завдання на дипломну роботу міститься безпосередньо після титульного аркуша і оформляється на двох сторінках одного аркуша. Зразок оформлення завдання до дипломної роботи наведено у додатку Б. Календарний план представлений у додатку В

3.3 Зміст

Зміст оформляється на одній або декількох сторінках.

Зміст містить найменування та номери початкових сторінок усіх структурних елементів дипломної роботи: вступу, послідовно перерахованих розділів і підрозділів основної частини дипломної роботи, охорони праці, висновків, списку використаних літературних джерел, додатків.

3.4 Вступ

Вступ призначений для обґрунтування актуальності теми роботи, формулювання мети й завдань, предмету і об'єкту дослідження. Рекомендований обсяг вступу – 2 – 3 сторінки друкованого тексту:

У вступі подають загальну характеристику дипломної роботи у такій послідовності:

а) актуальність теми, у якій коротко викладається сучасний стан розглянутої проблеми, необхідність подальших досліджень та її роль в економіці;

б) мета роботи – аналіз, оцінка стану на основі його аналізу та оцінки їх особливостей функціонування;

в) завдання дослідження, які ставляться в роботі, повинні відповідати меті дослідження. Як правило, виходячи із завдань дослідження, будується структура роботи. Тому, завдання дослідження формулюються на підставі найменувань розділів і підрозділів;

г) об'єкт дипломної роботи, яким є процес формування, використання та розподілу фінансових ресурсів в різних сферах економіки.

д) предмет – форми, методи, підходи, принципи, показники оцінки процесу формування, використання та розподілу фінансових ресурсів в різних сферах економіки.

е) теоретичні й законодавчо – нормативні джерела, що використовуються у роботі, коротко вказуються прізвища вчених, що внесли найбільш вагомий внесок у розробку досліджуваної проблеми, основні закони й нормативні акти, які згадуються в роботі (з посиланнями у квадратних дужках на номери джерел у переліку літератури);

ж) практичне застосування результатів роботи, коротко характеризується коло об'єктів, вид результатів роботи (методичні рекомендації з окремих . напрямків діяльності об'єкта дослідження або аспектів предмета дослідження, моделі та ін.) та їх вплив на досліджувану проблему у випадку впровадження.

3.5 Основна частина

Основна частина дипломної роботи містить чотири розділи: теоретичний розділ, аналітичний розділ, оптимізаційний розділ і розділ з охорони праці та безпеки у надзвичайних ситуаціях.

3.5.1 Теоретичний розділ

У першому розділі вирішуються наступні завдання дипломної роботи або розглядаються питання, оформлені у вигляді підрозділів:

- огляд і аналіз поставлених у теоретичний частині дипломної роботи завдань щодо проблем які існують по темі дослідження, визначення окремих

понять, класифікацій тощо;

- огляд методичного забезпечення з аналізу предмета дослідження;

- місце досліджуваної проблеми в системі фінансово – економічних відносин, взаємозв'язок елементів системи, вплив предмету дослідження на стан економіки;

- концепція предмету дослідження;

Огляд джерел по темі роботи включає наступні їх види: теоретичні, науково – прикладні й науково – публіцистичні літературні джерела, у тому числі, періодичні видання; законодавчо – нормативні акти, що регулюють функціонування предмету й об'єкту дослідження; організаційні документи, що діють на об'єкті дослідження (устав, положення та ін.), навчально – методичні збірники.

Огляд – вища форма узагальнення інформації. Він систематизує зміст багатьох документів з основних напрямів їх використання. При цьому повинна даватися аргументована оцінка використаних відомостей.

Загальна методика складання огляду: з'ясування стану питання, ознайомлення з темою і з'ясування її меж, складання попереднього плану огляду; відбір найціннішого з наявного матеріалу; аналіз зібраних джерел, їх оцінка й зіставлення; групування відомостей, їх узагальнення; висновки та рекомендації на основі даного огляду.

Огляд повинен систематизовано відображати стан предмету дослідження. Відомості, які містяться в ньому, повинні дозволяти об'єктивно оцінювати науково – прикладну значимість досліджуваної проблеми, правильно вибирати шляхи і засоби досягнення мети, поставленої в роботі.

Роботу над оглядом варто починати з інформаційного пошуку: список рекомендованих джерел студент може скласти самостійно або за допомогою керівника дипломної роботи. Вивчаючи відібрані джерела, студент повинен фіксувати їх основні положення, цитати, що зацікавили його з посиланням на. джерело. Далі зібрані дані згруповуються по кожному з напрямків роботи. По кожному з питань викладають думки різних авторів, дають їх порівняльний аналіз, з'ясовують можливі протиріччя, формулюють узагальнюючі висновки з огляду.

3.5.2 Аналітичний розділ

Аналітичний розділ дипломної роботи повинен містити три підрозділи. Окрім того в першому підрозділі необхідно дати коротку техніко – економічну характеристику об'єкту, що підлягає аналізу.

Далі, на основі даних форм державної статистичної звітності, необхідно дати техніко – економічну та фінансову характеристику діяльності об'єкту дослідження.

У процесі проходження практики для цього розділу необхідно зібрати планові і звітні дані за основними показниками діяльності об'єкту дослідження і його фінансового стану за попередні три роки. Зібрані дані необхідно оформити у вигляді таблиць і помістити у розділі «Додатки». Ці дані потім використовуються для характеристики об'єкту дослідження в динаміці з обґрунтуванням причин ін, а також для експериментальних досліджень і прогнозування.

При складанні техніко – економічної характеристики об'єкту дослідження необхідно подати наступні відомості: повну назву підприємства, установи тощо; форму власності;вид діяльності; організаційну структуру, склад основних підрозділів і виконавців та їх функції, дати основні техніко – економічні характеристики суб’єкту дослідження за три роки, що аналізується в дипломній роботі.

В. другому розділі вивчається стан справ об'єкту дослідження з позицій аналізу окремих аспектів предмету дослідження.

Завданнями другого розділу та його підрозділів можуть бути наступні:

– аналіз предмету дослідження або його окремих елементів;

– комплексний аналіз фінансового стану об'єкту дослідження;

– визначення резервів підвищення ефективності діяльності за напрямками по обраній темі дипломної роботи.

Метою аналітичної частини роботи є обґрунтування резервів зростання кількісних і поліпшення якісних показників функціонування предмету дослідження. Зміст і структура цієї частини роботи залежать від теми і основних завдань дослідження. Найменування аналізу повинне відповідати предмету дослідження стосовно умов функціонування об'єкту дослідження. Аналізу піддаються фінансові аспекти діяльності об'єкту дослідження, підставою для аналізу є звітні й планові дані об'єкту дослідження.

Динаміку основних показників відслідковують згідно даних за попередні три роки; для оцінки впливу різних факторів, виявлення резервів – по плановим і фактичним даним за звітний рік, або фактичним даним за попередній рік.

Методичною основою аналізу є різні методики, які студент може знайти в літературі, скористатися методиками з лекційних і практичних занять або звернутися по допомогу до наукового керівника дипломної роботи.

Підставою для виконання досліджень по темі дипломної роботи є, як правило, дані, які зібрані методом спеціальних вибірок з документів об'єкту дослідження. У дослідженнях, що виконуються у ході здійснення дипломних робіт, найбільш широко застосовуються статистичні методи: кореляційного й регресійного аналізу, рангової кореляції, головних компонентів, факторного аналізу, динаміки часових рядів та інших.

3.5.3 Оптимізаційний розділ

Третій розділ дипломної роботи присвячений питанням удосконалення предмету дослідження стосовно умов функціонування об'єкту дослідження.

В цьому розділі за бажанням студента та за погодженням з керівником дипломної роботи, студент має можливість обрати три шляхи виконання оптимізаційного розділу:

– перший, передбачає застосування математичних методів і моделей для аналізу та прогнозування об'єкту дослідження;

– другий, дозволяє студенту виконати третій розділ без застосування економіко – математичних методів, але в цьому розділі повинно бути достатньо повно і обґрунтовано подано методичні підходи щодо обґрунтування проектних рішень обраної теми дипломної роботи. Тобто виконати певні розрахунки, що підтверджують запропоновані напрямки удосконалення, що були зроблені в дипломній роботі;

– третій, поєднує в собі перший і другий шляхи виконання оптимізаційного розділу.

В цілому завдання, що розв'язуються в цьому розділі, як правило, наступне: огляд напрямків удосконалення предмету дослідження стосовно об'єкту дослідження і оптимізація одного або декількох найбільш значимих елементів предмету дослідження, у тому числі, з використанням математичних методів, моделей.

В частині основних напрямків оптимізації предмету та об'єкту дослідження розглядаються резерви підвищення ефективності об'єкту й предмету дослідження. Логіка викладу матеріалу в цій частині роботи повинна безпосередньо кореспондуватися із теоретичною та аналітичною частинами.

Заходи або напрямки, що пропонуються студентом з метою вдосконалення предмету дослідження, повинні чітко розділятися на дві частини: які потребують і які не потребують техніко – економічного обґрунтування.

У третьому підрозділі, при використання математичних методів і моделей для аналізу та прогнозування об'єкту дослідження за узгодженням з науковим керівником роботи описуються основні напрямки і зміст самостійних досліджень студента: вид математичних залежностей, їх характеристика, використані моделі і засоби досліджень; формулюються результати й висновки.

Також необхідно описати й розробити логічну схему або алгоритм обчислень, удосконалення якихось положень. Схему можна розмістити як у тексті основної частини роботи, так і у додатку до роботи.

При здійсненні розрахунків рекомендується використовувати можливості обчислювальної техніки, зокрема, спеціалізовані пакети прикладних програм.

Опис знаковими математичними засобами соціально – економічних систем відноситься до економіко – математичного моделювання. Економіко – математична модель – це система формалізованих співвідношень, що описують основні взаємозв’язки елементів, які утворюють економічну систему.

Практичними задачами економіко – математичного моделювання є: аналіз економічних об'єктів і процесів, економічне прогнозування та передбачення розвитку економічних процесів, вироблення управлінських рішень на всіх рівнях господарської ієрархії.

Математичні моделі, що використовуються в економіці, можна розділити на класи за рядом ознак, що відносяться до особливостей об'єкту моделювання, мети моделювання та інструментарію, який використовується.

Класифікація економіко – математичних моделей:

а) за ступенем агрегування об'єктів моделювання:

- макроекономічні;

- мікроекономічні;

б) за призначенням:

- балансові моделі, які відображають вимогу про наявність ресурсів та їх використання;

- трендові моделі, в яких розвиток економічної системи, що моделюється, відображається через тренд (довгострокову тенденцію) її основних показників;

- оптимізаційні моделі, які призначені для вибору найкращого варіанту із визначеного чи безкінечного числа варіантів виробництва, розподілу або споживання;

- імітаційні моделі, які призначені для використання в процесі машинної імітації систем або процесів, які вивчаються;

в) за типом інформації, яка використовується в моделі: аналітичні, які побудовані на апріорній інформації та моделі, що ідентифікуються, тобто побудовані на апостеріорній інформації;

г) з урахуванням фактору часу: статичні та динамічні;

д) з урахуванням фактору невизначеності: детерміновані, стохастичні (ймовірнісні);

е) по типу математичного апарату, що використовується в моделі:

матричні моделі, моделі лінійного і нелінійного програмування, кореляційно – регресійні моделі, моделі теорії масового обслуговування, моделі сітьового планування, моделі теорії ігор і т.д.

Послідовність і основний зміст етапів економіко – математичного моделювання:

а) постановка економічної проблеми та її якісний аналіз. На цьому етапі необхідно сформулювати сутність проблеми та передумови і припущення, що приймаються. Необхідно виділити важливі риси і якості об'єкта моделювання, вивчити його структуру і взаємозв'язок його елементів, попередньо сформулювати гіпотези, які пояснюють поведінку і розвиток об'єкту;

б) побудова математичної моделі – це етап формалізації економічної проблеми, тобто її вираз у вигляді конкретних математичних залежностей (функцій, рівнянь, нерівностей та ін.). Побудова моделі ділиться, в свою чергу, на декілька стадій. Спочатку визначається тип економіко – математичної моделі, вивчаються можливості її застосування до даної задачі, уточнюється конкретний перелік змінних параметрів і форма зв'язків. Для деяких складних об'єктів доцільно будувати декілька різноаспектних моделей, при цьому кожна модель виділяє лише деякі сторони об'єкта, а інші сторони враховуються агреговано і наближено;

в) математичний аналіз моделі. На цьому етапі математичними прийомами дослідження виявляються загальні властивості моделі та її рішень. Зокрема, важливим моментом є доказ існування рішення сформованої задачі. При аналітичному дослідженні визначається: єдине рішення моделі чи ні; які змінні можуть входити в рішення; в яких границях вони змінюються; які тенденції їх змін і т. п;

г) підготовка вихідної інформації. В економічних задачах це найбільш трудомісткий етап моделювання, адже це не пасивний збір даних. В процесі підготовки інформації використовуються методи теорії ймовірностей, теоретичної і математичної статистики для організації вибіркових досліджень, оцінка достовірності і т. д;

д) чисельне рішення. Цей етап включає розробку алгоритму чисельного рішення задачі, підготовку програм на ПК та безпосереднє проведення розрахунків;

е) аналіз чисельних результатів та їх використання. На цьому етапі передусім вирішується важливе питання про правильність і повноту результатів моделювання застосування їх як в практичній діяльності, так і з метою удосконалення моделі. Тому, в першу чергу, повинна бути проведена перевірка адекватності моделі за тими властивостями, які вибрані в якості суттєвих.

3.5.4 Охорона праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях

Методичні рекомендації та завдання для написання даного розділу видаються керівником з охорони праці.

3.6 Висновки

Висновки до дипломної роботи готуються по кожному розділу за словами «таким чином» або «із вищевикладеного можна зробити висновки».

Висновки в кінці дипломної роботи після розділу «Охорони праці» повинні містити підсумки і пропозиції, обґрунтовані студентом у процесі виконання роботи. Як правило, висновки і пропозиції містять: класифікацію або перелік основних напрямків розвитку об'єкту та предмету дослідження; результати діяльності об'єкту дослідження в передпроектному періоді і характер очікуваних змін його різних фінансово – економічних параметрів після впровадження пропозицій.

Також у висновку повинні знайти відображення: теоретичні припущення про тенденції розвитку об'єкту дослідження; результати експериментальних досліджень і моделювання та їхня відповідність попередній гіпотезі; вплив різних факторів на зміну об'єкту та предмету дослідження. Обсяг матеріалу рекомендується подати на 2 – 3 сторінках друкованого тексту

3.7 Перелік літератури

У переліку літератури розміщують закони України, укази Президента, документи Уряду України, інструктивно – нормативні матеріали. Далі літературні джерела розташовуються за абеткою без поділу їх на види (книги, статті й т.д.). Дані про джерела приводяться мовою оригіналу.

Рекомендована загальна кількість позицій у переліку використаної літератури по дипломній роботі має бути не менш 75 – найменувань.

Опис джерел складають відповідно до динних стандартів з бібліотечної та видавничої справи.

3.8 Додатки

Додатки є обов'язковим розділом дипломної роботи. Доцільність додатків визначається автором роботи за узгодженням з науковим керівником, виходячи з теми роботи та її обсягу. Додатки повинні відповідати обраній темі дослідження і містити в собі необхідні матеріали, які б були базою для проведення наукових досліджень і практичних розробок.

У додатках вміщують матеріал, який:

а) є необхідним для повноти дипломної роботи, але включення його до основної частини може змінити впорядковане й логічне уявлення про роботу;

б) не може бути послідовно розміщений в основній частині через великий обсяг або способи відтворення.

У додатки можуть бути включені:

а) додаткові ілюстрації або таблиці;

б) матеріали, які через великий обсяг, специфіку викладення або форму подання не можуть бути внесені до основної частини (оригінали фотографій; проміжні математичні докази, формули, розрахунки; інструкції, методики, опис комп'ютерних програм, розроблених у процесі виконання роботи, та ін.);

в) додатковий перелік джерел, на які не було посилань у роботі, але які можуть викликати інтерес.

 

4. ПІДГОТОВКА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ ТА ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЯ

Захист дипломної роботи відбувається на відкритому засіданні ДЕК відповідно до Положення про Державні екзаменаційні комісії, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

Після виступу студента голова і члени комісії задають дипломнику питання за темою дослідження. Оцінку захисту дипломної роботи визначають на закритому засіданні ДЕК. Результати повідомляють по закінченні роботи ДЕК в день захисту.

5. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

При оцінюванні якості виконання студентом дипломної роботи застосовується такі критерії:

1) Актуальність роботи. Відповідність теми проблемам та напряму підготовки і спеціальності, відповідність плану і змісту роботи її темі.

2) Визначення мети, завдання, предмету, об'єкту дипломної роботи. Оцінюється здатність вірно сформулювати мету дослідження, обґрунтувати предмет та об'єкт дослідження, назвати основні його завдання. Міра опрацювання вітчизняних та зарубіжних літературних джерел.

3) Рівень викладу основного матеріалу. Логічно – структурна побудова роботи, рівень самостійності теоретичного дослідження, глибина практичного аналізу проблеми.

4) Використання математичних і статистичних методів та інформаційних технологій. Ступінь використання сучасних методів дослідження, рівень обробки статистичних даних, інформаційне забезпечення та алгоритми вирішення задач.

5) Рівень обґрунтованості та реальності розробок та пропозицій. Якість обґрунтування висновків та рекомендацій, розрахунок економічного ефекту від впровадження.

6) Оформлення дипломної роботи. Відповідність вимогам стандарту в оформленні тексту, посилань, списку літератури, таблиць, рисунків.

Основними умовами одержання оцінки є такі:

Відмінно: Дипломна робота виконана вчасно, самостійно, забезпечує повне розкриття теми. Вірно визначено предмет, об'єкт дослідження. Мета та завдання чітко окреслені та реалізовані у дослідженні. Автор використовує сучасні аналітичні та методологічні інструментарії. Робота характеризується високою якістю і глибиною теоретико – методологічного аналізу, критичного огляду літературних джерел, наявністю наукової проблематики. Узагальнення і висновки базуються на якісно опрацьованій статистичній інформаційній базі, що дозволяє чітко визначити авторську позицію. Представлені рекомендації автора мають практичну цінність, містять розрахунки показників економічної ефективності. У роботі розроблені суттєві аспекти впровадження рекомендацій.

Відгук і рецензія позитивні. Доповідь аргументована, проілюстрована бездоганно оформленими наочними матеріалами, свідчить про формулювання власної думки студента щодо предмету дослідження та є логічною, повною. Відповіді на питання правильні та стислі.

Добре: Дипломна робота виконана вчасно, теоретичні узагальнення та висновки аналітичної частини, в основному, правильні. Проте, існують несуттєві недоліки у виявлені логічності зв'язку заходів, що пропонуються для вирішення проблем за допомогою проведеного аналізу статистичних та фактичних матеріалів, обґрунтування та розрахунків ефективності запропонованих рішень, що впливає на глибину особистого аналізу студентом фактичної інформації. Застосування сучасного аналітичного інструментарію обмежено. Подані у роботі авторські пропозиції в повній мірі не містять аналітичного обґрунтування економічної доцільності їх реалізації.

Відгук і рецензія позитивні, але мають окремі зауваження до роботи. Доповідь насичена фактичною інформацією, що відображає відповідні результати проведеного дослідження. Відповіді на питання правильні, але не завжди повні чи конкретні.

Задовільно: Тема роботи в основному розкрита, але мають місце недоліки змістовного характеру. Теоретико – аналітична частина та пропозиції обґрунтовано непереконливо, відсутні розрахунки, що дозволяють аргументувати зроблені авторські узагальнення та висновки. Є зауваження щодо логічності та послідовності викладеного матеріалу, який носить переважно описовий . характер. Робота недбало оформлена.

Доповідь прочитана за текстом, студент не володіє окремими питаннями теми, не всі відповіді на запитання правильні або повні. Наочні матеріали не в повній мірі відображають зміст виконаної роботи.

Незадовільно: Відсутня логіка у побудові структури дослідження. В роботі відсутнє розуміння мети, завдань, предмету дослідження. Назви окремих розділів не відповідають їх змісту. Теоретичний аналіз та визначення стану процесів, що є предметом розгляду мають компіляційний характер, відсутні посилання на використані літературні джерела. Відсутні самостійність суджень у запропонованих рекомендацій і пропозиції. Представлений статистичний матеріал є застарілим. Оформлення роботи має суттєві недоліки.

Доповідь не відображає зміст виконаної роботи, більшість відповідей на питання неправильні, студент не володіє предметом дослідження. Наочні матеріали до захисту роботи відсутні.

Робота до захисту не допускається: Роботу подано з порушенням строків, установлених регламентом. Відгук наукового керівника негативний. Тему роботи своєчасно не було затверджено наказом по інституту. Студент не володіє поданим матеріалом, не орієнтується у предметі дослідження. Порушена логіка представленого матеріалу. Назви розділів не відповідають змісту. Змістовне наповнення розділів не пов'язано між собою. Оформлення роботи не відповідає вимогам.

 

 

          Таблиця 1  
  РОЗПОДІЛ БАЛІВ, ЩО ПРИСВОЮЮТЬСЯ СТУДЕНТАМ
Шкала оцінювання захисту дипломних робіт у студентів ХІФ УДУФМТ
за денною та заочною формами навчання спеціальності 7.03050801, 8.03050801 "Фінанси"
в умовах кредитно – модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП)
           
Захист дипломної роботи (мах – 50 балів)   Відгук наукового керівника (мах – 40 балів) Зовнішня рецензія (мах – 10 балів) Підсумкова рейтингова оцінка (мах – 100 балів) Підсумкова оцінка за національною шкалою Підсумкова оцінка за шкалою ECTS
90 – 100 5 (відмінно) A
" " " 82 – 89 4 (добре) B
74 – 81 4 (добре) C
" " " 64 – 73 3 (задовільно) D
60 – 63 3 (задовільно) E
35 – 59 2 (незадовільно) (з можливістю повторного складання) FX
" " " 0 – 34 3 (незадовільно) (з можливістю повторного складання) F
                     

 

 

6. ТЕМИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

Місцеві фінанси

1) Формування місцевих бюджетів як фінансової бази розвитку місцевого самоврядування.

2) Організація управління бюджетним процесом на місцевому рівні.

3) Напрямки податково – бюджетного реформування на ефективність бюджетної політики на місцевому рівні.

4) Формування та використання місцевого бюджету в умовах розвитку місцевого самоврядування.

5) Виконання функцій органів місцевого самоврядування та їх фінансове забезпечення в умовах бюджетного реформування.

6) Організація міжбюджетних відносин та їх вплив фінансову спроможність місцевого бюджету.

7) Фінансове забезпечення соціально – економічного розвитку регіону за рахунок бюджетних коштів.

8) Організація бюджетного вирівнювання на місцевому рівні.

9) Регулювання соціально – економічного розвитку регіонів в умовах бюджетного реформування.

10) Фінансове забезпечення стійкості місцевого бюджету в умовах податково – бюджетної реформи.

11) Забезпечення збалансованості та стійкості місцевого бюджету

15) Підвищення ефективності планування та витрачання коштів бюджету району за рахунок здійснення податково – бюджетного реформування.

16) Управління фінансовою спроможністю місцевого бюджету в умовах податково – бюджетної реформи.

17) Формування коштів місцевого бюджету, як основних ресурсів місцевого самоврядування.

18) Формування місцевих бюджетів як фінансової бази ефективної діяльності органів місцевого самоврядування.

19) Управління місцевими фінансами як фіскальним інструментом перерозподілу валового регіонального продукту.

20) Організація місцевих бюджетів як фінансової бази місцевих органів влади.

21) Управління місцевими фінансами з метою забезпечення місцевими органами влади покладених на них завдань та функцій.

22) Управління механізмом трансфертування на рівні місцевого бюджету.

Бюджетна система

1) Формування дохідної частини місцевого бюджету та її вплив на соціально – економічний розвиток території.

2) Управління організацією казначейського обслуговування місцевого бюджету.

3) Управління реалізацією державної політики у сфері зайнятості населення

4) Виконання дохідної частини місцевого бюджету та шляхи зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування.

5) Управління бюджетним забезпеченням соціально – економічного розвитку адміністративно – територіального утворення в умовах бюджетного реформування.

6) Дослідження впливу місцевих податків та зборів на формування ^ дохідної частини місцевого бюджету

7) Формування інвестиційно – інноваційної складової в дохідній частині місцевого бюджету

8) Удосконалення планування та прогнозування дохідної частини місцевого бюджету.

9) Удосконалення формування місцевого бюджету як інструменту !ї реалізації соціально – економічного розвитку території.

10) Підвищення інвестиційної спрямованості поповнення дохідної частини місцевого бюджету.

11) Казначейське обслуговування місцевого бюджету, та напрямки його реформування.

12) Визначення оптимальної структури видатків місцевих бюджетів.

13) Удосконалення між бюджетних відносин місцевих бюджетів.

Соціальне страхування. Інвестування

1) Управління організаційно – економічним механізмом пенсійного забезпечення в Україні

2) Формування і розвиток системи недержавного пенсійного забезпечення

3) Формування перспективи розвитку системи соціального страхування.

4) Удосконалення державної політики у сфері зайнятості населення

5) Формування інвестиційного портфеля суб'єктів господарювання

6) Удосконалення системи пенсійного забезпечення в умовах трансформаційних перетворень

 

Податкова система

1) Прямі податки в системі оподаткування підприємств, методи їх мінімізації.

2) Непрямі податки в системі оподаткування підприємств, методи їх мінімізації.

3) Організація ефективного податкового контролю в Україні.

4) Удосконалення податкового обліку на підприємстві як функції внутрішнього контролю.

5) Організація податкового менеджменту в системі управління фінансами підприємства.

6) Організація та оптимізація оподаткування прибутку підприємств

7) Організація фінансового контролю на підприємствах України

Підприємства

2) Оптимізація фінансового стану підприємства. 3) Оцінка ймовірності банкрутства суб'єктів господарської діяльності та шляхи… 4) Організація фінансового контролінгу на підприємстві в сучасних умовах

Банки

1) Організація та аналіз готівкового обігу установами банку

2) Організація кредитування банками фізичних осіб

3) Управління інвестиційним портфелем банку

4) Управління кредитним портфелем банку

5) Формування ефективної структури ресурсів банку

6) Організація нетрадиційних операцій та послуг банківських установ.

7) Управління прибутковістю комерційного банку.

8) Управління ліквідністю комерційного банку.

9) Формування власного капіталу комерційного банку

10) Управління прибутковістю та ліквідністю комерційного банку

11) Організація трастових операцій комерційного банку

12) Прогнозування готівкового обороту комерційного банку

13) Управління ліквідністю й діловою активністю комерційного банку

14) Оптимізація фінансового стану комерційного банку

15) Управління фінансовою стійкістю комерційного банку

16) Управління власним капіталом комерційного банку

17) Дослідження засад ймовірності банкрутства комерційних банків

18) Організація кредитних операцій комерційного банку.

19) Організація руху грошових коштів в комерційному банку.

 

Страхові компанії

2) Організація фінансової діяльності страхових компаній 3) Управління доходами та витратами страхових організацій 4) Підвищення фінансової надійності страхових організацій

Факультет______________________________________________________________

Кафедра_______________________________________________________________

Освітньо – кваліфікаційний рівень__________________________________________

Галузь знань______________________________________________________

(шифр і назва)

Спеціальність __________________________________________________________

(шифр і назва)

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри,

Голова циклової комісії ________

________________________

“____”_________________20___року

З А В Д А Н Н Я

НА ДИПЛОМНИЙ ПРОЕКТ (РОБОТУ) СТУДЕНТУ

 

___________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

1. Тема проекту (роботи)_________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

керівник проекту (роботи)_______________________________________________,

( прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання)

затверджені наказом вищого навчального закладу від “___”________20__року №_

2. Строк подання студентом проекту (роботи)_______________________________

3. Вихідні дані до проекту (роботи)_______________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________4. Зміст розрахунково – пояснювальної записки (перелік питань, які потрібно розробити)___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов’язкових креслень)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Консультанти розділів проекту (роботи)

Розділ Прізвище, ініціали та посада консультанта Підпис, дата
завдання видав завдання прийняв
       
       
       
       
       
       
       

 

7. Дата видачі завдання__________________________________________________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

№ з/п Назва етапів дипломного проекту (роботи) Строк виконання етапів проекту ( роботи ) Примітка
Вибір та затвердження теми дипломної роботи    
Збір і обробка теоретичного та аналітичного матеріалу    
Складання та затвердження плану    
Написання вступу та першого розділу роботи    
Написання другого розділу роботи    
Написання третього розділу роботи    
Написання четвертого розділу роботи    
Написання висновків    
Остаточне оформлення і рецензування роботи    
       
       
       
       
       
       
       
       

 

Студент _______________ ____________________________

(підпис) (прізвище, ім’я, по батькові)

 

Керівник проекту (роботи) ____________ ____________________________

(підпис) (прізвище, ім’я, по батькові)

 

 

Додаток В

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки,

молоді та спорту України

29 березня 2012 року № 384

Форма № Н-9.02

 

 

___________________________________________________________________________________________

(повне найменування вищого навчального закладу)

 

___________________________________________________________________________

(повне найменування інституту, назва факультету (відділення))

 

___________________________________________________________________________

(повна назва кафедри (предметної, циклової комісії))

 

 

Пояснювальна записка

___________________________________________ (освітньо-кваліфікаційний рівень)  

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, дипломних, робіт, галузі, знань, Економіка, під, ємництво, напряму, підготовки, 03050801, Фінанси, кредит0.165

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» денна форма навчання
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ... АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ... РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ВИЩІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Для виконання курсової роботи з дисципліни Аудит галузь знань 0305 Економіка і підприємництво
Миколаївський національний університет імені В О Сухомлинського... Факультет економіки... Кафедра Обліку та фінансів...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ для самостійної підготовки та виконання лабораторних робіт з дисципліни «Економічна інформатика» на тему: «Робота в середовищі табличного процесора Microsoft Excel. Засоби створення презентацій»
Київський національний торговельно економічний університет... Вінницький торговельно економічний інститут... Кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання дипломних проектів і робіт для студентів спеціальностей 7.092501 та 7.092502
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ Для виконання економічної частини дипломних робіт
Лисичанський гірничий технікум... Циклова комісія суспільних та економічних дисциплін... Затверджено...

Щодо ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ з НАВЧАЛЬНОЇ дисципліни за НАПРЯМОМ 6.030508 – ФІНАНСИ І КРЕДИТ
Кременчуцький НАЦІОНАЛЬНИЙ університет... ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО...

До виконання курсових робіт ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА
Київський національний торговельно економічний університет... Чернівецький торговельно економічний інститут... Кафедра економіки підприємства...

Методичні вказівки До виконання дипломної роботи (проекту) освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра За напрямом підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство»
Хіміко біологічний факультет... Кафедра ботаніки І садово паркового господарства...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам