рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Питання для обговорення.

Питання для обговорення. - раздел Философия, З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять   1. Визначення Плати За Землю Та Його Розмір. Суб’Єкти, Об’Єкт...

 

1. Визначення плати за землю та його розмір. Суб’єкти, об’єкт, база, ставка податку за землю.

2. Податок з земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення, а також землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та за землі лісового і водного фондів (за межами населених пунктів).

3. Пільги щодо плати за землю. Обчислення і строк сплати земельного податку. Відповідальність платників і контроль за додержанням законодавства про сплату податку за землю.

4. Платники, об’єкти, база ставка, строки і порядок сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.

5. Пільги щодо сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.

6. Порядок обчислення і сплати фіксованого сільськогосподарського податку. Відповідальність платників.

7. Елементи плати за торговельний патент на деякі види підприємницької діяльності.

8. Відрахування за геологорозвідувальні роботи. Збори за спеціальне використання природних ресурсів.

Теми рефератів:

  1. Плата за землю: перспективи розвитку.
  2. Елементи збору за першу реєстрацію транспортних засобів.
  3. Порівняльний аналіз мита та державного мита.
  4. Елементи мита та державного мита.
  5. Відрахування за геологорозвідні роботи та за спеціальне використання природних ресурсів.
  6. Відрахування за використання водних, лісових ресурсів та користування надрами для видобутку корисних копалин.

Методичні вказівки:

Використання землі в Україні є платним. Формами плати за землю є земельний податок, орендна плата, а також грошова оцінка землі. Власники землі і землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, стягується орендна плата.

Платниками даного податку є або власники землі, або землекористувачі і виступають як юридичні, так і фізичних осіб. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, що знаходиться у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Ставки податку варіюють у залежності від двох принципів: конкретного регіону; цільового використання земельної ділянки, тобто його сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення. Якщо грошова оцінка земельних ділянок у населених пунктах не визначена, то встановлюються середні ставки земельного податку в залежності від чисельності населення, крім того, застосовуються коефіцієнти для міст Києва, Сімферополя, Севастополя і міст обласного підпорядкування. Платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є підприємства, установи й організації, що є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни й особи без громадянства, що мають зареєстровані в Україні відповідно до діючого законодавства особисті транспортні засоби, що є об'єктами оподатковування.

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів. Сплата виробляється за період до наступного технічного огляду. Власники транспортних засобів зобов'язані пред'являти органам Державної автомобільної інспекції або інших органів, що здійснюють їхню реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату збору, а платники, звільнені від сплати цього збору,— відповідну довідку (документ), що дає право на користування цими пільгами. У випадку відсутності документів про сплату збору реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не виробляються. Збір обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Вирахування збору за першу реєстрацію транспортного засобу проводиться, виходячи з обсягу циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а збір із власників водних транспортних засобів — виходячи з довжини транспортного засобу. Збір сплачується у валюті України і розраховується по валютному (обмінному) курсі Національного банку України на перший день кварталу, у якому здійснюється сплата збору, і залишається незмінним протягом кварталу. Перерахунки юридичними особами розміру збору в зв'язку з перереєстрацією транспортних засобів протягом даного року не виробляються. У порядку і терміни, визначені податковими органами, юридичні особи представляють за місцем свого перебування в державну податкову адміністрацію, але не пізніше 15-го березня року, що випливає за звітним, на підставі бухгалтерського звіту (балансу) розрахунки суми податку за затвердженою формою. Якщо транспортні засоби придбані в другому півріччі, то збір сплачується в половинному розмірі встановленої суми. Перерахунок неправильно сплаченого збору допускається не більш ніж за два попередні роки.

За вищенаведеним послідовним прикладом аналізу збору, студентові необхідно вміти самостійно навести характеристику екологічного податоку; рентним платежам за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; рентним платежам за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; платі за користування надрами; збору за користування радіочастотним ресурсом України; збору за спеціальне використання води; збору за спеціальне використання лісових ресурсів; фіксованому сільськогосподарському податоку; збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Неподатковими доходами є:надходження від реалізації конфіскованого правоохоронними, митними й іншими уповноваженими на це органами майна, безхазяйного й іншого майна; доходи від реалізації неодержаних поштових відправлень, незапитаних вантажів на залізничному, водному і повітряному транспорті; засобу від реалізації зайвого військового оснащення, військової спеціальної техніки, майна, передачі в оренду основних фондів Збройних Сил і інших військових формувань; розрахунки за брухт і відходи чорних і кольорових металів, дорогоцінних металів і каменів; депозитні суми; надходження плати за зміст вихованців спецшкіл, специнтернатов, спецпту і т.п.; плата за державну реєстрацію підприємств, кооперативних цивільних організацій, всеукраїнських і міжнародних об'єднань громадян.

Контрольні запитання та завдання:

  1. Визначте податок за землю та його розмір.
  2. Наведіть характеристику суб’єкту, об’єкту та базі оподаткування податком за землю.
  3. Які ставки земельного податку з одного гектара передбачено чинним законодавством з оподаткування?
  4. Які ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких не встановлено, передбачено чинним законодавством про оподаткування?
  5. Визначте податок з земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення, а також землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та за землі лісового і водного фондів (за межами населених пунктів).
  6. Які пільги щодо плати за землю передбачено чинним законодавством?
  7. Який порядок передбачено податковим законодоваством щодо обчислення і строку сплати земельного податку?
  8. Визначте відповідальність платників і контроль за додержанням законодавства про сплату податку за землю
  9. Обґрунтуйте зміст платників рентних платежів за нафту, природний газ
  10. Визначте об’єкти, ставки та базу оподаткування для рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.
  11. Які пільги щодо сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат встановлено податковим законодавством?
  12. Що визнається збором за першу реєстрацію транспортного засобу: платник, об’єкт, ставки, пільги, строки сплати податку?
  13. Визначте порядок обчислення і сплати фіксованого сільськогоспдарського податку.
  14. Наведіть тлумачення збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
  15. Які елементи плати за торговельний патент на деякі види підприємницької діяльності передбачено чинним податковим законодавством?
  16. Визначте особливості та порядок відрахування за геологорозвідувальні роботи.
  17. Який розмір збору за спеціальне використання природних ресурсів передбачено чинним податковим законодавством.
  18. Які інші обов'язкові платежі і неподаткові доходи встановлено чинним податковим законодавством.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять

Національний університет Одеська юридична академія... Криворізький факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Питання для обговорення.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
  Здійснення економічних реформ і розвиток ринкових відносин в Україні є основою побудови податкової системи як основного ва­желя фінансової системи держави. До 1992 року Україна не м

Теми рефератів
1. Історичні витоки податкових правовідносин. 2. Природа податкових правовідносин. 3. Загальнодержавні податки в Україні. 4. Місце оподаткування в Україні. 5. Ві

Тестові завдання
1. Який орган здійснює роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків: а) податкова міліція; б) Державна податкова адміністрація України; в) Мі

Питання для обговорення.
  1. Предмет, метод принципи, джерела, податкового права. 2. Принципи побудови системи оподаткування. Загальнодержавні податки і обов’язкові платежі. 3. Місцеві пода

Завдання 3.
У наведених нижче правових нормах визначте їх диспозицію, гіпотезу та санкцію: а)Ст. 212. Кримінального кодексу України: “Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових пл

Тестові завдання
1. Систему оподаткування в Україні складають: а) сукупність загальнодержавних податків; б) сукупність місцевих податків; в) сукупність загальнодержавних і місцевих податк

Тема 3. Прямі та непрямі податки. Оподаткування прибутку підприємств
Питання для обговорення: 1. Сутність прямих, непрямих податків і внесків на соціальне страхування. 2. Основи фінансування заходів щодо соціального захисту населен

Питання для обговорення.
1. Платники податку на доходи фізичної особи. Об'єкт обкладання. 2. Порядок нарахування й утримання податку на доходи, отримані фізичною особою, як за місцем основної роботи, так і

Питання для обговорення.
1. Загальна характеристика податку на додану вартість. 2. Платники, об’єкт, база оподаткування, ставка та сума податку на додану вартість 3. Операції, що звільняються від оподатку

Питання для обговорення.
1. Поняття Єдиного митного тарифу. Мита і їхні види. 2. Нарахування і сплата мита. Ставки мита 3. Митний збір по вантажній митній декларації. 4. Митно-тарифна політика Ук

Питання для обговорення.
1. Принципи побудови системи місцевих податків і зборів. 2. Класифікація місцевих податків та зборів, їх ставки, платники, об’єкти оподаткування. 3. Повноваження органів місцевого

Питання для обговорення.
1. Контроль за правильним обрахуванням та своєчасною сплатою податків та зборів чи інших обов’язкових платежів. Учасники податкових правовідносин. 2. Обов’язки платників податків. Повноваж

Види податкових перевірок та їх характеристика
Терміни Характеристика визначень Вірне визначення Загальний перелік 1. Зустрічна перевірка

Завдання № 3
Проаналізуйте наведені нижче умови податкових перевірок та визначте вид тієї чи іншої перевірки. Умови (причини) перевірки Вид перевірки

Фінансові санкції, що застосовуються Державною податковою службою
Вид порушення Розмір санкцій Несвоєчасне внесення платежів до бюджету ? Відсутність на момент пер

Спеціальність – 06.01.01 “Правознавство
  1. Податкове право - провідний інститут у фінансовій діяльності України 2. Механізм структурної побудови нормативних актів з податків. 3. Поняття прямих і непрямих

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ
Реферат не є дослівним переказом тексту підручника або навчального посібника, а являє собою одну з форм наукового дослідження на певну тему, творчо перероблену на основі знайомства зі станом сучасн

Складання плану реферату
Після ознайомлення з літературою та нормативно-правовими актами студент складає план реферату, в якому конкретизуються питання обраної теми та який включає в себе: · вступ; · осно

Оформлення реферату
Студент повинен пам'ятати, що через оформлення реферату, його зовнішній вигляд, викладач формує першу думку про зміст матеріалу. Тому кожному студенту необхідно опанувати техніку й етику оформлення

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль знань студентів здійснюється за наступними критеріями: - відповідь оцінюється на «відмінно», якщо вона базується на самостійному творчому мисленні. Знання структур

Нормативно-правові акти у сфері оподаткування
1. Конституція України: Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року // Відом. Верховної Ради України .- 1996,- № ЗО. 2. Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги