рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання дипломних робіт Для студентів усіх форм навчання спеціальності 7.1401301 «Туризмознавство»

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання дипломних робіт Для студентів усіх форм навчання спеціальності 7.1401301 «Туризмознавство» - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Національний транспортний університет

Кафедра «Менеджменту і туризму»

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання дипломних робіт

Для студентів усіх форм навчання

спеціальності 7.1401301 «Туризмознавство»

8.1401301 «Туризмознавство»

 

 

Київ 2013

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт студентами напряму підготовки «Туризм» НТУ. - Київ, 2013. – 40 с.

 

 

Укладачі:

 

ЗМІСТ

1. Загальні положення
2. Основні етапи виконання дипломної роботи
3. Вимоги до дипломної роботи
4. Вибір напряму та затвердження теми дипломної роботи
5. Керівництво дипломною роботою
6. Визначення об'єкту та предмету дипломної роботи, складання робочого плану дослідження
7. Опрацювання інформаційних джерел
8. Вибір та використання методів наукового дослідження
9. Збирання і обробка фактичного матеріалу
10. Обсяг, зміст та структура дипломної роботи
11. Оформлення дипломної роботи
12. Висновок наукового керівника про дипломну роботу
13. Отримання допуску дипломної роботи до захисту на випускаючій кафедри
14. Порядок підшивання дипломної роботи та допуск до захисту
15. Зовнішнє рецензування дипломної роботи
16. Підготовка дипломної роботи до захисту
17. Захист в Державній комісії з захисту дипломної роботи
ДОДАТКИ:  
Додаток 1. Зразок заяви
Додаток 2. Зразок листа
Додаток 3.Бланк завдання на дипломну роботу
Додаток 4. Бланк титульної сторінки дипломної роботи
Додаток 5. Приклад оформлення рисунків та таблиць
Додаток 6. Зразок оформлення списку використаних джерел
Додаток 7. Бланк титульної сторінки ілюстративного матеріалу дипломної роботи
Додаток 8. Приблизна тематика дипломних робіт

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Методичні вказівки мають на меті надати допомогу студентам при виконанні дипломної роботи і містять основні вимоги, які висуваються до змісту та… Виконання дипломної роботи дозволяє: - систематизувати та поглибити здобуті знання, творчо застосувати їх у вирішенні конкретних практичних завдань;

ВИМОГИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Дипломна робота повинна містити: - поглиблений всебічний аналіз рівня висвітлення проблеми, яка досліджується,… - елементи самостійного дослідження, соціально-економічний аналіз об'єкту та предмету дослідження;

ВИБІР НАПРЯМУ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Студенту надається право самостійно вибирати напрям науково-дослідної роботи. Доцільно, якщо останній розроблявся раніше при підготовці курсових робіт, рефератів, доповідей на студентських науково-практичних конференціях тощо.

Тема дипломної роботи обирається студентом відповідно рекомендованої тематики. Після вибору теми студент подає заяву на ім'я завідувача кафедри (додаток 1).

Рекомендована тематика дипломних робіт розробляється випускаючою кафедрою згідно вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики «спеціаліст», «магістр» зі спеціальності «Туризмознавство» відповідно затвердженим програмам дисциплін, що вивчалися, та відображає актуальну проблематику сучасного ринку туристських послуг. Тематика розглядається та затверджується на засіданні випускаючої кафедри. Тематика щорічно переглядається та поновлюється.

Згідно обраної студентом теми дипломної роботи випускаюча кафедра призначає наукового керівника. При цьому, як правило, враховуються побажання студентів та наукових керівників.

За завчасним погодженням із завідувачем кафедри студент може запропонувати власну тему. За для цього необхідно письмово обґрунтувати доцільність дослідження цієї теми (відповідно власного наукового пошуку, місця роботи, можливостей отримання необхідної інформації).

Після остаточного узгодження із науковими керівниками теми дипломних робіт розглядаються та обговорюються на засіданні випускаючої кафедри і затверджуються наказом по університету. Подальші зміни та уточнення тем можливі лише за крайніх обставин, потребують змістовного обґрунтування та додаткового наказу за письмовим клопотанням кафедри (витяг із протоколу засідання). Обставинами, що можуть стати підставою для такого клопотання, є, наприклад, перебування студента у лікарні або тривале відрядження, що має бути підтверджено відповідними документами.

Бажаним є розробка теми на замовлення керівництва підприємства туристської сфери. Це замовлення оформлюється листом-замовленням (додаток 2).

 

КЕРІВНИЦТВО ДИПЛОМНОЮ РОБОТОЮ

 

Відповідно напряму дослідження, який обраний студентом, випускаюча кафедра призначає наукового керівника.

Науковий керівник проводить індивідуальне консультування студента, рекомендує літературні джерела, допомагає скласти план дипломної роботи, заповнити бланк індивідуального завдання, контролює дотримання графіку виконання, перевіряє частини роботи і завершений рукопис, готує відгук на дипломну роботу.

В деяких випадках при дослідженні проблеми, яка потребує розробки математичних моделей, статистичну обробку даних, створення програмного забезпечення на ПЕОМ тощо, крім наукового керівника за студентом закріплюється науковий консультант, який надає допомогу при написанні окремих розділів чи підрозділів роботи.

 

 

ВИЗНАЧЕННЯ ОБ'ЄКТУ ТА ПРЕДМЕТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ, СКЛАДАННЯ РОБОЧОГО ПЛАНУ ДОСЛІДЖЕННЯ

Об'єкт дослідження - це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране для вивчення. Предмет міститься в межах об'єкту. Об'єкт і предмет… Об'єктом, на матеріалах якого буде виконуватись робота, може бути підприємство… Предметом дослідження за спеціальністю «Туризмознавство» може бути:

ВИБІР ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Успішність виконання дипломної роботи великою мірою залежить від вміння вибрати найбільш результативні методи дослідження, оскільки саме вони дозволяють досягти поставленої у роботі мети. Сукупність способів та вчення про методи наукового дослідження є важливою складовою методології наукового пізнання.

Метод- це сукупність прийомів чи операцій практичного або теоретичного освоєння дійсності, підпорядкованих вирішенню конкретної задачі.

Загальні методи пізнання можна поділити на три групи, грані між якими визначені приблизно:

- методи емпіричного дослідження;

- методи, що використовуються на емпіричному та теоретичному рівнях;

- методи теоретичного дослідження.

Методи емпіричного дослідження.

Спостереження - це систематичне цілеспрямоване вивчення об'єкта.

Порівняння - це процес встановлення подібностей або відмінностей предметів та явищ дійсності, а також знаходження загального, притаманного двом або кільком об'єктам.

Вимірювання — це визначення числового значення певної величини за допомогою одиниці виміру. Вимірювання передбачає наявність таких основних елементів: об'єкта вимірювання, еталона, вимірювальних приладів, методу вимірювання.

Експеримент - це такий метод вивчення об'єкта, за яким дослідник активно і цілеспрямовано впливає на нього завдяки створенню штучних умов або використанню природних умов, необхідних для виявлення відповідної властивості.

Методи, що застосовуються на емпіричному та теоретичному рівнях досліджень.

Аналіз і синтез. Аналіз - метод пізнання, який дає змогу поділяти предмети дослідження на складові частина (природні елементи об'єкта або його… Індукція та дедукція. Дедуктивною називають таку розумову конструкцію, в якій… Моделювання — метод, який ґрунтується на використання моделі як засобу дослідження явиш і процесів природи. Під…

ЗБИРАННЯ І ОБРОБКА ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ

 

Дипломна робота має виконуватися з використанням наукових джерел та фактичного матеріалу, який відображає діяльність підприємства (сукупності підприємств), туристського регіону, що є об'єктом вивчення.

Джерелом інформації є планові і фактичні показники господарської діяльності, статистична та бухгалтерська звітність, накази, розпорядження, результати спостережень, опитувань тощо, які збирає студент під час переддипломної практики або за місцем роботи.

Особливе значення має правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробка даних, на основі яких проводиться аналіз та обґрунтовуються власні пропозиції щодо удосконалення діяльності.

З метою підтримки набутих навичок роботи на ПЕОМ і вмінь з алгоритмізації та складання програм кожен студент принаписанні дипломної роботи повинен використовувати комп'ютер.

 

 

ОБСЯГ, ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Зміст дипломної роботи визначається її тематикою, при цьому необхідно виходити з переліку питань, що обговорені з науковим керівником і за якими… Дипломна робота містить: - титульний аркуш;

ОФОРМЛЕННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Загальний обсяг дипломної роботи 100-110 сторінок друкованого тексту (без урахування «Списку використаних джерел» та «Додатків»). Текст друкують, залишаючи поля таких розмірів: ліве - 25-30 мм, праве - 10-15… Друкарські помилки, описки і графічні неточності можна виправити підчищенням або зафарбуванням коректором і нанесенням…

ВИСНОВОК НАУКОВОГО КЕРІВНИКА ПРО ДИПЛОМНУ РОБОТУ

Виконана студентом дипломна робота подається науковому керівникові, який її перевіряє і робить висновок щодо можливості захисту роботи в Державній комісії з захисту дипломних робіт.

Керівник також ставить свій підпис на титульному аркуші дипломної роботи.

У разі негативного відгуку наукового керівника студент повинен усунути упущення, внести правки і подати дипломну роботу науковому керівникові на повторну перевірку.

 

ОТРИМАННЯ ДОПУСКУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ НА ВИПУСКАЮЧІЙ КАФЕДРІ

 

Допуск дипломних робіт до захисту здійснюється на випускаючій кафедрі згідно затвердженого графіку, потягом чотирьох тижнів, що передують захисту дипломної роботи в Державній комісії.

Викладачі кафедри перевіряють дипломні роботи на предмет їх відповідності встановленим вимогам за структурою, змістом, обсягом та оформленням. Якщо зауважень немає, один з викладачів робить відповідну позначку про допуск дипломної роботи до захисту в Державній комісії.

Якщо в роботі будуть виявлені певні недоліки, їх необхідно усунути і знову подати диплом на попередній захист.

У разі наявності суттєвих недоліків у роботі, які неможливо усунути в короткий термін, комісія з попереднього захисту може прийняти рішення про неможливість захисту такої дипломної роботи в Державній комісій.

Без допуску випускаючої кафедри дипломна робота до захисту не допускається.

ПОРЯДОК ПІДШИВАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Сторінки дипломної роботи підшиваються у такому порядку:

1. Титульний аркуш;

2. Завдання на дипломну роботу;

3. Реферат (анотація);

4. Зміст;

5. Вступ;

6. Основну частину;

7. Висновки;

8. Список використаних джерел;

9. Додатки.

 

Зброшурована у твердій палітурці дипломна робота подається студентом завідувачу випускаючої кафедри, який приймає остаточне рішення щодо її допуску в Державній комісії з захисту дипломних робіт, про що робить відповідну позначку.

 

ЗОВНІШНЄ РЕЦЕНЗУВАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Після одержання допуску до захисту студент отримує на випускаючій кафедрі направлення на зовнішнє рецензування.

Зовнішній рецензент - провідний спеціаліст галузі або науковець — ретельно ознайомлюється з дипломною роботою та складає рецензію.

 

ПІДГОТОВКА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ

Перша частина доповіді в основних моментах повторює вступ дипломної роботи. В цій частині характеризується актуальність обраної теми, дається опис… Закінчується доповідь заключною частиною, яка будується за текстом висновків… До тексту доповіді прикладається ілюстративний матеріал: схеми, таблиці, графіки, діаграми і т. п., які необхідні для…

ЗАХИСТ В ДЕРЖАВНІЙ КОМІСІЇ З ЗАХИСТУ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

На відкритому захисті дипломної роботи один із членів комісії представляє роботу випускника, оголошує перелік документів, які її супроводжують та… Студент стисло у межах 10 хвилин викладає сутність дослідження та його основні… Результати захисту оцінюються за такими критеріями:

Переведення даних 100-бальної шкали оцінювання у чотирибальну та шкалу ECTS

Студентам, які успішно захистили дипломну роботу, рішенням державної екзаменаційної комісії присвоюється кваліфікація у відповідності до отриманої… У тих випадках, коли захист дипломної роботи не відповідає вимогам рівня… Студент, який отримав незадовільну оцінку при захисті дипломної роботи, відраховується з вищого навчального закладу.…

ЗАЯВА

Прошу закріпити за мною тему дипломної роботи: «Розробка та обґрунтування стратегії підвищення конкурентоспроможності туристського підприємства» та призначити науковим керівником к.е.н., доцента Бондар Н.М.

Робота буде виконуватись на базі матеріалів туристичної фірми «Діоніс».

 

„___” _________ 20_ р. ______

(підпис)

 

 

Додаток 2

 

Завідуючому кафедрою

«Менеджменту і туризму»

Бідняку М.Н.

Генерального директора ГК «Дніпро»

__________________________

(Прізвище, ім'я, по-батькові)

 

 

Керівництво готельного комплексу «Дніпро» просить Вас закріпити за студенткою 5-го курсу заочної форми навчання Радченко В.І. тему дипломної роботи: «Удосконалення організації надання послуг гостинності в готельному комплексі «Дніпро».

На нашу думку при виконанні роботи доцільно розробити такі питання:

1. Проаналізувати рівень організації послуг гостинності в готельному комплексі «Дніпро».

2. Провести соціологічний аналіз рівня задоволеності якістю послуг мешканців готельного комплексу «Дніпро».

3. Розробити пропозиції щодо запровадження інноваційних послуг в готельному комплексі «Дніпро»

Результати дипломного дослідження будуть розглянуті керівництвом ГК «Дніпро» та можливо будуть враховані в подальшій роботі.

 

 

Генеральний директор ГК «Дніпро»

П.І.П ________________

(підпис)

(печатка)

 

Додаток 3


Національний транспортний університет

(назва вузу)

Факультет -______________________ Кафедра - ____________________________

Спеціальність - _______________________________________________________

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Зав. кафедрою ________________

_____________________________

“_____”______________200_____

 

 

З А В Д А Н Н Я

НА ДИПЛОМНУ РОБОТУ СТУДЕНТОВІ

 

______________________________________________________________________

( прізвище, ім’я, по батькові)

1. Тема дипломної роботи (проекту) ______________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

затверджено розпорядженням по університету від “__”__________20___р. №___

2. Термін здачі студентом закінченої проекту (роботи) ______________________

3. Вихідні дані до проекту (роботи) _______________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Зміст розрахунково-пояснювальної ______________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу (з точним визначенням обов’язкових креслень)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


 

6. Консультанти по проекту (роботі), із зазначенням розділів проекту, що стосуються їх:

 

Розділ Консультант Підпис, дата
Завдання видав Завдання прийняв
       
       
       
       

 

7. Дата видачі завдання_______________________

 

Керівник _____________________________

(підпис)

Завдання прийняв до виконання ____________________________

(підпис)

 

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

Студент-дипломник _________________ (підпис)

Керівник проекту _________________

(підпис)


Додаток 4

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТУРИЗМУ

 

РОЗРАХУНКОВО-ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО

 

МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

НА ТЕМУ:_____________________________________________________________________________ …  

РОЗРАХУНКОВО-ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО

 

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

НА ТЕМУ:_____________________________________________________________________________ …  

Зразок оформлення списку використаних джерел

Додаток 7 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ  

ІЛЮСТРАТИВНИЙ МАТЕРІАЛ ДО

 

МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

 

НА ТЕМУ:_____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Кількість листів ______

 

 

ВИКОНАВЕЦЬ ______________________ ( ____________________)

 

КЕРІВНИК ______________________ ( ____________________)

 

ДОПУЩЕНИЙ ДО ЗАХИСТУ

 

«_______»_______________201__р.

 

Завідувач кафедрою

«Менеджмент та туризм»

д.т.н., професор ________________________ М.Н.Бідняк

 

 

КИЇВ-201___

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТУРИЗМУ

 

ІЛЮСТРАТИВНИЙ МАТЕРІАЛ ДО

 

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

НА ТЕМУ:_____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Кількість листів ______

 

 

ВИКОНАВЕЦЬ ______________________ ( ____________________)

 

КЕРІВНИК ______________________ ( ____________________)

 

ДОПУЩЕНИЙ ДО ЗАХИСТУ

 

«_______»_______________201__р.

 

Завідувач кафедрою

«Менеджмент та туризм»

д.т.н., професор ________________________ М.Н.Бідняк

 

 

КИЇВ-201___

 

Додаток 8

Приблизна тематика дипломних робіт

1. Аналіз функціонування та розвитку ринку туристичних послуг одного з регіонів України (на прикладі туристичної фірми). 2. Аналіз можливостей і особливості організації короткострокових туристичних… 3. Розвиток та організація пізнавального туризму в Кримському регіоні (на прикладі туристичної фірми).

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, дипломних, робіт, студентів, усіх, форм, навчання, спеціальності, 1401301, Туризмознавство0.138

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання дипломних робіт Для студентів усіх форм навчання спеціальності 7.1401301 «Туризмознавство»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту з дисципліни Автомобілі для студентів спеціальності 8.090258 Автомобілі та автомобільне господарство усіх форм навчання.
Міністерство освіти і науки України... Черкаський державний технологічний університет...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”
КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ... ім гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання дипломних проектів і робіт для студентів спеціальностей 7.092501 та 7.092502
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Методичні вказівки До виконання лабораторних робіт з предмета «Спецмалюнок» Для студентів спеціальності «Виготовлення виробів із шкіри»
Одеський технічний коледж... ОНАХТ... Методичні вказівки...

Регіональне лісівництво Методичні вказівки до виконання курсової роботи Для студентів спеціальності 30401 – «Лісове господарство»
Харківський національний аграрний університет... імені В В Докучаєва...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ Для виконання економічної частини дипломних робіт
Лисичанський гірничий технікум... Циклова комісія суспільних та економічних дисциплін... Затверджено...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Методичні вказівки до виконання дипломних робіт галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит»
УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ФІНАНСІВ... ТА МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ... Кафедра фінансів і кредиту...

Ізюмська О.М. Методичні вказівки та завдання для практичних занять і самостійної роботи з дисципліни "Облік ЗЕД" для студентів спеціальності "Облік і аудит"
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра бухгалтерського обліку...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ РОЗДІЛ “МЕХАНІКА”
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам