рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Хід уроку

Хід уроку - раздел Философия, ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО - ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ ДІТЕЙ З Глибини Віків, Відколи Люди Навчилися Спостерігати Природу, Вони Задумували...

З глибини віків, відколи люди навчилися спостерігати Природу, вони задумувалися: що відбувається в Природі? Чому починає танути сніг, чому з під снігу прокльовуються маленькі білі квіти?

- До речі, як вони називаються? Чому скрізь замерзлу землю сходить зелена травичка? Безконечне число “чому?”. Нерідко у відповідь на таке "чому?" виникали казки та легенди. А хто пам’ятає легенду про підсніжник? (діти розповідають легенду: - Підсніжники - це квітки, які виникли з сліз Єви, коли все було заметено снігом і вона почала втрачати надію, віру в свої сили. Дві сльозинки розтопили сніг, торкнулися Землі, а Земля подарувала дві квітки. Підсніжник - це квітка надії).

Ми маємо дуже багато легенд і казок про Весну, про весняні квіти, і всі вони чарівні. Одна така розповідь і завітала до нас в гості: (лагідна мелодія на початку розповіді, яка повільно стихає).

РОЗПОВІДЬ: Була зима. Одного зимового ранку, послала старенька мати сина в ліс за дровами. Взяв Іванко санчата, натягнув кожух та й пішов. Поки збирав хворост, трошки змучився та сів перепочити. Чує неподалік хтось стогне. Пішов Іванко на голос, бачить: а там старенькій дідусь провалився в яму, яку мисливці підготували для звірини. Дідусь дуже зрадів побачивши хлопця і почав просити витягнути його з цієї ями. Це було дуже тяжко зробити і хлопець витратив на це дуже багато часу. Вечоріло, хмизу він ще не набрав... Задумався, що ж робити? Їхати до дому з напівпустими санями? А з другої сторони ніч наступає, в лісі страшно. Дідусь, якого він витягнув, побачив сумніви хлопця і вирішив віддячити Іванкові за його добре серце. Він сказав: “Не маю я хворосту, щоб додати в твої сани, не маю грошей щоб оплатити твою послугу, та хочу все-таки віддячити за твоє добре серце. Я даю тобі дар, з яким ти зможеш бачити те, що не бачать прості люди, чути і розуміти мову звірів та птахів, мову сонця, вітру та землі. Сказавши це дідусь щезнув. А хлопець потяг напівпусті санки до дому і раптом чує:

СОВА кричить: Пугу, Пугу, Зимонько, я несу тобі тугу,

Годі танцювати час уже тікати,

Завтра Стрітення буде, весну красну приведе.

ЗИМА:Я, твого Стрітення не боюсь і трохи,

Я з Весною стрінусь, гляну лиш сердито,

Всі забудуть зразу про нікчемне Літо.

СОВА: Пугу, Пугу, ось тобі прикмета:

- Сорока стрекоче, гніздо вити хоче.

І побачив хлопець білолицю Зиму, вдягнуту в усе біле, навіть волосся теж було біле, як сніг. Біля неї стояв сивий мороз в теплому кожусі з посохом в руках.

ЗИМА (розгнівано): Ой Морозе, розвернися, ти їм добре покажися,

Ти сороку цокотуху, заморозь її брехуху,

І Сича із нею враз, щоб даремно не сміявсь.

Після побаченого і почутого, вражений Іванко поспішив до дому і довго не міг зрозуміти: привиділося це все йому чи ні? А зранку він прокинувся від якоїсь пісеньки, виглянув у вікно і зрозумів, що її співають дерева та кущі.

ПІСНЯ:" Весна"(виконується вчителем)

Зацікавився хлопець, побіг до лісу, дивитися - а там дівчата спалили опудало Зими та й співають пісню:

ПІСНЯ: "Благослови мати, весну закликати"(виконується вчителем)

 

Іванко озирнувся та побачив біля дівчат розлючену Зиму та суворого Мороза, прислухався хлопчик і чує:

ЗИМА: Ой, Морозе, що ж це люди, насміхаються з нас всюди.

Нас почали виганяти, Весну красну закликати!

Ти провчи їх любий друже, а то весело їм дуже.

Землю скуй, щоб плуг зламався, кожен в хаті щоб сховався,

Заморозь їм добре ноги, щоб тікали без дороги.

Тут закрутила хуртовина, засвистів вітер, поміцнішав мороз. (фрагмент мелодії).Дивиться Іванко, що ж це буде? Бачить, а маленький хлопчик побіг на середину тай закликає:

1) Весно-Весно весняночко, 2) Зніми чари зимовії,

Прийди до нас паняночко, Зрости трави шовковії,

Розвій хмари сніговії, Весно-Весно, озовися,

Розбий мости крижанії, Прийди до нас, не барися (вивчити з дітьми ).

Зима стривожено глянула на небо, Іванко теж подивився: крізь хмари виглянуло Сонечко, а в проміннях Сонця вималювались прекрасні заквітчані "Небесні ворота". Вони відчинилися з м’яким кришталевим дзвоном і звідти вийшла в повітряному зеленому платті з квітами в руці - молода красива жінка, за нею десь далеко чувся щебет пташок. От послухайте: (фрагмент мелодії).Розлютилася Зима:

ПІСНЯ:"Зима і весна"(виконується вчителем)

Іванко дивився на все це і розумів, що ніхто крім нього всього цього не бачить і не чує, але всі в це вірили, бачив тільки він. Не витримав і сказав:

Весна іде красу несе,

І тій красі радіє все, Уклонімося їй! ( усі вклонились).,

Несе вона усім життя Смерть Зимі лихій!

З того дня, кожен ранок діти закликали сонечко, а воно і справді починало гріти все тепліше і тепліше, ніби відповідало на прохання дітей.

ХОРОВОД:"Сонечко"(виконують діти)

Діти самостійно мають придумати рухи (гарно зробити коло, бо коло це символ сонечка; крутити коло вправо, за годинниковою стрілкою).

- Сонечко пригрівало, розтопився сніг, показалася земля. І бачив Іванко, як на місцях, де пригріло сонечко і показалася чорна, ще сонна землиця, в повітрі виникала прозора, (але достатньо виразна, щоб бачити) постать дівчини. Вона вмивалася росою, весняним дощиком і простягала руки до сонечка. Сонечко розганяло хмари і усміхалося їй. Іванко згадав, що наші предки, Землю називали ніжно: Подоляночкою і придумували про неї пісні та хороводи, які дійшли до наших часів.

ПІСНЯ-хоровод, "Подоляночка" (виконується дітьми)

А Весна йшла по землі, йшла і співала: пісні її співаночки, засівалися на землі квіточками.

ПІСНЯ:"Співаночки "(слухання)

Висновок: Наша пісня - це своєрідна вібрація звуків, енергія. Наші слова - це теж енергія, те що ми собі уявляємо - це теж енергія, яку ми посилаємо до Сонечка. І в цьому є великий смисл, який сучасна наука тільки починає відкривати, а наші далекі предки просто знали і співали. Давайте і ми будемо продовжувати ці традиції, такі поетичні і такі чарівні. Діти співають, Весну красну - величають!

ПІСНЯ"Ой минула вже зима”(виконують діти)

(Кінець уроку)

Ø Тема уроку:

"ДЕ ЛЕЛЕКА ВОДИТЬСЯ ТАМ ЩАСТЯ НАРОДИТЬСЯ"

Мета уроку:Через активізацію художньо-образного мислення та уяви дітей заложити основу для формування почуття любові і поваги до рідного краю, до тих символів, які оберігалися нашими предками.

Завдання:

· Закріпити уявлення дітей про засоби музичної виразності; продовжити роботу над основними вокально-хоровими навичками, такими як: дихання, артикуляція, дикція, фразування;

· “Занурити” дітей в образний світ української казки; Розвивати творчу уяви дітей в різних формах музичної діяльності (пластичне інтонування, тощо);

· Активізувати художньо-образне мислення дітей, заложити основу розуміння метафори, порівняння, переносного смислу образів символів фольклору;

· Пробудити гостроту переживань, пов’язаних з системою ціннісних орієнтацій Людини (Наших далеких предків називали “лелегами” (пелазгами). Лелеки завжди весною летять до рідної землі.

Музичний матеріал:Збірка пісень для 1-3 класів “Вчимося співати” Харків 2000.: “Ой минула вже зима”(виконання), “Занадився журавель” хоровод; Збірка пісень "Українське дошкілля". - Київ “Музична Україна” 1991. “Сонечко, сонечко”хоровод; “„Лелека” слова В.Лодижця, музика Ю.Рожавської(слухання); "З далекого краю лелеки летіли” з к/ф Тарас Шевченко або „Одинокий Лелека” сл. М.Баліцької, муз. Н.Галабурди (слухання, бажано виконати вчителю).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО - ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ ДІТЕЙ

ББК... Рекомендовано до друку Вченою радою Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Протокол від...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Хід уроку

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Батюк Наталія Орестівна
Особливості формування художньо-образного мислення дітей засобами фольклору: Методичні рекомендації до уроків музичного мистецтва в початковій школі. - Одеса: 2007.- с.   ISB

Т Е З А У Р У С
  образне мислення     - здібність комбінувати факти новими способами. Різновидності О.М.: предметно-наочне, варіативно-образне,

ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ
Здатність людини мислити в образах створила таке унікальне явище, яке ми називаємо мистецтвом. Створення художніх образів вимагає від митця максимальної активізації художньо-образного мислення. В с

Художньо-образного мислення
  На різних етапах онтогенезу види мислення співіснують, взаємовпливаючи та взаємозбагачуючись. Розумовий розвиток людини характеризується своєрідністю, де має місце еволюція і інволю

Різних шкільних предметах.
У педагогічних дослідженнях, які прямо чи опосередковано мали відношення до формування художньо-образного мислення накопичено певний обсяг наукового матеріалу . Аналіз цих досліджень показує як змі

Мислення на уроках музики
  Ми розглянули деякі загальні методи і прийоми “педагогіки творчості” з метою розвитку художнього образного мислення, використання яких має необмежені можливості. Урок музики є дуже

Урок-образ, та основні педагогічні умови його реалізації
Одним з найбільш вдалих прикладів активізації художньо-образного мислення є інтеграція життєвопов’язаної інформації та різних видів діяльності. Під час проведення уроків з елементами інтеграції вчи

Сприймання дітьми художніх образів та їх причини
Уроки музики з використанням фольклорного матеріалу традиційно проводяться в школі за відомою стандартною схемою: подається необхідна інформація про певні звичаї чи свято, підбираються пісні, хоров

Сукупність відповідних прийомів
Для того, щоб цілеспрямовано формувати художньо-образне мислення дітей, необхідно було певний період спостерігати доцільність вибору тих чи інших методичних прийомів. Спостереження за діть

Поетапність впровадження методів та прийомів формування художньо-образного мислення
  Формуючу методику доцільно впроваджувати поетапно, у відповідності з віком школярів. Ø перший етап. На першому етапі

Розділ 3. РОЗРОБКИ УРОКІВ - ОБРАЗІВ
3.1 Тематика “уроків-образів” 1 клас: “Ой на горі та женці жнуть”; “Мисливські оповідання”; “Народні усмішки. Небилиці та побре

Хід уроку
Поступово починає танути сніг і царівна Весна бере землю в свої обійми. Зима, натомість, збирається в далеку подорож на північ. Але перед тим як піти, вона зустрічається з Весною. - Хто зн

Слухання: “Баба Яга”, “Богатирські ворота“ Мусорський.
Діалог з дітьми: які засоби музичної виразності відтворюють образ Білобога? (Які тембри рисують цей образ? Світлі чи темні? А про що нам говорить темп? ) Стали Велетні скликати своїх небес

Яке ж коріння дає людям силу? - думав Чорнобог. І зрозумів – це пам’ять! Пам’ять твого РОДУ!
Якщо людина береже своїх рідних і близьких та пам’ятає про тих, кого вже нема, вона стає сильною духом. А якщо забуває, хто її діди-прадіди, з якого вона роду і народу, - вона стає цинічною, жорсто

Хід уроку.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо слухати багато різної музики, для того що б розвивався ваш слух. - Для чого людині потрібний хороший слух? (- Щоб слухати.)

Слухають пісню " Там над річкою ".
1) Там над річкою, 2) А як уплела, 3) Плинь, віночку, плинь Дівча стояло; В річку пустила. В тую сторону, З зелених квіточок По личку дрібненька Де було мило

Хід уроку.
“Добрий день, діти” (музичне привітання) На початку уроку ми проспіваємо з вами музичні вправи. Ось подивіться на цей рисунок, скільки всього сходинок має наша драбинка? / малюнок /

РОЗУЧУВАННЯ З ДІТЬМИ ПІСНІ-МАРШУ “Гей там на горі січ іде”.
Молодці, ви старалися. Сподобався Вам цей марш? На наступному уроці ми його вивчимо і виконаємо так, щоб всім хотілося марширувати. То якою повинна бути музика, щоб хотілося марширувати?

СЛУХАННЯ ТА РОЗУЧУВАННЯ З ДІТЬМИ ПІСНІ “Ой Морозе, Морозенку”.
Зрозуміла все бідна мати. Мовчки, тихо пішла вона до річки і більше ніхто її вже не бачив. Люди, які пішли за нею, кажуть, що побачили на березі ріки дерево, якого раніше не було. То була верба, пл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги