рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Питання для обговорення.

Питання для обговорення. - раздел Философия, З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять 1. Платники Податку На Доходи Фізичної Особи. Об'єкт Обкладання. ...

1. Платники податку на доходи фізичної особи. Об'єкт обкладання.

2. Порядок нарахування й утримання податку на доходи, отримані фізичною особою, як за місцем основної роботи, так і за сумісництвом, чи заняттям підприємницькою діяльністю.

3. Загальний оподатковуваний дохід. Податкова знижка.

4. Податкові соціальні пільги. Ставка податку.

5. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.

6. Особливості нарахування та сплати окремих видів доходів.

7. Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету.

8. Особи, відповідальні за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету.

9. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

10. Забезпечення виконання податкових зобов'язань. Відповідальність.

11. Реформування системи прибуткового оподатковування громадян.

12. Державний реєстр фізичних осіб — платників податків і інших обов'язкових платежів.

 

Теми рефератів:

  1. Особливість податку на доходи фізичних осіб: порівняльний аналіз.
  2. Особливості чинного законодавства у сфері оподаткування.
  3. Пільгові категорії громадян у податкових правовідносинах.
  4. Податкова декларація та податок на доходи фізичних осіб.
  5. Удосконалення податку на доходи фізичних осіб: порівняльний аналіз.
  6. Види особистого оподаткування.
  7. Форми особистого податку на доходи фізичних осіб.

 

Методичні вказівки:

Аналізуючи податок із доходів фізичних осіб, студенти мають знати, що він сплачується на підставі Розділу ІV Податкововго кодексу. Крім того, слід пам'ятати, що платником податку є фізич­на особа (громадянин України, фізична особа без громадянства або громадя­нин іншої держави), а саме: резидент, що отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи, і нерезидент, що отри­мує доходи з джерелом їх походження з території України. Студенти повинні уяснити, що: а) об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний опо­датковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається зменшенням загального річного оподатковуваного доходу на суму податково­го кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню під час їх виплати; іноземні доходи; б) об'єктом оподаткування нерезидента є: загальний місячний оподатковуваний дохід із джерелом його походження з України; загальний річний оподатковува­ний дохід із джерелом його походження з України; доходи з джерелом їх похо­дження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню під час виплати.

На основі змісту Податкововго кодексу України слід знати: перелік доходів, які вводя­ться до складу загального місячного оподатковуваного доходу і доходів, що не підлягають відображенню в його річній податковій декларації, а відповідно не вводяться до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника (ст.ст. 163, 164); підстави для нарахування податкової знижки (ст. 166), а також перелік податкових соціальних пільг, тобто право платника податку на змен­шення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної платні, на суму податкової соціальної пільги (ст. 169). Особливу увагу слід звернути на ставку податку, яка за загальним правилом становить 15 відсотків, а у випадках визначених Податковим кодексом України може мати інший розмір (ст. 167), на порядок нарахування і сплати (перерахуван­ня) податку до бюджету, а також на особливостях нарахування і сплати окремих видів доходів оподаткування процентів, дивідендів, роялті, виграшів і призів, інвестиційного прибутку, благодійної допомоги, доходів, одержаних не­резидентами, операцій, пов'язаних з іпотечним житловим кредитуванням. Завершуючи аналіз цього податку, слід визначити, що податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного ко­дексу України, а податок, утриманий з доходів нерезидентів, підлягає зарахуванню до бюджету територіальної громади за місцем утримання такого податку.

Визначення основних елементів системи оподаткування доходів фізичних осіб, а саме: суб'єкта, об'єкта і ставок податку, здійснюється на основі диференційованого або єдиного підходу.

Доходи фізичних осіб — підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за 15% бази оподаткування . Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у рошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця. Для фізичної особи — підприємця, зареєстрованого як латник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних бо проданих товарів (робіт, послуг). Державний реєстр фізичних осіб — платників податків і інших обов'язкових платежів як автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, зобов'язаних сплачувати податки, інші обов'язкові платежі в бюджети і збори в державні цільові фонди. Метою його створення є повний облік фізичних осіб — платників, автоматизована обробка інформації, взаємодія податкових інспекцій і т.д. Створення Державного реєстру забезпечує: повний облік фізичних осіб — платників з однозначною їхньою ідентифікацією; організацію автоматичної обробки інформації про сплату податків фізичними особами в режимі комп'ютерної мережі; взаємодія державних податкових адміністрацій з метою забезпечення контролю за правильністю і своєчасністю сплати податків; організацію нормативно-довідкової інформації для взаємодії державних податкових адміністрацій з іншими державними органами; розвиток вітчизняного математичного забезпечення, засобів зв'язку й обчислювальної техніки.

Ідентифікаційний номер Державного реєстру є обов'язковим для використання суб'єктами підприємницької діяльності усіх форм власності за умови: виплати доходів, з яких утримуються податки й інші обов'язкові платежі; висновку цивільно-правових угод, предметом яких є об'єкти оподатковування й у відношенні яких, виникають зобов'язання сплати платежів; відкриття рахунків в установах банків.

 

Контрольні запитання та завдання:

1. Види та форми оподаткування доходів фізичних осіб.

2. Визначте способи стягнення податку на доходи фізичної особи.

3. Визначте коло платників податку на доходи фізичних осіб.

4. Що є об'єктом оподаткування податку на доходи фізичних осіб?

5. Які виплати не включаються до сукупного оподатковуваного доходу громадян?

6. Які категорії громадян мають право на соціальні пільги з податку на доходи фізичних осіб?

7. Встановіть порядок визначення сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи.

8. Визначте порядок нарахування та утримання податку на доходи фізичної особи за основним місцем роботи.

9. Визначте особливості нарахування та утримання податку на доходи фізичної особи не за основним місцем роботи.

10. Розкрийте особливості оподаткування доходів фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності.

11. Які умови існують для оподаткування прибутку з доходів фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування та за фіксованим податком.

12. Обґрунтуйте зміст поняття “податкова знижка”, “податкові соціальні пільги”, “ставка податку”.

13. Визначте особливості нарахування та сплати окремих видів доходів.

14. Як оподатковується доход від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)?

15. Яким чином відбувається оподаткування процентів, дивідендів та роялті?

16. Як оподатковується виграш, приз та інвестиційний прибуток?

17. Розкрийте зміст та порядок оподаткування благодійної допомоги, доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування.

18. У чому полягаються особливості оподаткування іноземних доходів та сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк?

19. Який порядок оподаткування доходів, одержаних нерезидентами, доходів, отриманих фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або фізичною особою, яка сплачує збір за зайняття окремими видами підприємницької діяльності?

20. Встановіть порядок оподаткування операцій, пов'язаних з іпотечним житловим кредитуванням та розподіл витрат між членами подружжя.

21. Визначте як оподатковуються операції з продажу об'єктів нерухомого майна, з продажу або обміну об'єкта рухомого майна та доходи, отримані платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав.

22. Роз’ясність порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або внаслідок укладення договору дарування), операцій із заміщення втраченої власності.

23. Який існуює порядок сплати (перерахування) податку до бюджету?

24. Які особи несуть відповідальність за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету?

25. Визначте порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

26. Визначте коло осіб чи відповідних органів, які забезпечують виконання податкових зобов'язань.

27. Визначте відповідальність платників податку на доходи фізичних осіб за діючим податковим законодавством.

28. Встановіть особливості реформування системи прибуткового оподатковування громадян.

29. У чому полягає необхідність ведення державного реєстру фізичних осіб — платників податків і інших обов'язкових платежів.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Податкове право України Цивільно-правових дисциплін Міма І.В. До проведення семінарських занять

Національний університет Одеська юридична академія... Криворізький факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Питання для обговорення.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
  Здійснення економічних реформ і розвиток ринкових відносин в Україні є основою побудови податкової системи як основного ва­желя фінансової системи держави. До 1992 року Україна не м

Теми рефератів
1. Історичні витоки податкових правовідносин. 2. Природа податкових правовідносин. 3. Загальнодержавні податки в Україні. 4. Місце оподаткування в Україні. 5. Ві

Тестові завдання
1. Який орган здійснює роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків: а) податкова міліція; б) Державна податкова адміністрація України; в) Мі

Питання для обговорення.
  1. Предмет, метод принципи, джерела, податкового права. 2. Принципи побудови системи оподаткування. Загальнодержавні податки і обов’язкові платежі. 3. Місцеві пода

Завдання 3.
У наведених нижче правових нормах визначте їх диспозицію, гіпотезу та санкцію: а)Ст. 212. Кримінального кодексу України: “Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових пл

Тестові завдання
1. Систему оподаткування в Україні складають: а) сукупність загальнодержавних податків; б) сукупність місцевих податків; в) сукупність загальнодержавних і місцевих податк

Тема 3. Прямі та непрямі податки. Оподаткування прибутку підприємств
Питання для обговорення: 1. Сутність прямих, непрямих податків і внесків на соціальне страхування. 2. Основи фінансування заходів щодо соціального захисту населен

Питання для обговорення.
1. Загальна характеристика податку на додану вартість. 2. Платники, об’єкт, база оподаткування, ставка та сума податку на додану вартість 3. Операції, що звільняються від оподатку

Питання для обговорення.
1. Поняття Єдиного митного тарифу. Мита і їхні види. 2. Нарахування і сплата мита. Ставки мита 3. Митний збір по вантажній митній декларації. 4. Митно-тарифна політика Ук

Питання для обговорення.
  1. Визначення плати за землю та його розмір. Суб’єкти, об’єкт, база, ставка податку за землю. 2. Податок з земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого приз

Питання для обговорення.
1. Принципи побудови системи місцевих податків і зборів. 2. Класифікація місцевих податків та зборів, їх ставки, платники, об’єкти оподаткування. 3. Повноваження органів місцевого

Питання для обговорення.
1. Контроль за правильним обрахуванням та своєчасною сплатою податків та зборів чи інших обов’язкових платежів. Учасники податкових правовідносин. 2. Обов’язки платників податків. Повноваж

Види податкових перевірок та їх характеристика
Терміни Характеристика визначень Вірне визначення Загальний перелік 1. Зустрічна перевірка

Завдання № 3
Проаналізуйте наведені нижче умови податкових перевірок та визначте вид тієї чи іншої перевірки. Умови (причини) перевірки Вид перевірки

Фінансові санкції, що застосовуються Державною податковою службою
Вид порушення Розмір санкцій Несвоєчасне внесення платежів до бюджету ? Відсутність на момент пер

Спеціальність – 06.01.01 “Правознавство
  1. Податкове право - провідний інститут у фінансовій діяльності України 2. Механізм структурної побудови нормативних актів з податків. 3. Поняття прямих і непрямих

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ
Реферат не є дослівним переказом тексту підручника або навчального посібника, а являє собою одну з форм наукового дослідження на певну тему, творчо перероблену на основі знайомства зі станом сучасн

Складання плану реферату
Після ознайомлення з літературою та нормативно-правовими актами студент складає план реферату, в якому конкретизуються питання обраної теми та який включає в себе: · вступ; · осно

Оформлення реферату
Студент повинен пам'ятати, що через оформлення реферату, його зовнішній вигляд, викладач формує першу думку про зміст матеріалу. Тому кожному студенту необхідно опанувати техніку й етику оформлення

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль знань студентів здійснюється за наступними критеріями: - відповідь оцінюється на «відмінно», якщо вона базується на самостійному творчому мисленні. Знання структур

Нормативно-правові акти у сфері оподаткування
1. Конституція України: Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року // Відом. Верховної Ради України .- 1996,- № ЗО. 2. Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги