рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Технологія галузі і технічні засоби залізничного транспорту

Технологія галузі і технічні засоби залізничного транспорту - раздел Философия, Міністерство Транспорту Та Зв’Язку України...

Міністерство транспорту та зв’язку України

Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського

 

«Технологія галузі і технічні засоби залізничного транспорту»

(Конспект лекцій)

 

 

Київ 2009

  С.В. Половко «Технологія галузі і технічні засоби залізничного транспорту»

Мережа залізниць України.

Всі види транспорту складають єдину транспортну систему до складу якої входять: залізничний транспорт; морський транспорт;

Залізниці України.

Донецька – Донецьк.

Львівська – Львів.

Одеська – Одеса.

Південна – Харків.

Південно-Західна – Київ.

Придніпровська – Дніпропетровськ.

Управління залізничним транспортом.

Апарат управління Укрзалізниці

Апарат управління залізниці

  1.4. Обов’язки працівників залізничного транспорту Правила технічної експлуатації залізниць України (Правила) встановлюють основні положення та порядок роботи залізниць…

Відстані між осями колій

На триколійних та чотириколійних ділянках між осями другої та третьої колії на прямих ділянках має бути не менша 5000 мм. Відстань між осями суміжних колій на станціях на прямих ділянках має бути не… При розміщенні на станціях головних колій крайніми з дозволу начальника залізниці допускається відстань між ними 4100 …

Негабаритні вантажі.

  Негабаритність в залежності від місця виходу вантажу за межі габариту… нижня (в межах від 480 до 1229 мм при відстані від осі шляху 1626-1760 і на висоті від 1230 до 1399 мм – при відстані…

Горловині, нумеруються парними порядковими цифрами, у непарній горловині – непарними.

 

 

Робота станцій

 

Проміжні станції

На проміжних станціях, розміщених як правило поблизу населених пунктів, крім прийому та відправлення поїздів, виконують також пасажирські та вантажні операції, причеплення вагонів до збірних і вивізним поїздам і відчеплення від них, подачу цих вагонів до навантажувально-розвантажувальних пунктів і їх прибирання. Колійний розвиток на проміжних станціях включає крім головних та приймально-відправних колій і навантажувально-розвантажувальні та витяжні колії. На цих станціях є пасажирські будівлі, платформи, вантажні склади, службово-технічні приміщення та деякі ін.

Вони є :

- прокольного типу (повздовжнього)

- напівпродольного

- з поперечним розміщенням приймально-відправних колій.

 

Дільничні станції

Вони діляться на станції з основним або оборотним депо, пунктом обертання локомотивів , пунктом зміни локомотивної бригади. Ті станції, що лишилися,… Роблять як правило один сортувальний парк для всіх напрямків руху з витяжними… На дільничних станціях з локомотивним депо споруди та колії локомотивного господарства повинні робити мінімальні…

Сортувальні станції

В залежності від їх ролі в організації вагонопотоків діляться на : основні станції (формують поїзди далеких призначень, що слідують без переробки… Колії об’єднують в окремі спеціалізовані парки: - для прийому поїздів; при розташуванні таких парків перед сортувальним гірками їх називають перед гірковими;

Сортувальні пристрої

Для формування і розформування вантажних поїздів на більшості сортувальних станцій використовується сортувальна гірка., яка являє собою штучно зроблене підвищення перед коліями сортувального парку. В залежності від кількості перероблених вагонів вони є великі, середні і малої потужності.

 

Вантажні станції

Вантажні станції загального користування обслуговують навантажувально-розвантажувальні операції з усіма видами вантажів: тарно-пакуючі, контейнерні,… Є вантажні станції з вантажними дворами, що мають тупикові або наскрізні…

Пасажирські станції

7.7. Технічно-розпорядчий акт станції. Порядок використання технічних засобів станції встановлюється… Технічно-розпорядчий акт станції складає начальник станції за встановленою формою. Одна форма акту передбачена для…

Прямування подвійною тягою.

Один короткий – Вимога до машиніста другого локомотива зменшити тягу;

Два коротких - Вимога до машиніста другого локомотива збільшити тягу;

Два довгих і два коротких - Вимога до машиніста другого локомотива “Опустити струмоприймач“.

У всіх випадках подається машиністом ведучого локомотива; повторює сигнал машиніст другого локомотива.

 

Прямування з підштовхуючим локомотивом.

Два коротких – Вимога почати підштовхування;

Один короткий, один довгий і один короткий – Вимога припинити підштовхування, але не відставним від поїзда;

Чотири довгих - Вимога припинити підштовхування та повернутися назад.

У всіх випадках подається машиністом ведучого локомотива; повторює сигнал машиніст відштовхуючого локомотива.

 

Примітка. Під час прямування поїзда подвійною тягою з підштовхуючим локомотивом машиніст другого локомотива повторює всі сигнали слідом за подачею їх з підштовхуючого локомотива. Порядок подачі у цьому випадку машиністом підштовхуючого локомотива сигналу “Опустити струмоприймач” встановлюється начальником залізниці.

При наявності радіозв’язку звукові сигнали під час прямування поїздів подвійною тягою або з підштовхуючим локомотивом можуть замінятися радіопереговорами між машиністами.

 

Проведення маневрів.

Два довгих – “Дозволяється локомотиву прямувати управлінням назад”; Два коротких – “Тихіше”; Три коротких – “Стій!”.

Пристрої СЦБ на перегонах і станціях.

Система автоблокування

При АБ перегін між станціями поділяється на більш короткі блок-ділянки: 1000-2600 м., які розділені прохідними світлофорами, які відділяють один від… Порядок руху поїздів виконується так : під час відправлення поїзду зі станції… Розблокування цієї ділянки здійснюється автоматично, коли ділянка буде звільнена поїздом і тоді можна буде відкривати…

Система напівавтоматичного блокування

Колійне ПАБ (напівавтоматичне АБ – коли поїзд відправлено на перегін зі станув, то інший поїзд не відправлять на перегін ні з цієї, ні з протилежної станції, поки поїзд не прибуде на потрібну зустрічну станцію і не звільнить цей перегін) використовується на одноколійних ділянках перегонів. Для збільшення пропускної здатності на одноколійних лініях міжстанційні перегони розділяють блокпостами (щоб скоротити протяжність міжстанційного перегону) на 2 міжпостові перегони, а на блокпосту встановлюють прохідний світлофор і апарати ПАБ, які обслуговуються черговим цього роздільного пункту, або які діють автоматично.

Відправляють поїзд зі станції на перегін по відкритому вихідному світлофору (дозволяючому показанню). Голова електропоїзда заїжджає за світлофор , світлофор закривається і не система не дозволяє його відкрити поки поїзд не звільнить цей перегін (заїде на наступну станцію або за блок-пост).

 

Електрожезлова система

Електрожезлової системи вже не існує. Коли вона діяла, то лише на мало діяльних одноколійних ділянках і під»уїзних коліях для розмежування поїздів. Дозволом зайняти перегін було вручення жезла машиністу локомотива черговим по станції.

Нормально жезли даного перегону були замкнені в жезлових апаратах, що були встановлені на станціях, що одмежували один спільний перегін. Станція, яка хотіла відправити поїзд , по рації зверталася за згодою до сусідньої станції, куди мали відправляти поїзд, остання даючи згоду , за допомогою електричних схемок відмикала замкнений жезл. Машиніст, отримавши жезл, відправляється, а перегін лишається зайнятий до моменту його звільнення поїздом. Прибувши, машиніст віддавав жезл, який знову замикали в апараті.

 

Автоматична локомотивна сигналізація

- зелений вогонь локомотивного світлофора дозволяє рух із встановленою швидкістю, говорить, що попереду вільно не менше двох блок-ділянок, не… - жовтий вогонь локомотивного світлофора дозволяє рух із зменшеною швидкістю,… - жовтий з червоним вогонь локомотивного світлофора – рух з готовністю зупинитися до появи червоно вогню, бо наступна…

Системи СЦБ на перегонах і станціях

Є такі послідовні етапи роботи цих пристроїв: - підготовка маршруту (перевод стрілок у положення, в якому вони повинні бути… - контроль установки і вільності маршруту (контроль стрілок у маршруті, вільність встановленого маршруту)

Електрична централізація стрілок та сигналів

• взаємне замикання стрілок та світлофорів; • контроль розрізу стрілки з одночасним закриттям світлофора, що огороджує… • контроль положення стрілок і зайнятості колій та стрілочних секцій на апараті управління;

Диспетчерська централізація

• управління з одного пункту стрілками і сигналами ряду станцій та перегонів; • контроль на апараті управління за положенням і зайнятістю стрілок,… • можливість передачі станцій на резервне управління стрілками і сигналами з приймання, відправлення поїздів і…

Категорії споживачів електроенергії

Приймачі 1-ї категорії повинні забезпечуватися електроенергією від двох незалежних джерел живлення і перерва їх електропостачання повинна бути… Для особливої групи приймачів 1-ї категорії необхідно передбачити додаткове… До споживачів 2- категорії відносяться приймачі, перерва в електропостачанні яких пов’язана з масовим недовідпусканням…

Тяговий рухомий склад

• локомотиви; • моторо-вагонний рухомий склад; • автомотриси;

Класифікація електричного рухомого складу

В залежності від роду струму електрорухомий склад класифікується:

• постійного струму;

• змінного струму;

• подвійного живлення, що може працювати як на постійному, так і на змінному струмі.

В залежності від способу передачі обертального моменту тягового дви­гуна на тягові колісні пари електрорухомий склад поділяється на два види:

• з індивідуальним приводом (якщо обертальний момент від одного тя­гового двигуна передається на одну тягову колісну пару);

• з груповим приводом (якщо обертальний момент від одного тягового двигуна передається двом і більше тяговим колісним парам).

На залізницях України та СНД застосовується індивідуальний привод. Електровози поділяються також на:

• вантажні;

• пасажирські;

Маневрові.

Серії електровозів

Так, наприклад, модернізовані електровози серії ВЛ82 позначаються ВЛ80м електровози серії ВЛ80: з кремнієвими випрямлячами — ВЛ80К, з реостатним… Номери серій електровозів «ВЛ» мають в собі також інформацію про число осей і… На залізницях України і країн СНД в експлуатації довгий час перебу­вали і продовжують експлуатуватись електровози…

Тягові двигуни

Тягові двигуни класифікуються: • за родом струму: постійного і змінного струму; • за системою передачі: з індивідуальним і груповим приводом;

Основні прилади та апарати електровозів

В електровозах застосовуються електричні апарати і прилади різного призначення.

До них належать:

• струмоприймачі;

• індивідуальні контактори;

• групові контактори і перемикачі;

• головний контролер;

• швидкодіючі вимикачі та захисна апаратура;

• реверсор;

• резистори;

• контролер машиніста (контролер управління);

Реле і вимірювальні прилади.

Двоважільні струмоприймачі з одним полозком установ­люються на електровозах змінного струму, а чотириважільні з двома по­лозками на електровозах… В полоз струмоприймача вставляються змінні контакти, накладки з міді,… Щоб ковзання полоза по контактному проводі було без іскріння, по­лоз повинен постійно тиснути з постійною…

Двигуни при різних видах гальмування

За реостатного гальмування тягові двигуни відключають від контакт­ної мережі і включають на гальмові резистори. Перевагою цього способу гальмування… В електровозах змінного струму реостатне гальмування здійснюється за такими ж… За рекуперативного гальмування енергія, що рекуперується електро­возом, може споживатися електровозами, які працюють…

Гальма рухомого складу: класифікація та принцип дії

Гальмування буває службове і екстрене. Службове гальмування — це гальмування ступенями визначеної величини для плавного зниження швидкості чи… Гальмова путь— це відстань, яку проходить поїзд від початку гальму­вання з… Гальмова сила залежить від сили тиску гальмових колодок і коефіці­єнту тертя колодок до ободів коліс. Ця сила не…

Гальмове обладнання локомотивів

• компресорів— машин, які створюють (стискують) і нагнітають стис­нуте повітря в головний резервуар ((7,3-8,8) х 105 Па); • головного резервуараз регулятором тиску, який за тиску понад 8,8 х 105 Па… • крана машиніста,яким управляються гальма поїзда;

Системи пневматичних гальм і управління ними

• прямодіючі неавтоматичні, в яких при гальмуванні стисне­не повітря із головного резервуара надходить безпосередньо в галь­мові циліндри (тому… • непрямодіючі автоматичні , які в своїй системі крім голо­вного резервуара і… - прямодіючі автоматичні, які від непрямодіючих автома­тичних відрізняються тільки особливою будовою крана машиніста і…

Будова вагона

Вагон складається з таких основних частин:

- Ходової частини (візків)

- Рами – основи для розташування кузова

- Кузова – приміщення для пасажирів або вантажів

- Автозчепного пристрою – для зчеплення вагонів між собою і з локомотивом, для передачі і пом’якшення і гальмівних зусиль у поїзді

- Гальмового обладнання – для зменшення швидкості руху поїзду, зупинки, утримання його на місці

 

Несправності колісних пар.

Основними несправностями колісних пар є: тріщини в будь-якій частині осі, в ободі, диску чи маточині колеса —вони… прокат коліс — це спрацювання поверхні кочення внаслідок тертя об рейки в процесі кочення; ПТЕ установлені норми…

Вимоги ПТЕ до утримання колісних пар

забезпечує безперебійну роботу, безпеку руху, охорону праці, і своєчасно проходити планово-попереджувальні види ремонту і технічного… Запобігання появі несправностей і забезпечення встановлених строків служби… - Пасажирські вагони на візках ЦМВ можуть рухатися в поїздах із швидкістю, не більшою 120 км/год.

Огляд споруд і пристроїв, та їх ремонт

В господарстві колії , сигналізації і зв’язку, електрифікація встановлено наступна класифікація планово-попереджувальних періодичних ремонтів. В колійному господарстві (окрім поточного утримання): - підйомний ремонт, призначений на головних і станційних коліях, потребуючий виправлення, для забезпечення…

Розподіл поїздів

Поїзди поділяються на:

А. Позачергові – відбудовні, пожежні, снігоочисники, локомотиви без вагонів, спеціальний самохідний рухомий склад, призначені для відновлення нормального руху і для гасіння пожежі;

Б. Чергові – в порядку пріоритетності:

1) пасажирські швидкісні;

2) пасажирські швидкі;

3) пасажирські всіх інших найменувань;

4) поштово-багажні, військові, вантажно-пасажирські, людські та прискорені вантажні поїзди;

5) вантажні (наскрізні, дільничні, збірні, вивізні, передавальні), господарчі поїзди і локомотиви без вагонів.

В. Поїзди, що призначаються з особливих вимог, черговість яких встановлюється при призначенні.

Види графіків та розклад руху поїздів

Види графіків

На графіку одноколійної ділянки нитки поїздів протилежних напрямів можуть перетинатися лише на станціях, там де є колії для схрещення поїздів. На двоколійній ділянці нитки поїздів перетинаються як на перегонах, так і на… На праному графіку прокладають однакове число поїздів як парного , так і непарного напряму, а на непарному – в одному…

Графіки руху поїздів одноколійної ділянки. а

Графіки руху поїздів двоколійної ділянки перегону. б


 

Непарний графік руху поїздів одноколійної ділянки.

 

 

 

Паралельні графіки двоколійної а і одноколійної б ділянки перегону.

Рух поїздів при різних засобах сигналізації та зв'язку

Загальні вимоги

Накази поїзного диспетчера підлягають безумовному виконанню працівниками, які безпосередньо зв'язані з рухом поїздів на цій ділянці. Забороняється давати оперативні накази з руху поїздів на ділянці поза поїзним… Кожна станція та колійний пост у частині керування рухом поїздів і кожний поїзд мають знаходитися одночасно в…

Рух поїздів при ДЦ.

 

Електрожезлова система.

На перегонах, де поїзд слідує до сусідньої станції з підштовхує чим локомотивом, використовують жезли, що розгвинчуються. Якщо підштовхування…   15.6. За автоматичної локомотивної сигналізації, що застосовується як самостійний засіб сигналізації та…

Організація роботи по забезпеченню безпеки руху на залізничному транспорті

1.Дане Положення встановлює порядок класифікації транс­портних подій, що мають місце на залізницях при виконанні поїзної і маневрової роботи і… Положення призначено для використання всіма суб'єктами господарювання,… 2. Загальними ознаками транспортних подій, що виникли при русі рухомого складу є:

– Конец работы –

Используемые теги: технологія, галузі, Технічні, Засоби, залізничного, транспорту0.095

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Технологія галузі і технічні засоби залізничного транспорту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ЗАВДАННЯ до курсової роботи з дисципліни “Економіка залізничного транспорту” спеціальності “Рухомий склад та спеціальна техніка залізничного транспорту” спеціалізації „Виробництво, експлуатація та ремонт вагонів”
Складання елементів річного... Виробничо фінансово плану...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ З ДИСЦИПЛІНИ «ТЕХНОЛОГІЯ ГАЛУЗІ » З РОЗДІЛУ „ТЕХНОЛОГІЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВИРОБІВ ”ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 5.05170104 «ВИРОБНИЦТВО ХЛІБА, КОНДИТЕРСЬКИХ, МАКАРОННИХ ВИРОБІВ І ХАРЧОКОНЦЕНТРАТІВ»
КОЛЕДЖ ПЕРЕРОБНОЇ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ... ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА...

Автомобильный транспорт – наиболее распространенный вид транспорта в современной жизни.
На сайте allrefs.net читайте: Автомобильный транспорт – наиболее распространенный вид транспорта в современной жизни....

Критерии выбора видов пассажирского транспорта. Учет различных факторов при выборе видов городского пассажирского транспорта.
На сайте allrefs.net читайте: Критерии выбора видов пассажирского транспорта. Учет различных факторов при выборе видов городского пассажирского транспорта....

Конспект лекцій Технічні засоби організації дорожнього руху
Харківський національний автомобільно дорожній університет Кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ПО ДИСЦИПЛИНЕ ИНФРАСТРУКТУРА ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ТРАНСПОРТА И МЕТРОПОЛИТЕНА ИЖТМ Общие сведения о железнодорожном транспорте
Общие сведения о железнодорожном транспорте И... Железнодорожный транспорт Универсальный вид транспорта для перевозок всех видов грузов...

История развития пассажирского автомобильного транспорта. Виды пассажирского транспорта, их классификация и характеристика. Классификация и характеристика пассажирских автомобильных перевозок
В современных условиях дальнейшее развитие и совершенствование экономики... От его четкости и надежности во многом зависят трудовой ритм предприятий промышленности строительства и сельского...

Навчальний посібник (для студентів технікумів залізничного транспорту)
Навчальний посібник... для студентів технікумів залізничного транспорту Кременчук...

Сутність автомобільно-транспортних засобів і їх концепція. Закони України в галузі автомобільного транспорту і освіти
Національний університет водного господарства... та природокористування...

З навчальної дисципліни Змістовий модуль 3.4.1.1. Засоби захисту військ від радіаційного, хімічного, біологічного зараження Заняття №3 Засоби індивідуального та колективного захисту
Для проведення групового заняття... З навчальної дисципліни... Військова підготовка...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам