рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Питання для обговорення.

Питання для обговорення. - раздел Философия, З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять 1. Контроль За Правильним Обрахуванням Та Своєчасною Сплатою Податків Та Збор...

1. Контроль за правильним обрахуванням та своєчасною сплатою податків та зборів чи інших обов’язкових платежів. Учасники податкових правовідносин.

2. Обов’язки платників податків. Повноваження за податковим контролем.

3. Податкове повідомлення-рішення та податкова вимога.

4. Адміністративна та судова процедура оскарження рішень контролюючих органів.

5. Податкова застава та адміністративний арешт.

6. Види перевірок та порядок їх проведення.

7. Фінансові санкції. Адміністративні санкції. Повноваження щодо стягнення сум податків, пені та штрафів.

8. Недоліки соціально-економічного характеру. Недоліки організаційно-керівного характеру. Недоліки нормативно-правового характеру.

9. Типові способи скоєння злочинів у сфері оподаткування і методи їх виявлення. Неподання податкової декларації та розрахунків.

10. Приховування об’єктів оподаткування. Зниження об’єктів оподаткування. Ухилення від сплати податків. Ухилення від сплати податків за валютними операціями.

11. Приховування валютної виручки. Ухилення від сплати податків при використання податкових пільг. Ухилення від сплати податку на прибуток.

12. Використання декількох розрахункових рахунків як засобів приховування прибутку від оподаткування. Незаконне відкриття та використання за кордоном України валютних рахунків.

13. Порушення податкового законодавства та приховування прибутку від оподаткування при розрахунках з іноземними партнерами. Приховування об’єктів оподаткування при страхуванні.

14. Легальні способи зменшення підприємствами податкових платежів, використання у податковому законодавстві правових прогалин. Принципи формування податкової політики на підприємстві.

15. Кримінальна відповідальність за скоєння злочинів у сфері оподаткування. Основні напрямки реформування податкової системи з метою скорочення податкових правопорушень

Теми рефератів:

  1. Обрахування та своєчасна сплата податків та зборів чи інших обов’язкових платежів.
  2. Обов’язки платників податків та податкових органів.
  3. Види перевірок та порядок їх проведення.
  4. Типові способи скоєння злочинів у сфері оподаткування і методи їх виявлення.
  5. Порушення податкового законодавства та приховування прибутку від оподаткування при розрахунках з іноземними партнерами.
  6. Способи зменшення підприємствами податкових платежів, використання у податковому законодавстві правових прогалин.
  7. Напрямки реформування податкової системи з метою скорочення податкових правопорушень

 

Методичні вказівки:

Контроль за дотриманням податкового законодавства покладений на податкові органи України. Чинне законодавство чітке розмежовує функції, права й обов'язки всіх учасників податкового процесу, відповідальність кожного з них. Учасниками податкового процесу є держава, податкові органи і платники податку.

Держава в особі його вищих органів влади розробляє і приймає податкове законодавство. Податковий орган стежить за його виконанням. Платники виконують установлені законодавством обов'язку і несуть відповідальність. Апаратом державної виконавчої влади, на який покладені функції контролю в сфері оподатковування, є державна податкова служба, створена при Кабінеті Міністрів у виді Головної державної податкової адміністрації України і державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах і районах у містах. Головними задачами державної податкової адміністрації є забезпечення виконання законодавства про податки, повний облік усіх платників податків і інших обов'язкових платежів у бюджет, здійснення контролю, забезпечення правильності вирахування і сплати цих платежів. Платники податків, зборів і інших обов'язкових платежів зобов'язані: - вести у встановленому порядку бухгалтерський облік і звітність про фінансово-господарську діяльність, подавати податковим органам бухгалтерські звіти і баланси, розрахунки по податках і інші документи і відомості, зв'язані з вирахуванням і сплатою податків; пред'являти, а в необхідних випадках подавати документи, що підтверджують право на пільги по податках; вчасно й у повному розмірі сплачувати належні суми податків; допускати податкових органів, що служать, для обстеження приміщень, де здійснюється діяльність, зв'язана з одержанням доходу або зі змістом об'єктів оподатковування, а також для перевірок за питаннями вирахування і сплати податків.

Студенту необхідно визначти права та обов’язки платників податків, спираючись на норми чинного податкового законодавства. Особливо студенту треба звернути увагу на штрафні санкції, що передбачені як відповідальність у разу порушення норм податкового законодавства.

Посадові особи, винні в порушенні податкового законодавства, залучаються до адміністративної відповідальності відповідно до законодавства. На керівників і інших посадових осіб підприємств, установ, організацій, винних у заниженні суми податку (іншого платежу, збору), прихованні (заниженні) об'єктів оподатковування, а також у відсутності бухгалтерського обліку або веденні його з порушеннями встановленого порядку, у перекручуванні бухгалтерських звітів, у неподанні, несвоєчасній подачі або подачі по не установленій формі бухгалтерських звітів, балансів, розрахунків і інших документів, зв'язаних з вирахуванням і сплатою податків у бюджет, податковими органами накладається адміністративний штраф Приховання (заниження) доходу або приховання інших об'єктів оподатковування, зроблені навмисне, спричиняють кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України. Посадові особи підприємств, установ і огранизаций, а також громадяни — суб'єкти підприємницької діяльності, що виплачували доходи, винні в неутриманні, неперерахуванні в бюджет сум прибуткового податку з громадян, перерахуванні податку за рахунок підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли такі перерахування дозволені законодавством), сплачують адміністративний штраф у розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність платників податків не обмежується лише штрафними санкціями, тому студенту необхідно провести аналіз фінансових, адміністративних та кримінальних санкцій.

Форми податкового контролю визначаються вимогами державної податкової політики, що залежно від стану еконо­мічної кон'юнктури, можуть бути або стимулюючими, або стримуючими.

Контроль за дотриманням податкового законодавства покладено, згідно із Податковим кодексом України на податкові органи України. Основною функцією ДПА України є розробка основних напрямків, форм і методів проведення перевірок, дотримання податкового та валютного законодавства, видання нормативно-правових актів та методичних рекомендацій з питань оподатковування. Надзвичайно важливим є питання про контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою. Студенти мають знати, що з метою контролю за схорон­ністю готівкових коштів на підприємствах у строки, встановлені керівником, на кожному підприємстві проводиться інвентаризація каси з покупюрним перераху­ванням усіх готівкових коштів і перевіркою інших цінностей, що зберігаються в касі, для чого наказом керівника підприємства призначається комісія, яка після закінчення інвентаризації каси складає акт. Треба пам'ятати, що сума нестачі стягується з винної особи, а надлишок оприбутковується в касі та зараховується в дохід підприємства. Студентам слід називати органи, які мають право прово­дити інвентаризацію каси і перевіряти дотримання порядку ведення касових операцій. Студентам потрібно розібратися, що: під час перевірок з'ясовується структу­ра підприємства, кількість відкритих поточних рахунків у підприємства (під­приємця) в установах банків, наявність податкового боргу у підприємства (під­приємця), результати раніше здійснених перевірок, дотримання ними порядку ведення операцій з готівкою. У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою органи державної податкової служби України за­стосовують до порушників штрафні санкції на підставі подання контролюючих органів. Студентам необхідно знати зміст та основні складові елементи, а також розділи акту перевірки.

 

Контрольні запитання та завдання:

  1. Якою повинна бути сума готівкового розрахунку одного підприємства (під­приємця) з іншим підприємством (підприємцем) через їхні каси та через каси установ банків? Ліміт каси.
  2. Який порядок зберігання готівки, що одержана в установі банку для виплат. пов'язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси?
  3. Якими документами оформляються касові операції підприємства та який за­гальний порядок їх оформлення?
  4. Назвіть вимоги нормативних актів щодо ведення касової книги.
  5. Назвіть мету і визначте зміст контролю за дотриманням порядку ведення опе­рацій з готівкою.
  6. Який зміст має акт перевірки контролю за дотриманням порядку ведення опе­рацій з готівкою?
  7. Податкова декларація (розрахунок)
  8. Визначення сум податкових та грошових зобов’язань
  9. Оскарження рішень контролюючих органів
  10. Строки сплати податкового зобов’язання
  11. Податкове повідомлення-рішення
  12. Податкова вимога
  13. Відкликання податкового повідомлення-рішення і податкової вимоги
  14. Що являє собою податковий контроль?
  15. Вкажіть завдання податкового контролю в системі дер­жавного управління економікою?
  16. Роль податкового контролю у виконанні дохідної частини бюджету?
  17. Які в Україні існують контролюючі органи за до­триманням податкового законодавства? Визначте межі компе­тенції контролюючих органів.
  18. Камеральні та документальні перевірки
  19. Документальна планова та позапланова податкова перевірка
  20. Документальна виїзна та невиїзна податкова перевірка
  21. Фактична податкова перевірка
  22. Строки проведення податкових перевірок
  23. Порядок проведення податкових перевірок
  24. Оформлення результатів перевірок
  25. Виникнення права податкової застави
  26. Податковий пріоритет та податковий керуючий
  27. Припинення податкової застави
  28. Адміністративний арешт майна
  29. Припинення адміністративного арешту майна платника податків
  30. Продаж майна, що перебуває у податковій заставі
  31. Порядок виконання грошових зобов’язань фізичних осіб у разі їх смерті або визнання безвісно відсутніми чи недієздатними, а також неповнолітніх осіб
  32. Порядок погашення грошових зобов’язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків
  33. Розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків
  34. Списання безнадійного податкового боргу
  35. Строки давності та їх застосування
  36. Перелічіть права та обов’язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю.
  37. У чому полягає відповідальність поса­дових осіб органів податкової служби України?
  38. Які права й обов'язки платників податків і зборів під час проведення податкових перевірок?
  39. Що таке фінансове та податкове правопорушення?
  40. Перелічіть та охарактеризуйте види фінансових та адміністративних санкцій.
  41. У яких випадках пеня не нараховується?
  42. Дайте визначення адміністративним правопорушенням.
  43. Які права має особа, яку притягають до адміністративної відповідальності?
  44. При яких обставинах провадження справи адміністративного правопорушення не може бути, почате та підлягає закриттю?
  45. Які обставини відносяться до пом'якшуючого відпові­дальність за адміністративне правопорушення?
  46. У яких випадках адміністративне стягнення накладається в межах найбільшого його розміру?
  47. Чому платники єдиного податку не можуть бути притя­гнуті до кримінальної відповідальності?
  48. Перелічіть найбільш розповсюджені способи ухиляння від сплати податків, зборів і інших обов'язкових платежів.
  49. У яких випадках у відповідності зі ст.212 КК відповідальність виключається?
  50. Що може свідчити про навмисний характер поведінки порушника податкового законодавства?
  51. Визначте причини та умови, що сприяють скоєнню злочинів у сфері оподаткування
  52. Які існують легальні способи зменшення підприємствами податкових платежів, використання у податковому законодавстві правових прогалин.
  53. Визначте принципи формування податкової політики на підприємстві.
  54. Розкрийте основні напрямки реформування податкової системи з метою скорочення податкових правопорушень

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять

Національний університет Одеська юридична академія... Криворізький факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Питання для обговорення.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
  Здійснення економічних реформ і розвиток ринкових відносин в Україні є основою побудови податкової системи як основного ва­желя фінансової системи держави. До 1992 року Україна не м

Теми рефератів
1. Історичні витоки податкових правовідносин. 2. Природа податкових правовідносин. 3. Загальнодержавні податки в Україні. 4. Місце оподаткування в Україні. 5. Ві

Тестові завдання
1. Який орган здійснює роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків: а) податкова міліція; б) Державна податкова адміністрація України; в) Мі

Питання для обговорення.
  1. Предмет, метод принципи, джерела, податкового права. 2. Принципи побудови системи оподаткування. Загальнодержавні податки і обов’язкові платежі. 3. Місцеві пода

Завдання 3.
У наведених нижче правових нормах визначте їх диспозицію, гіпотезу та санкцію: а)Ст. 212. Кримінального кодексу України: “Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових пл

Тестові завдання
1. Систему оподаткування в Україні складають: а) сукупність загальнодержавних податків; б) сукупність місцевих податків; в) сукупність загальнодержавних і місцевих податк

Тема 3. Прямі та непрямі податки. Оподаткування прибутку підприємств
Питання для обговорення: 1. Сутність прямих, непрямих податків і внесків на соціальне страхування. 2. Основи фінансування заходів щодо соціального захисту населен

Питання для обговорення.
1. Платники податку на доходи фізичної особи. Об'єкт обкладання. 2. Порядок нарахування й утримання податку на доходи, отримані фізичною особою, як за місцем основної роботи, так і

Питання для обговорення.
1. Загальна характеристика податку на додану вартість. 2. Платники, об’єкт, база оподаткування, ставка та сума податку на додану вартість 3. Операції, що звільняються від оподатку

Питання для обговорення.
1. Поняття Єдиного митного тарифу. Мита і їхні види. 2. Нарахування і сплата мита. Ставки мита 3. Митний збір по вантажній митній декларації. 4. Митно-тарифна політика Ук

Питання для обговорення.
  1. Визначення плати за землю та його розмір. Суб’єкти, об’єкт, база, ставка податку за землю. 2. Податок з земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого приз

Питання для обговорення.
1. Принципи побудови системи місцевих податків і зборів. 2. Класифікація місцевих податків та зборів, їх ставки, платники, об’єкти оподаткування. 3. Повноваження органів місцевого

Види податкових перевірок та їх характеристика
Терміни Характеристика визначень Вірне визначення Загальний перелік 1. Зустрічна перевірка

Завдання № 3
Проаналізуйте наведені нижче умови податкових перевірок та визначте вид тієї чи іншої перевірки. Умови (причини) перевірки Вид перевірки

Фінансові санкції, що застосовуються Державною податковою службою
Вид порушення Розмір санкцій Несвоєчасне внесення платежів до бюджету ? Відсутність на момент пер

Спеціальність – 06.01.01 “Правознавство
  1. Податкове право - провідний інститут у фінансовій діяльності України 2. Механізм структурної побудови нормативних актів з податків. 3. Поняття прямих і непрямих

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ
Реферат не є дослівним переказом тексту підручника або навчального посібника, а являє собою одну з форм наукового дослідження на певну тему, творчо перероблену на основі знайомства зі станом сучасн

Складання плану реферату
Після ознайомлення з літературою та нормативно-правовими актами студент складає план реферату, в якому конкретизуються питання обраної теми та який включає в себе: · вступ; · осно

Оформлення реферату
Студент повинен пам'ятати, що через оформлення реферату, його зовнішній вигляд, викладач формує першу думку про зміст матеріалу. Тому кожному студенту необхідно опанувати техніку й етику оформлення

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль знань студентів здійснюється за наступними критеріями: - відповідь оцінюється на «відмінно», якщо вона базується на самостійному творчому мисленні. Знання структур

Нормативно-правові акти у сфері оподаткування
1. Конституція України: Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року // Відом. Верховної Ради України .- 1996,- № ЗО. 2. Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги