рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теоретичні передумови

Теоретичні передумови - раздел Философия, ТЕМА: ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ КАРБЮРАТОРІВ К-126 ТА К-88 Технічний Стан Автомобіля Регламентується Основними Документами [1, 2, 3, 4] ...

Технічний стан автомобіля регламентується основними документами [1, 2, 3, 4] а також інструкціями з експлуатації заводу-виробника транспортного засобу.

Технічний огляд легкових, вантажних і спеціальних автомобілів, мотоциклів, колісних тракторів, причепів і напівпричепів, які стоять на балансі підприємств, проводять раз на рік.

Технічний огляд транспортних засобів, які належать підприємствам, проводять робітники підприємств у термін з 1 січня по 31 липня.

За згодою з місцевими підрозділами Державтоінспекції і військкоматами робітники підприємств розробляють графіки, які містять інформацію про місце, календарні дні, термін проведення технічного огляду і кількість транспортних засобів, які повинні оглядатися кожного дня.

Після затвердження керівником підприємства графіка технічного і огляду копії, в термін до 15 грудня щорічно направляють в Державтоінспекцію за місцем обліку транспортних засобів і районному (міському) військкомату.

Адміністрації підприємства без погодження з Державтоінспекцією і військкоматом змінювати графік технічного огляду заборонено.

Для проведення технічного огляду транспортних засобів на підприємстві створюють комісію (комісії), до складу якої входять представники адміністрації, інженерно-технічного персоналу, які відповідають за експлуатацію і технічний стан рухомого складу. До складу комісії входить не менше трьох чоловік. Головою призначають одного з керівників підприємства, який відповідає за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів.

До початку технічного огляду засоби діагностування, що є на підприємстві, готуються до роботи і перевіряються. При відсутності на підприємстві постів діагностування обладнується пункт технічного контролю. Він повинен мати рівний горизонтальний майданчик з асфальтовим або бетонним покриттям і обладнання для перевірки технічного стану автомобілів (естакаду, екран для перевірки регулювання фар, газоаналізатор та ін.).

План заходів по підготовці, склад комісії і порядок огляду оформляються наказом по підприємству.

Підприємства, якіне мають умов для проведення технічного огляду транспортних засобів, проводять його на діагностичній станції Державтоінспекції або на основі угод з іншими підприємствами.

Відрядження транспортних засобів, які не пройшли технічний огляд у період, встановлений графіком, заборонено.

Технічний огляд транспортних засобів проводять члени комісії підприємств, а представники Державтоінспекції надають, при необхідності, методичну і практичну допомогу.

 

Представники військкоматів приймають участь у перевірці транспортних засобів і контролюють спеціальні запитання по транспорту.

Огляд кожного транспортного засобу починається з перевірки виду, моделі, номерних знаків, номерів шасі (рами), кузова, двигуна і їх відповідності даним, які записані р технічному паспорті і технічному талоні.

При виявленні розбіжностей, підробок номерів або записів у документах на автомобіль підприємство проводить службове розслідування і його результати, при необхідності, доводяться до Державтоінспекції.

У водіїв перевіряють наявність посвідчення водія, відповідність дозволених відміток в ньому на право керування транспортним засобом даної категорії і медичної довідки на керування транспортним засобом.

Технічний стан і обладнання транспортних засобів перевіряють на відповідність вимогам Правил дорожнього руху, стандартів, правил технічної експлуатації, інструкціям підприємств-виробників, реєстраційних та інших нормативно-технічних документів.

Технічний стан причепів і напівпричепів перевіряють в складі поїзду.

При огляді транспортних засобів, які встановлені на довге зберігання, перевіряють їх укомплектованість згідно акту підприємства. При відсутності акту, або при наявності причин, які викликають сумніви у справності транспортного засобу, перевіряють працездатність двигуна і трансмісії без зняття транспортного засобу з колодок для розвантаження коліс.

У технічному паспорті і талоні транспортного засобу, який пройшов технічний огляд, представник комісії робить запис: «Техогляд пройдено» і завіряє його в технічному талоні своїм підписом і печаткою (штампом) підприємства, а в технічному паспорті - тільки підписом.

На кожний транспортний засіб, який пройшов технічний огляд і зареєстрований у Державтоінспекції, видається талон про проходження технічного огляду. В талоні голова комісії робить відмітку про проходження технічного огляду і затверджує її підписом і печаткою підприємства. Талон про проходження технічного огляду встановлюють у правому, нижньому куті вітрового скла автомобіля.

 

 

Талони про проходження технічного огляду в минулому році підлягають знищенню в порядку, встановленому адміністрацією підприємства.

При утраті талона про проходження технічного огляду або виявленні його підробки підприємство проводить службове розслідування, згідно якого Державтоінспекція видає дублікат талона після перевірки технічного стану транспортного засобу. Транспортний засіб, який не відповідає хоча б одній із вимог [1, 2, 3, 4] або нормативно-технічній документації заводу-виробника, вважається несправним і не допускається в рейс до ліквідації несправностей. Повторний огляд таких транспортних засобів проводиться в цей або наступний день огляду, визначений графіком.

Транспортні засоби, які пред'явлені до технічного огляду, але не пройшли його в установлений графіком останній термін, до експлуатації не допускаються. Технічні талони на них передаються в Державтоінспекцію разом з документами за результатами технічного огляду. До 31 липня повторний технічний огляд таких транспортних, засобів проводить комісія підприємства, після 31 липня - Державтоінспекція. Виключення мають транспортні засоби, які не стоять на обліку в Державтоінспекції.

Транспортні засоби, які вибули з постійного обліку на термін більш як 2 місяці (за виключенням тих, що направлені на збір урожаю), представляють на технічний огляд в Державтоінспекцію за місцем їх тимчасового обліку в термін, встановлений базовим підприємством/

Транспортні засоби, що передані в оренду іншим підприємствам, проходять технічний огляд у базовому підприємстві або ж в Державтоінспекції за місцем їх тимчасового обліку в термін, встановлений базовим підприємством.

Технічний огляд нових транспортних засобів при первинній реєстрації не проводять (за виключенням пасажирських транспортних засобів і спеціалізованих автомобілів для перевезення небезпечних вантажів). При цьому видається талон про проходження технічного огляду.

За результатами технічного огляду кожного транспортного засобу, який стоїть на обліку в Державтоінспекції, складають відомості згідно додатку 1.

 

 

Результати технічного огляду транспортних засобів, - які не стоять на обліку в Державтоінспекції, фіксують в документі довільної форми.

Акти або відомості про результати технічного огляду транспортних засобів, які знаходяться на тимчасовому обліку, направляються в тижневий термін базовому підприємству посадовими особами, які відповідають за експлуатацію цих транспортних засобів.

Для оформлення результатів технічного огляду в 10 денний термін підприємство представляє в Державтоінспекцію:

- затверджений екземпляр відомостей про результати технічною огляду транспортних засобів, облікові дані, що відповідають запису в технічному паспорті і технічному талоні;

- документи, які підтверджують кількість транспортних засобів, що знаходяться на балансі підприємства, а також сплату встановлених сум податку з володарів транспортних засобів і зборів у зв'язку з проведенням технічного огляду;

- технічні талони транспортних засобів, які представлені до технічного огляду, але не пройшли його.

 

Державтоінспекція здійснює нагляд за проведенням технічного огляду, мета якого - забезпечити своєчасне його проведення у відповідності з [3].

 

Нагляд здійснюється у формі:

- перевірки дотримання терміну і порядку технічного огляду транспортних засобів;

- вибіркової перевірки технічного стану і реєстраційних даних транспортних засобів, які пройшли технічний огляд на відповідність встановленим вимогам (на території підприємства, при виїзді або поверненні транспортних засобів з рейсу, у процесі дорожнього руху),

- виявлення транспортних засобів, які не пройшли технічний огляд;

- перевірки по картотеці Державтоінспекції кількості транспортних засобів і їх реєстраційних даних, яка здійснюється згідно затверджених даних про результати технічного огляду транспортних засобів.

 

У випадку недотримання термінів або порядку проведення технічного огляду транспортних засобів на

 

підприємствах Державтоінспекція складає обов'язковий для виконання припис про усунення виявлених порушень.

При виявленні фактів керування транспортними засобами, які не пройшли технічного огляду або ж пройшли його і мають несправності, до винних осіб застосовують міри дії у встановленому порядку.

При виявленні фактів підробки талона про проходження технічного огляду його вилучає Державтоінспекція для відповідної перевірки.

Технічний огляд транспортних засобів, які не пройшли його у встановлений термін, Державтоінспекція проводить повторно. Місце проведення визначає Державтоінспекція. Це:

- територія підприємств. які устатковані засобами діагностування;

- пункт технічного контролю Державтоінспекції.

-

Підготовка до технічного огляду на підприємстві, як правило, відбувається при проведенні чергового ТО-2. Технічний стан іобладнання транспортних засобів повинні відповідати вимогам стандартів, які стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників. Не дозволяється переобладнувати транспортні засоби з порушенням вимог правил і нормативів, які стосуються безпеки дорожнього руху.

При проведенні технічного огляду перевіряються:

а) гальмова система:

- конструкція гальмової системи з метою виявлення змін, які не передбачені заводом-виробником для даної моделі автомобіля;

- порушення герметичності пневмоприводу, що призводять до падіння тиску повітря (коли двигун не працює) більш як на 0,05 МПа за 15 хвилин при приведенні в дію органів керування гальмової системи;

- гальмовий шлях автомобіля (для ЗІЛ-130 під час випробування на рівному сухому асфальтобетонному покритті від швидкості 40 км/год він повинен бути не більш як 17,3 м, при цьому автомобіль не повинен розвертатися на куг більш як 8° або займати смугу більшу як 3,5 м);

- робота манометра гальмової системи;

 

- стоянкові гальма повинні забезпечувати стійкий стан вантажного автомобіля на схилі не менш як 31 % (двигун від'єднується від трансмісії);

- надійність фіксації важеля стоянкового гальма;

 

б) рульове керування:

- сумарний люфт рульового керування для вантажних

автомобілів не повинен перевищувати 25°;

- надійність фіксації різьбових з'єднань керування;

- деталі і вузли керування не повинні мати взаємних

переміщень або переміщень відносно кузова (рами, шасі), які

не передбачені конструкцією;

- підсилювач рульового керування, де передбачено

конструкцією, повинен бути справним;

- робоча рідина - відповідати вимогам підприємства-

виробника;

- деталі керування не повинні мати деформації або інших дефектів;

 

в) зовнішні світлові прилади:

- кількість, вид, колір і розміщення світлових приладів повинно відповідати вимогам конструкції транспортного засобу;

- робота і регулювання фар;

- розсіювачі і лампи повинні відповідати видові даного світлового приладу;

- додатково встановлені протитуманні фари повинні розташовуватися на висоті не менш як 250 мм від поверхні дороги, але не вище фар ближнього світла, симетрично до повздовжньої осі транспортного засобу і не далі як 400 мм від зовнішнього габариту по ширині;

- задні протитуманні ліхтарі червоного кольору (один або два) можуть встановлюватися на висоті 400-1200 мм і не ближче ніж за 100 мм від ліхтарів сигналу гальмування;

- разом з включенням протитуманних фар, задніх протитуманних ліхтарів повинно здійснюватися і включення габаритних вогнів і освітлення номерного знака;

г) перевіряється працездатність очищувача скла і вітрового скла;

 

д) колеса і шини:

- залишкова висота малюнка протектора (для вантажних автомобілів не менш як 1 мм);

- на шинах не повинно бути місцевих ушкоджень (порізів, розривів та ін.), що оголяли б корд, а також розшарувань каркасу, відшарувань протектора і боковини;

- шини за розміром і допустимими навантаженнями повинні відповідати моделі транспортного засобу;

- не допускається встановлення на одній осі транспортного засобу радіальних і діагональних шин, а також шин, які мають різний малюнок протектора;

- не допускається встановлення на передню ось радіальних шин, а на інші - діагональних;

- диски і обіддя коліс не повинні мати тріщин;

- встановлення всіх гайок (болтів) кріплення коліс, які передбачені конструкцією;

е) двигун:

- вміст шкідливих речовин згідно вимог [4];

- герметичність паливної системи;

- справність системи випуску відпрацьованих газів;

ж) інші елементи конструкції:

- наявність передбачених конструкцією стекол і дзеркал заднього вигляду;

- робота звукового сигналу;

- забороняється встановлювати на скло додаткові предмети або покриття, які обмежують огляд з місця сидіння водія або погіршують їх прозорість; дозволяється застосовувати тонування скла промислового виробництва, крім дзеркальних, світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88; на верхній частині вітрового скла автомобілів можуть прикріплюватися прозорі кольорові плівки,

- замки дверей кузова і кабіни, запори бортів вантажної платформи, горловин цистерн і паливних баків повинні зачинятися,

- повинні працювати механізми регулювання положення сидіння водія, пристрій для обдування і обігріву скла, спідометр, тахограф;

- корінні листи і центральні болти ресор не повинні мати пошкоджень;

 

- тягово-зчіпний пристрій автомобіля (опорно-зчіпний пристрій тягача), зчіпна ланка причепа (напівпричепа), які передбачені конструкцією, троси (ланцюги) для страхування повинні бути справні;

- передбачені конструкцією бампер або задній захисний пристрій, грязезахисний фартух, бризговики повинні бути справні;

- повинні бути в наявності і укомплектовані медична аптечка,

вогнегасник, знак аварійної зупинки або мигтючий червоний

ліхтар, а на вантажних автомобілях (більше 3,5 т) - ще й не

менше як двы противідкатны упори;

- вогнегасник і аптечка повинні міститися в легкодоступних

місцях або закріплені в місцях, передбачених заводом - виробником;

- повинні бути справні ремені безпеки і підголівники, якщо такі передбачені конструкцією; ремені не повинні мати надривів на лямках.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕМА: ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ КАРБЮРАТОРІВ К-126 ТА К-88

Методичні вказівки до лабораторних робіт по курсу Технічна експлуатація автомобілів Житомир ЖІТІ с мал... Укладач асистент...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теоретичні передумови

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основні поламки карбюратора
  Перевитрати палива здебільшого відбуваються внаслідок підтікання його ззовні. Таке підтікання часто   спостерігається під пробками жиклерів, зливними пробками

Види ТО карбюратора
- Комплекс технічного обслуговування має такі види: - щоденне технічне обслуговування (ЩО); - технічне обслуговування №1 (ТО-1); - технічне обслуговування №2(ТО-2);

Поламки корпуса
  Майже всі сучасні карбюратори мають корпус, виготовлений з алюмініє - цинкового сплаву (алюміній, цинк., мідь) методом лиття під тиском. Зливок перед оброблюванням починають старити

Поламки поплавкового механізму
  Основними причинами неправильної роботи поплавкового механізму є: поява поясочка на голці в місці торкання з сідлом, зношування зовнішньої поверхні голки (це призводить до її переко

Поламка економайзера
До поламок економайзера відносяться: само викручування клапана, заїдання клапана у відкритому стані, втрата герметичності клапана, заїдання (знос) елементів приводу. При самовикручюванні спеціально

Перевірка рівня палива у поплавковій камері
  Для карбюратора К-88, що застосовується на автомобілях ЗІЛ і Урал, перевірка рівня палива у поплавковій камері здійснюється при розібраному карбюраторі за допомогою спеціального шаб

Класифікація підйомників
Підйомники служать для підйому автомобіля над рівнем підлоги на необхідну висоту. Вони класифікуються такими ознаками: а) за способом встановлення: - стаціонарні; - перес

Перекидачі
  Перекидачі використовуються для бокового нахилу автомобілів при обслуговуванні і ремонті їх із днища (зварювальні, фарбувальні роботи, антикорозійна обробка та ін). На рис.1 зображе

Порядок роботи і заходи з техніки безпеки
  Автомобіль встановлюється на рівному майданчику, під колеса ставлять упори. З автомобіля знімають бампери разом зі штатними кронштейнами. Кронштейни 7 підйомника встановлюють на авт

Практична частина
  1. Встановити автомобіль на рівному майданчику і зафіксувати колісними упорами і стоянковим гальмом 2. Зняти бампери і закріпити кронштейни підйомника (звернути увагу, що п

Теоретичні передумови
  Неправильне регулювання карбюратора у процесі експлуатації в основному відбувається за рахунок засмолення жиклерів. Найчастіше засмолюються повітряні жиклери карбюраторів у двигунах

Теоретичні передумови
  Близько 85 % автомобільного парку України зберігається на відкритих майданчиках. При мінусових температурах відбувається замерзання води у рідинній системі охолодження двигуна, зниж

Підігрів і розігрів повітрям
  При даному методі в якості теплоносія використовують гаряче повітря, яке нагрівається до робочих температур у калориферних установках і подається вентиляторами по повітроводах до ав

Підігрів і розігрів з використанням електрики
  За допомогою електричних нагрівальних елементів можуть удосконалюватися системи охолодження і змащування двигуна, акумуляторні чохли, паливні баки. Ці елементи дозволяють протягом д

Індивідуальні підігрівачі
  Індивідуальні (пускові) підігрівачі використовуються для запуску двигуна при низьких температурах, коли автомобіль перебуває на відстані від постійних баз зберігання (джерел тепла).

Холодний пуск двигуна
  У випадках холодного пуску двигунів використовують пускові рідини. Основою пускової рідини для дизелів «Холод Д-40» є діетиловий ефір (60-65 %), який самозапалюється при температурі

Теоретичні передумови
  Ходова частина автомобіля працює у тяжких умовах. Вона сприймає різні види навантажень, величина і напрямок яких безперервно змінюються. В результаті цього зношуються шкворені і вту

Теоретичні передумови
Технічний стан і регулювання гальмових механізмів впливає на безпеку руху автомобіля, його працездатність, а також і на втомлюваність водія. Одним із основних показників ефективності дії г

Контрольні запитання
  1. Якими документами визначається підготовка і порядок проведення технічного огляду транспортних засобів АТП? 2. Термін проведення технічного огляду транспортних засобів, щ

Теоретичні передумови
Зчеплення існує для передачі крутного моменту від двигуна до коробки передач, короткочасного роз'єднання трансмісії і двигуна та плавного їх з'єднання. Воно також захищає елементи двигуна і трансмі

Теоретичні передумови
Надійність роботи двигуна автомобіля в значній мірі залежить від справного стану системи змащування і своєчасного проведення її обслуговування. При проведенні ТО-2 системи змащування викон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги