рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО” - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Київська Держа...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

 

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

Михайлов Олексій Олексійович

Мусієнко Володимир Володимирович

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

 

З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи

для студентів денної та заочної форми навчання

зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”

 

Київ 2010

 

 

Посібник для студентів випускного курсу для підготовки, написання та захисту дипломної роботи фахівця-правознавця рівня “спеціаліст”.

 

 

Рекомендовано

Кафедрою правового забезпечення

діяльності водного транспорту

Протокол №3 від “26” жовтня 2010 р.

 

 

Схвалено

Радою Юридичного факультету

Протокол №3 від ”31жовтня 2010 р.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Дипломна робота повинна відповідати сучасному рівню розвитку юридичної науки, законодавства і практики. Метою дипломної роботи є: - систематизація і поглиблення теоретичних та практичних знань з обраної спеціальності і спеціалізації, їх…

Обрання та затвердження теми дипломної роботи.

Тематика дипломних робіт складається провідними викладачами кафедри і затверджується на першому в навчальному році засіданні. Перелік затверджених тем вивішується на кафедральному стенді для ознайомлення. Зазначений перелік не є вичерпним, студент може самостійно сформулювати тему дипломної роботи і з відповідним обґрунтуванням подати заяву про її затвердження завідувачу кафедри.

Студенти денної форми навчання мають визначитись щодо теми дипломної роботи протягом 4-6 тижнів, а студенти заочної форми навчання 4-8 тижнів з початку занять на останньому курсі навчання (вересень-жовтень).

При виборі теми необхідно враховувати, що в межах однієї форми навчання, як правило, не допускається виконання дипломної роботи за однією і тією ж темою двома чи більше студентами. Тому лаборант кафедри має інформувати студентів про вже обрані теми дипломних робіт.

Після вибору теми дипломної роботи студент подає заяву на ім'я завідувача кафедри, в якій просить затвердити цю тему і призначити керівника дипломної роботи. При цьому, якщо тема дипломної роботи є в затвердженому кафедрою переліку, обґрунтовувати свій вибір студентові не потрібно. Якщо ж студент формулює тему дипломної роботи самостійно, він мас навести конкретні мотиви свого вибору - робота над темою в межах наукових студентських досліджень, теоретичний інтерес до теми, зв'язок теми з професійною діяльністю, можливість використання додаткових джерел, тощо.

Подана студентом заява попередньо розглядається завідувачем кафедри. Якщо формальних перешкод для затвердження теми і призначення керівника дипломної роботи немає, завідувач формулює на заяві свої пропозиції. Вони розглядаються на найближчому засіданні кафедри, під час якого приймається остаточне рішення, що доводиться до відома студента.

Якщо тема дипломної роботи, на думку завідувача кафедри, не може бути затверджена, він формулює на заяві свої зауваження та пропозиції і повертає заяву студентові. У разі, коли останній наполягає на повторному розгляді, така заява розглядається на найближчому засіданні кафедри, рішення якої є остаточним.

В окремих випадках, зумовлених винятковим збігом обставин (зміна законодавства, стажування за кордоном, перехід на іншу роботу, тощо), допускається зміна чи уточнення затвердженої теми дипломної роботи.

Основні вимоги щодо дипломної роботи.

Обсяг Залежно від форми виконання дипломної роботи оптимальними вимогами до обсягу… а/ 80-100 сторінок, написаних власноручно;

Терміни подання та рецензування дипломних робіт.

Термін подання підготовленої і належним чином оформленої дипломної роботи на кафедру для рецензування визначається з урахуванням робочого навчального плану відповідної форми навчання. Термін подання дипломних робіт на відповідну кафедру встановлюється Радою факультету за пропозиціями кафедр і предметної комісії. Кафедри приймають дипломні роботи на рецензування лише в межах встановленого Радою факультету терміну.

Прийом дипломних робіт кафедрою після встановленого терміну можливий лише за наявності поважних причин затримки та з письмового дозволу декана факультету чи його заступника за попередньою згодою завідувача відповідної кафедри.

Рецензування дипломних робіт здійснюється відповідно до педагогічного навантаження викладачами кафедри. Списки рецензентів затверджуються на засіданні кафедри не пізніше ніж за місяць до початку захисту дипломних робіт.

 

ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Після затвердження теми дипломної роботи та призначення керівника студент починає її виконання. Як правило, ця робота включає такі етапи:

- попереднє ознайомлення з джерелами;

- визначення предмета та меж дослідження і складання плану роботи;

- збір необхідних для написання дипломної роботи матеріалів та їх опрацювання;

- написання дипломної роботи;

- врахування зауважень наукового керівника та остаточне оформлення дипломної роботи.

2.1. Попереднє ознайомлення з джерелами.

Таке ознайомлення включає опрацювання відповідних розділів підручників та навчальних посібників, роботу з бібліографічними довідниками, бібліотечними каталогами, збірниками судової та іншої правозастосовчої практики, тощо.

Результатом проведеної роботи має бути складання систематизованого списку бібліографії з теми дипломної роботи. У подальшому цей список повинен постійно уточнюватись та доповнюватись.

Визначення предмета та меж дослідження.

Цей етап виконання дипломної роботи має на меті з'ясування та встановлення кола питань, які мають бути в ній розглянуті. Для цього студент повинен опрацювати основні теоретичні джерела з теми дипломної роботи, проконсультуватись з керівником і сформулювати конкретні питання, які, на його думку, мають становити основний зміст дипломної роботи.

Результатом цього етапу має бути складений у встановленій формі і погоджений з керівником план дипломної роботи.

Збір та опрацювання матеріалів, необхідних для написання дипломної роботи.

Як правило, така робота проводиться студентом під час переддипломної практики. Зміст її залежить від характеру тих питань, які мають бути розглянуті в дипломній роботі.

Якщо розгляд зазначених питань передбачає використання матеріалів юридичної практики, основне завдання студента під час переддипломної практики - зібрати такі матеріали. Перш за все це стосується матеріалів неопублікованої юридичної практики, які бажано узагальнити за спеціально розробленою та погодженою з керівником дипломної роботи анкетою.

Якщо в дипломній роботі не передбачається використання матеріалів правозастосовчої практики, завданням студента під час переддипломної практики є збирання та опрацювання інших джерел — теоретичних робіт, архівних документів, тощо.

Результатом проведеної на цьому етапі роботи має бути зібраний і опрацьований студентом практичний та інший матеріал для безпосереднього написання дипломної роботи.

Написання дипломної роботи.

1) Наводить і розглядає різні погляди окремих науковців та практичних працівників щодо спірних проблем ; 2) Визначає свою позицію щодо спірних проблем, підтримуючи одну чи декілька з… 3) Аналізує відповідні положення нормативних актів чи інших першоджерел;

Врахування зауважень керівника та остаточне оформлення дипломної роботи.

Студент повинен врахувати сформульовані науковим керівником дипломної роботи конкретні зауваження. Залежно від характеру та змісту зауважень він виправляє юридичні, стилістичні та орфографічні помилки, доповнює дипломну роботу новими положеннями, у разі необхідності використовує додаткові матеріали правозастосовчої практики, уточнює чи змінює свою позицію щодо спірних проблем, тощо. Після цього за погодженням з керівником студент може передати йому для ознайомлення другий (повторний) варіант своєї дипломної роботи або лише тих її частин (фрагментів), до яких були зроблені найбільш істотні зауваження.

Результатом цієї роботи має бути остаточний варіант дипломної роботи, погоджений з керівником і оформлений відповідно до встановлених вимог. Разом з відгуком керівника він подається на кафедру і реєструється в журналі.

КЕРІВНИЦТВО ДИПЛОМНОЮ РОБОТОЮ

- попередні консультації; - погодження плану дипломної роботи і визначення індивідуального завдання; … - поточні консультації;

Погодження плану дипломної роботи і визначення індивідуального завдання.

Як правило, ця форма керівництва дипломною роботою передбачає:

- рекомендації студенту щодо опрацювання тих джерел, які необхідні для складання плану дипломної роботи;

- ознайомлення з планом дипломної роботи, запропонованим студентом;

- оцінка запропонованого плану; якщо потрібно - формулювання зауважень і пропозицій щодо плану та їх обговорення із студентом.

У результаті на цьому етапі повинен бути вироблений і узгоджений основний варіант (кілька варіантів) плану дипломної роботи, а також, керуючись планом роботи, керівник дає студенту індивідуальне завдання.

Поточні консультації.

Поточні консультації проводяться під час переддипломної практики студента та безпосереднього написання ним дипломної роботи і можуть стосуватися:

а) Узагальнення юридичної, перш за все правозастосовчої практики та опрацювання інших матеріалів (методика узагальнення, розроблення анкет, робота з архівними матеріалами, тощо);

б) Використання практичних матеріалів у дипломній роботі (наведення витягів з процесуальних документів, статистичних даних, окремих положень з узагальнень правозастосовчої практики, тощо);

в) Уточнення позиції студента щодо окремих спірних питань, які розглядаються в дипломній роботі;

г) Формулювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства та юридичної практики, інших рекомендацій практичного характеру.

В результаті поточних консультацій студент має одержати від керівника конкретну допомогу у вирішенні тих питань, які виникають у нього в процесі створення першого варіанта дипломної роботи.

Перевірка дипломної роботи.

Ознайомившись з текстом відповідного розділу (глави), керівник формулює конкретні зауваження та інші міркування на полях чи на окремому листку. Він… - наскільки представлений варіант відповідає вимогам, встановленим до… - зауваження, які, на думку керівника, обов'язково повинні враховуватися студентом при доопрацюванні;

Написання відгуку на дипломну роботу.

Якщо поданий варіант, на думку керівника, повністю відповідає вимогам до дипломної роботи, керівник у загальній формі відзначає це у відгуку і… Якщо поданий варіант, на думку керівника, в основному відповідає вимогам, що… У випадку, коли поданий варіант, на думку керівника, в цілому не відповідає вимогам, що ставляться до дипломної…

Консультація щодо захисту дипломної роботи в ДЕК.

Така консультація проводиться на прохання студента після ознайомлення студента та керівника з рецензією на дипломну роботу. Вона, зокрема включає:

- ознайомлення студента із загальними вимогами щодо його виступу на засіданні ДЕК (план виступу, його обсяг, на що потрібно звернути особливу увагу тощо);

- пояснення характеру та форми відповідей на можливі запитання після виступу на засіданні ДЕК;

- рекомендації щодо відповідей на ті зауваження рецензента, які є дискусійними. У результаті проведеної консультації студент повинен отримати конкретні рекомендації щодо проведення ним захисту дипломної роботи на засіданні ДЕК.

РЕЦЕНЗУВАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Рецензування дипломної роботи являє собою її кваліфіковану перевірку фахівцем з відповідної навчальної дисципліни. Метою такої перевірки є:

- визначення позитивних аспектів та (або) недоліків дипломної роботи, що рецензується;

- встановлення ступеня відповідності дипломної роботи вимогам до такого виду робіт;

- рекомендація для ДЕК щодо конкретної оцінки (можливих варіантів оцінки) дипломної роботи.

Рецензування дипломної роботи відбувається в кілька етапів. Такими етапами, зокрема є:

- ознайомлення з текстом дипломної роботи та виявлення її конкретних недоліків;

- формулювання конкретних зауважень та висновків щодо дипломної роботи;

- написання рецензії на дипломну роботу;

- виступ рецензента на засіданні ДЕК.

Ознайомлення з текстом дипломної роботи та виявлення її конкретних недоліків.

Цей етап передбачає прочитання дипломної роботи, в процесі якого рецензент має встановити і зафіксувати позитивні аспекти і конкретні недоліки, що, на його думку, мають місце в дипломній роботі.

Наслідком проведеної таким чином роботи є повне відображення позиції рецензента в рецензії щодо позитивних та негативних положень, які, на його думку, є в дипломній роботі.

Формулювання загальних зауважень та висновків щодо дипломної роботи.

Конкретні недоліки, виявлені рецензентом на попередньому етапі, повинні в подальшому певним чином систематизуватися. За своїм характером та змістом… - недоліки теоретичного характеру - неповнота чи поверховість розгляду… - недоліки спеціально-юридичного характеру - розгляд студентом нормативних актів чи окремих їх положень, що втратили…

Рецензія на дипломну роботу.

- позиція рецензента щодо актуальності обраної студентом теми; - оцінка рецензентом визначених студентом предмета та меж дослідження,… - висновок рецензента щодо наявності в дипломній роботі позитивів (переваг);

ЗАХИСТ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Захист відбувається на спеціальному засіданні Державної екзаменаційної комісії (ДЕК) і проходить за певною процедурою. Вона передбачає:

- виступ студента;

- питання членів ДЕК, рецензента та інших осіб до студента;

- відповіді студента на задані питання;

- виступ рецензента;

- виступи інших осіб;

- відповіді студента на зауваження рецензента та інших осіб;

- оцінка дипломної роботи з урахуванням її захисту.

Виступ студента.

Студент готує тези свого виступу чи повний його текст, як правило, заздалегідь. Термін виступу на засіданні ДЕК встановлюється в межах 10-15 хвилин. Текст виступу включає:

- обґрунтування студентом актуальності обраної ним теми дипломної роботи;

- визначення предмета та меж дослідження;

- висвітлення найбільш важливих теоретичних і практичних проблем з теми дипломної роботи, визначення власної позиції щодо спірних питань;

- конкретні висновки, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавства, поліпшення юридичної практики, подальших наукових досліджень з теми дипломної роботи тощо.

Текст дипломної роботи та виступ студента є підставою для попередніх висновків членів ДЕК щодо оцінки дипломної роботи, сумлінності та самостійності студента в роботі над обраною темою дослідження.

Запитання і відповіді.

Після виступу студент повинен відповісти на запитання, які можуть бути поставлені йому присутніми. Ставити запитання мають право голова (головуючий на засіданні) ДЕК та члени ДЕК, рецензент, а з дозволу голови (головуючого на засіданні) ДЕК - інші особи. Запитання повинні стосуватися змісту чи форми дипломної роботи, а також окремих положень, сформульованих студентом під час його виступу на засіданні ДЕК.

Відповіді на запитання мають бути короткими, аргументованими, чіткими та конкретними. Вони повинні показати рівень загальної юридичної грамотності студента та рівень його підготовки за обраною спеціалізацією.

Відповіді під час захисту дипломної роботи сприяють поглибленню висновків, які роблять члени ДЕК після виступу студента.

Виступ рецензента.

Під час виступу рецензент доводить до відома членів ДЕК основні положення своєї письмової рецензії[1]. При цьому він конкретно вказує на позитиви сторони і недоліки дипломної роботи. Обов'язковими у виступі рецензента повинні бути висновки щодо доповіді студента на засіданні ДЕК та його відповідей на поставлені питання - перш за все, з позиції їх впливу на оцінку дипломної роботи.

Виступ рецензента має завершуватись рекомендацією членам ДЕК щодо конкретної оцінки дипломної роботи. Як правило, така рекомендація не повинна мати альтернативного характеру.

Рецензент пропонує оцінити дипломну роботу однією з оцінок: відмінно, добре, задовільно, незадовільно.

Виступи інших осіб.

У своїх виступах вони можуть зупинитися на окремих позитивних чи негативних моментах дипломної роботи, вказати на її наукову цінність чи недоліки,… Завершуватись такі виступи повинні конкретними пропозиціями про врахування при… Виступи на засіданні ДЕК інших осіб надають членам ДЕК більш повну інформацію про індивідуальні особливості написання…

Відповіді студента на зауваження рецензента та інших осіб.

Як правило, свій виступ студент має почати з подяки керівникові дипломної роботи, рецензентові та іншим особам, які сприяли її написанню та захисту.

Відповідаючи, студент повинен чітко визначити свою позицію по суті зроблених йому зауважень. Для цього він має провести певне узагальнення і вирішити:

- з якими зауваженнями необхідно безумовно погодитися;

- які зауваження, на думку студента, є спірними і чому;

- які зауваження він не приймає і які підстави, з його точки зору, для цього є. Відповіді студента мають бути конкретними, обгрунтованими, коректними і, по можливості, короткими. Такі відповіді дозволяють членам ДЕК переконатися у здатності студента самокритично реагувати на зауваження, у його вмінні вести дискусію.

Оцінка дипломної роботи.

Кожний член ДЕК самостійно приймає рішення щодо оцінки дипломної роботи з урахуванням як особистого ознайомлення, так і з огляду на її захист.На закритому засіданні ця оцінка повідомляється іншим членам ДЕК. Рішення щодо остаточної оцінки приймається після обговорення простою більшістю голосів членів ДЕК. Кожний член ДЕК у разі незгоди з остаточною оцінкою має право на окрему думку, яку він може записати в журналі ДЕК.

Остаточна оцінка дипломної роботи оголошується головою (головуючим на засіданні) ДЕК у присутності студентів. Окрема думка члена ДЕК (якщо вона є) до відома студентів не доводиться.

У разі отримання незадовільної оцінки студент може з дозволу декана факультету захистити її

протягом трьох років під час роботи державних екзаменаційних комісій.

 

 

Додаток А

(Титульна сторінка дипломної роботи)

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

Ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Кафедра транспортного права

 

 

Допустити до захисту

Завідуючий кафедрою

доц., к.ю.н.________ І.В. Булгакова

“_____”__________________ 2011 р.

 

 

Д И П Л О М Н А Р О Б О Т А

 

 

Тема: “Поняття, зміст, ознаки та особливості

транспортних правовідносин”

Виконала: Гончаренко Інна Анатоліївна ______________

 

 

ЮФ-5 д.ф.н. 000000

Керівник: доцент, к.ю.н. Мусієнко Володимир Володимирович __________

 

 

Київ - 2011

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

Ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Кафедра цивільного права

 

 

Допустити до захисту

Завідуючий кафедрою

доц., к.ю.н.________ В.В. Мусієнко

“_____”__________________ 2011 р.

 

 

Д И П Л О М Н А Р О Б О Т А

 

 

Тема: “Цивільно-правові аспекти договору перевезення вантажу за цивільним законодавством України“

Виконала: Петренко Ганна Михайлівна ______________

 

 

ЮФ- 5 д.ф.н. 000000

Керівник: доцент, к.ю.н. Апаров Андрій Миколайович __________

 

Київ - 2011

 

Додаток Б

Зразок оформлення змісту дипломної роботи

(ця сторінка розміщується після титульної)

 

ЗМІСТ

Стор.

Вступ    
Аналіз основного складу злочину, передбаченого ч.1.ст.101КК України
  1.1 Об'єкт злочину
  1.2 Об'єктивна сторона складу злочину
  1.3 Суб'єкт та суб'єктивна сторона складу злочину
Кваліфіковані види умисного тяжкого тілесного ушкодження
  2.1 Особливості юридичного складу злочину, передбаченого ч.2ст.101 КК України
  2.2 Особливості юридичного складу злочину, передбаченого ч.3ст.101 КК України
Умисне тяжке тілесне ушкодження й інші злочини: розмежування та кваліфікація за сукупністю
  3.1 Відмежування тяжкого тілесного ушкодження від суміжних злочинів
  3.2 Кваліфікація умисного тяжкого тілесного ушкодження за сукупністю з іншими злочинами
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

 


Додаток В

 

Технічні вимоги щодо розміщення тексту дипломної роботи

  Текст дипломної роботи друкується через півтора інтервали шрифтом Times New…  

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, рекомендації, виконання, оформлення, захисту, дипломної, роботи, студентів, денної, заочної, форми, навчання, спеціальності, правознавство0.113

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту з дисципліни Автомобілі для студентів спеціальності 8.090258 Автомобілі та автомобільне господарство усіх форм навчання.
Міністерство освіти і науки України... Черкаський державний технологічний університет...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання дипломних робіт Для студентів усіх форм навчання спеціальності 7.1401301 «Туризмознавство»
Національний транспортний університет... Кафедра Менеджменту і туризму... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Методичні рекомендації з виконання, оформлення і захисту курсових робіт по спеціальності "Право"
На сайте allrefs.net читайте: "Методичні рекомендації з виконання, оформлення і захисту курсових робіт по спеціальності "Право""

Регіональне лісівництво Методичні вказівки до виконання курсової роботи Для студентів спеціальності 30401 – «Лісове господарство»
Харківський національний аграрний університет... імені В В Докучаєва...

ТЕХНОЛОГІЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ...

Методичні вказівки До виконання дипломної роботи (проекту) освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра За напрямом підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство»
Хіміко біологічний факультет... Кафедра ботаніки І садово паркового господарства...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ З ДИСЦИПЛІНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

0.025
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам