рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Написання дипломної роботи.

Написання дипломної роботи. - раздел Философия, МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО” Відповідно До Розробленого І Погодженого З Керівником Плану, Студент Висвітлю...

Відповідно до розробленого і погодженого з керівником плану, студент висвітлює кожне з передбачених у ньому питань. При цьому він, як правило:

1) Наводить і розглядає різні погляди окремих науковців та практичних працівників щодо спірних проблем ;


2) Визначає свою позицію щодо спірних проблем, підтримуючи одну чи декілька з висловлених точок зору або формулюючи свою власну точку зору з наведенням відповідних аргументів;

3) Аналізує відповідні положення нормативних актів чи інших першоджерел;

4) Використовує матеріали юридичної практики, інші матеріали ілюстративного характеру (статистичні дані, узагальнення, витяги з архівних документів, тощо);

5) Підтримує чи вносить пропозиції щодо вдосконалення законодавства та поліпшення практики його застосування; формулює інші пропозиції спеціально-юридичного, техніко-юридичного чи теоретичного характеру.

Використовуючи в дипломній роботі нормативні або практичні матеріали, теоретичні положення інших авторів, студент має послатись на відповідні джерела. Не допускаються так звані "запозичення", коли матеріали чи положення видаються за власний доробок студента. Не можна також допускати суцільного цитування відповідних джерел чи іншого їх надмірного використання, коли "питома вага" такого використання в дипломній роботі перевищує 50%.

Список літератури (бібліографічний апарат) в дипломній роботі - це ключ до джерел, якими користувався автор при її написанні. Він засвідчує обізнаність студента в літературі по темі роботи.

Список літератури - це елемент бібліографічного апарату, який містить бібліографічний опис використаних джерел і вміщується після висновків. Такий список є складовою частиною дипломної роботи, відображає самостійну творчу роботу її автора, дозволяє оцінити ступінь фундаментальності проведеного дослідження.

До бібліографічного списку не включаються ті джерела, на які немає посилань в тексті і які фактично не були використані студентом.

Перелік використаних джерел слід укладати в порядку згадування їх у тексті, де проставляється номер джерела в квадратних дужках.

Приклад. Такі колективні договори можуть бути розірвані за умови попереднього повідомлення за три місяці [4].

Список використаних матеріалів складається з трьох частин:

1. Нормативні матеріали.

2. Спеціальна література.

3. Практичні матеріали.

 

1.Нормативні матеріали.

Під цим найменуванням дається перелік законів та інших правових актів, які використані в дипломній роботі. Порядок розташування нормативних актів залежить від їх юридичної сили. Найвищу юридичну силу має Конституція України. Вона відкриває зазначений перелік законів і інших правових актів. Далі зазначаються кодекси, закони. Укази Президента України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, відомчі нормативні акти (наприклад, накази, інструкції), примірю статути кооперативних і громадських організацій тощо. Після зазначення кожного нормативного акту необхідно вказувати офіційне джерело, в якому він опублікований. Наприклад:

Конституція України. // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. -Ст.141;

Кримінальний кодекс України. Окреме видання. Станом на 01.05.98 р.;

Проект Кримінального кодексу України. // Українське право. - 1997. - № 2.

ІІ. Спеціальна література.

До цього списку включаються підручники, посібники, монографії, збірники наукових праць, їх складові частини, статті, тези доповідей, дисертації, автореферати дисертацій, тощо.

Список оформлюється наступним чином:

 

 

Назва джерела Приклад оформлення.
Монографії, підручники, посібники (один, два або три автори) Андрейцев В.І. Екологічне і земельне право України: Практикум для студентів юридичних вузів і факультетів. -К.: Юрінком Інтер, 1998. - 272 с. Підопригора О.А., Підопригора 0.0. Право інтелектуальної власності України. - К.: Юрінком Інтер, 1998.-334с.
Чотири і більше авторів Загальні положення про зобов'язання і договори. / Боброва Д.В., Дзера О.В, Довгерт А.С. й інші. - К.: Юрінком, 1998. -910с.
Багатотомні видання Юридична енциклопедія. В 6 т. / НАН України. Ін-т держави і права ім.В.М.Корецького. Вид-во “Укр. енциклопедія” ім.М.П.Бажана. - К.: 1998. - Т. 1. - 670 с.
Складові частини монографії, підручника, збірника Кузнєцова Н.С. Загальна характеристика зобов'язальних правовідносин. // Цивільне право України. - К.: Юрінком Інтер, 1999.-С.707-717.
Статті журналу Стефанюк В. Запровадження адміністративної юстиції в Україні. // Право України. - 1999. - № 7. - С.5-12.

 

III. Практичні матеріали

Під цим найменуванням передбачається перелік постанов Пленуму Верховного Суду України, роз'яснення Президії Вищого арбітражного Суду України, а також опубліковані матеріали щодо практики судів України з різних категорій справ. У всіх випадках зазначається джерело запозичення практичних матеріалів. Наприклад:

Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 р. № 9. // Бюлетень законодавства і юридичної практики. - 1998. - № 1. - С.222-228.

Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням моральної шкоди. Роз'яснення Президії Вищого арбітражного Суду України від 29.02.1996 р, № 02-5/95. // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. -1998.-№3.-С. 129-133.

Практика судів України в цивільних справах. // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. - 1995. - № 3.

Використана в дипломній роботі неопублікована судова практика у списку "Практичні матеріали" зазначається таким чином:

Архів Київського міського суду. 1993. Справа № 2-135.

Архів Печорського районного суду М.Києва. 1996. Справа № 3-26.

Архів Верховного Суду України. 1997. Справа № 6-213.

 

Результатом цього етапу є написання першого варіанта дипломної роботи, який подається студентом для ознайомлення (перевірки) своєму керівникові.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”

КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ... ім гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Написання дипломної роботи.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Дипломна робота на Юридичному факультеті - це кваліфікаційна письмова робота студента випускного курсу. Вона передбачена навчальним планом як обов'язковий завершальний етап підготовки спеціаліста.

Основні вимоги щодо дипломної роботи.
Дипломна робота виконується українською мовою. У виняткових випадках, за погодженням із завідувачем кафедри та з письмового дозволу декана факультету, дипломна робота може бути виконана іншою мовою

КЕРІВНИЦТВО ДИПЛОМНОЮ РОБОТОЮ
Керівництво дипломною роботою здійснюється з метою надання студентові необхідної допомоги в процесі її написання, а також здійснення контролю за дотриманням тих вимог, які ставляться до дипломної р

Перевірка дипломної роботи.
Перевірка дипломної роботи починається з перевірки її першого варіанта, підготовленого студентом. За домовленістю між керівником і студентом це може бути поетапна перевірка окремих розділів (глав)

Написання відгуку на дипломну роботу.
Після подання студентом остаточного варіанта дипломної роботи керівник пише офіційний відгук на нього. Зміст такого відгуку залежить від конкретних висновків, які керівник зробив після перевірки ос

Формулювання загальних зауважень та висновків щодо дипломної роботи.
Рецензент має визначити позитивні аспекти дипломної роботи, зокрема глибину та самостійність дослідження, опанування спеціальною літературою, використання матеріалів практики, наявність висновків т

Рецензія на дипломну роботу.
Рецензія на дипломну роботу - це письмовий виклад рецензентом своїх зауважень, висновків та пропозицій, які, на його думку, повинні враховуватися при захисті дипломної роботи у ДЕК. Форма написання

Виступи інших осіб.
Крім рецензента, на засіданні ДЕК може виступати керівник дипломної роботи, а з дозволу голови (головуючого на засіданні) ДЕК інші особи - керівник переддипломної практики студента, керівник науков

Технічні вимоги щодо розміщення тексту дипломної роботи
    Текст дипломної роботи друкується через півтора інтервали шрифтом Times New Roman (14 пунктів) або пишеться розбірливим почерком на стандартних аркушах паперу А4. Пр

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги